
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Historyczne legendy, zagadki, tajemnice. Cz.I
Wstępniak
Mam nadzieję utworzyć wątek seryjny (oby!), w któym pogadać będą mogły osoby interesujące się np. Świętym Graalem, Bursztynową Komnatą, Atlantydą, Piramidami, Biblią, szeroko pojętą archeologią (i to niekoniecznie w wydaniu Indiany Jones'a, którego jednakowoż, mimo wszystko bardzo lubię :) etc.
Raczej nie o kosmitach, czy innych mutantach - chodzi mi głównie o nierozwiązane zagadki Templariuszy, Krucjat, pełnych symboli obrazów (mistrzem w tej kategorii jest Leonardo da Vinci), ogólnie symboliki, jakich tajnych szyfrów, legend zamków w Polsce i na świecie.
Linkownia (skromna - na razie :):
- https://www.vital.com.pl/tajemnice/ - dość skromna stronka o tajemnicach;
- https://asseq.pl/~jachacy/strefa51/ - strona ActionMag'owego magazynu o aktywności paranormalnej, ale również o tajemnicach, kodzie Biblijnym, itd.
So - witam.
White Star [ Soldier ]
hm...moze nieinteresuje sie tak bardzo...ale lubie poczytać/pooglądać coś ciekawego...np. ostatnio ogladalem film vcd 10 największych skarbów świata i mnie bardzi zainteresował:D

techi [ Legend ]
A co sądzicie o tej tajemniczej wykutej czaszcze z kryształu naleziona u azteków(chyba)?? Mozę to jednak było dzielo obcych :D
White Star [ Soldier ]
techi>>> ale Tobie chodzi o tą malutką czy taką normalną??

techi [ Legend ]
wielkosci normalnej czaszki :0 Idealnie wyrzeźbiona :) podejrzenia padły na kosmitów :)
Dydas [ Konsul ]
Ja dziś byłem w muzeum archeologicznym w Poznaniu na wystawie egipskiej i widziałem wiele bardzo ciekawych rzeczy :)
White Star [ Soldier ]
a bo ja jeszcze widziałem jakąś malutką...se srebra/złota
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Taka jest ludzka mentalność - jak czegoś nie rozumieją, zwlalają na kosmitów. Ładne czaski - kosmici. Połamane zboże - kosmici. Egipskie piramidy - kosmici. Andrzej Lepper - kosmici. :)
White Star [ Soldier ]
hehe Lepper-kosmici:D a Beger?? kingkongi czy yeti:D
White Star [ Soldier ]
ciekawe te stronki...jutro poczytam głębiej a narazie spadam na tv:D

Kurdt [ Kocham Olkę ]
Niom. Ja mam nadzieję, że wątek się rozkręci i będzie żył długo i szczęśliwie :)
White Star [ Soldier ]
Kurdt>>> też mam taką nadzieję:Dbo pomysł jest naprade dobry...

Kurdt [ Kocham Olkę ]
Dzisiejszy Up. Dalej szukamy chętnych! :)
Kencik [ Konsul ]
Co do tej czaszki to oglądalem kiedys program o niej, ponoc jest tak idealnie wyrzezbiona, ze nawet w dzisiejszych czasach aby taka zrobic, trzeba uzyc technologi laserowej
White Star [ Soldier ]
Kencik>>> też to oglądałem...kolejny dowód na to ze to kosmici:D
Kencik [ Konsul ]
za tym wszystkim stoi Lepper, on jest ich łącznikiem :)

White Star [ Soldier ]
taa...jak cos sie stanie to na Lepper wszystko leci:D
Kencik [ Konsul ]
ogladałem tez program o klątwie tutenhamona (nie wiem jak sie piszea jestem za leniwy zeby isc sprawdzic w encyklopedii) kazdy z nich umarl gwaltownie po jakims czasie, tłumaczyli to tak, że w tym sargofagu byl jakis wirus i stąd te zgony
Kurdt [ Kocham Olkę ]
Ale ta teoria ma pewne luki - w tym samym czasie, w taki sam sposób zginął pies jednego z tych archeologów - którego w Egipcie nie było. Jeżeli więc archeolodzy przenieśli wirusa ze sobą i zarazili psa - to czemu tylko jego? Na pewno w tych dniach kontaktowali się tez z innymi...