sakkkkke [ Junior ]
wazne pytanie dotyczace plyty ASUS K8V-F
czy do tej plyty moge podlaczyc karte graficzna ze zlaczem PCI-ekspress?
wysiu [ ]
1. Wg Asusa nie ma takiego modelu, jak -F.
2. Nie.
sakkkkke [ Junior ]
wlasnie szukalem i tez nie znalazlem K8V-F dziwne troche bo mam instrukcje , i troche glupio ze nie ma pci ekspress bo chce sobie kupic jakas dobra karte graficzna a te zlacze jest zajebiscie szybkie

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]
Blehehehe, magia propagandy :P
"te zlacze jest zajebiscie szybkie ", w żaden spósób nie przekłąda się to na wydajność.
Napisze więcej - jest to całkiem bezużyteczny standard mający jedynie na celu zmuszenie użytkowników do wymiany starego sprzętu.
sakkkkke [ Junior ]
to mowisz ze pci-ekspress jest gorsze od zlacza AGP?
i ta plyta glowna jest dosyc nowa bo jest pod 64 bitowe athlony
WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]
Wreszcie załadowała mi się z łaski swojej strona asusa :)
Jak już musisz to kup coś porządnego na nforce, najlepiej MSI K8 Neo Platium.
A co do PCI-E, jeśli chodzi o wybór kart to jest to złącze gorsze, jedyną ciekawostką do jakiej się nadaje to zastosowanie kart w trybie SLI (czyli dwie łączone), ale trzeba do tego dwóch złąćz pcie x16, co jest możliwe tylko cholernie drogich płytach serwerowych...
Te "niesamowite" możliwości wykorzystasz tylko gdy:
Masz karte graficzną z małą ilością powolnej pamięci oraz cholernie szybką pamięc systemową (która i tak byłaby o wiele, naprawde wiele wolniejsza od pamieci w dzisiejszych kartach graficznych).
Czyli po prostu to się nie trzyma kupy.
Dzisiaj karty graficzne i tak mają po 128-256mb pamięci, a gdy jej zabraknie to wydajnosc tak samo spadnie na pysk kiedy używa się AGP 8x, czyli 2,1GB/s jak i PCIE x 16, 8Gb/s.
Może dlatego, że nawet w dualu niesposób osiągnąć takiej przepustowości pamięci (pamieci PC 4200, czyli 500mhz, teoretycznie powinny robić te 4200mb/s, w praktyce odczyt przy 500mhz to z 3700mb/s...), a jak już się osiągnie to dla grafiki nie ma to znaczenia (skoro się kupiło jakiegoś badziewia z 64mb pamięci :P).