GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Plik stronicowania i WinXP SP2

30.09.2004
16:01
[1]

ciemek [ Senator ]

Plik stronicowania i WinXP SP2

Dlaczego plik stronicowania ciągle zajmuje około 750MB w windowsie, skoro jego urzycie w danej chwili jest o wiele, wiele mniejsze (coś koło 20 MB) - komp stoi i nic nie robi. Mam mały dysk i irytują ,mnie ciągłe krzyki windy, że jest niewystarczająca ilosć wolnego miejsca na dysku C:. Nie mogę również np zainstalować programu, który potrzebuje wywalić około 200MB do TEMP'a, bo mam tylko ~70MB wolnego miejsca na C:. Najśmieszniejsze jest to, że ustawiłem ilość miejsca przeznaczonego na pagefile.sys w granicach 2-512MB. O co chodzi i jak siętego pozbyć ? Kiedyś stosowałem metodę brutalną - wchodziłem do dosa i kasowałem plik pagefile.sys ,ale teraz mam NTFS i jest zimno. Możecie jakoś mi pomóc ?

30.09.2004
17:19
[2]

ciemek [ Senator ]


^UP

30.09.2004
17:36
[3]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

swep rosnie dynamicznie, tylko kiedy w danej chwili urosnie do powiedzmy tych 750 mb taki pozostaje do ponownego restartu komputera. Po prostu nie zwalnia miejsca.
najlepiej ustaw staly plik wymiany i juz. a jak to sie robi?? wpisuejsz limit np 500-500 i juz

30.09.2004
17:48
[4]

ciemek [ Senator ]


ale po ponownym restarcie pozostaje również w tak dużeym rozmiarze. Limit jest do 500, więc dlaczego go przekracza i nie chce spaść, pomomo restartów? Przy ustawieniu 500-500 też nic się nie zmienia.

30.09.2004
17:56
smile
[5]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

ach, nie zauwazylem. To jest XP i do tego jeszcze z SP2 - no po prostu masz najgorszy system oparty na jadrze NT na rynku :) Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Zainstaluj win2000 - tam takie buczki nie maja miejsca :)

30.09.2004
17:59
[6]

ciemek [ Senator ]


no wiem, że nie mają bo właśnie stamtąd przychodzę :-) Po zmianie sprzętu przesiadłem się na XP z full mega wypasionm SP2, ale jak się okazuje coś się nie możemy z nim dogadać.Dzięki

Może ktoś inny mi pomoże ?

30.09.2004
23:28
[7]

ciemek [ Senator ]


one last time UPP'er^

30.09.2004
23:41
[8]

Radaar [ Konsul ]

niestety nie pomoge, ale skorzystam z watku :)

gdzie zmienia sie w XP wielkosc pliku wymiany?

01.10.2004
00:54
smile
[9]

Tsoushi [ Konsul ]

moj komputer/wlasciwosci
zakladka zaawansowane/wydajnosc - ustawienia
zakladka zaawansowane/na samym dole zmień
tu wybierasz rozmiar niestandardowy i ile mam miec

01.10.2004
01:05
[10]

Windi_ [ Generaďż˝ ]

nie mam sp2, ale w sp1 nie mialem takowych problemow... no moze poza tym ze nie zorientowalem sie ze nie mozna dac od razu ok tylko najpierw trzeba nacisnac ustaw kolo miejsca wpisania rozmiaru swapa...

01.10.2004
08:33
smile
[11]

legrooch [ Legend ]

Ściągnij adminpacka do 2003 i zainstaluj go.
Następnie
Start->Programy->Narzędzia administracyjne->Zasady zabezpieczeń lokalnych

Następnie
Ustawienia zabezpieczeń->Zasady lokalne->Opcje zabezpieczeń->zamknięcie:wyczyść plik stronnicowania pamięci wirtualnej.
Tu ustaw na enable(włączony).

01.10.2004
10:12
[12]

ciemek [ Senator ]


Tsoushi - no tak właśnie mam zrobione, ale to nic nie daje...


legroch - skąd się bierze takie cudeńko, ile ono zajmuje miejsca, i czy pomimo tego, że jest do 2k3, zadziała bezproblemowo na XP ?

01.10.2004
11:06
[13]

ciemek [ Senator ]


no tak, przecież mam xp pro, więc sam mam już narzędzia administracyjne i wszystko tak jak opisałeś. Dziękuję.
Pozdr.

01.10.2004
11:12
smile
[14]

legrooch [ Legend ]

Nie ma za co :)
Nie zauważyłem twojego poprzedniego posta :)

01.10.2004
15:10
smile
[15]

draczeek [ Konsul ]

O jejku!

Jak Wy ładnie rozmawiacie. Aż się rozczuliłem :)

Chyba dodam sobie ten wątek do zakładek.

Pozdówka dla wszystkich!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.