Dagger [ Legend ]
Człowiek pogryzł człowieka
Zarzut molestowania seksualnego i znęcania się nad dziećmi postawiła wieluńska prokuratura proboszczowi z Lututowa (Łódzkie). O zachowaniu księdza podczas lekcji religii dyrekcja wiedziała od lat. I nic nie zrobiła.
Cała sprawa wyszła na jaw przed tygodniem, gdy na policję zgłosiła się matka ośmioletniego ucznia z lututowskiej podstawówki. Podczas lekcji religii ksiądz, 47-letni Władysław Ł., rzucił się na jej syna. Zaczął go szarpać, a po chwili ugryzł go w szyję i naderwał mu ucho. - Przyjechał do mnie i przeprosił, ale to nie był pierwszy raz. Poszłam na policję, bo syn ze strachu nie chciał chodzić do szkoły - opowiada z płaczem kobieta.
Policja wszczęła dochodzenie, zaczęli się zgłaszać kolejni świadkowie. M.in. matka ośmioletniej dziewczynki, którą proboszcz miał w zeszłym roku podczas lekcji łapać za krocze. Kolejni rodzice opowiadali o karach cielesnych wymierzanych dzieciom podczas religii.
Okazało się, że ksiądz Ł. zachowywał się na lekcjach dziwnie już od trzech lat, gdy objął parafię! O tym, co działo się na lekcjach, mówią same dzieci:
- Ksiądz był niedobry, bił nas po rękach linijką.
- Kazał całą lekcję klęczeć za karę na podłodze, bił wieszakami.
- Dziewczynki sadzał na kolanach i głaskał po plecach.
O zachowaniu księdza wiedziała dyrekcja szkoły. Zamiast powiadomić policję, po każdym incydencie dyrektorka... wzywała proboszcza na rozmowę. - Trzy lata temu dotarły do nas skargi rodziców, że ksiądz bije dzieci wskaźnikiem - mówi Kazimiera Chrobot, dyrektorka szkoły. - Mówiłyśmy mu, żeby tego nie robił, chowałyśmy nawet przed nim wskaźnik. Tłumaczył się, że "czasem puszczają mu nerwy" - rozbrajająco przyznaje Chrobot.
W zeszłym roku na skargę do wychowawczyni przyszła matka dziewczynki, którą ksiądz miał molestować. - Nauczycielka nas o tym nie poinformowała - mówi dyrektorka. - Ta sprawa wyszła na jaw dopiero po pogryzieniu przez księdza naszego ucznia.
Po ostatnim incydencie dyrekcja znów nikogo nie powiadomiła. Wezwała go na ponowną rozmowę. Gdy ksiądz przyznał, że się "zagalopował", dyrektorka kazała mu przeprosić rodziców ucznia. Dzień później proboszcz poszedł na zwolnienie lekarskie. Kilka dni później został zatrzymany.
- Uznaliśmy, że zeznania dzieci są wiarygodne - powiedział "Gazecie" prokurator Sławomir Anek.
Wieluńska prokuratura postawiła w czwartek księdzu zarzut molestowania seksualnego i znęcania się nad dziećmi. Podczas przesłuchania proboszcz przyznał się tylko do drugiego zarzutu. Swoje zachowanie nazywał "dyscyplinowaniem młodzieży".
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wkrótce rozpoczną się przesłuchania wszystkich uczniów z klasy, w której uczyły się pokrzywdzone dzieci. Prokuratura wystąpi też do kuratorium o kontrolę w szkole.
W czwartek sąd w Wieluniu miał też zdecydować, czy ksiądz trafi do aresztu. Proboszczowi grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Windi_ [ Generaďż˝ ]
no coz...dobze ze trafilo to wreszcie na policje... takie sprawy czesto ciagna sie latami, wie to tym cala wioska, i nikt nigdy nie zawiadamia prokuratury... wiadomo ksiadz to swietosc na wsi... kiedys, pare lat temu w jakims serwisie inform. slyszalem jakas wypowiedz kolesia kolo 50 z jakiejs wioski gdzie oskarzono xiedza o molestowanie, ze to media rozdmuchuja strasznie, ze tak bylo i to nikomu nie przeszkadzalo dopuki nie przyszly media itd itp... i ze ksiadz nic zlego nie robil przeciez... no coz...

