GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Janas zrozumiał!

24.09.2004
17:26
[1]

Kruk [ In Flames ]

Janas zrozumiał!

Powołał piłkarzy z zagranicy i na szczęscie tylko jednego napastnika Niedzielana (słusznie, bo gra cały czas w pierwszym składzie). Oznacza to, że powoła jeszcze co najmniej trzech: Kryszałowicz, Żurawski i kto? i kto? Frankowski!

Jestem tego prawie pewien!

24.09.2004
17:28
smile
[2]

volvo95 [ Legend ]

No nie wiem czy to takie oczywiste :) Być może Janas ma jakiegoś asa w rękawie ?

24.09.2004
17:28
[3]

Badzi [ Konsul ]

Gratuluję optymizmu. Ja dopóki nie zobaczę Franka na zgrupowaniu nie uwierzę...

24.09.2004
17:29
[4]

EwUnIa_kR [ Legend ]

co wam się tak u**ał ten franek?

24.09.2004
17:32
smile
[5]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Frankowski to dziad jakich malo, jest 10 lepszych kandydatow z ligi polskiej, chocby Jelen,ktory za pol roku zastapi Zurawskiego :).

Obiektywny kibic Wisly :).

24.09.2004
17:37
smile
[6]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Ja, podobnie jak Wanderer, jakimś wielkim entuzjastą talentu Franka nie jestem.
Cieszy mnie jednak rezygnacja z Rasiaka, tóż wystawianie tego piłkarza w reprezentacji to kompromitacja na całej arenie miedzynarodowej....

24.09.2004
17:37
smile
[7]

Suchy M@$T€R [ Chor��y ]

No i dobrze! Nich gra Frankowski!

24.09.2004
17:38
[8]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Ewunia-->niekumaty jestem i nie mam pojęcia co wygwiazdkowałaś :)

Frankowski to nezły napastnik, ale musi mieć podanie. Zanalizujcie mecze naszej reprezentacji - do srodkowego napastnika w polu karnym dochodzi moze jedno podanie, średnio udane. Do tego parę wrzutek, górnych piłek. Czy Frankowski jest w stanie przy czymś takim zaprezentować pełnie swoich umiejętności? Moim zdaniem nie. Co nie zmienia faktu, że cieszę sie ze nie bedzie Rasiaka, Franek i tak bedzie od niego lepszy (jeśli dostanie powolanie).

24.09.2004
17:38
[9]

Kruk [ In Flames ]

Pfff.... 6 meczów 11 goli - statystyki mówią same za siebie.
To, że Frankowskiemu nie wyszedł mecz z kurewskimi o niczym nie świadczy.

Jak na polskie realia Frankowski jest jednym z lepszych napastników. Zasługuje na powołanie jak mało kto!

24.09.2004
17:41
[10]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

Kruk

Parafrazując słowa Chylińskiej - "Tonący Frankowskiego się trzyma :))))".

A tak na poważnie wątpię, aby Janas go powołał.

24.09.2004
17:43
smile
[11]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
Reprezentacja to nie jest polskie podworko pseudo kopaczy synu...tyle, bo widze, ze nie masz pojecia o futbolu :).

24.09.2004
17:47
[12]

Kruk [ In Flames ]

No cóż, ok. 10 lat zainteresowania futbolem i 3 lata pracy być może nie dostarczają jakiejś ogromnej wiedzy, ale póki Franka nie było w kadrze (poza małym epizodem) nie ma co go skreślać.

To typ łowcy bramek (jak Juskowiak nie tak dawno temu), ponadto kadrę trzeba budować na Wiśle +Krzynówek i Dudek.

W chwili obecnej jest "na gazie" i wielkiej formie.

24.09.2004
17:48
smile
[13]

cycu2003 [ Senator ]

co z tego ze powola nowych zawodnikow,Janas nie ma pomyslu na prowadzenie kadry,zwolnic go !!!

24.09.2004
17:49
[14]

Kruk [ In Flames ]

Nie w tym rzecz, że nowych, bo szkielet został i to jest najważniejsze. Ale trzeba temu schematowi dodać jakiegoś powera.

