donzoolo [ Senator ]
Chlodzenie woda - ma ktos?
Chlodzeniem wodnym zainteresowalem sie juz dosc dawno... Postawilem sie przelamac i zakupic jakis zestaw. Jade jutro na warszawska gielde komputerowa... I tu taj zaczynaja sie schody... Nie wiem za czym mam sie ogladac...
Mam prosbe w tym miejscu... Moze ktos, kto sie na tym zna polecic jakis konkretny zestaw konkretnej firmy... Mile widziane ceny przewidywalne...
Konfiguracja mojego kompa to mniej wiecej tak: AMD Athlon XP+2000, 512 DDR, Plyta - KT3V...
Prosilbym rowniez o jakies porady co do montazu... czy jest to proste? A moze wymaga jakiegos poradnika? Skutecznie obniza sie temperatura?
na razie polecon mi te 2 strony...
https://mcs.pc.pl
https://www.watercooling.com.pl
moze ktos dorzuci cos od siebie w sensie ze swoich doswiadczen...:)
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
obejrzyj ten filmik:
tsunami [ PS3 ]
1. co chcesz chlodzic
2. mam cpc juz prawie rok (tylko na proca) i sprawuje sie BOSKO !! Wiec goraco moge polecic cpc
www.cpc.pl
inne sa wg mnie za drogie, chyba ze jestes maksymalnie hardcore'owo napalony i masz kasiore ;-)

tsunami [ PS3 ]
wzorzec ---> fajny ten filmik, kiedys juz go widzalem :-) wC rulez !
donzoolo [ Senator ]
chce chlodzic oczywicsie procka
donzoolo [ Senator ]
masz ktorys z tych tsunami ?
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
ja mam model wc 16db. montaz - proscizna.
wydajnosc - proc xp1800 pokrecony nieznacznie na 1900, uzycie procesora caly czas 100% (seti), temperatura oscyluje w granicach 45 stopni.
zestaw nieslyszalny.
wady - potrzeba troche miejsca na przewody, zerowa mobilnosc kompa.
tsunami [ PS3 ]
mam Water Cooler 16 dB jeszcze z starym zbiorniczkiem i bez zaslepki na wyprowadzenie rurek. roznica miedzy 12 dB a 16 dB jest bardzo mala i masz mocniejsza pompke ;-).
WolverineX [ Senator ]
filmik ciekawy wzorzec :)
===============
a co do tej zerowej mobilnosci to mozna dokladniej info

tsunami [ PS3 ]
acha dodam, ze nie mam problemu opisywany przez wzorzec. Kupilem na allegro chlodnice aluminiowa za 40 zl i nie mam dzieki temu 4 m kabli palentajacych sie pod nogami ;-). Procesor 1700+ @ 2000+. przy maks stresie rownierz 45 stopni.
wzorzec ---> wypasiony zestawa nie ? :-) Gorzej jak sie idzie na lan party :(
tsunami [ PS3 ]
teraz przeczytalem ta 0-owa mobilnosc... nie jest to prawda, poprostu trzeba sie troche pocyckac. Wylac woge z zbiornika itp itd.
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
no w sumie mozna sie pocyckac, ale komu by sie chcialo? mi nie :))
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
a zestaw rzeczywiscie jest spox. tez sie zastanawialem nad chlodnica, ale przewody mam rzucone pod sciana gdzie jest duzo miejsca i nikt sie nie porusza.
donzoolo [ Senator ]
zdecydowalem sie chyba na Water Cooler 16 dB...:)
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
wolverinex --> z ta mobilnoscia to jest tak, ze jak chcesz przeniesc kompa, musisz oproznic caly zestaw z wody (zbiornik i przewody). same przewody trzeba zwinac, a jednostke przenosic trzeba razem z zestawem, bo przewody od bloku wodnego wyprowadzone sa przez zaslepke z tylu obudowy i nawet po zdjeciu bloku z proca nie da sie go wyciagnac poza obudowe.
po przyniesieniu kompa na miejsce trzeba wszystko ponownie zalac woda, dopilnowac by nie tworzyly sie puste przestrzenie z powietrzem w przewodach itd.
ja swojego kompa w ogole nie ruszam :))