GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co sadzicie o takiej konfiguracji ?

29.09.2004
22:27
[1]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Co sadzicie o takiej konfiguracji ?

Powoli przymierzam sie do kupna komputera, wiec chcialbym zapytac co sadzicie o ponizszej konfiguracji. Jak widac, maly dysk, ale szkoda mi kasy na wiekszy, zakladajac, ze nie bede sciagal ton warezow na niego ;) Kasy mam w granicach 2.100, z niewielkimi wachaniami o 100 czy 200 zl. Wychodze tez z zalozenia, ze nigdy nie nadaze w wyscigu kart graficznych szarpnalem sie na 1024mb ramu, wychodzac z zalozenia, ze tego nigdy za wiele. W kazdym razie, co o tym sadzicie ?

AMD Athlon XP 2600+ Barton - 410 zł
Gigabyte 7N400-L nForce2 (sound, lan, AGPx8, Socket A) - 329 zł
2 x DDR 512MB PC3200 (PC400) HQ - 658 zł
DVD LG 16x (DRD8161B) IDE czarny - 109 zł
Radeon 9550 HIS 128MB DDR, 128BIT, TV-OUT, DVI, BOX - 319 zł
obudowa - 150 zł
CDRW LiteOn 52/32/52 IDE OEM czarny - 109 zł

dysk : 40gb (moj aktualny) - freebie ;)

29.09.2004
22:37
[2]

Dagger [ Legend ]

Hmm w dobie nagrywarek DVD i spadku ich cen można pomyśleć o wrzuceniu takiego napędu zamiast osobnego DVD i CD-RW - ale bedzie bardziej obciązony

PS>Nie uwzględniłeś chyba w swoich szacunkach kosztu chłodzenia na procesor

29.09.2004
22:38
[3]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Dagger : Licze, ze "pozostale" koszty jak wlasnie klima, fdd, itd nie wyniosa mnie wiecej niz 150zl i mam nadzieje, ze sie nie przelicze ;)

29.09.2004
22:41
[4]

Dagger [ Legend ]

Właściwie chłodzenie przyszlo mi do głowy z tego powodu że możesz wybrać Bartona 2500,który lepiej się kreci (szczególnie w wersji mobile) a wtedy warto zainwestowac troche w chłodzenie - oczywiscie jesli go jeszcze mozna dostac.

Ale wtedy apetyt i koszty rosną w miare jedzenia :)

29.09.2004
22:47
smile
[5]

Testosteron^ [ Pretorianin ]

LOOZ ;D

29.09.2004
22:49
smile
[6]

Father Michael [ Padre ]

Ja bym zmienil naped LG na jakiegos Asusa / Teac. A reszta spoko!

29.09.2004
23:23
[7]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Naped chyba faktycznie zmienie, ale jeszcze nie wiem na co... Kusi mnie combo, ale nauczony zlym doswiadczeniem z nagrywarka/cd w jednym wolalbym to jakos podzielic.

29.09.2004
23:32
[8]

^JUNKERS^ [ PS2 Hard User ]

Grafike zmień na Gigabyte, o WIELE lepiej się kręci ( nawet do poziomu 9600Pro! :o )

29.09.2004
23:35
[9]

Dagger [ Legend ]

==>LooZ^
Nie chodzi mi o combo (chyba ze to skrót myślowy) - nagrywarka DVD powinna spokojnie wystarczyć jako jedyny napęd w komputerze :)

U mnie nagrywarka CD w takiej roli działa już 3 lata - ciekawe czy ktoś zgadnie firmę

29.09.2004
23:35
[10]

Richie Schley [ Konsul ]

Wszytsko fajnie... ale - obudowa - 150 zł , znaczy sama buda bez zasilacza, czy jak? Dobry zasilacz to podstawa - niestety w tym przypadku nie ma co oszczedzac, min 200zl na zasilacz trzeba wydac... obudowe zawsze mozna dokupic potem...