Dagger [ Legend ]
==>Han Solo 100
LOL

volvo95 [ Legend ]
Coraz więcej takich afer ....
Han Solo --> Widziałem to już :) Genialny obrazek :)

tomirek [ ]
Dagger --->>>> to wcale nie bylo tak.... Ponizej prawdziwa wersja wydarzen:
Był kiedyś bardzo dobry proboszcz - człowiek wielkiej wiary i dobroci. Nie uciekały przed nim zwierzęta, karmił biedaków, nocował bezdomnych...Któregoś wieczora wracał po mszy do plebani i usłyszał ciche wołanie: "księże proboszczu !" Odwrócił się, ale nic nie zobaczył, po chwili wołanie powtórzyło się i w szarówce dostrzegł siedząca na kamieniu żabę. Podszedł i schylił się nad ledwo żywym zwierzątkiem a ono wyjąkało: "weź mnie ze sobą, jestem zaklętym przez złą wiedźmę 15-letnim ministrantem. Weź mnie na plebanię, nakarm, napój, przytul, pocałuj, a zdejmiesz zły czar..." Proboszcz niewiele myśląc zabrał żabkę, nakarmił napoił,przytulił, pocałował i nawet położył na swojej poduszeczce...
Rano obudził się, patrzy... a koło niego leży piękny 15-letni ministrant...
I TAKA JEST NASZA LINIA OBRONY, WYSOKI SADZIE

tomirek [ ]
Jeden chłop wlazł w parku na ławkę i zaczyna się drzeć:
- Precz z hipokryzją !
Ludzie patrzą zdziwieni, a chłop :
- Precz z pazernością !
Coraz więcej gapiów przystaje, a ten dalej :
- Precz z pedofilią !
W końcu jakaś babcia nie wytrzymała :
- Panie , coś się pan tak do tych księży przypierniczył ?!?!

nope [ Huggy Bear ]
Han Solo---> ten komiks parafialny to z jakiejś stronki jest?? bo taki całkiem całkiem ;)
White Star [ Soldier ]
to pewnie jutro człowiek pogryzie psa...

Szalony_Pelikan [ Konsul ]
Han Solo 100
<==
kiowas [ Legend ]
Han Solo ---> a jakichs zdjatek rabinow albo mullow nie posiadasz?
...Cannibal... [ Pretorianin ]
chyba bym rozszarpal skur****!!!

Adamss [ -betting addiction- ]
Za przeproszeniem zdrowo jebnięty w głowe był ten ksiądz.. z takimi to do zakładu psychiatrycznego.

volvo95 [ Legend ]
Genialne te komiksy :)
...Cannibal... [ Pretorianin ]
looknijcie ten link, zalozylem niedawno o tym watek ale go szybko skasowali:(
-------->https://www.nie.com.pl/main.php?dzial=akt&id=591
Szalony_Pelikan [ Konsul ]
...Cannibal...
Przynajmniej końcówka bardzo optymistyczna :)

kiowas [ Legend ]
Tak trzymaj Soul !
kiowas [ Legend ]
Cannibal ---> lykasz takie bzdety jak mlody pelikan rybki..........
kiowas [ Legend ]
Solo ---> dlugo juz nie popiszesz chlopcze
nathan rahl [ Konsul ]
Han Solo .. ? jestem chyba nie w temacie.. nie kminie akcji..
A co do wątku.. przykre rzeczy się dzieją, ale wiadomo, że to nie od dziś - po prostu teraz ludzie zaczynają mówić i może choć trochę zrobi się z tym porządek
Milka^_^ [ Potępieniec ]
Nie zły ksiądz. Ja do mojego raz powiedziałem:"Popieprzona jest ta religia" i mi nic nie zrobił.

doopsko [ Legionista ]
LOL =============================>
Dagger [ Legend ]
Ooo widze że wątek poszedł w zupełnie dziwnym kierunku - w dodatku w międzyczasie stracił ilustracje ;)