GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Z cyklu: "co to jest?"

03.10.2004
18:15
[1]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Forum CM: Z cyklu: "co to jest?"

Było sobie w "Trybunie" jakichś takich gnatów zdjęcie :) ---------------------->

Wiem, ze zdjątko małe, ale ciekawi mnie co to jest :)

03.10.2004
18:19
[2]

mgk [ Generał - Pacyfista ]

Sprzęt przejęty po rozbiciu gangu szkolnego szkoły podstawowej nr 3 w Małkini

03.10.2004
18:24
smile
[3]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

Hellmaker -> To sa karabiny maszynowe PK... Ale o co chodzi?

Ja mam chyba cos ciekawszego :>

03.10.2004
18:30
smile
[4]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

PK ? tzn. Player Killer ? :D:D

03.10.2004
18:36
[5]

mgk [ Generał - Pacyfista ]

O widzę że Wozu ma zdjęcie tego gangu ;-)

03.10.2004
18:47
[6]

lo0ol [ Jónior ]

"Forum CM:" o co w tym chodzi ? :D zawsze sie zastanawialem ;]

03.10.2004
18:48
[7]

szwejos [ Konsul ]

PK - pulemiot Kalasznikowa (ręczny karabin maszynowy na dwójnogu)

03.10.2004
18:50
[8]

Trael [ Konsul ]

Czy mi się wydaje czy ta babka na pierwszym planie ma Stg 44??

03.10.2004
19:05
smile
[9]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

Trael -> Nie zdaje Ci sie, bo tak wlasnie jest :). Zdjecie pochodzi z Somalii, bodaj z lat 60-tych lub 70-tych. Wlasnie dlatego min. jest ono ciekawe. Dalej w tle widac jeszcze kilka ciekawych "zabytkow" (o ktorych pojecia nawet nie mam), na ktore kiedys ktos zwracal mi uwage :).

03.10.2004
19:25
[10]

=Toster= [ Centurion ]

Trael --> też mi sie tak wydaje... Czy te karabiny nie nazywały się też MP 44?

03.10.2004
19:52
[11]

Trael [ Konsul ]

4 broń to jest prawdopodobnie włoski karabin 6.5mm Carcano M91 Moschetto da Cavalleria (wersja kawaleryjska). Jak udam mi się coś jeszcze rozszyfrować to napiszę :)

04.10.2004
14:30
[12]

Holmes__ [ Konsul ]

=Toster= owszem, były. Z ciekawych rzeczy -> na tej właśnie rewolucyjnej konstrukcji pewien Rosjanin opracował swój "oryginalny" znany obecnie i ceniony na całym świecie karabin maszynowy.

04.10.2004
15:22
[13]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

Trael -> Taa, to chyba byl jeden z tych zabytkow :)

Holmes__ -> Z tego co mi wiadomo, to AK ma malo wspolnego z StG44 moze poza ogolnym zewnetrznym wygladem. Zdaje sie budowa zamka, elementu spustowego i sposob wystrzalu sa oparte na zupelnie innm pomysl. Juz teraz nie pamietam, ale chyba wiecej elementow wspolnych z StG44 mial FN FAL (i chyba M16).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.