GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pomóżcie złożyć sprzęt...

30.09.2004
09:20
smile
[1]

legrooch [ Legend ]

Pomóżcie złożyć sprzęt...

Mam zamiar jak najdzybciej złożyć kompa. A konkretnie płytę + procesor + pamięci.
I teraz pojawia się pytanie - czyje i jakie produkty włożyć?
Mam wyznaczone:

1) Opterona 3.0
2) 1GB twinmosy cl2.5
3) jakaś płyta.

Chcę się zamknąć w 2000zł (może minimalnie przegiąć, ale docelowo 2000zł).
Ktoś mógłby coś polecić?

30.09.2004
10:17
[2]

legrooch [ Legend ]

Czy to byłoby odpowiednie?

1) 2X Moduł pamięci DDR TwinMOS DDRAM 512MB/400 (2x380zł)
2) Płyta główna MSI Microstar K8N Neo-FSR (MS-7030) (445zł)
3) Procesor Amd Athlon 64 3000+ [BOX] (820zł)

Odrazu zaznaczam, że nie zamiaru kręcić niczego.

30.09.2004
10:20
[3]

Alnilam [ Centurion ]

a moze napiszesz do czego mialby CI sluzyc ten komp...

30.09.2004
10:27
[4]

legrooch [ Legend ]


Chyba nie ciężko się domyślić że tak naprawdę do wszystkiego. Zaznaczam, że Athlona 64 na żadne Bartony nie wymieniam, to samo pamięci. Chodzi mi o pomoc z płytą.

30.09.2004
12:54
[5]

Alnilam [ Centurion ]

ooooooooooooo prosze do wszystkiego...... hmmmmm no to tak z minimum 4 Gb ramu, abys mogl spokojnie w 3d Maxie renderowac, procesor minimum 3,6 najlepiej AMD 128bit, bo wtedyu wogole wszystko bedzie Ci chodzic, no karte grafiki to wez 6600 ale z 512 bitowa szyna co tam sie bedziesz rozdrabnial... przeciez do wszystkiego...

boshe, chcesz pomocy a sam nie jestes pomocny... phiiiiiii

30.09.2004
13:01
[6]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

-->Alnilam
ty jestes taki nawiedzony czy takiego udajesz???
"do wszystkiego" czyli nietylko do gier....

-->legrooch
niezpomij o szybkim dysku twardym
(tylko nie SATA bo bywają wolniejsze od ATA, polacam juz raczej SCSI)

30.09.2004
13:10
[7]

zielony_telefon [ Pretorianin ]

hehe no ta nie tylko do gier... ciezka sprawa
trzeba sie powaznie zastanowic jaka plyte wybrac zeby office sie nie przycinal
LOL

30.09.2004
13:12
[8]

legrooch [ Legend ]

MaLLy ==> Ironizujesz? :)
Zależy mi na tym, jaką płytę kupić pod te pierdoły z 2 postu :)

Alnilam ==> Dzieciak widać jesteś. AMD 128bit, 6600 to Nokia? Poza tym lepsza jest chyba 6800 ;)

A najlepsze jest to co napisałem w pierwszym i drugim poście - płyta pod sprzęt, czyli pod podany przeze mnie procesor i pamięć.

30.09.2004
14:28
smile
[9]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Opetrona się zachciało :D
Prosze bardzo, a te 2000zł może kupisz...sam procesor...
Zakładam, ze raczej chodziło o zwykłe A 64, więc :

MSI K8 Neo Platium (500zł)
A 64 2800+ (czyli 1,8 GHz) Necastle(650zł) Lub 3000+ (czyli 2Ghz), zależy od funduszy...
2x 512mb Hynix D43 (ok. 800zł? Ja kupiłem za 690 miesiąc temu, ale ceny się zmieniają...)

Co do ramek -mają CL3, ale nie załamuj się bo zjadają te Twoje twinmosy na śniadanie bez popitki :P Ponieważ bez problemu idą na 500mhz, a płyta którą zaproponowałem synchrnonicznie pójdzie nawet z FSB 275 (550mhz). Żyć nie umierać :)

30.09.2004
14:31
[10]

legrooch [ Legend ]

I takiej właśnie pomocy potrzebowałem! :)

Mam pytanie co do płyty. Jak wygląda sprawa między nForce3 a nową Vią?

