GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Windows DNS Daemon itp???

30.09.2004
19:59
[1]

.Jacek 99. [ Senator ]

Windows DNS Daemon itp???

Dzis podlaczyli mi nowy net i automatycznie komp zaczal wariowac. Dostawalem informacje ze "windows dns daemon" probuje grzebac w rejestrze. jednoczesnie oprocz windnsd.exe w managerze zadan pojawil sie kirby.exe (bezposrednio na c) usunalem go z c, to po chwili pojawil sie ponownie. Z dosa usunalem windnsd.exe. Odpalilem windowsa i znow dostalem info ze "windows dns daemon" probuje grzebac w rejestrze (pliku windnsd.exe juz nie ma).

Oprocz tego mam oczywiscie zajete 100% czasu procesora, za co odpowiedzialny jest svhost.exe , ale tego nie moge wylaczyc, bo jak wylacze to przwie nic na kompie nie zrobie.

Jak pozbyc sie tego Windows DNS Daemona? SpySweeper, AdAware, MKS nie wykrywaja go.

Prosze o pomoc.

30.09.2004
20:07
[2]

Mnieteq [ SimRacer ]

Na 99% to jest trojan. Dzisiaj rano walczyłem z podobnym. Najnowszy Norton Antivirus wykrywa takie paskudztwa.

30.09.2004
20:27
[3]

.Jacek 99. [ Senator ]

Norton zawsze polega jako pierwszy polega wiec go nie uzyje. Jakies inne rady bardzo mile widziane

Dodam ze wlasnie zaczal takze ati2vid atakowac rejestr, :( probuje to ustrojstwo zlokalizowac.

30.09.2004
20:31
[4]

Mnieteq [ SimRacer ]

Sprawdź co siedzi w msconfigu - i wywal to. Potem znowu skanuj. Spróbuj użyć programy Xoft Spy lub BPS Spyware Adaware Remover - to debeściaki. Powodzenia :)

30.09.2004
21:15
[5]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

przeszukaj rejestr pod katem słów "windnsd", "kirby.exe", "svhost" (tylko uwaga nie "svchost"! ten jest legalny i potrzebny) i wywal wszystkie klucze. jak bedziesz znajdowac, to przy okazji sprawdzaj i jak w kluczu jest sciezka dostepu do pliku to ten plik od razu tez znajduj i wywalaj.. aha no i przydaje sie to robic w trybie awaryjnym...

01.10.2004
14:05
[6]

.Jacek 99. [ Senator ]

Zlokalizowalem jak na razie tego robola w plikach:
windnsd.exe
kirby.exe
msnmsgr.exe
CTFMON
NeroCheck

niestety nie potrafie na dysku znalezc pliku msnmsgr (jedynie plik MSNMSGR.EXE-262B0A03.pf w c:\windows\Prefetch).

Gdy usune wszystkie pliki z namagera, usune je recznie z dysku, usune wszelkie powiazania z nimi w rejestrze to mam przez pol godziny spokoj. Po pol godziny wszyskie pojawiaja sie ponownie i mam znow wariatkowo...

Wspomagam sie programami AdAware, SpySweeper, CWShredder, hijackThis, zaden nie wykrywa ich.

Jesli nie interweniuje, to robal 3000 razy na godzine probuje mieszac w rejestrze... (AdAware blokuje to.

Windnsd, msnmsgr, kirby zajmuja SVCHOST na 100%, CTFMON z kolei zajmuje 100% Explorera.

Jak sie tego ustrojstwa pozbyc:)

01.10.2004
14:17
[7]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

skoro masz spokoj, to moze lapiesz od nowa? masz jakis firewall?

06.10.2004
22:31
[8]

.Jacek 99. [ Senator ]

Na chwile obecna juz ponad 10 roznych plikow tworzy i nic go nie moze wygonic:)

Jutro lub pojutrze przeskocze na Win98 i odpoczne od tego XP. Nareszcie:P

08.10.2004
11:31
[9]

.Jacek 99. [ Senator ]

Hehe MKS z najnowsza baza wykrywa juz go. Ale tylko w paru plikach z zainfekowanych i po chwili znow mam tego mase:P Heh.

FOrmat dzis, nie ma bata:P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.