
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Forum CM: CMHQ vs Blitz - Armour Joust CMBO cz.3 !!
Stary wątek już zaczyna ciąć, więc nowy wątek wypada założyć:)))
Link do starego wątku:

JOY [ Generaďż˝ ]
Sam miałem to zrobić ale mi się nie chciało :)
U mnie jest końcówka, przez swoją nierozwagę potraciłęm troche puszek..... ale przeciewnik stracił już prawie wszystkie na moje ok 20 sprawnych on ma 3 :) otoczone przezemnie, all flagi moje. Zwycięstwo (już innaczej być nie może) za 5 tur :)

von Izabelin [ Luftgangsta ]
No i będzie 4 pkt do koszyka (a może nawet 5;))
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Rozbiłem jedno skrzydło pancerne ale niestety drugie zgrupowanie panter rozwala mnie z daleka ;-(
JOY [ Generaďż˝ ]
Jak grałem z moim przeciwnikiem to dostawałem po 4 maile dziennie... .teraz zostało mu tylko 3 czołgi i od tygodnia próbuje go złapać... po prostu wsiąkł!
Hmm dobrze że jest termin zakończenia rozgrywki
-=Dexter=- [ Konsul ]
taaa... mam to samo... u nich też działa ta zasada, że im większa wtopa tym rzadziej odpowiadasz ;)
gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]
npl stracił już 3xLynxy, pantere i 3xhetzery. rozwaliłem mu flanke i wjechałem w nią 10 puszkami z zmiarem dalszej eksterimnacji wroga. co ciekawe npl nie ruszył sie nadal ze swej strefy rozstawiania mimo że już 13 tura. myślał chyba że od początku będe szarżował pod flagi i łatwo mnie rozstrzela a ja tu beszczelnie olałem flagi i skupiłem sie na niszczeniu żywej siły wroga.
JOY [ Generaďż˝ ]
U mnie się odezwał nawet plik przesłał ale mam pytanko jak zrobić żeby mozilla nie otwierała plików txt?
Bo jest taki kłopot że pbem "przelał" się na list i nie widze żadnych załączników, a list wygląda tak: GFFgrhgtrey5te4t45754643543435465465436pbemrgrgergregregregrgegre itd.

JOY [ Generaďż˝ ]
HEHE no to mam TOTALA :) (tzn. dałem go przeciwnikowi)
Pokazałbym slajdszoł ale mapa jest za duża i niewiele by było widać :-/
ostatecznie 9 - 29
czekam na resztę wyników
Niech mocz będzie z wami ;)
-=Dexter=- [ Konsul ]
JOY -> brawo Jasiu! gratulacje...

BamSey [ Generaďż˝ ]
Wiwat!!!!!! Wiwat Joy!!! Niech nam żyje!!!!:))) Miażdżąca przewaga teraz:)))))
JOY [ Generaďż˝ ]
Mój wynik jest przykładem na to co wychodzi z tego jak sie nie obstawi swoich flank :) Ja też ryzykowałem bo praktycznie całe działanie póściłem po prawej flance tam gdzie nie było flag ale udało się przeciwnik sie tego nie spodziewał, zostawił tam tylko ok 7 czołgów które przeciwko moim 20 wytrzymały jedną turę :), na lewej flance skradały sie moje 2 helcaty które asekórowały mnie z tamtej strony. Później się przydały!! Onpel widząć ze z tamtej strony nadejdzie natarcie odwrócił swoje pzIV/70 w tą strone a ja spokojnie władowywałem im w du**ę :) później znów je odwrócił tym razem w strone tych 2 helllcatów i ruszyłem główne natarcie i w zasadzie było po walce. :)
Sorki za literówki
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Bumparirururmmm:))
Gratulacje JOY, totale zawsze pomagaja:D

el f [ RONIN-SARMATA ]
Gratulacje !
Ciekawym komentarza Pejotla... ;-)

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]
Na stronie turniejowej wszystkie zespoły mają przy tabelkach swoje godła , może któryś z naszych wodzów podesłałby do Vulture'a nasze ?
Wszyscy zwycięzcy i remisowcy---> Gratulacje !! :D

BamSey [ Generaďż˝ ]
Przed wysłaniem trzeba poprawić adres naszej strony......
.
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Wiesz że właśnie o tym myślałem szogun, ale mnie ubiegłeś:))
Można jeszcze dac to POLAND FIRST TO FIGHT CMHQPL:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
P.S Szogun nikt jeszcze z naszych nie przegrał:)))

Pejotl [ Senator ]
elf -> a co ja tu mogę powiedzieć żeby mnie Izabelin rotweilerem nie poszczuł????
może tak: "zawiedliście moje oczekiwania" :-)

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Pejotl-->Jaki rotwieler, jakie oczekiwania, co ty chciałeś??:))

BamSey [ Generaďż˝ ]
Może wyślemy to z flagą (First to Fight) niezłe i baaardzo bojowe:) Jestem za tym żeby to wysłać:) Znajdzie się ktoś kto to zrobi? Jak nie to poproszę o maila do Vultura sam to wyślę...
JOY [ Generaďż˝ ]
chciałeś to masz oto mail do nich
Ktoś mi może wytłumaczyć czemy CMHQ T1 ma 17 pkt, a T2 ma tylko 1?? Czy tam nikt nie gra?
JOY [ Generaďż˝ ]
[email protected] jeszcze raz podaje bo poniże dodało http :)
el f [ RONIN-SARMATA ]
JOY - o ile wiem to wszyscy z T-2 grają ale chyba wszyscy PBEMy więc wolniej to idzie...
Drackula [ Bloody Rider ]
Ja gram ale nie wygram :(((((, pech gorszy niz Iudexowy, jak mi M8 rozwala za pierwszym strzalem pantere.
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
U mnie idzie na remis. Klasę Red Devila widać na każdym kroku, on wiedział co wziąść i wie jak tego uzywać. Ja jak narazie również błędów nie popelniam więc jest niemal idealby remis 47-53. Mi to pasuje więc on bedzie musiał atakowac i chyba własnie się do tego przygotowuje.

JOY [ Generaďż˝ ]
to ciekawe czy T1 będzie lepszy od T2 :)
Stawiam też wyzwanie! Kto jeszcze oprócz mnie zdobędzie TOTALA no kto? Kto podniesie rękawice :)
Ale ciesze się ze swojego zwycięstwa jak dziecko w końcu taki smok jak ja wreście czegoś konkretnego dokonał dla rzeszy (?) fanów CM PL :D
Dracula to niemożliwe wręcz M8?? a z jakiej odległości i czy od czoła? Boże ten to ma pecha ja miałem chyba naprawde szczęście.
U mnie walki toczyły się z odległości 1,5 km prawie zawsze m36 szybciej trafiały od przeleklamowanego Niemieckiego sprzętu
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Ja na razie tez mam remis 48-52 ale przeciwnik ma pantery a ja hellcaty i jacksony - więc obawiam sie że jak odbije flagi to moze byc krucho :-( jest 18 tura
mgk [ Generał - Pacyfista ]
JoY - u mnie ten przereklamowany trafiał zawsze pierwszy - mimo hull down z obu stron
Drackula [ Bloody Rider ]
JOY----> ja tez bede mial TOTALA :) szkoda tylko ze nie dla mnie.
M8 wyskoczyl mi od czola i popedzil po ukosie pod nosem 2 pantera. Moi zamiast walic to obracali za nim tylko wieze i na pelnym biegu m8 oddal strzal z wiezy odroconej bokiem w wieze mojej pantery z jkis 100 metrow. Znajac zycie to zanim 2 strzeli to m8 zdazy uciec za jakies krzaki lub odda strzal do 2 pantery i tez ja pogrzebie.
BamSey [ Generaďż˝ ]
Ma ktoś te obrazki dwa w wiekszej rozdzielczości? Te są troszke za małe:)
el f [ RONIN-SARMATA ]
U mnie prawie połowinki i póki co, w punktach mam małą przewagę ale przeciwnik trzyma flagi a ja mam za to, nieco więcej pojazdów (wychodzi mi 5:10).