24.09.2004
17:50
[15]

Dagger [ Legend ]

Niech jeszcze teraz Janas wpadnie na to że Żurawski powinien grać za napastnikami.

24.09.2004
17:50
smile
[16]

Badzi [ Konsul ]

The Wanderer -->
Proszę o wymienienie 10 napastników polskiej ligi lepszych od Frankowskiego [nie licząc Żurawia, który na pewno będzie powołany] i krótkie uzasadnienie dlaczego zarówno osobno jak i wszyscy razem mają od niego mniej goli w lidze... [Oczywiście spodziewam się argumentu, że Wisła to stopień wyżej niż polska liga, ale jest jeszcze coś takiego jak skuteczność...]

24.09.2004
17:51
[17]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Dagger-->co ma wpadać, on i tak gra zwykle w linii pomocy, bo podań w ataku nie dostaje...

24.09.2004
17:55
[18]

Dagger [ Legend ]

==>Shadow
Zgadza się - tylko może teraz ktoś za niego zagra w ataku :)


Hehe widze że The Wanderer znowu w swoim stylu

24.09.2004
17:57
[19]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Mecze w klubie nie muszą się przekładać na reprezentację, żeby tylko przypomnieć Warzychę.

24.09.2004
17:58
[20]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Dagger-->eee, lepiej nie. Po co nam dwóch bezproduktywnych zawodników w przodzie zamiast jednego? :d

24.09.2004
17:59
[21]

Kruk [ In Flames ]

Paudyn
To według Ciebie jakie powinny być kryteria selekcji?

24.09.2004
18:00
[22]

Arczens [ Legend ]

Jeszcze do niedawan nie byłem fanem pomysłu powoływania Frankowskiego do reprezentacji ale ostatni jego gol w lidze troche to zmienił (pomijam fakt ze obroncy Amici dali ciała). Uwazam ze ze wzgladu na ilośc strzelonych bramek powinien dostać szanse chociaz w 3-4 meczach.

24.09.2004
18:01
[23]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Kruk-->każdy trenre ma swoje, ale mniejsza z tym. Problem polega na tym, że nie ma sie co oszukiwać, Frankowski nie ważne w jak wysokiej formie nie zbawi tej, ani zadnej reprezentacji. On moze byc jedynie uzupełnieniem dobrej linii pomocy i tam powinniśmy przede wszystkim szukac zmian. Tylko że posucha jeszcze większa nizw ataku...

24.09.2004
18:01
[24]

volvo95 [ Legend ]

Wanderer - woelki znawco futbolu oświeć nas , którzy Polscy napastnicy są lepsi od Franka [ mówiłeś coś o 10 ] ...

24.09.2004
18:03
[25]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Kruk :::> Tu nie chodzi o kryteria selekcji, tylko o ogólną euforię, bo mam wrażenie, że wg niektórrych Franek ma zbawić reprezentację. Niech nikt się nie zdziwi, gdy okaże się niewypałem, choć bramy dla Wisły wciąż będzie strzelał. CZasem zawodnik nie pasuje do koncepcji i nie zmienią tego grady bramek w klubie.

24.09.2004
18:04
[26]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

I tak jak powiedział Shadow, bolączka to pomoc, bez dobrej pomocy akurat Frankowski sam niewiele zdziała...

24.09.2004
18:05
[27]

p_e_p_s_i [ Polonia Bydgoszcz 4ever ]

oczywiście, że Janas go nie powoła, bo to by oznaczało przyznanie się do błędu a przecież najpierw JA, potem drużyna. cały Janas.

24.09.2004
18:08
[28]

Dagger [ Legend ]

==>Paudyn
Ja akurat nie licze na zbawienie - ale wole zawodnika z przyzwoitymi umiejetnosciami i grajacego w klubie niż jakiegoś statyste.

A co do wpasowania do ustawienia to jest kilka koncepcji tylko Janas musi sie troche wysilic.

24.09.2004
18:09
[29]

Kruk [ In Flames ]

Zbawca reprezentacji? Na pewno nie, ale na pewno zdecydowanie lepszy napastnik od wszystkich poza Żurawskim i to jest powód do radości - o ile zostanie powołany.

