GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie dot. Win XP Pro SP 2

04.10.2004
15:59
[1]

sakhar [ Animus Mundi ]

Pytanie dot. Win XP Pro SP 2

We wspomnianym windowsie jest jest rozbudowana opcja zabezpieczeń, w tym systemowy firewall - czy może on powodować obniżanie transferu pobieranych danych np. przez eMule czy Azureusa??? I czy jest w ogóle sens mieć włączone te ustawienia - chodzi mi o to czy nie lepiej zainstalować "zwykłego" firewalla i antywira??
Pytam, bo od momentu jak zainstalowałem tego SP 2 to jakoś mi komp "ciężej" chodzi i mam problemy ze ściaganiem.
BTW - czy da się to ustrojstwo jakoś odinstalowac - mam na mysli windowsowskie zabezpieczenia??:)))

04.10.2004
16:09
[2]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Oczywiscie, ze może spowolnić transfer. I właściwie - oprócz tego spowolnienia - innych funkcji nie ma, bo i tak nie chroni przed niczym. Lepiej to wogóle wyłączyć i zainstalować dobry firewall i antywir. Ja korzystam z kerio i avasta, póki co nie narzekam. W kerio czasami wiesza się GUI, ale działa...

04.10.2004
16:21
[3]

sakhar [ Animus Mundi ]

Ok. dzięki. To mnie upewniło w moich podejrzeniach:)) Wypierdzielę ten badziew jak się da i instaluję coś "normalnego":)))

04.10.2004
16:56
smile
[4]

Zgred [ Konsul ]

Ale oczywiście jest kilka sposobów na ominięcie tego zabezpieczenia!!

04.10.2004
17:01
smile
[5]

shark [ Pretorianin ]

gladius ---> skąd takie przypuszczenia że systemowy firewall może spowalniać? Ja nic takiego nie zauważyłem. Chyba że mowimy o ograniczeniu jednoczesnych połączeń do dziesięciu (chyba do tylu) ale to nie jest wina firewalla tylko zamierzone działanie programistow Microsoftu. Można to zresztą bez problemu zwiększyć za pomocą XP-AntiSpy. Firewall systemowy może nie jest tak dobry jak komercyjne odpowiedniki ale też nie można pisać że nie chroni przed niczym.

04.10.2004
17:04
[6]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

shark - może nie tyle spowalnia, co blokuje. W sumie wychodzi na to samo. A firewall systemowy jest gorszy niż DARMOWE a nie komercyjne odpowiedniki. W każdym internectowym teście firewalli, który widziałem, plasował się na szarym końcu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.