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
kiedy turniej ma się zakończyć, bo mój przeciwnik "narzucił" tempo 1-2 plik na tydzień
JOY [ Generaďż˝ ]
Tlo jest to wyjaśnione w regulaminie :) Nie czytałeś? :D
Dla leniwych"
Turniej ma sie zakończyć po 2 miechach od wysłania twojego 1 pliku
von Izabelin [ Luftgangsta ]
JOY-->Ty wysyłałeś wynik bitwy Vulture'owi??
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Dobra nieważne, juz wiem:))
P.S obejrzcie sobie logo, moze być??

feretrius [ Centurion ]
Ja jeszcze nie gram ,mimo wielu monitow moj przeciwnik (fredericus) nie odzywa sie :(
Oficjalnie ma trening w woju.Zawiadomilem Vulture i czekam ....
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Bardzo ładnie i stylowo ;-)

el f [ RONIN-SARMATA ]
Świetny pomysł, świetnie wygląda :-)
JOY [ Generaďż˝ ]
Von izab. >>> tak, a coś źle zrobiłem?

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Joy--> Nie nic:))
Chodziło o to, że Vulture nie dał newsa o twoim zwycięstwie na stronie i myslałem że nie zgłosiłeś:))
A oczywiscie nie chciało mi się sprawdzic game progress page...:)
Jeszcze raz gratuluje wygranej:)))

Pejotl [ Senator ]
Izabelin -> to masz chyba jakąś specjalną Progress Page - bo jak patrze to od tygodnia nic się na niej nie zmieniło

BamSey [ Generaďż˝ ]
Fajnie wygląda to logo:)

BamSey [ Generaďż˝ ]
Pejotl----> Tabela punktowa jest już uzupełniona:)
Jedna z naszych drużyn ma 5 walk skończonych i ..... 17 pkt (Joy dołożył niemałą pulę 5 pkt :) a Win Ratio mam 3,4:))) Oby tak dalej to ich poprostu zmiażdżymy:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Pejotl-->Narzekasz bez powodu, każdy inny widzi te punkty, tylko ty nie:P

Pejotl [ Senator ]
Izabelin -> przeciez mówiłem że czarno to widzę - a wiesz jak ciężko odróżnić te ciemne literki na czarnym tle?

mgk [ Generał - Pacyfista ]
No i stało sie - przegrałem - wjazd w ostatniej turze dal marginala przeciwnikowi ( 2 flagi i broniace ich czolgi spudlowaly) generalnie nie mialem farta(znaczy sie pech Iudexowy) a przeciwnik byl dobry ale chyba opinii nam nie popsulem :
P.S. Great game. You are a very good player and I was VERY lucky

von Izabelin [ Luftgangsta ]
mgk-->Nie smuć się, nie zawsze sie wygrywa
Ważne że wywalczyłeś minor'a i dostaną tylko dwa pkt:))

von Izabelin [ Luftgangsta ]
A właśnie przeglądałem strone turniejową i zauważyłem coś dziwnego
Mianowicie w Game Progress page jest taki screenshot z gry
I na nim widze Wiberwinda;)
Ciekawe czy to ustawione w edytorze, czy z którejś z gier;))
Bo jeśli z gry, to nalezy się dwykfalifikacja, bo wiberwindy sa zakazane:)))

Pejotl [ Senator ]
Tak a propos - zgłosił się ktoś do nowego turnieju Vulture'a - CMAK infantry only?
mgk [ Generał - Pacyfista ]
A to by było fajne - ja się zgłoszę ;-)

BamSey [ Generaďż˝ ]
mgk---> Jak juz się zgłosisz to oddaj pliki:)
mgk [ Generał - Pacyfista ]
BamSey->Pliki juz dawno poszly ale posyłam raz jeszcze ;-)
Granie infantry only jest bardziej sprawiedliwe niż armour - tu fart az tak bardzo nie pomaga (przeszkadza) ;-)
PS - nie dotyczy MAC-a - on potrafi spoterem załatwić dowódcę plutonu nie ruszając reszty drużyn ;-)
BamSey [ Generaďż˝ ]
A jak tam walki na froncie pancernym panowie? Jakies ciekawostki? Jestem ciekawy raportów:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Longinus van Ecyk znikł, nie odpowiada na e-maile i potrzebuje zastępce.
Vulture powiedział że najlepiej jakby zagrał za niego jakiś gracz co przegrał swoją bitwe, więc na ciebie by wypadało mgk:))
Zgadzasz się??
Jesli nie, to sam się zgłosze.
FVI out

GenArieL [ Konsul ]
ja moge dokonczyc alke za longinusa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Ok gen Ariel, nie będziemy na mgk czekać, jesteś zastępcą
Twój przeciwnik to BLITZ A 9
Haksaeng, skontaktuj się z nim na e-mail
[email protected]
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Ok, nie będziemy czekać na mgk
Jesteś zastępcą logina od teraz alstar.
[email protected] tu jego e-mail
Niech moc rzeszy będzie z tobą:))

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Lol, ten pierwszy post nie chciał mi się wyświetlić, to napisałem inny:), ale oba się pojawiły:)
Bamsey-->Myśle że pliki powoli pełzną;))
U Cory von Izabelin jest dobrze;), npla zalega z odsyłaniem plików bo mu się tigery kończą:D (dobry znak:))

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
u mnie na froncie 8 tura i przeciwnik stracił 3 kolejne czołgi :)
zauważyłem, że rozkazał totalny odwrót, mam nawet widok od tyłu na Volwerina który ucieka fastem (niestety mój Hetzer nie zdąży się obrócić :/ ), teraz spodziewam sie, że przegrupuje siły i w ostatnich turach rzuci je wszystkie na jedną z flag - mam więc dylemat czy porzucić obronnę i wysłać moje Pantery w pościg, czy spokojnie odczekać do końca bitwy... moje straty łącznie: 5 Hetzerów
el f [ RONIN-SARMATA ]
U mnie 5 tur do końca. Mam małą przewagę punktów ale przeciwnik trzyma flagi.

fabko1 [ Pretorianin ]
u mnie 4 tury do końca wynik na razie 7:3 dla mnie,
przeciwnik ma 3 zgrupowania jumbo z których 2 powoli posuwają do przodu a trzecie w sile 4 czołgów obserwuje z górki okolicę,
3 z 4 flag moje
najciekawsza jak dotąd akcja meczu to rajd dwóch hellkatów na lewym moim skrzydle, oba podjechałyna 60 i 30m do mojego jp70/v zaliczył po rykoszecie od nich, strzelił zapalając pierwszego, obrócił się przyjął nastepny rykoszet wystrzelił i drugi hellkat spłonął :-)
to narazie tyle z mojego pola walki
-=Dexter=- [ Konsul ]
u mnie 11 tura - npl zwolnił wyraźnie tempo odsyłania pbem'ów;)
zostały mu chyba 4 tanki:
1 Churchill (pod flagą chowa się za domem),
1 Challenger(pod inną flagą chowa się w krzaczkach)
1 Archer (z tyłu chowa sią za górką)
te trzy zlokalizowane
i prawdopodobnie gdzieś się jeszcze czai 1 Challenger
moje siły:
5 PzIV/70 + 2 PzIV rozstawione w centrum z dobrym polem ostrzału na okolice flag
6 PzIV zachodzi przeciwnika z lewego skrzydła
3 Lynx'y ubezpieczając okrążenie sprawdziły teren do końca mapy i teraz zachodzą przeciwnika od tyłu
1 Lynx robi zamieszanie na środku
w następnej turze powinienem zdjąć ostatniego Churchilla - w dom za którym stoi celuje połowa moich puszek ;)
ponieważ tym razem zostawiłem sobie sporo czasu na zajęcie wszystkich flag i wybicie reszty puszek npla to wynik powinien być ciekawy ;)

merkav [ Aguś ]
No jak tam kamraci ? Juz mam zwyciestwo w kieszeni ?

