BIGos [ bigos?! ale głupie ]
Gdzie tabele wydajności kart graf. ?
Hej.
wiecie może, gdzie znajdę tabele wydajności nowego sprzętu ?
przymierzam się do zakupu nowego zestawu i chce wiedzieć w co inwestować.
szukałem na tomshardware ale najnowsze znalazłem z 29 grudnia ubiegłego roku.
potrzebuje najnowszych notowań
widziałem, że ktoś wkljał takie fajne wykresy, tam było wiele kart pokazanych, nawe te najnowsze z x800 na czele :)
pomoże ktoś ?
Trzepiskor [ SETH ]
atu szukales
LuBeK [ Konsul ]
Takich stron jest multum, np:
https://www.benchmark.pl/
https://chiplab.chip.pl/
LuBeK [ Konsul ]
Polecam jeszcze:
https://www.frazpc.pl/artykuly
https://pclab.pl/art.html
https://www.tomshardware.com/
BIGos [ bigos?! ale głupie ]
Procesor AMD Athlon XP 3000+ Barton (FSB 333 MHz) 1 szt. 635.00
Wentylator procesora Pentagram Freezone Q-92 AlCu 1 szt. 59.41
Pamięć RAM DDR 512MB PC-400 OEM CL 3
1 szt. 347.00
Dysk twardy IDE/SATA Seagate 120 GB Barracuda 7200.7 ST3120026AS 8MB Serial ATA 1 szt. 404.00
Obudowa Antec Performance II SX1040 BII 1 szt. 591.00
Płyta główna Abit NF7-S (v2.0)
element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1 szt. 440.00
Karta graficzna GeForceFX 5900XT Gigabyte GV-N59X128D 128MB tv & DVI (256-bit) bulk 1 szt. 899.00
Napędy optyczne Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1213S bulk + soft 1 szt. 319.00
Monitor cyfrowy 17" Samsung SyncMaster 795 MB srebrno-czarny 1 szt. 639.00
Klawiatura BTC 5107 US PS/2 1 szt. 19.00
Myszy A4-TECH Navigator Opto-Radio 115 (RP-1520) 1 szt. 116.00
Głośniki Creative Inspire P580 + SB Live! 5.1 BOX 1 szt. 385.00
Stacja dysków FDD 1,44MB 3,5" 1 szt. 34.00
Razem brutto: 4887.41 zł
Razem netto: 4006.13 zł
opcjonalnie wybrałem sobie taki zestaw - kilka rzecz dobieranych "na wyczucie" bo kompletnie się nie znam :)
bardzo zakezy mi na karci graf i ramie.
znacie jakiś sposób aby obiżyć trochę cenę tego zestawiku ?
tak z 1000 zł jakby się dało bez strasznej utraty wydajnośći to bardzo chętnie :)
guzol [ LEXUS ]
Looknij tu:
https://www.benchmark.pl/artykuly/zestawienie_GPU_2/zestawienie_empiryczne.htm
guzol [ LEXUS ]
Ja wybralem dla Ciebie zestawik za 4900 zł, nie jest tanszy ale wg mnie bardziej przyslosiowy. Bo wybralem Athlona 64
LuBeK [ Konsul ]
BIGos ---> Pyatnie pierwsze: kiedy chcesz kupowac kompa??
W przeciagu miesiaca, moze dowch na rynku sprzetu komputerowego maja zajsc duze zmiany. Premiera pierwszych kart tworzonych w technologii 11 microna tj. GF6600 oraz RX700 mocno zamiesza na rynku akceleratorow graficznych. Natomiast premiera nForca 4 wprowadzi spore zamieszanie na rynku plyt glownych. Jak Ci sie nie pali radze Ci poczekac jeszcze troche.
Co do twojego wyboru, przyczepil bym sie do pamieci oraz karty graficznej. Pamieci sa ze tak powiem slabe, wez conajmniej CL 2.5 i oczywiscie firmowki. Co do grafkiki radzie Ci poczekac na premiere GF6600GT ( w linkach ktore podalem mozesz duzo dobrego o tej karcie poczytac). Bedzie kosztowala niewiele wiecej niz ten FX ktorego wybrales a jest o niebo lepsza.
guzol [ LEXUS ]
errata: przyslosiowy= przyszłościowy
Mowisz, ze bardzo Tobie zalezy na dobrych Ramach, a wybrales bezfirmowki... (oczywiscie przynajmniej CL2.5 musza byc)
Tak jak mowi Lubek, ja bym poczekal do premiery GF 6600GT