30.09.2004
15:24
[11]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Hmm...chyba jednya różnica to wyższe FSB dla nforca.
No i może czasami wydajność (daaawno temu widizałem test na anadntech [czy jakoś tak] płyt pod socket 754 i te z nforcem chyba były wydajniejsze).
Nie jestem pewien jak jest z blokadą AGP/PCI na chipsetach Via KT800 -to te sa pod socket 754-, na pewno zablokowane mają KT800 Pro, ale to już socket 939.

Konkurencją dla tego MSI może być płytka Epoxa (zapomniałem nazwy modelu), jednak Epox jest dużo gorzej wyposażony i brzydszy :) Ten MSI Neo Platium to jedna z niewielu orginalnie zaprojektowanych płyt głównych (poszukaj gdzieś fotki...pamieci nad prockiem itp. :P).

30.09.2004
15:41
smile
[12]

legrooch [ Legend ]

Dzięki wielkie :)
Teraz już wszystko wiadomo :)

30.09.2004
15:53
[13]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

-->legrooch
nie ironizuje...
znamy sie osobiście, dlatgo dobrze ci radze...
jesli pakujesz już sie w koszta rób to z głową....
z doświadczenia wiem że niektóre SATA to porażka...

30.09.2004
15:59
smile
[14]

Shalashaska [ REVOLVER OCELOT ]


CO DO KOŚCI TO TWINMOSY OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM.NIE WIEM DLACZEGO TAK BYŁO ALE JAK MIAŁEM 2x256TWINMOS TO CHODZIŁY GOŻEJ OD JEDNEJ KOŚCI 256mb KINGSTON,OCZYWIŚCIE 400-ki.

30.09.2004
19:24
smile
[15]

Misio-Jedi [ Legend ]


Legrooch ---> Opterony są do serwerów i na płytę Socket 940, sama taka płyta kosztuję ponad 2k a procesor to nawet nie wiem :)

Rozumiem że ty chcesz "zwykłego" Athlona64 (nawet nie FX), w takim razie mam dla ciebie jedną radę - daj sobie na wstrzymanie !

Te Athlony64 które obecnie pojawiły się w bardziej masowej sprzedaży są na socket 754, a AMD zapowiada że nie będzie rozwijać tej platformy. Tak więc nie będziesz miał możliwości dalszej rozbudowy, bo najsłabszy Athlon64 na S754 to 2800+ a najmocniejszy jakiego planują wyprodukować to 3700+.

- Jak widzisz nie ma sensu się w to pakować, bo czeka nas powtórka z historii: kiedy pojawiły się pierwsze Athlony (4 lata temu) - były na Slot A (wsadzało się je na płytę na sztorc, niczym kartę rozszerzeń, podobnie jak Pentium II), bardzo szybko wycofano to-to z produkcji i ze sprzedaży, a ludzie którzy sobie kupili wypas-płytkę ze Slot A zostali na lodzie bo wprowadzono Socket A, czyli to na czym Athlony chodzą do dziś.

Otóż wszystko wskazuje na to że czeka nas replay - Socket 754 raz-dwa zniknie, a zamiast tego pojawi się niebawem Socket 939 i... porządzi !

Tak więc brachu czekaj cierpliwie, na wiosnę powinny już być w miarę dostępne cenowo Athlony64 na S939 (bo teraz to najtańszy kosztuje 1600zł) i wtedy sobie kupisz i będziesz długo happy.
(A jak teraz kupisz A64 na S754 to za parę miesięcy będziesz walił głową w ścianę i wołał "O ja frajer, com uczynił !!!"
:DDDD

30.09.2004
21:52
smile
[16]

legrooch [ Legend ]

Mally ==> Pytałem się o tą ironię, bo nie chcę kupować dysku :> Tylko Proc, pamięć i płyta :>

Misio ==> Dwie sprawy:
1) Muszę kupić kompa dosyć szybko :) Może jutro, może w sobotę :)
2) Tak czy inaczej przy jakiejkolwiek rozbudowie zmienia się płytę główną. Ewentualnie coś zawsze kuleje przez pozostanie na starej :) Nie myślę o rozbudowie za rok, tylko w tym momencie mnie interesuje to co jest dobre :)

30.09.2004
23:11
[17]

Misio-Jedi [ Legend ]


legrooch ---> Najlepiej zrobisz kupując jakiegoś Athlonka XP (np. Barton 2500+) i dużo, dużo RAMu. (kartkę graficzną masz mocną więc jej nie wymieniaj)
Do tego dwa dyski puszczasz w raidzie i masz kompa "do wszystkiego" - jak chciałeś.

A za rok...
A za rok sprzedajesz płytkę & procka i kupujesz za to płytkę z S939 i wsadzasz na nią jakiegoś demona !