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Już nie długo:))
JOY [ Generaďż˝ ]
Może ja przejme schadzke po naszym nieobecnym w końcu zdobyłem totala :) ?
Oczywiście jak MGK nie będzie chciał.
EEeee i tak wygraliśmy nawet jak komuś sie podłoży noga

von Izabelin [ Luftgangsta ]
JOY-->Gen. Ariel vel ALSTAR był szybszy:))

mgk [ Generał - Pacyfista ]
Joy - enjoy your fight ;-) Ja, nieznam się, nie ma mnie, nie podejmę się no zarobiony jestem ;-)
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Ja znowu zacząłem wybijać się z Red Devilem i znowu w proporcji 2 moja na jego jednego. Przeciwnikowi zostało 11 pojazdów a mi 20. Jak tak dalej pójdzie to nic nam nie zostanie ale ja mam więcej załóg więc ta bitwa pancerna może rozstrzygnąc się w walce piechotą :))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Kolejny Challenger spłonał, nastepny ma zerwana gasienice i namierza go od czoła Pantera a z boczku IV/L70 więc w nastepnej turze zejdzie, mam nadzieję :-)
I pozostaną mi do zniszczenia jeszcze trzy Challengery... a mam dwie Panterki i osiem sprawnych niszczycieli i jednego z uszkodzonym działem :-)

GenArieL [ Konsul ]
No i jestesmy juz po pierwszych plikach mam nadziej ze szybko pojdzie i ze rozwala goscia!!!!!!!!!!!!1 za Longinusa
HEEHHEHEHEEH ---Joy byłem szybszy :-)

JOY [ Generaďż˝ ]
No cóż mogę Ci tylko życzyć powodzenia, a więc ........... powodzenia :)
Wróć z tarczą albo .......... ;)
-=Dexter=- [ Konsul ]
w jedenastej turze zniszczyłem trzy ostatnie ze zlokalizowanych czołgów przeciwnika, wedle moich obliczeń pozostał mu prawdopodobnie jeden Challenger :)
wysyłam Lynx'y na poszukiwania a resztą sił zajmuję flagi

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
14 tura... myslę że decydująca. Przeciwnik podchodził do flag gdzie ja czekałem w zasadzce i w końcu wjechałem prosto w jego zagony pancerne. Niestety okazało się że przeciwnik ma jeszcze 3 Pz IV/70 w zanadrzu i to akurat tam gdzie ich nie powinno być ;) Dodatkowo Nashorn pośmiertnie załatwił Jumbo :/. Więc ostatecznie turę można uznać za remisową. Przeciwnik i ja stracilismy po 8 pojazdów tylko że jego pojazdy są cenniejsze i zostało mu ich tylko 6 w tym 4 Hetzery trzymane w szachu przez 2 Hellcaty, więc nie jest źle. Nawet jeśli przegram to minimalnie szczególnie że mam przewagę w ilości załóg więc powinienem sobie poradzić pod flagami.
gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]
20 tura. narazie wygląda na minora dla mnie ale jeśli w ostatniej turze moje tanki dobrze sie sprawią to może tactical. dużo krwi napsuły mi jpzIV/70 dobrze w defensywie ustawione. pociski 90mm nijak od przodu nie mogły ich ugryść :(
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Buczo - uważaj ja miałem wjazd w ostatniej turze panterami i moje pilnujące flag hellcaty spudłowały - i zamiast minora dla mnie byl minor dla wroga ;-) W CMBO sytuacja szybko sie zmienia
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
mgk --> Przeciwnikowi pozostały same bezwieżowce a ja się zaczaję przy flagach i mam przewagę liczebną więc raczej takie numery nie przejdą.
mgk [ Generał - Pacyfista ]
He He u mnie był po prostu wjazd w 3 flagi na pełnym gazie i npl nie strzelał tylko jechał - ale pantery są szybkie a bezwieżowce raczej nie ;-)

merkav [ Aguś ]
No to jutro juz moge oblewac nasze zwyciestwo ?

GenArieL [ Konsul ]
LUdzie patrzcie na to przeciez to przegiecie juz wysłałem e-mila to vultura ( po konsultacji z filipem ) ja nie wiem czy oni czytac nie umieją zresztą sami zobaczcie !!!!!!!!!!!!
GenArieL [ Konsul ]
Patrzcie
GenArieL [ Konsul ]
i na to !!!

GenArieL [ Konsul ]
Do not be concerned. I think that your troops are misidentifying what they are
seeing. I have had another player also contact me regarding this.
Play the game out. Check the final map at the end. Yes, if it turns out he
has bought Infantry, you will be awarded a Total Victory !
cheers
Vulture
a to e-mail od voultura ja przepraszam ale jezeli to nie jest piechota to ja sie pytam co !!!!! Czołgi!!!!!!

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Alster --> Co się czepiasz. Właśnie zarobiłeś Totala i jeszcze masz wąty :P GRATULACJE !!
JA też bym tak chciał ale mój przeciwnik nie jest taki głupi :(

merkav [ Aguś ]
Total do przodu, juz chyba mamy zwyciestwo w kieszeni - moge spac spokojnie :)

el f [ RONIN-SARMATA ]
GenArieL - a pytałeś się przeciwnika czy przypadkiem nie pomylił się w zakupach ?
Może jest cienki z anglika... albo nie uważał na czytaniu ze zrozumieniem ;-)

GenArieL [ Konsul ]
Elfie a moze jeszcze miałęm za niego jednostki kupic od samego poczatku było mówine tylko puszki !!!!! no wybacz ja moge grac mi tam rybka juz stracił 9 puszek ja 3 takze mi to rybka

el f [ RONIN-SARMATA ]
GenArieL - kiedyś czytałem, że w Brukseli dziennikarze zrobili sondę uliczną, polegającą na przeczytaniu krótkiej notatki prasowej i zaznaczeniu odpowiedzi na zadane pytania dotyczące przeczytanej informacji. Po obliczeniu wyników wyszło, że ok 10% przechodniów zrozumiało to, co przeczytało...
Ja swojemu przeciwnikowi na wszelki wypadek dałem w pierwszym mailu linka do warunków, linka do ograniczeń i jak krowie na rowie napisałem o nie mieszaniu zakładek i braniu tylko czołgów.
Piszę z pracy a nie pamietam jak jest w BO. Przy tworzeniu pierwszego pliku trzeba chyba było zaznaczyć opcję zakupów "tylko czołgi" i wtedy przeciwnik nie mógłby brać piechoty...
A chyba Ty jako gracz osią zakładałeś walkę ?
Generalnie i tak nie masz co się martwić bo... jeżeli Twoje podejrzenia się potwierdzą to masz totala do przodu :-)D

GenArieL [ Konsul ]
Elfie nie robiłem pierwszego pliku poniewaz gram w zastepstwie za Longinusa. ten gosciu poprostu przesłał mi plika kupiłęm same puszki i zaczełęm grac !!! w pierszej turze gdy zobaczyłem piechote mowie hmm fakt moze zle widze ale teraz po 2 turze gdzie cały pluton szturmuje flage !!!! to chyba jest cos nie tak !!!!

el f [ RONIN-SARMATA ]
GenArieL - heh, w sumie to tylko pozazdrościć komfortu psychicznego... zwycięstwo już masz z góry a dla przyjemności możesz sobie na gościu potrenować :-)D
A swoją drogą, mówią że to u nas jest niski poziom wykształcenia...

