GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaka Wybrać nagrywarke DVD

30.09.2004
18:41
smile
[1]

WolverineX [ Senator ]

Jaka Wybrać nagrywarke DVD

Czy moze nagrywarke 1 warstwowa czy mzoe 2 wartwowa ?
-pewnie ze lepiej 2 warstwowa ale sie wacham czy dostane do niej czyste plyty DVD dwowarstwowe, ile bede kosztowac i czy mzoe ona sie czybciej nie popzuje niz ta 1 warstwowa, bo niewiem jaka technologia pozwala na nagrywanie 2 warstwowych DVD.

30.09.2004
18:56
[2]

Fantazyoosh [ sałatka z pora ]

Weź Lite-ON 832S - hit ostatnich miesięcy, za pare dni sam taką kupuję.

30.09.2004
19:01
smile
[3]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

tylko pioneer lub Nec, a dlaczego to poczytaj na cdrinfo :)

30.09.2004
19:07
smile
[4]

MASHTRIX [ Human Wizard ]

Lite-ON 832S --> Mam ją jest wspaniała :)

30.09.2004
19:16
smile
[5]

maciek_ssi [ pro evolutioned ]

musisz, powtarzam musisz wybrac dwuwarstwowa, to jedyna alternatywa teraz, kup liteona, dlatego ze jest tani, cichy i solidny, ma dwa lata gwaracji (jak siadzie to wtedy juz bedziesz sie ogladal za blu-rayem)
jak kupilem wypalare pol roku temu to odzyskalem w moment miejsce na dysku (mam 40 GB)

jesli masz wiecej pieniedzy to zainwestuj w cos innego

zreszta zobacz tutaj

30.09.2004
19:22
[6]

WolverineX [ Senator ]

moze glupie pytanie ale co to znaczy "bulk" i "retail"

30.09.2004
19:31
[7]

maciek_ssi [ pro evolutioned ]

bulk to tak zwany OEM, czyli produkt w folii, czasami nawet bez zadnych wkretow czy plyt
retail wersja BOX, ladne pudelko + zawsze jakis soft

30.09.2004
20:17
[8]

WolverineX [ Senator ]

MASHTRIX
to powiedz mi jak to wyglada jej instalacja, czy podlaczasz i juz smigac mozna czy moze jeszcze cos w biosie ustawiac ?

a ktos sie orientuje po ile stoja dyski 2 warstwowe ?

30.09.2004
20:31
[9]

WolverineX [ Senator ]

wybralem sobie taki zestaw. GOOD ??

https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12309
+
https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=633

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-30 23:18:04]

30.09.2004
23:32
smile
[10]

piokos [ ]

wybór DVD-ROMu jest dla mnie niezrozumiały, przecież masz (będziesz miał) nagrywarkę DVD.
lepiej weź tę (link), wieeele pochlebnych opinii o niej słyszałem, Lite-Ony są świetne ale jako CD-RW.

01.10.2004
00:49
[11]

Tsoushi [ Konsul ]

SONY DVD+-RW DRU-700A dwuwarstwowa, cicha

01.10.2004
00:54
[12]

Ward [ Generaďż˝ ]

ja rozumiem robić na zapas zakupy ale jak ma się cena nagrywarki DL do płyt DL
miedzy zwykłą 4,7 a dwuwarstwową jest kosmicza przepaść w cenie
a czy pamiętacie że nawet trochę starszego Liteonka mozna zrobić upgrade tak ze nagrywa płyty dwuwarstwowe ?
który to model- może ktoś ma ?

01.10.2004
01:41
smile
[13]

winner [ Generaďż˝ ]

bosze i jeszcze sie pytacie co wybrać :) Pioneer 108 albo 107 bez DL.

01.10.2004
08:37
smile
[14]

legrooch [ Legend ]


Długo myślałem za i przeciw i wybrałem LiteOn SOHW-1633S

01.10.2004
09:12
[15]

Niedzielny Gość [ Konsul ]

Nie mam przekonania do LiteOnów. Kilku moich znajomych posiadających nagrywarkę tej firmy ma czasami z nimi kłopoty polegające na tym, że nie chce nagrywać na niektórych płytach. Chociaż posiadam nagrywarkę CD tej firmy kupioną 2 lata temu i nie mogę na nią narzekać, to nie kupiłbym DVD tej firmy.
Co do nagrywarek dwuwarstwowych, nie widzę sensu kupować takiego sprzętu. Prawie każdy film mieści się na jednej warstwie. Wyjątkiem jest np. Władca Pierścieni w wersji reżyserskiej (2xDVD). Kinowa, wchodzi na płytę bez problemu.

