po prostu bartek [ Pretorianin ]
Coś "żre" mi pliki JPG :| Pomocy.
Nie wiem ki grzyb, ale właśnie postanowiłem skopiować 5 GB moich zdjęć z ostatnich ładnych paru lat, patrzę a tutaj takie jaja --->
Co jest do licha? Jakiś wirus? Dysk pada? Mam nadzieję, że znajdę backup, bo jeśli nie to własnoręcznie uduszę skur#@*%@, który maczał w tym palce.
Nie wiem czy jest jakaś reguła, ale na dysku mam pełno JPGów i wszystkie są OK - jedynie te z folderu ze zdjęciami mają poprzesuwane doły, do tego dół ma zmienioną kolorystykę - stało się tak ze znikomą częścią zdjęć (myślę, że nawet nie 10%), ale zawsze...
po prostu bartek [ Pretorianin ]
Nie ma reguły również co do kolorystyki czy rozmiarów - zdjęcia takie jak po prawej ma dwa, obok siebie - jedno spieprzone, drugie nie... pfff... zaraz mnie coś trafi, ja tam mam pliki m.in. z Turcji, Egiptu... auch...
po prostu bartek [ Pretorianin ]
I jeszcze jedno, genialnie rozwalone zdjęcie :|
Pliki są walnięte na bank - zarówno PSP, PS, Paint jak i serwer GOLa interpretuje je w ten sam sposób... jestem w stanie przeboleć stratę niektórych zdjęć, ale chciałbym wiedzieć skąd to do się ciężkiej cholery wzięło...

po prostu bartek [ Pretorianin ]
A - zdjęcia były robione Canonem A70 - i to również nie ma nic do rzeczy, bo zdjęcia skanowane również są w opłakanym stanie... ze trzy miesiące je skanowałem.
wysiu [ ]
Wyglada, ze te pliki sa po prostu fizycznie uszkodzone, tak dziala kodowanie jpeg, ze jak w pewnym momencie pliku kopniete sa jakies dane, to reszta pliku (od lewej-gora do prawej-dol) tez bedzie w podobny sposob przesunieta.
Bledy na dysku, albo cos podobnego.
po prostu bartek [ Pretorianin ]
Czyli najlepiej od razu zacząć szukać backupu? Jak na przyszłość się zabezpieczyć? Rarować? Skompresować do innego formatu? A ponoć NTFS taki super hiper jest... a z dyskiem miałem problemy - to fakt - przez NAV 2003, co śmiecia zainstaluję to walcząc z Operą sieje spustoszenie gdzie się da...
iKzIvaeEr [ l33t ]
Troche offtopic:
5GB zdjec?! Damn, to masz jakies 8 filmow w divxie :> Ja nawet tyle filmow XXX nie mam :D
donzoolo [ Senator ]
inny format na przyslosc... najlepiej imo .png... zajmuje wiecej ale jakos da best :)
Isam [ Generaďż˝ ]
moze cos w tym artykule wyjasni :
no i na boga codzienny backup plikow
wysiu [ ]
Isam --> A co ten artykul ma do rzeczy?
po prostu bartek [ Pretorianin ]
Prawie 8000 plików, stąd moja irytacja, aż się chce coś napisać, ale już raz bana przerabiałem ;)
Donzoolo, a png jak się fizycznie uszkodzi to się równie pięknie nie spierdzieli?
Isam, czytałem, ale wątpię - Opera, komputera nikt zdalnie nie ruszy bo jest w wewnętrznej sieci - chyba, że grzyb przerzucił się i na JPGi - ale to raczej nie ten temat. Odnośnie codziennego backupu plików - mimo dwustronnej nagrywarki DVD - trochę tego za dużo, jedynie w tej maszynie mam 400 GB HDD, a mam jeszcze dwie inne... Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale problemy zaczęły się odkąd podłączyłem dwa 200 GB HDD z obsługą S-ATY.
MatiMos [ Chor��y ]
To jest wirus przeczytaj sobie
po prostu bartek [ Pretorianin ]
Wirus, ukryty w plikach graficznych, umożliwia hakerowi przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem.
Gdzie jest napisane, że ingeruje w pliki JPG na dysku użytkownika?!
hotDog [ Outsider ]
Może używałeś kiedyś jakiegoś programu do przeglądania fotek i on Ci spieprzył pliki lub otwierałeś je w jakimś programie.... no bo ja innej logicznej i znanej mi możliwości nie widzę :-)