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Alstar --> A napisałeś przeciwnikowi o swoich "wątpliościach". Bo biorąc pod uwagę bystrość narodu amerykańskiego może koleś nawet nie kapnął się że Ty grasz z nim w turnieju a nawet jeśli to nie miał pojęcia co to za turniej ;P
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Alstar --> A napisałeś przeciwnikowi o swoich "wątpliościach". Bo biorąc pod uwagę bystrość narodu amerykańskiego może koleś nawet nie kapnął się że Ty grasz z nim w turnieju a nawet jeśli to nie miał pojęcia co to za turniej ;P

JOY [ Generaďż˝ ]
Echh a ja chciałem grać w te zastępstwo ;P miałbym drugiego Totala ;p, a tak muszę się dzielić z GenAriel :)
Zresztą Ci gratuluje dać Totala w 2 turze to wyczyn który się już chyba nie powtórzy.

von Izabelin [ Luftgangsta ]
BUczo-->Prosze nie obrażać amerykanów, z nicku wynika że facet to skandynaw:)))))))))))))
TOTAL-ek:)
Drackula [ Bloody Rider ]
Hlip hlip a ja musze sobie glowe popiolem posypac. Myslalem ze moj gracz bedzie podobny do tego z CMBB i zignorowalem jego umiejetnosci. Teraz jak nie dostane totala to bedzie dobrze. Desperacko sie bronie ale jestem osaczonyi wystarczy przypadkowa strata jednego z czolgow i kapota. Mam nauczke na przyszlosc, a) nie ignorowac NPLa b) nie grac w BO.

swietlo [ Canaille Carthagienne ]
A mi sie nie podoba sposób zdobycia totala poprzez błąd w kupnie sprzetu - nie dlatego ze sie lituje nad czlekiem ktory gra nie czytając zasad turnieju ale dlatego ze przez takie glupie pt zwyciestwo innych jest umniejszone - zawsze bedzie mogl znalesc sie ktos kto napisze - no tak CMHQ wygralo ale nie dlatego ze byli dobrzy w boju a dlatego ze ktos popelnil blad a oni go bezwzglednie wykorzystali. To nie jest rycerskie
von Izabelin [ Luftgangsta ]
swietlo-->Nie martw się, wygramy z przewagą taką, że nie będzie nam te 5pkt potrzebne;))
(taką mam nadzieje):))
JOY [ Generaďż˝ ]
Swietlo hmmm jakby tu napisać na jakiej planecie ty żyjesz?
Lepiej zmień swoją rycerskość bo żle skonczysz w tym świecie ;-/
A za głupotę się płaci czyż nie?
swietlo [ Canaille Carthagienne ]
Joy --> nie przesadzajmy. Ja tam rycerski nie jestem ale mówię o możliwych komentarzach oraz o tym ze takie zdobywanie punktów zmniejsza w jakis sposób osiagniecia zespolu!
Inna sprawa ze debata moze byc akademicka jak sie okarze ze zalogi zle rozpoznaly piechote (choc to raczej malo prawdopodobne)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
swietlo-->Jest to nie mozliwe, jak obejrysz screen'a, zobaczysz że jest to US RIFLE 44 SQUAD z 12 ludzmi i regular, czyli jest na 100% tym czym jest:)
Zresztą ALSTAR mi mówił, że jego przeciwnik mu napisał, że nie przeczytał tego akapitu w zasadach:]
-=Dexter=- [ Konsul ]
Popieram swietlo, ja zaproponowałbym ponowne rozpoczęcie gry jeśli koleś się pomylił, taki Total nikomu honoru nie przyniesie
wolę przegrać niż dopuścić żeby ktoś mówił ze wygrałem fartem

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
von Izabelin --> Aha to wszystko jasne. Oni na północy to tak zimno mają że procesy myslowe wolniej zachodzą :P
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Regulamin jest jasny - za złamanie zasad total - i koniec sprawy - co to za ułańska fantazja ???? jakie od poczatku - i znowu Polacy chcą łamać zasady - chyba wódka im się na mózg rzuciła ;-)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
hmmmm
tu jest tresce-mail-u od Vulture'a
Filip and Red Devil
Gentlemen we have a problem with game 23 in the Blitzkreig 2004 CMBO Armoured
(Team) Joust.
In a nutshell it would appear Haksaeng has contravened the tournament rules and
purchased Infantry.
This is the first time that this situation has occurred.
Before I go back to the players in question with my ruling on how to proceed, I
wish to lay out the facts as I see them.
Let me summarize the sequence of events:
1. The tournament starts on 6th Sep.
2. Haksaeng tries to get his game going, but his original opponent
Longinus van Eyck has has vanished off the face of the CM planet.
3. A substitute player ALSTAR(GenArieL) is fixed up in early Oct.
4. ALSTAR(GenArieL) as the Axis player is responsible for setting the game
up.
5. Haksaeng has several games underway and forget that is meant to just be
Armour only, and picks a combined arms unit.
6. The game starts on 15 Oct.
7. When file 08 is exchanged (out of 62) the problem over the force mix is
spotted. Haksaeng apologies and sends the following E-Mail to ALSTAR(GenArieL)
“My mistake, sorry. I missed the line that no infantry is allowed-it's been a
while since I read the tournament rules. I did not purchase much infantry, if
you want, we can continue with the game and I will withdraw the infantrymen.
The other options are to restart the game or call it a forfeit. How do you
want to proceed?”
This is the 5th tournament/campaign that I have organised that Haksaeng has
played in. He has a reputation for fair play. I do not believe that he
intentionally set out to contravene the spirit of the tournament. Given that
the game has only just started, I would like it to be re-started.
This is not a tournament where money or prizes are involved. This is meant to
be an enjoyable playable tournament, played in a spirit of good humor and
cheerful banter between the teams, where players get the opportunity to widen
their circle of played opponents.
As the respective team captains for both CMHQ PL Team 1 and Blitz Team A it is
important that you both are aware of the facts and the rationale behind my wish
that the game be re-started.
Do you agree with me ?
Vulture
A TU MOJA ODP:
Ok, I agree, let's restart
BUT THERE IS ONE PROBLEM:)
I have to get a vote by all my player's and win the majority, and ALSTAR's agreement also. So please wait one day, until I see the opinions of my team-mates.
One point, ALSTAR mailed his opponent, and got a file at once, so he did not create it (becuase his opponent did). He wanted to get on as fast as possible, so he overlooked the mistake (I presume)
FVI. out.
P.S I agree also, that Haksaeng did not do it on purpose.
Teraz TEAM -1 jest proszony o wyraźenie opinni, czy kłócimy się o pkt.
Czy restartujemy bitwe.
Teoretycznie mamy prawo do tych 5pkt
Ale dla sprawy naszego honoru, proponuje restart.
Po przemysleniu tego wszystkiego i odp. Vulture'a uznaje racje swietlo
von Izabelin [ Luftgangsta ]
A i zapomniałem o tym, są 3 ścieźki rozwoju:
1)Restart
2)Kontynuacja bitwy (przy wycofaniu piechoty)
3)kłótnia o pkt

mgk [ Generał - Pacyfista ]
Skoro organizator dopuszcza zmiane to niech decyduje GenAriel