01.10.2004
09:35
smile
[16]

legrooch [ Legend ]


Dobry znafca s ciebie!
Dziś jusz sie popisales znajomoscia czytania.
Panu podziekujemy na dzis.

01.10.2004
10:10
[17]

Alnilam [ Centurion ]

wez Lite-Ona 832, Litek robi nagrywarki dla Sony, wiec jest to w miare dobry sprzet, ja mam takiego i jestem zadowolony, wszystko sie slicznie wypala, a sadze ze jest warto wziasc Double Layer, chociazby ze wzgledu na to iz roznica do innych jest minimalna... chyba ze chcesz tak jak moj znajomy, ktory kupil sobie nagrywarke (z rok temu) dal za nia 1200 a teraz sobie w brode pluje jak sie dowiedzial ze ja kupilem za 300 :)

01.10.2004
11:02
[18]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Ward -->
ale jak ma się cena nagrywarki DL do płyt DL miedzy zwykłą 4,7 a dwuwarstwową jest kosmicza przepaść w cenie

Wcale nie. Jeszcze niedawno płyty DL kosztowały ponad 40zł, a teraz jak się dobrze rozejrzeć to można je kupić po 20zł. Do końca rok. pewnie zejdą do 10zł. Fakt, że zwykłe DVD-Ry 4.7GB Verbatima można już mieć poniżej 3zł.

a czy pamiętacie że nawet trochę starszego Liteonka mozna zrobić upgrade tak ze nagrywa płyty dwuwarstwowe

Tak, tylko pytanie ile z nich potem nagra prawidłowo, bo nagrywartki DVD tej firmy mają to do siebie, że sporo płyt nagrywają źle. Wiele osób, które się w nie wkopią, stara się jak najszybciej sprzedać. Zajrzyj na cdrinfo, zobacz ile opinii negatywnych.

winner --> Pioneer 107 też ma DL. Wystarczy bios mu zmienić.

01.10.2004
11:23
[19]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

tym razem muszę poprzeć Neo_zion-a. Trudno się sprzeczać, że nagrywarki DVD Liteona to szajs dla ubogich. Tak jak pisałem poczytajcie Cdrinfo.

01.10.2004
11:29
[20]

Niedzielny Gość [ Konsul ]

Han Solo, pokaż mi film który się nie mieści ja płytę jednowarstwową :)

01.10.2004
11:31
[21]

Niedzielny Gość [ Konsul ]

Dodam jeszcze że przegrywałem ostatnio np. Kompanię Braci (6DVD), Diunę (wersja 2 płytowa, pierwsza część ma ok. 150 min, a druga 130).

01.10.2004
12:20
[22]

wolkov [ |Drummer| ]

Krotko: LiteOn to gowno. Dlaczego? wlasnie mi sie popsul. Jezeli chcesz to bierz, ale ja juz tej "firmie" dziekuje. Nie chce jakichs popluczyn po Sony.

01.10.2004
12:24
smile
[23]

piokos [ ]

Han Solo 100 ==> Zgodzę się z legroochem, a ja bym nie chciał aby mi jakiś dzieciak składał komputer, a w szczególności Ty.

01.10.2004
14:46
[24]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Niedzielny Gość --> Każdy się zmieści, po odpowiedniej obróbce (kopresji, wycięciu dodatków, itp), co nie zmienia faktu, że normalnie zmieścisz jedynie te starsze. Większość nowych wychodzi właśnie na dwuwarstwowych.

07.10.2004
12:58
[25]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Czy jest jakiś problem ze skopiowaniem filmu z wypożyczalni na taką dwuwarstwową płytę?

07.10.2004
13:05
smile
[26]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Tak - problemem jest cena czystej plyty DL ;)

ps. polecam NEC'a 3500a - oczywiscie sam mam taka wypalarke :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.