GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

wazne pytanie dotyczace plyty ASUS K8V-F

02.10.2004
23:34
[1]

sakkkkke [ Junior ]

wazne pytanie dotyczace plyty ASUS K8V-F

czy do tej plyty moge podlaczyc karte graficzna ze zlaczem PCI-ekspress?

02.10.2004
23:43
[2]

wysiu [ ]

1. Wg Asusa nie ma takiego modelu, jak -F.
2. Nie.

02.10.2004
23:53
[3]

sakkkkke [ Junior ]

wlasnie szukalem i tez nie znalazlem K8V-F dziwne troche bo mam instrukcje , i troche glupio ze nie ma pci ekspress bo chce sobie kupic jakas dobra karte graficzna a te zlacze jest zajebiscie szybkie

02.10.2004
23:58
smile
[4]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Blehehehe, magia propagandy :P

"te zlacze jest zajebiscie szybkie ", w żaden spósób nie przekłąda się to na wydajność.
Napisze więcej - jest to całkiem bezużyteczny standard mający jedynie na celu zmuszenie użytkowników do wymiany starego sprzętu.

03.10.2004
00:08
[5]

sakkkkke [ Junior ]

to mowisz ze pci-ekspress jest gorsze od zlacza AGP?
i ta plyta glowna jest dosyc nowa bo jest pod 64 bitowe athlony

03.10.2004
00:25
[6]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Wreszcie załadowała mi się z łaski swojej strona asusa :)
Jak już musisz to kup coś porządnego na nforce, najlepiej MSI K8 Neo Platium.

A co do PCI-E, jeśli chodzi o wybór kart to jest to złącze gorsze, jedyną ciekawostką do jakiej się nadaje to zastosowanie kart w trybie SLI (czyli dwie łączone), ale trzeba do tego dwóch złąćz pcie x16, co jest możliwe tylko cholernie drogich płytach serwerowych...

Te "niesamowite" możliwości wykorzystasz tylko gdy:
Masz karte graficzną z małą ilością powolnej pamięci oraz cholernie szybką pamięc systemową (która i tak byłaby o wiele, naprawde wiele wolniejsza od pamieci w dzisiejszych kartach graficznych).

Czyli po prostu to się nie trzyma kupy.
Dzisiaj karty graficzne i tak mają po 128-256mb pamięci, a gdy jej zabraknie to wydajnosc tak samo spadnie na pysk kiedy używa się AGP 8x, czyli 2,1GB/s jak i PCIE x 16, 8Gb/s.
Może dlatego, że nawet w dualu niesposób osiągnąć takiej przepustowości pamięci (pamieci PC 4200, czyli 500mhz, teoretycznie powinny robić te 4200mb/s, w praktyce odczyt przy 500mhz to z 3700mb/s...), a jak już się osiągnie to dla grafiki nie ma to znaczenia (skoro się kupiło jakiegoś badziewia z 64mb pamięci :P).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.