GenArieL [ Konsul ]
Dobra moze byc restart czemu nie i tak mu zasadze totala w tyłek :)
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Przecież to nie ma znaczenie i tak jak zwykle wygramy :)) Skoro alstar chce to niech sobie powalczy :))

el f [ RONIN-SARMATA ]
" i tak mu zasadze totala w tyłek" - tylko nie zapomnij o zabezpieczeniu bo jeszcze cos podłapiesz ;-)

woland_ [ Pretorianin ]
Moja walka już dobiega końca :) Flagi moje. Przyparłem do krańca mapy kilka panter i stugów, ale nie wyjda z tego całe bo jestem za nimi, przed nimi i wszedzie dokoła ;)))) A jeszcze ruszyłem z odsieczą z flanki gdzie nic się nie działo kiloma M18 + 3 jumbo :DDD będzie dobrze :)

el f [ RONIN-SARMATA ]
A u mnie dwie tury do końca... przeciwnik mnie nieco zaskakuje, wyciąga coraz to nowe Challengery jak prestidigitator króliki z kapelusza...
Teraz stracił Challengera i Wolverina za jednego L/70, trzyma dwie flagi w miasteczku jednym czołgiem, flankuje dojazd drugim i... więcej "żywych" czołgów nie widzę a trzecia flaga jest neutralna.
Punktowo mam niewielką przewagę ale spróbuję zająć neutralną flagę i zdjąć te ostatnie dwa pudła...
-=Dexter=- [ Konsul ]
von Izabelin -> tak jak mówiłem wcześniej - powinien być restart
JOY [ Generaďż˝ ]
Ja bym był za pkt nr 2. No ale należy tylko do teamu nr 1 i nie mam zdania 8-X
Choć skoro nawet by i GenArielowi zasadzili Totala to i tak wygramy więc można i restartować ale to już takie tam gadanie bo już widze że decyzja została podjęta.
mgk [ Generał - Pacyfista ]
ja bym tylko wykluczył osoby które zawaliły i nie podjęły walki z uczestnictwa w turniejach Gdyby nie fakt zastępstwa i przesuwania terminów byłby total i koniec - w CMBO wyniki nie są takie oczywiste - teraz Gen Ariel może mieć pecha i po restarcie może być gorzej Shit happens
gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]
wygrałem minora. straty w puszkach 17:17 ale ja złapałem wszystkie flagi. mój przeciwnik przesłał już informacje o wyniku do Vultura, czy ja mam też to zrobić?

el f [ RONIN-SARMATA ]
gen. płk H. Guderian - wysłać nie zaszkodzi... i gratulacje !
gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]
a jaki do niego jest mail?
van der Rob [ Konsul ]
Panowie,
Co prawda nie gram w tym (ani poprzednim) turnieju, ale jestem chyba jednym z najwierniejszych Waszych fanów. Praktycznie codziennie szukam nowych newsów o Waszych wynikach i trzymam kciuki za wygraną.
Pozwolicie że wypowiem się jak to jest widziane "z boku" - moim zdaniem inne teamy które nie będa znały szczegółów pomyslą że tym razem Team CMHQ wygrał "przy zielonym stoliku", szczególnie że już wczesniej z naszej winy (identyfikuje się z Wami jak wspomniałem całym sercem i tylko brak wystarczających umiejętności powstrzymuje mnie przed udziałem) zmienił się gracz z naszej strony. Nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem?
Sądzę że powtórzenie walki (nawet kosztem ryzyka przegranej) da nam coś więcej - szacunek u innych zespołów i demonstrację ze o punkty walczymy w polu. Czy radość wygranej po restarcie nie będzie pełniejsza?
Pozdrawiam wszystkich walczących w tym turnieju!

JOY [ Generaďż˝ ]
Nie chciałbym mieszać ale na ich miejscu siedziałbym cicho wiedząc że moim teamie siedzi analfabeta nie potrafiący doczytać kilku linijek regulaminu.
Ja dobry z anglika nie jestem ale jakoś "zakumałem" o co chodzi.
Sądze że inne teamy nawet nie zauważą tego co by się stało gdybyśmy dostali TOTALA w końcu byłby to już drugi, a więc nie rzucałby sie tak w oczy, a poza tym wszyscy się godziliśmy na regulamin, ja nie widze pwodu go naginać.

BamSey [ Generaďż˝ ]
Guderian i Woland-----> Gratulacje!!!!!!
Ps. Ja wynika z powyższego widac że idzie nam świetnie i nawet jesli nie mam prawa głosu bo nie gram w tym turnieju ale za to grałem w turnieju BB i zamierzam grac w turnieju AK który pewnie bedzie zorgranizowany to pozwolę sobie zabrac głos i wierzę że nie będzie to przez was źle odebrane. Mainowicie moje zdanie jest takie:
Na stronie turnieju autro zamieścił na początku tekst w którym pisze iż ten turniej potwierdzi czy CMHQ PL jest rzeczywiście tak dobre jak wynika to z poprzedniego turnieju w BB w którym grałem, oczywiście czyni to żartem ale ja odbieram to jako wyzwanie dla nas (jako CMHQ) w związku z tym nie potrzebne nam takie zwycięstowo przyznane odgornie przez sędziego nam potrzebne jest zwyciestwo w polu (lub przegrana ale również w walce) to podniesie nasz prestiż. Nie obraziłbym się natomist jesli by Vulture zamieścił na stronie turniejowej notkę że takei zdarzenie miało miejsce i że odstąpilismy od Totala dla nas dla dobra zabawy innych drużyn w tym turnieju i chcemy grac fer. Co wy na to?
gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]
bamsey ---> jestem za o ile nie zmieni to faktu wygrania przez nas turnieju ;)

JOY [ Generaďż˝ ]
Bamsey ----> od razu widać że to swój chlop i jaj a ma :) Zgadzam się z tobą w 100%, że też sam na taki pomysł nie wpadłem
Guderian z tobą też się zgadzam :D

fabko1 [ Pretorianin ]
Mam smutną wiadomość tylko minor dla mnie, przeciwnik crevami zdobył i zneutralizował dwie flagi.
fabko1 [ Pretorianin ]
oto flagi zneutralizowana i zdobyta przez crewów mimo ,że stały tam moje TD

fabko1 [ Pretorianin ]
a to jest wynik walki, chyba z jeden najniższych w turnieju 11:7

BamSey [ Generaďż˝ ]
fabko----> Gratulacje!! Punkt do punkcika i uzbiera sie victoria przez duze V:)

-=Dexter=- [ Konsul ]
z tego co pisze fabko1 wynika że trzeba wysłać swoje załogi pod flagi żeby rozpoznały czy w krzakach nie czai się gdzieś jakaś zaloga npla czekając na ostatnią turę
a moje Lynxy oprócz nagonki na Challengera dostaną zadanie polowania na załogi npla
tym bardziej, że widziałem jak niektóre z nich przemieszczały się w kierunku flag
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Gratuluje wszystkim graczą którzy wygrali swoje bitwy:)))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Przedostatnia tura...
Wiedząc że wraże załogi obserwują moje poczynania, obróciłem L/70 tyłkiem do przeciwnika i zacząłem sobie jechać. W następnym filmiku zobaczyłem że przynęta chwyciła... Challenger wyskoczył zza górki i na fast popędził w kierunku mojego niszczyciela... nie zajechał daleko, naciął się na następnego L/70 stojącego w zasadzce i przed wzrokiem nieprzyjacielskich załóg zasłoniętego laskiem. Biedak nawet nie zdążył się zdziwić... :-)
W/g moich obserwacji przeciwnikowi pozostał już tylko jeden Challenger na moje dwie Panterki i siedem niszczycieli...

swietlo [ Canaille Carthagienne ]
Elf--> ale byles dla zawodnika okrótny;>
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Hihi, właśnie kilka minut temu looknełem jak siostra odpowiada na plik:))
Wymieniła jednego hellcata za 3 tigery w tej turze (17 turze;)
Zostały 3 tigery, flagi są jej, ma chyba z 6 hellcatów i 3 jumbo:)
Elf-->Piękna metoda;D

BamSey [ Generaďż˝ ]
ElF----> Hihihi masz pazernego przeciwnika:) Gratuluję udanych łowów:))
von Izabelin-----> Zaczynam sie bać Cory:)) Taka wymiana:D
-=Dexter=- [ Konsul ]
Koniec, npl się poddał, Total dla nas :)
Nie wiem czy ten Challenger był i zwiał, czy źle policzyłem, w każdym razie na mapie zostały same załogi npla

mgk [ Generał - Pacyfista ]
Gratulacje - to jest totalny total ;-)

el f [ RONIN-SARMATA ]
Dexter - gratulacje !
Team 1 już chyba nie do doścignięcia...