(koleś na benchmarku napisał że z Athlonem 64 3400+ WinXP mu startuje w niecałe 5 sek)

01.10.2004
07:19
smile
[18]

legrooch [ Legend ]


Misio ==> Uwierz mi, że tego procka wykorzystam na różne sposoby. :)
Nie chcę 2,5GHz, bo to jakbym się przesiadał z Nexii na Lanosa.
Dlatego podjąłem decyzję o tym 3,0.
Szukam tylko dobrej płytki pod niego

01.10.2004
09:21
[19]

legrooch [ Legend ]


Han Solo ==> Umiesz czytać?
Będę 100 razy powtarzać, że chcę kupić płytę, procesor i pamięć????
Że interesuje mnie najlepsza płyta pod Athlona64???? Tylko to, nic więcej????

Mam dwa dyski 160GB Baracudy/133, Radeona 9700, Monitor 19", i kuźwa legalny soft mośku!

01.10.2004
09:31
smile
[20]

piokos [ ]

Han Solo 100 ==> ty podły szkodniku, proponować do tego sprzętu tower ATX 300 W,; może jeszcze produkcji Codegen??? Uśmiałem się z Ciebie do łez!

01.10.2004
09:37
[21]

tomek@rick [ Konsul ]

Do czego ma ci służyć ten komp????

01.10.2004
10:16
[22]

Alnilam [ Centurion ]

legrooch: hmmmm postaram sie nie komentowac Twoich wypowiedzi... widze ze nie znasz taki podstawowych pojec, jak sarkazm, ironia, czy szyderstwo... skoro uwazasz ze jestem dzieciakiem to fantastycznie, nigdy nie amrzylem o niczym innym aby sie poczuc mlodszym, no coz widac wszystkie dzieciaki tutaj maja magistra... dla mnie jestes kolejnym burkiem (jak kolega od kompa za 20k) ktory po prostu zawraca dups*o... w dodatku rzeczywiscie dziecuhcu naucz sie dobrych manier odrobine...

tak BTW nie wiem czy masz sie czym chwalic ze masz legalny soft... pewnie soft sprowadza sie do Win XP Home, albo 98... sorry zlotko, ale jest o wiele wiecej ludzi ktorzy maja legalny soft i nie afiszuj sie tak...

01.10.2004
10:31
smile
[23]

wysiu [ ]

Han Solo 100 --> Pewnie mial byc sarkazm, ale przypadkiem napisales szczere gratulacje.

01.10.2004
10:33
[24]

Dalamar [ Konsul ]


Solo - lzy to ja wycieram jak czytam <i>300 wat to moc</i>, buahaha, chyba niemoc :)

legrooch - moze asus k8n-e deluxe?

01.10.2004
10:51
[25]

legrooch [ Legend ]

Alnilam ==> Póki co to piję w tym wątku do osób, które nie potrafią czytać, tylko wybiórczo łapią cenę i rodzaj platrformy.(to tak jak ty - po co mi polecasz grafikę, skoro się o nią nie pytam?)
A cytując Solo Po pierwsze po co ci 64 bitowy procesor, płyta, karta graficzna, tyle ramu (na to już wydasz majątek), a później 64 bitowy system, oprogramowanie. Wiesz ile to kasy ?
Tu masz odpowiedź na moje legalne oprogramowanie.

A jeszcze lepszy jest Solo - Ten mi już całego kompa zaproponował.

Gratulacje za umiejętność czytania!

Han Solo - Dzięki wielkie! Na 6 Baracud w moim życiu żadna nie padła ani nie stwarzała problemów.

01.10.2004
11:10
[26]

Alnilam [ Centurion ]

hmmmm w Twoim przypadku zawinila przejrzystosc przekazu, widac formuowanie pytan, prosb, zdan nie jest Twoja mocna strona... "to tak jak Ty..." hmmmmmmmm widze ze kolega rowniez nie potrafi czytac, a i z rozpoznaniem szyderstwa ma problemy... no coz to juz nie moja sprawa, a raczej Twoj problem...

01.10.2004
11:18
[27]

legrooch [ Legend ]

Ja co do słabej przejrzystości wypowiedzi się przyznaję.
Ale po ostatnim poście (gdyby Solo raczył chociaż spojrzeć) z godziny 07:19 z zaznaczonym tekstem "Szukam tylko dobrej płytki pod niego" spodziewałem się, że już wszyscy skończyli z dopisywaniem się ironicznym, natomiast odpowiedzą. Za każdym razem wytłuszczałem co jest ważne. A ten pajac swoje.... Ręce człowiekowi opadają....

