GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Chlodzenie woda - ma ktos?

02.10.2004
21:13
[1]

donzoolo [ Senator ]

Chlodzenie woda - ma ktos?

Chlodzeniem wodnym zainteresowalem sie juz dosc dawno... Postawilem sie przelamac i zakupic jakis zestaw. Jade jutro na warszawska gielde komputerowa... I tu taj zaczynaja sie schody... Nie wiem za czym mam sie ogladac...

Mam prosbe w tym miejscu... Moze ktos, kto sie na tym zna polecic jakis konkretny zestaw konkretnej firmy... Mile widziane ceny przewidywalne...
Konfiguracja mojego kompa to mniej wiecej tak: AMD Athlon XP+2000, 512 DDR, Plyta - KT3V...
Prosilbym rowniez o jakies porady co do montazu... czy jest to proste? A moze wymaga jakiegos poradnika? Skutecznie obniza sie temperatura?


na razie polecon mi te 2 strony...

https://mcs.pc.pl

https://www.watercooling.com.pl


moze ktos dorzuci cos od siebie w sensie ze swoich doswiadczen...:)

02.10.2004
21:21
[2]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

obejrzyj ten filmik:

02.10.2004
21:34
[3]

tsunami [ PS3 ]

1. co chcesz chlodzic

2. mam cpc juz prawie rok (tylko na proca) i sprawuje sie BOSKO !! Wiec goraco moge polecic cpc

www.cpc.pl

inne sa wg mnie za drogie, chyba ze jestes maksymalnie hardcore'owo napalony i masz kasiore ;-)

02.10.2004
21:45
smile
[4]

tsunami [ PS3 ]

wzorzec ---> fajny ten filmik, kiedys juz go widzalem :-) wC rulez !

02.10.2004
21:46
[5]

donzoolo [ Senator ]

chce chlodzic oczywicsie procka

02.10.2004
21:49
[6]

donzoolo [ Senator ]

masz ktorys z tych tsunami ?

02.10.2004
22:07
[7]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

ja mam model wc 16db. montaz - proscizna.

wydajnosc - proc xp1800 pokrecony nieznacznie na 1900, uzycie procesora caly czas 100% (seti), temperatura oscyluje w granicach 45 stopni.

zestaw nieslyszalny.

wady - potrzeba troche miejsca na przewody, zerowa mobilnosc kompa.

02.10.2004
22:09
[8]

tsunami [ PS3 ]

mam Water Cooler 16 dB jeszcze z starym zbiorniczkiem i bez zaslepki na wyprowadzenie rurek. roznica miedzy 12 dB a 16 dB jest bardzo mala i masz mocniejsza pompke ;-).

02.10.2004
22:10
[9]

WolverineX [ Senator ]

filmik ciekawy wzorzec :)


===============
a co do tej zerowej mobilnosci to mozna dokladniej info

02.10.2004
22:12
smile
[10]

tsunami [ PS3 ]

acha dodam, ze nie mam problemu opisywany przez wzorzec. Kupilem na allegro chlodnice aluminiowa za 40 zl i nie mam dzieki temu 4 m kabli palentajacych sie pod nogami ;-). Procesor 1700+ @ 2000+. przy maks stresie rownierz 45 stopni.

wzorzec ---> wypasiony zestawa nie ? :-) Gorzej jak sie idzie na lan party :(

02.10.2004
22:13
[11]

tsunami [ PS3 ]

teraz przeczytalem ta 0-owa mobilnosc... nie jest to prawda, poprostu trzeba sie troche pocyckac. Wylac woge z zbiornika itp itd.

02.10.2004
22:17
[12]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

no w sumie mozna sie pocyckac, ale komu by sie chcialo? mi nie :))

02.10.2004
22:19
[13]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

a zestaw rzeczywiscie jest spox. tez sie zastanawialem nad chlodnica, ale przewody mam rzucone pod sciana gdzie jest duzo miejsca i nikt sie nie porusza.

02.10.2004
23:06
[14]

donzoolo [ Senator ]

zdecydowalem sie chyba na Water Cooler 16 dB...:)

03.10.2004
00:02
[15]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

wolverinex --> z ta mobilnoscia to jest tak, ze jak chcesz przeniesc kompa, musisz oproznic caly zestaw z wody (zbiornik i przewody). same przewody trzeba zwinac, a jednostke przenosic trzeba razem z zestawem, bo przewody od bloku wodnego wyprowadzone sa przez zaslepke z tylu obudowy i nawet po zdjeciu bloku z proca nie da sie go wyciagnac poza obudowe.

po przyniesieniu kompa na miejsce trzeba wszystko ponownie zalac woda, dopilnowac by nie tworzyly sie puste przestrzenie z powietrzem w przewodach itd.

ja swojego kompa w ogole nie ruszam :))

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.