JOY [ Generaďż˝ ]
Meine gratulation ;) tak 3mać Dexter i fabko to się rozumię!!
No tak Team 1 the best w tym turnieju ale co się dzieje z drugim teamem?

GenArieL [ Konsul ]
Wiadomosci z frontu 3 tura 6 do 2 dla mnie :) bedzie dobrze :)

BamSey [ Generaďż˝ ]
Brak mi słów uznania dla was chłopaki:))

Fario0 [ Chor��y ]
Niestety, muszę dodać łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Właśnie wtopiłem z Madoxem. Marginal dla niego. W czołgach co prawda remis 11:11, ale niestety na koniec walki trzymał dwie flagi, a ja jedną. Jedyna pociecha, że nie przegrałem z byle gefreitrem. Madox jest jednym z lepszych na Blitz-zie. :(- niech mnie ktoś pocieszy, chlip, chlip-Niemiec mnie biiije!
Fario0 [ Chor��y ]
Komu zgłosić wynik?

mgk [ Generał - Pacyfista ]
Fario nie płacz - ja też w podobny sposób rzegrałem i też ze specjalistą - zawodowym wojakiem z USA ;-)
Ważne, że tylko marginal ;-)

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Dobrz jest, narazie dwie przegrane i oba minor, mamy najlepiej z wszystkich:))
Gratulacje dexter:)
Z front CVI nic nrazie, przeciwnik wtopił ostro więc wysła pliki raz na tydzień;)))

el f [ RONIN-SARMATA ]
A u mnie oczekiwanie na ostatni pliczek...
W poprzednim filmiku ostatni (mam nadzieję) Challenger wyjechał radosnie pod lufę mojego Pz IV L/70 i przyjemnie skwierczy :-)
I trwa wyścig do flag - z jednej strony pedzą moje Panterki i niszczyciele a z przeciwka pędzą załogi zascielajacych pole bitwy wraków Challengerów i Wolverinów.
Ciekawe jaki wynik wyliczy komp...
von Izabelin [ Luftgangsta ]
No myśle teraz że dominacji CMHQ PL Team 1 może zagrozić tylko team 2;))

Pejotl [ Senator ]
Izabelin - teamowi drugiemu to bliżej do ostatniego miejsca niz do pierowszego :)

el f [ RONIN-SARMATA ]
Pejotl - nie przesadzaj, mamy ukończone dopiero 4 walki. Wszystko jeszcze przed nami a i win ratio też nie najgorsze...
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Elf-->Pejotl znów prowadzi czarną propagandę, nie słuchaj go:))

el f [ RONIN-SARMATA ]
No i stało sie... z trzech flag jedną zajęły moje niszczyciele, druga neutralna a do trzeciej nie zdążyłem dojechac i jest zaliczona przeciwnikowi dzięki załodze zestrzelonego Challengera :-(
von Izabelin [ Luftgangsta ]
elf-->Masz tacticala i jeszcze narzekasz:))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Filip - jak bys miał stada pojazdów parę sekund od flag to też byś narzekał, dodaj do mojego wyniku dwie flagi, jedna odejmij przeciwnikowi - powinien byc total :-(

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Machabeusz team 2 wygrał swoją walkę minorem.

clown10 [ Pretorianin ]
u mnie 15 tura - strasznie się walka ciągnie...przeciwnikowi zostały 2 shermany 76(w) i 1 hellcat. Ja mam 8 panter, 5 hetzerów i 1 tigera. Mam nadzieję że zdążę obsadzić wszystkie flagi i oczyścić rejon z załóg zniszczonych pojazdów. Nie otwieram jeszcze szampana żeby nie zapeszyć...;-)

woland_ [ Pretorianin ]
Npl-owi został już tylko jeden tygrys :))) Obecnie trwa losowanie kto go zniszczy bo lista chętnych jest długa :P
6xM18 , 2x Jumbo , 1mM36

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
u mnie 13 tura, trzymam flagi i zostały mi: 3 Pantery, 2 Hetzery i 1 L/70, przeciwnikowi prawdopodobnie został 1 Sherman IIC Firefly i 1 Stuart :)
straty moje: 1 Pantera, 4 Nashorny, 8 Hetzerów (1 L/70 i 1 Hetzer mają uszkodzone działa)
strarty przeciwnika: 6 Wolverinów, 6 Challengerów, 5 Shermanów IIC Firefly, 4 Stuarty
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Elf-->A w takim wypadku tak...
Ale morał z tego taki że musisz faceta rozwalić szybciej (albo zmusić go do kapitulacji) tak byś miał te kilka tur na zajęcie flag

el f [ RONIN-SARMATA ]
Filip - wiem, to samo miałem w poprzednim turnieju... rozwaliłem przeciwnikowi pojazdy a tury mi zabrakło na zajecie flag. Wygrałem ale niesmak pozostał...
Tylko przeciwnik nie bardzo chciał wczesniej dac sie pozabijać ;-)

von Izabelin [ Luftgangsta ]
E lf--> No to jest okropne jak npla nie współpracuje z nami:))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Filip - też tak sądzę... powinny być za to jakieś kary ;-)

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
przeciwnik zaproponował case fire, nie mam pojęcia, czy szukanie tego ostatniego Shermana mi coś da, trzymam flagi...
co sądzicie?
Kłosiu [ Senator ]
Tlao --> na pewno bardziej oplacalne bedzie zniszczenie tego shermana i doprowadzenie do poddania sie. Chyba ze juz ci total wychodzi ;)

GenArieL [ Konsul ]
Tlao-- lepiej walcz do konca zniszcz mu shermana i tyle zadnych CF bo jeszcze punkty stracimy :P

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
wlaczymy dalej - zaczyna się 15 tura

JOY [ Generaďż˝ ]
Tlao CF w CMBO przy pbem nie działa........
elf popieram Cie w 100% już na początku proponowałem nplowi żeby się poddał i dał mi tylko majora...... nie chciał więc wziełem totala. Nie wiem czemu oni są tacy oporni.
von Izabelin [ Luftgangsta ]
JOY--> Wiesz jak to jest, na blitzu lejejsz wszystkich a tu pojawiają sie takie prowincjusze z skraju Europy, nie wiadomo dokłądnie skąd i kto może pomysleć że wygramy:)))
E lf-->Myśle że powiniśmy zorganizowac taki turniej i karać za brak współpracy :))

swietlo [ Canaille Carthagienne ]
Merkav wtopił totalem?!
taki tekst znalazlem na oficjalnej stronie turnieju: 23 Jul 04."Game 31 between Taktik1 (BoB 1) and Merkav (CMHQPL 9) has ended in a Total Victory (5pts) to Taktik1.

el f [ RONIN-SARMATA ]
swietlo - Merkav wygrał tacticalem, zamieścił obszerna relacje i AAR w poprzedniej części (link)

el f [ RONIN-SARMATA ]
W tabelce wyników też tak jest...
"8 CMHQ PL T1 2 Merkav BoB 8 TrippleA302 Completed. Tactical Victory to Merkav (3pts)"

swietlo [ Canaille Carthagienne ]
no wlasnie tak mi sie zdawalo - i dlatego zaskoczyl mnie opis na wejściu l)

woland_ [ Pretorianin ]
Ostatnia maszyna npl, Tygrys namierzony przez 2 Hellcaty, 2x M36 i Jumbo :DDD Tygrys stoi i udaje że go nie ma :DD może się ocknie po pierwszej salwie :DD
von Izabelin [ Luftgangsta ]
swietlo-->Merkav wtopiłem totalem w poprzednim turnieju:P w CMBB ARMOURED JOUST:)

JOY [ Generaďż˝ ]
A swietlo za sianie zamętu na naszych liniach po sąd polowy ;P
Bo przez moment spadło mi morale.

