pajkul [ Konsul ]
Co to za stwór?
Nie wiem co to jest, może wiecie? Sam go sfotografowałem.

Eliash [ Generaďż˝ ]
toperz?

KaPuhY [ Bury Osioł ]
Eliash--> toperz??? nie, przeciez to CIEM
Thomolus [ Generaďż˝ ]
A jak nie toperz to co w takim razie?

hilander [ ]
Eliash ------ chyba "nie"
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Furczak gołabek, ćma z rodziny zawisakowatych. Mimo tego żeruje i lataw dzień, co jest dla ciem nietypowe (aczkolwiek nie dla tego rodzaju). Jak intersuje cie wiecej informacji z nazwą łacińską na czele to słuze ppomocą. Jestem lepidapterolog amator :)
Thomolus [ Generaďż˝ ]
Ej ludzie nie róbcie sobie jaj, wczoraj mi uciekł, oddajcie mi go.
KaPuhY [ Bury Osioł ]
HA mialem racje ze Ciem :-)
EliEli [ Pretorianin ]
Mogę się mylić ale nie jest to przypadkiem ćma "Pierzchnica (?) Trupiagłówka" ? Parę lat temu widziałem takie bydle u siebie na balkonie...
Nazwy dokładnie nie pamietam ale jakoś tak szło...
zarith [ ]
la chupacabra:)
hhhrhrhrhrhr:)
pajkul [ Konsul ]
Mam talent do zdjęć, dzięki pomoglście mi, ale to było moje setne zdjęcie w życiu, więc mam talent, no nie? (I farta tesh):D
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
EliEli-->Zmierzchnica trupia główka :) Masz rację, to ta sama rodzina, tylko ze zmierzchnica ma kompletnie inne ubarwienie i jest trzy razy większa. No i nie zachowuje sie jak koliber... BTW gdzie mieszkasz, bo to intersujace ze ja widziałeś. Juz od dłuższego czasu nie słyszałem, żeby sie pojawiała w naszym kraju.
Szalony_Pelikan [ Konsul ]
Shadow
Nie podejrzewałbym cię o takie zainteresowania? Jak grasz w nogę na sępa to takich potworków wypatrujesz? To wszystko tłumaczy... :)

PalooH [ Generaďż˝ ]
Heh pokazałem koleżance z pracy tą fotkę, to powiedziała, że to ślmak <lol>
Sam kiedyś spotkałem tą ćmę i myślałem, że to koliber :P Ale miałem wtedy ze 12 lat :)
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Pelikan-->co to za aluzje? Jestem po prostu doskonałym środkowym napastnikiem, wzoruje się na naszych kadrowiczach, np Rasiaku ;-)))
Poza tym to nie potworki, to bardzo fajne zwierzatka. A zebyś widział ich gasienice, cos kapitalnego ! :D

Grand [ The One And Only ]
La koliber :)
pajkul [ Konsul ]
Sfotografowałem go w Polsce, Nysa (woj. opolskie) w ostatnią niedzielę.
VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]
pajkul ---> swietna fotka, bardzo mi sie podoba ;)
Shadowmage ----> wow..jestem pod wrazeniem, ale wiedza....fiu fiu....
no i nastepny dzien w ktorym czegos sie nauczylem :)
kastore [ Troll Slayer ]
Swoją drogą ten sam problem, to samo rozwiązanie , pomimo różnych gatunków, wręcz klas zwierząt.
Lot nieruchomy , podobna praca skrzydeł i jak miałem okazje zaobserwować nawet poruszanie sie w powietrzu, podlatywanie do kwiatu, w podobnym stylu.
EliEli [ Pretorianin ]
Shadowmage :)
No właśnie "Zmierzchnica..." :)
Widziałem ją z 5 lat temu, okolice Bielska-Białej, oraz jakieś 7 lat temu Mazury, jezioro Nidzkie.
Czyli to raczej kaaaaawał czasu.

tomek@rick [ Konsul ]
shadowmage --> skopiowałes to z encyklopedii czy jak??????
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
tomek-->skadże znowu, ja naprawdę sie tym interesuję (a raczej interesowałem, bo od kilku lat nie mam na to wiele czasu)
Kastore-->to jedynie dowodzi jak wspaniala jest natura :)
Visus-->dziękuję bardzo, kłąniam się nisko :P
Elieli-->na Mazurach to dziwna sprawa, ona zwykle zalatuje jedynie do Polski południowej.
pajkul [ Konsul ]
A gdzie najczęściej Furczak występuje? W jakim kraju?

zelka [ Pretorianin ]
Właściwą ojczyzną jest Europa Południowa, skąd co roku leci nad Alpami i Karpatami do Europy Środkowej. Mogą się tu również rozmnażać.

Sir klesk [ Sazillon ]
Przeciez TO JEST koliber :D
kastore [ Troll Slayer ]
hmm, pewnie komuś z klatki nawiał

karollus [ parek v rohliku ]
bocian ?