von Izabelin [ Luftgangsta ]
Forum CM: AAR, ME 2000pkt Filip von Izabelin vs Wittman
Ze związku z pomysłem AAR-a na żywo, zrobie takiego teraz:))
Warunki walki:
2000pkt
CA
wrześnień 1944
Mod/mod/.vill
35+tur
rarity std
clear/midday
forcemix dozwolony
Ja gram axis, Wittman prowadzi cywyzlizowany świat ku klęsce:))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Moje siły

Pejotl [ Senator ]
Izabelin -> co to za siły?? Po co ci tyle złomu??? Trzeba było wziąc moździerze na kółkach albo coś. W dodatku ta piechotka to coś za dużo amunicji nie ma. Spotter zupełnie nie taki . Zero sensownych dział. Klęskę widzę. Klęskę!!!
:-)
Napisz jaki teren
gro_oby [ Generaďż˝ ]
no dawa reszte:D ciekawie sie robi:D
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Pierwsze przemyślenia, Gott in Himmel, dobrze że nie wziałem PaK-ów, bo nie ma gdzie ich postawić:))
Grupa Żółta: Siły zmechanizowane w 4x SPW 251/1 z plt PanzerGrenadier + Tank Hunter i MG42 HMG
Wspierane przez 2x spw 250/9 (HT z 20mm).
Po bokach pluton rifle i fusiler.
W Niebieskich kółkach działka 20mmAA
Grupa Zielona
1Pluton: Zajecie lasków na lewo od flag i do tyłu, jeśli zdoła dojść pierwszy, zajęcie lasków na lewo od duzych flag.,
Plutony 2,3: Zajęcie blizszej duzej flagi, oraz możliwe zajęcie dalszej
Pluton 4: Rezerwa lekko cofnięta wzg. plt 2,3
Wsparcie, 2x SPW 250/9
Grupa Różowa:
3 mg42 HMG + coy HQ rusza by zająć las na flance, skąd można osztrzeliwać dużą flagę
Daleka Grupa Niebieska
20mmAA
Spotter 105mm
CoyHQ
i 2x 81mm mortar.
Z widokiem na flagę
Grupa Panzer:
2x Panther G reg
Zostają z tyłu, schowani przed lotnikami w scattered trees
Na tyle oddalone od siebie, że jedna bomba nie zabije obu, na tyle blisko, że mogą się wspierać
gro_oby [ Generaďż˝ ]
hehe ale jakby fajnie bylo jak wittman to czytal:P odrazu wiedzialby co robic:D
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Widok na konwój SPW:))
Mają dojechać drogą do końca załamania, tam skręcić i kontynuować dalej pod osłoną lasu
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Umówiłem się z Wittmanem, że nie będzie czytał:))
Dzielni obroncy Wielkiej Rzeszy bacznie sie rozglądają za wrogami:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Słońce i transfer bar za plecami, zwycięstwo jest nasze
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Gdzie ten wróg:)?
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Hans, co sie grzebiesz:P
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Jak jest do tyłu po niemiecku??
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Sytuacja taktyczna
von Izabelin [ Luftgangsta ]
SPotter
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Natarcie kontynuowane, +6 minut po godzinie H
von Izabelin [ Luftgangsta ]
...
von Izabelin [ Luftgangsta ]
M10 na wzgórzu, ACHTUNG!
von Izabelin [ Luftgangsta ]
M10 Kaputt!!!!!!!
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Klęska na lewej flance, 105mm Howizter niszczy moje plutony

stary [ ZiP ]
nieoczekiwany koniec fajnego wątku...
proszę, dopiszcie co było dalej?

BamSey [ Generaďż˝ ]
Jak to co :) Izabelin pewno przegałł bo przestał nagle pisać:) Komu by się chciało pisać o swojej klęsce:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Nie, ja musiałem pójść spać, a teraz jeszcze nie złapałem wittmana:))

BamSey [ Generaďż˝ ]
von Izabelin----> Czekamy na ciąg dalszy w takim razie:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Za 5 minut zaczynamy:)) A tu jeszcze zdjęcie z poprzedniej sesji gry
Sherman osztrzelany przez Panthere;))
Bardziej poknoconego opisu trafienia nie mogli stworzyć:))??

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Sytuacja ogólnie kiepska, a do tego PAINT mi się zawiesza!!!
von Izabelin [ Luftgangsta ]
HT wjechał pod osztrzał mg42 i zatrzymał się i milczy:))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
nie dodało obrazka;))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Sytuacja pod małymi flagami coraz gorsza:))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
mały sukces ale zawsze cieszy:))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
M10 ruszył wzdułź drogi, pantery narazie zmieniają pozycje
A mozdzierze 81mm namierzają 105mm How.
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Niestety pantera dwa razy zezneła i padła;(
von Izabelin [ Luftgangsta ]
No i typowy iudexowy pech:(
Najpierw druga pantera zezneła a potem gun damaged!!!

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Sytuacja coraz szybciej robi się tragiczna...
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Ostatnia nadzieja rzeszy rusza, piechota naciera w dymie!!!:)
von Izabelin [ Luftgangsta ]
To było piękne, ale to nie była wojna, to była głupota:P
Czeka mnie rytualne samobójstwo popełniane lugerem
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Wiesz co Pejotl, raz twoje pesimistyczne się spełniły, grrr;)
A na zdjęciu widzimy anomalie pogodowe, które spowodowały moją kleskę
Biał dym:))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Płonący HT, taki jaki każdy widzi:))
von Izabelin [ Luftgangsta ]
I nagle, MEIN GOTT
INFERNO< uciekać, co oni tam wieźli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

von Izabelin [ Luftgangsta ]
Gott in Himmel, Wittman łaskawie zgodził się na cf w 37 z 35 tur:)) i tylko minor:D
No i wszystko moge zwalić na to że grafa mi sie popsuła;)))))
THX za gre
P.S Prawdopodobnie niedługo wycofam sie z gry CM, bo nie wyrabiam z nauką i grą naraz, no i nachodzą mnie problemy osobiste i w ogóle;(
Albo gram albo się ucze nie potrafie naraz i mam źle oceny w szkole i wlepiam totale sobie w plecy jak wczoraj z marco123:)
Więc narazie będę powoli wycofywał się z gry...
von Izabelin [ Luftgangsta ]
Ale "cudowne dziecko" (jak to powiedział Wiggins:) kiedyś powróci:)

Huscarl [ Konsul ]
Ladny AAR :)
Nie bylo latwo, bitwa ciekawa, 2 x M10 w zasadzie rozgromily panterki wroga, Pantery otrzymaly kilka penetracji i rykoszetow, efektem bylo zniszczenie jednej a w drugiej jedynie udalo sie uszkodzic dzialo. Jakbym jeszcze przeprowadzil kontratak po nie udanym ataku wroga na 2 duza flage to byloby ciekawiej.
THX za gre Filip.

merkav [ Aguś ]
Muahaha... Pantery ? Kto bierze taka lipe nie moze wygrac :D