GNAROS [ Legionista ]
GNAROS (Axis) vs JAWS (allied) ----> axis minor vitory
co prawda zapomniałem że to 20 tur i nie podjechałem do flag :((((((((( mój błąd
podam screena z prawdziwj rzeźni :O ,
Jaws zagrał strasznie odważnie, co widać na załączonym obrazku- wszystko to wraki :) ..... też moje :P

el f [ RONIN-SARMATA ]
GNAROS - gratulacje ! :-)
A i Machabeusz wygrał swoja walkę :-)
Cora von Izabelin [ Konsul ]
GNAROS ---> Gratuluję zwycięstwa :)
a ja biedna dalej szukam swego przeciwnika..... Ponieważ Major Woody (mój turniejowy przeciwnik) sobie zniknął (MIA :)....
już od ponad tygodnia nie ma znaku życia od mojego przeciwnika, choć zostały tylko dwie tury do skończenia bitwy... :(
Nawet organizator zaczął go poszukiwać, ale jak dotąd niestety bezskutecznie. ( może zginął w bitwie i dlatego przestał dowodzić wojskami :) Ale mam nadzieję że szybko się pojawi :)

el f [ RONIN-SARMATA ]
Cora - w najgorszym razie, jak się nie znajdzie, będzie total ;-)
A jak Ci idzie do tej pory ?

Cora von Izabelin [ Konsul ]
el f --> A jak może iść hellcatom przeciwko Tygrysom?
Cora von Izabelin [ Konsul ]
Tylko w Jumbo nadzieja... :)
Cora von Izabelin [ Konsul ]
choć jak na teraz to straty wmiarę wyrównane ( nie licząc kosztów :) on stracił 9 veteran tygrysów a ja 10 veteran hellcatów :) (on kupił same tygrysy....) więc mnie to się narazie podoba :D oprócz tego że mało czołgów mi zostało, ale są to naszczęście Jumbo . sądzę że będzie remis.

el f [ RONIN-SARMATA ]
Cora - z Tygrysami na pewno sobie poradzisz, wolne to to, wieża się ślamazarnie obraca a i w BO pancerz mają słaby ;-)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
właśnie bym powiedzał że w CMBO tigery sa mocne na hellcaty, bo ci idioci nie używają tungstenów na nich
Tak jest u Cory, a umnie tak samo pukały z zwykłego AP w Panthery i był klops;))

von Izabelin [ Luftgangsta ]
coś nowego??:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Jako że mam sklerozę, to odpowiem sam sobie:))
Jest coś nowego:
Mianowicie Blitz C team ma ochote wyzwać na pojedynek CMHQPL T1
co wy na to??
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Zabawny jest ten post ;-)
I simply can't believe that the entire Blitz club cannot produce a team capable of handling that Polish club.
A może to by było CA ??? dla odmiany
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Właśnie bym zasugerował nie CMHQPL T1 na Cteam'a,. bo ich rozwalimy;)); tylko "Elita" CMHQ PL na Elitę Blitz'a
I CA grać
van der Rob [ Konsul ]
Panowie,
Czy jest jakaś szansa że Team 2 zdobędzie pozycję nr 2? Jak na razie widzę że ma 7 pkt i tylko 5 gier skończonych. Kibicując z boku nie wiem jednak jak układają sie poszczególne walki. Jak to widać od środka?
P.S. Szacunek dla wyniku Teamu 1!!!! 24 pkt i .....długo długo nic, a potem peleton.
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Filip Ty tak nie sugeruj bo do elyty to ja sie łapię ;-)
Przeczytałem że jest planowany turniej pancerny w CMAK - może należałoby się do niego przygotować ;-)
ja np w CMAK nigdy takich bitew nie grałem - nawet nie mam pojęcia co kupować ??
Pejotl [ Senator ]
mgk -> właśnie!! Proponuje żebyśmy pograli w pure armour bez super specjalnych machinacji taktycznych i wpisali w jakimś wątku swoje spostrzeżenia co do sprzętu.
mgk [ Generał - Pacyfista ]
Tak jest - gram amerykańcami - 3 rózne plutony na poziomie vet + małe dodatki
von Izabelin [ Luftgangsta ]
No oczywiście będę organizował team'a dla CMAK, tylko narazie skończmy ten:)
mgk-->A mówiłem że się nie łapiesz?:P
von Izabelin [ Luftgangsta ]
sorry za drugi post
van der Rob-->Właśnie mają tylko 5 gier skończonych, czyli jeszcze dużo potencjalnych totali:)))

mgk [ Generał - Pacyfista ]
Wniosek pierwszy (bardzo odkrywczy ;-))
1) Tu jest kurz pokazujący ruchy przeciwnika - to zupełnie zmieni sposób walki - niemożliwe jest skryte podejście z flanki ;-)

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
ja właśnie posłałem do nieba ostatniego Shermana, a Stuart uciekł za mapę :)
teraz czekam jaki wynik ogłosi komputer...
Hooah!
von Izabelin [ Luftgangsta ]
mgk-->Ale to zależy czy będziemy grać na pustynii czy w italy
Tlaocetl-->Let the Force be with you:))
swietlo [ Canaille Carthagienne ]
a tu chyba jeden z naszych nie stawia sie do boju?
von Izabelin [ Luftgangsta ]
DOstałem od Red Devil'a e-mail, znalazłem bucza na gg i go ochrzaniłem:) (leciutko, ale obiecał poprawe;)))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Póki co kwestia drugiego miejsca jest cały czas otwarta :-)

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Red Devil jest namolny aż do obrzydzenia ;) Ale jak wytrzeźwieje to się do niego odezwe. Ciekawe że jak on nie odpowiadał tydzień to wszystko było OK.
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Patrzcie, Dexter dostał się do finału innego turnieju!!!!!!:)))
Gratulacje i wlej mu:))
-=Dexter=- [ Konsul ]
dzięki :)
niestety tym razem raczej dostanę po dupie, dałem ciała a przeciwnik (Glider) jest naprawdę lepszy, pozostały mi już tylko ostatnie rozpaczliwe akcje...
oczywiście gram do ostaniej tury i nie mam zamiaru mu odpuszczać... ;)

mgk [ Generał - Pacyfista ]
-> Dexter - 2 miejsce jest i tak genialne - gratulacje
Wnioski do bitew pancernych CMAK - na podstawie bitwy Pejotl versus MGK
warunki bitwy - (poda Pejotl)
1) Tu jest kurz pokazujący ruchy przeciwnika - to zupełnie zmieni sposób walki - niemożliwe jest skryte podejście z flanki ;-)
2) Można łatwo przewidziec gdzie wyjedzie przeciwnik
3) Dobre kamperstwo popłaca
Pejotl [ Senator ]
Gramy 1945 luty, All Combined (przy Italy może nie byłoby kurzu) pogoda dobra, medium, medium (i przez to jest za dużo lasów i amerykanie mają przewagę)
mgk się napiął jakbyśmy co najmniej ligówke grali :) a ja gram sobie jak prostaczek, walę wszystkim pod flagi.