No i jeszcze jedno nie pasuje... Radeon 9550 HIS 128MB DDR, 128BIT, TV-OUT, DVI, BOX - komputer do ogladania filmow budujesz? To po co tyle ramu? Karta jest naistotnieszym elementem jesli chodzi o wydajnosc calego systemu... w tym przypadku ewidentnie odstaje od zestawu proc+mobo+ram.

A co do dvd LG - LG robi dobre lodowki :)

29.09.2004
23:37
[11]

WSWH Dibhala [ Generaďż˝ ]

Szkoda kasi na bartona 2600+.
Zdecydowanie lepszym zakupem bedzie 2500+ mobile, który kosztuje bardzo podobnie (420-450zł).

Pamięci - Heh, gdzież kupisz dzisiaj 1gb za taką cene? Ja na giełdzie przed sierpniem zapłaciłem 690zł za całkiem niedrogie hynixy, teraz to raczej koszt z 800zł :)

Mobo przydało by się zmienić na coś co pozwoli odpowiednio wykorzystać Mobile, jest to procek do podkręcania a Gigabyte absolutnie NIE NADAJE SIĘ do takiego zastosowania.
Pomyśl nad kupnem Abita NF7, a jeszcze lepiej dorzucić te 70 zł. i kupić NF7-SL , lub DFI Infinity.

Możesz dla odmiany na razie darować sobie połowe ramu, bo i tak za taką cene akutalnie nie dostaniesz nic dobrego.
Kup Hynixy D43, pamiątki te bez problemu idą na 500mhz...

29.09.2004
23:41
[12]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Richie : A co bys proponowal za karte graf?

29.09.2004
23:43
[13]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Dibhala : To aktualne ceny ze sklepu w Opolu. Do tego mozliwe, ze bede mogl kupic calego kompa "po kosztach" wiec znowu wyjdzie pare zlotych taniej...

30.09.2004
10:33
[14]

LooZ^ [ be free like a bird ]

up ^^

30.09.2004
12:29
smile
[15]

dalu [ Pretorianin ]

hmmm tez kupuje kompa, tyle ze w koncu zdecydowalem sie jednak na intela, jednak co ja bym zmienil w Twojej konfiguracji :
- procesor zamienil bym na - Athlon Mobile XP-M 2500+ koniecznie w wersji o napieciu 1,45 V
- plyte glowna na NF7 rev 2.0 NF2 400 ULTRA - cena 299 zł
- ramu tyle samo bym bral wiec tu jest O.K., tyle ze jakos dziwnie tani ten ram
- zamiast DVD+nagrywarke kupilbym sama nagrywarke DVD, co prawda w cenie ok.200zl chyba sie nie kupi ale dokladajac te 50 zl mozna cos znalezc
- grafika......tez bym dolozyl 100zl i jakas 9600pro dopasil
- bude jak najtansza ,bez zasilki mozna kupic juz po 60 zl (ofkoz nowki)
- do tego zestawu dolozybym jakis markowy zasilacz, zeby nie miec z kompem zadnych problemow, tyle ze markowy zasilacz to kwota co najmniej 100 pare zł (sam mam NeoTec`a i jest zaje**sty)
Dzieki tej niewielkiej modyfikacji Twojego kompa (przyszlego :) bedziesz mial szybka maszynke , ktora spokojnie starczy nawet na nowe gierki.

30.09.2004
15:57
[16]

LooZ^ [ be free like a bird ]

dalu : dzieki.

reszta : No, nie obijac sie ;)

30.09.2004
22:34
[17]

LooZ^ [ be free like a bird ]

No, slucham :)

01.10.2004
10:26
[18]

Sharky [ Generaďż˝ ]

LooZ^ --> moj typ:
proc: AMD Athlon XP 2500+ Barton,
mobo: Asus A7N8X lub Abit NF7 (v2.0)
pamiec: RAM 1024, tu jest jak najbardziej OK :)
grafika: Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)
naped: Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1213S lub LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4082B
zasilacz: Chieftec ATX-1136H (360W) lub GPS-350BB-101L (350W), ewentualnie Modecom ATX-350GTF

Wiadomo, trzeba jeszcze kupic bude, wentylator procka, flopa, mysz i klawiature... o monitorze nie wspominam.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.