GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

zagatka 2

02.10.2004
10:35
[1]

Tomili_ok [ Pretorianin ]

zagatka 2

masz 3 przełoczniki swiatła normalne (jedynki) i musisz załapac ktury włącza lampe na dole .ale mozesz tylko raz zejsc na dol zycze powodzenia

02.10.2004
10:38
smile
[2]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

ó0O

otrzymałeś właśnie certyfikat

02.10.2004
10:57
[3]

GROM Giwera [ Sołdat ]

a wiecie jak po góralsku jest:
Przepraszam, niezrozumiałem czy mógłby pan powtórzyć ?

02.10.2004
10:59
[4]

zarith [ ]

to powinno być jakoś tak


Mamy dwa pokoje. W jednym są trzy przełączniki, w drugim natomiast - trzy żarówki. Wiadomo, że każdej żarówce odpowiada dokładnie jeden przełącznik (opisany on/off). W jaki sposób ustalić, który przełącznik odpowiada której żarówce, jeśli możesz wejść do każdego pokoju tylko RAZ?

02.10.2004
11:02
[5]

Tomili_ok [ Pretorianin ]

nie gadaj tylko tak jest jak ja napisalem jazysz nie trzy zarówki tylko jedna jeszcze raz w jednym pokoju sa 3 przełoczniki do drugiego pokoju mozesz zajzec tlko raz wiec jak masaz sprawdzic który wlącza zarówke

02.10.2004
11:08
smile
[6]

tomirek [ ]

Tresc zagadki powinna brzmiec:

Masz trzy ksiazki oblozone w gazete. Jedna z nich to slownik ortograficzny. Znajdz go i przeczytaj :)

02.10.2004
11:12
smile
[7]

tsunami [ PS3 ]

tomirek ma racje :P to jest prawidlowa tresc zagadki :P:P:P:P :D

02.10.2004
11:13
[8]

tomirek [ ]

poza tym proste:

1. Wciskasz na 10s pierwszy przelacznik i wylaczasz go
2. Wciskasz drugi i wchodzisz do pokoju
3. Jezeli sie swieci to wlacza przelacznik nr2
4, Jezeli jest ciemno to dotykasz zarowke - jezeli jest ciepla to wlacznik nr1
5. Jezeli jest zimna i sie nie swieci to wlacznik nr3

02.10.2004
11:13
[9]

musek20 [ Junior ]

to jest proste
3 zalozenia:
1.wlacze 1 zalacznik na kilka godzin (po czym wylacze)
2.wlacze drugi zalacznik i nie wylaczam go
3.3 zalacznika nie ruszalem wogole

Wchodze do pokoju i patrze czy zarowka sie swieci jesli tak to jest to zalacznik 2. Jesli zarowka sie nie swieci a jest goraca to byl to 2 zalacznik. A jesli jest wylaczona i zimna to jest to 3 zalacznik. napisz czy dobrze to wywnioskowalem.

02.10.2004
12:04
smile
[10]

corey [ Pretorianin ]

bylo juz z 10 razy na GOL-u :)

i jest proste :D

02.10.2004
12:54
smile
[11]

amoreg1234 [ użytkownik ]

heheh tu na 10 sekund, tu na kilka godzin :)

02.10.2004
13:09
smile
[12]

tomirek [ ]

amoreg1234 --->>> jezeli pokoj nie jest oddalony o kilometr to 10s wystarczy, zeby zarowka stala sie goraca i nie wystygla do czasu jej dotkniecia :)

02.10.2004
13:18
smile
[13]

>Luzer< [ Music Addict ]

Fajna zagatka
Normalnie zajepista:P

02.10.2004
13:22
[14]

mikhell [ Master of Puppets ]

Tomirek ---> sprawdziłem na mojej lampce i 10 sekund może nie wystarczyć :P
Ale minuta to już wystarczy na 100%

02.10.2004
13:35
[15]

GROM Giwera [ Sołdat ]

a co na moja zagateczke nikt niezna odpowiedzi?

02.10.2004
13:37
smile
[16]

techi [ Legend ]

grom kiedys wiedzialem:)

02.10.2004
14:01
[17]

bone_man [ Powered by ATI ]

Tez mam zagadke, kiedy Tomili_ok napisze, chociaz jedno zdanie bez bledu?

02.10.2004
14:38
[18]

Kruk [ In Flames ]

Zagadka bardzo łatwa, ale i tak moim zdaniem zbyt ambitna jak dla Tomili-ok'ea.

02.10.2004
14:38
[19]

Tomili_ok [ Pretorianin ]

masz 5 worków w kazdym są monety 1zl które ważą 10dag ale w jednym są fałszywki 9dag jak jednym ważeniem udowodnisz w którym

02.10.2004
14:57
[20]

GROM Giwera [ Sołdat ]

:O WORD czyni cuda!


techi -> uUUuEeeEEEEeeeeeeeeeE?? :-)

02.10.2004
15:03
[21]

kiowas [ Legend ]

Czy to tylko ja tak mam ze za diabla nie potrafie zalapac sensu wypowiedzi imc Tomiliego?

02.10.2004
16:56
[22]

Tomili_ok [ Pretorianin ]

dobra jeszcze raz
zagadka 3


Masz 5 worków z monetami o nominale 1zł i wage.
W 4 workach są normalne monety a w piątym fałszywki.
Fałszywki ważą 9g a normalne 10g.
Jak za pomocą 1 wazenia dowiesz sie w którym worku są fałszywki


NO ZALAPALISCIE



Ps. Nie pisalem tego w wordzie (za duzo zabawy)

03.10.2004
09:02
[23]

Tomili_ok [ Pretorianin ]

++

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.