
vcarter [ Koszykarz ]
NOWE-stare okulary - problem
Wlasnie pekly mi oprawki no i mam taki problem - czy jak zostawie stare szkla to czy jak bede chcial nowe oprawki to czy optyk moze mi te szkla - np pomniejszyc lub zmienic lekko ich ksztal- zebym nie musial brac takich samych oprawek tylko inne np mniejsze ?
Czy jednak bede musial wziasc identyczne oprawki jak mialem ?
Gilmar [ Easy Rider ]
Wszystko zależy od wielkości "starych szkieł" oraz typu, fasonu nowych oprawek. Każdy technik w sklepie optycznym udzieli Ci odpowiedzi, ale musi mieć w garści twoje szkła i nową oprawkę.
Ważna jest geometria obu rzeczy- szkiel i oprawek.