mgk [ Generał - Pacyfista ]
-Pejotl - ja już dawno pod flagami siedzę ;-)) i sie nie napinam tylko czekam co z kurzu sie wychyli i jak sie wychyla to hellcaty to zabijają ;-))

GenArieL [ Konsul ]
W tu tak gadu gadu :) a ja mam raport z bitwy
Tura 11
Moje straty 1 JPV,P.IVH
Straty przeciwenika Nie wiem czy rozpoznanie jest dopbre ale na razie 14 puszek nieprzyjaciela dymi reszta jest okrąrzoną :) trzymam 1 flage jedna przeciwnik 1 neutralna |( nie długo góra 1 tura i moja )
Nie zapeszam ale idzie mi bardzo dobrze

woland_ [ Pretorianin ]
Właśnie zarobiłem dla nas 5 pkt :)

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Niestety przegrałem... zaraz się okaże tylko czy Minor czy Tactical....

el f [ RONIN-SARMATA ]
Heh, Buczo nie przejmuj sie (za bardzo) - teamu pierwszego już nikt nie przegoni chyba że... team 2 ;-)
Woland - gratulacje ! Twoje 5 punktów wysunie nas na drugie miejsce :-)
A w win ratio juz mamy drugie miejsce :-)D

woland_ [ Pretorianin ]
Elf---->2 miejsca dzieki mnie nie mamy, ale mamy mniej gier niż Blitz C i Bob więc mamy szanse :)
Team______________Points_________Games Completed_________Win Ratio
FGM_______________2______________7_______________________0.3
CMHQ PL - T1_______24_____________8_______________________3.0
CMHQ PL - T2_______12_____________6_______________________2.0
The A Team (Blitz A)___11____________7_______________________1.6
The Castaways (Blitz B)__2___________7_____________________0.3
The Wicked (Blitz C)___14____________8_______________________1.8
BofB________________14___________9_______________________1.6

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
i zdziebko powiększymy przewagę
Tactical 65:35 i 3 punkciki - niestety poniosłem duże straty: 15 czołgów, zostało mi 6, więc komputer nie zaliczył mi więcej

el f [ RONIN-SARMATA ]
Tlaocetl - gratulacje ! :-)
Woland - fakt, nie zauważyłem że Twoja walka jest już uwzględniona... nie mniej mamy drugie win ratio turnieju i faktycznie o dwie i trzy walki od 14-to punktowców :-)
A po zwycięstwie Tlaocetla jesteśmy "fizycznie" na trzecim (3p do II miejsca a o dwie walki mniej).
Team--------------------- Points------ Games Completed------- Win Ratio
FGM ------------------------- 2----------------- 7---------------------- 0.3
CMHQ PL - T1------------- 24---------------- 9----------------------- 2.7
CMHQ PL - T2------------- 15----------------- 8----------------------- 1.9
The A Team (Blitz A)----- 13 -----------------8------------------------1.6
The Castaways (Blitz B)--- 2----------------- 8----------------------- 0.3
The Wicked (Blitz C)------ 14---------------- 8----------------------- 1.8
BofB------------------------ 18--------------- 10------------------------ 1.8

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
Jak już widać na stronce zakończyło się minorem. Npl zneutralizował 2 flagi w ostatniej turze. JAkbym go bardziej wyczekał albo miał więcej szczęscia bo byłoby zupełnie inaczej :/ Może choć minimalnie usprawiedliwa mnie fakt że grałem z najlepszym z blitzowców ;)
elf --> O ile umiem liczyć to T2 na 17 pkt, a nie 15.
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Na wszelki wypadek i tak trzeba wygrać resztę bitew:)
van der Rob [ Konsul ]
GenArieL ---> rozumiem że mimo restartu (w końcu jeśli się nie mylę odpuściliśmy tego Totala za pomyłkę npla) i tak szykuje sie Total? Kurcze jeśli tak to czapki z głów przed Tobą! Masz nowego fana.
von Izabelin [ Luftgangsta ]
van der Rob-->Nie przesadzaj, co to za zwycięstwo nad analfabetę:D
van der Rob [ Konsul ]
von Izabelin ---> wg mnie dwa razy bardziej cenne bo honorowe. Ciekawe czy napisali gdzieś o tym na stronie turnieju? Jesli nie to może im przypomnieć? Niech elita z Blitza wie że wygrywacie bo jesteście o dwie klasy lepsi, a nie dlatego że stosujecie jakies "gierki".

el f [ RONIN-SARMATA ]
Buczo - dzięki za czujność. Ty dobrze liczysz...
Majla do Vulture posłałem :-)

el f [ RONIN-SARMATA ]
Kurcze, a teraz jak podliczyłem to wyszło mi jednak 15... może ktos bardziej "świeży" przeliczy te nieszczesne punkty...
Pejotl [ Senator ]
15

feretrius [ Centurion ]
Kelly Heroes wygral swoja walke...zostal zmiennikiem w walce #41 i wlasnie przyslal mi majla ze chce zostac takze zmiennikiem za mojego zaginionego przeciwnika.Wyglada ze facet chce zrobic cala robote za ten Blitz C :))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Pejotl - dzięki :-)
feretrius - skop mu tyłek ;-)

Buczo. [ Bradypus variegatus ]
elf --> Macie 9 walk i 17 pkt. Domyslam się że zapomniałeś o Machabeuszu :P

GenArieL [ Konsul ]
tura 12 moje 2 hetzery namierzyły kolejne 2 shermany76mm Coraz lepiej Coraz lepiej :P ( nie zapeszam )
el f [ RONIN-SARMATA ]
Buczo - nie zapomniałem, Machabeusz widać nie zgłosił wyniku do Vulture bo cały czas widnieje jako "in progress"

JOY [ Generaďż˝ ]
Ten obrazek dedykuje grupie drugiej , która się troszkę ociąga
oczywiście z ;-)

Drackula [ Bloody Rider ]
Panowie chyle glowe z pokora - przegralem, czekam kare. Popelnilem blad taktyczny na poczatku i mialem widmo totala, niestey nie udalo mi sie przegrac nawet tacticalem, major dla BOB :(
Buczo. [ Bradypus variegatus ]
e lf --> Ale mimo to jego punkty można już liczyć. Na pierwsze miejsce nie macie co liczyć, ale drugie... no kto wie. Musicie liczyć na zwycięstwa Clowna, Cory i Feretriusa.

el f [ RONIN-SARMATA ]
JOY - ten plakat to był dobry na turniej w BB ;-)
Ale... ---------->

el f [ RONIN-SARMATA ]
Buczo - nie tylko my liczymy...

clown10 [ Pretorianin ]
Buczo--->u mnie zwycięstwo raczej pewne - przeciwnikowi został jeden hellcat, namierzony przez 4 pantery ;-). Jest 19 tura więc mam nadzieję że dojadę do ostatniej flagi na czas

clown10 [ Pretorianin ]
ostatni hellcat rozwalony - teraz ostatnia tura - zdążę czy nie zdążę...

Tlaocetl [ Dowódca Aliantów-Gazala ]
el f -> dopiero teraz zauważyłem, ze to bikini jest w kolorze... bojowym :P
von Izabelin [ Luftgangsta ]
clown-->Zdążysz:))

woland_ [ Pretorianin ]
Tlao----> tak to jest jak się patrzy nie na bikini tylko na co innego :DDD

mgk [ Generał - Pacyfista ]
_> Woland celne spostrzeżenie ;-) - Tlao zobaczył pewnie bikini gdy otwarzył się spojrzeć na bardziej strategicznie pociągające rejony ;-))
JOY [ Generaďż˝ ]
Ja tam wolę to, co zresztą poniekąd jest prawdą :) ----->
Dracula jak mogłeś :-(