Solo - A co mnie interesuje serwisant? Co ma mi powiedzieć? Że do nich wracają? A co mnie to obchodzi? Jakoś żadna z moich jeszcze nie leżała nawet na półce koło serwisu.
I Ciebie nie pytam się o zdanie, bo widać że nie masz za dużo do powiedzenia.
UCZ SIĘ CZYTAĆ! POMAGA! ZOSTAW KRESKÓWKI I KOMPUTER I USIĄDŹ DO KSIĄŻKI!

01.10.2004
11:24
[28]

legrooch [ Legend ]


Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę. Nabijasz się z innych No dobra, pod Athlona 64 (ale i tak was na to nie stać) a synku gówno wiesz. Już wiem co chciałem, a płyta z prockiem i pamięciami leży już zamówiona w sklepie.

[EOT]

01.10.2004
11:36
smile
[29]

soze [ sick off it all ]

ej czego sie czepiacie?...kolega zadał proste pytanie!?...niepotrafisz nanie odpowiedziec? to szatafakap!

ps.gimbus ma awarie?!

01.10.2004
12:02
smile
[30]

legrooch [ Legend ]


Zastanawiam się, jaki miałeś nick wcześniej...

01.10.2004
12:11
[31]

wysiu [ ]

legrooch --> Olej trolla, to sie mu znudzi.

01.10.2004
12:18
[32]

swider [ Legionista ]

legrooch czego sie spodziewales zadajac pytanie tutaj?? to jest forum gol... tutaj wiekszosc topicow o sprzecie wyglada podobnie... wartosciowych wypowiedzi jest jak na lekarstwo, za to do doradzania pojawiaja sie tlumy kazdy pewny swej nieomylnosci bo przeciez wszystkie rozumy pozjadal i zazwyczaj chwalacy to co wlasnie kupil... na pytanie "jakiego geforce polecacie?" odpowiedz brzmi "nv to gow** kup radeona xxx od dwoch dni mam taki...." a jak ktos sie wychyli ze ma za duzo pieniedzy i chce kupic cos lepszego to oczywiscie "jaki ty gupi jestes na co ci to..." itd. poczytaj recenzje sprzetu ktory Cie interesuje i sam podejmij decyzje... inaczej sie nie da

01.10.2004
12:26
[33]

legrooch [ Legend ]

swider ==> O tym to wiem. Czekałem na odpowiedź misia, tylko ten błazen się napatoczył.
Nic nowego, aczkolwiek WSWH Dibhala pomógł mi bardzo z wyborem płyty i pamięci.


Banita, banita banita....

01.10.2004
12:29
smile
[34]

piokos [ ]

Ham ==> co ty żeś się k...a tego Dooma przyczepił. Gówno wiesz o sprzęcie, dziecko, to się zamknij.

300 WATÓW --- LMAO


Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-01 12:30:47]

01.10.2004
12:33
smile
[35]

piokos [ ]

powinieneś się nazywać ''Ham Solo 300W'', dziecko.

01.10.2004
12:35
smile
[36]

! Mały Byczek Ortograficzny ! [ Chor��y ]

!Koniec pieprzenia!
Wątek idzie do kasacji.

06.10.2004
11:59
[37]

legrooch [ Legend ]


Chciałem podziękować Ci WSWH Dibhala. Sprzęt śmiga i huczy :)

06.10.2004
16:58
smile
[38]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

To świetnie :)

Żeby śmigał jeszcze bardziej :
Jeśli kupiłeś te Hynixy które radziłem to się nimi możesz troche pobawić, bo warto :)
Na poczatek spróbuj dać im te "marne" 500mhz (FSB 250) przy CL3-3-4-11 i 2,8V, jak nie zadziała to na 3-4-4-11 MUSI pójść.
Do tego poziomu jest to po prostu wykorzystanie w pełni możliwosci pamięci, a dopiero wyżej zaczyna się OC :)

Teraz zostaje Ci tylko szukać czegoś co by wykorzystało w pełni możliwości tego kompa :P

08.10.2004
08:21
smile
[39]

legrooch [ Legend ]

WSWH Dibhala ==> Wieczorkiem sprawdzę te ustawienia :)

Również wieczorkiem wezmę się za dodatkową instalkę XP64 beta. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziś wyszła Beta2 sterowników od ATI, więc może być ciekawie :D

Może jeszcze z procka da się coś wyciągnąć.... :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.