Co do pomocy.
Krzynówek - klasa światowa, lewa strona.
Radomski solidny, a są jeszcze przecież Zdebel (w każdej chwili może wrócić), Sokołowski I w wysokiej formie. Niby nie jest za wesoło, ale nie przesadzajmy!

24.09.2004
18:11
[30]

Kruk [ In Flames ]

Zbawca reprezentacji? Na pewno nie, ale na pewno zdecydowanie lepszy napastnik od wszystkich poza Żurawskim i to jest powód do radości - o ile zostanie powołany.

Co do pomocy.
Krzynówek - klasa światowa, lewa strona.
Radomski solidny, a są jeszcze przecież Zdebel (w każdej chwili może wrócić), Sokołowski I w wysokiej formie. Niby nie jest za wesoło, ale nie przesadzajmy!

24.09.2004
18:11
smile
[31]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Dagger :::> Mam wątpliwości, czy przy naszych "kopaczach" faktycznie możliwych jest kilka wariantów ;>> Kolejny problem jest taki, że przy takich, a nie innych pomocnikach Franek właśnie ma szansę być jedynie statystą, pomimo umiejętności. Spróbować można, ale ja nie wrózę mu sukcesu.

Kruk :::> Nie oszukujmy się, Krzynówkek i... przepaść.

24.09.2004
18:12
[32]

Dagger [ Legend ]

==>Kruk
Też pomyślałem o Zdeblu ale o ile pamietam zrezygnował z gry w kadrze, a dzisiaj potwierdził swoją decyzję. Inna sprawa ze nie pamietam wiecej niz jednego dobrego spotkania w jego wykonaniu.

24.09.2004
18:13
[33]

Kruk [ In Flames ]

Dagger
Oglądaj Bundesligę :)

Paudyn
No.. Radomski i Zdebel dają radę :)

24.09.2004
18:15
[34]

Kruk [ In Flames ]

Ten Zdebel się kurwa mota. Najpierw mówi, że wróci kiedy tylko go o to poproszą, a teraz wyplątuje się ze swojej decyzji.

24.09.2004
18:17
[35]

Dagger [ Legend ]

==>Kruk
Jeśli chodzi o ligi zagraniczne to nie ma żadnego sensu sugerowanie się formą zawodnika w klubie - bo tam ma zwykle lepszy partnerów niż w reprezentacji.

24.09.2004
18:22
[36]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

Paudyn

Doskonałym przykładem co można osiągnąć w klubie, a czego nie w reprezentacji jest Krzychu Warzycha :((((((

24.09.2004
18:24
smile
[37]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Szalony Pelikan ::::> Już o nim wspomniałem w tym wątku w tym kontekście ;o)))

Kruk ::::> Pytanie, czy dadzą radę w reprezentacji. W Zdebela raczej już nie wierzę, nawet jeśli wróci, więc pewnie pozostanie nam liczyć na beckhamowskie wrzutki Krzynówka na głowę Franka ;oP

24.09.2004
18:25
[38]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

Paudyn
Już zauważyłem posta z 24.09.2004 | 17:57 :(

24.09.2004
18:26
[39]

Dagger [ Legend ]

==>Paudyn
Gorzej jak sobie człowiek wyobrazi "balonowe" wrzutki Kosowskiego na głowe Frankowskiego

24.09.2004
18:27
smile
[40]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Dagger :::> Dlategoż o nim nie wspomniałem (póki co)...

24.09.2004
18:32
[41]

White Star [ Soldier ]

mam nadzieję, że powoła Frankowskiego...

24.09.2004
19:04
[42]

White Star [ Soldier ]

oj cos wcielo Wanderera...pewnie główkuje nad tymi 10 napastnikami(LOL)

24.09.2004
23:14
[43]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Badzi, volvo95...moje male dzieci, znajace futbol z komentatora na onecie :)
Masz tutaj 13 napastnikow z ligi polskiej, ktorym Frankowski umiejetnosciami do piet nie dorasta.
Kazdy z nich na jego miejscu strzelalby 2x wiecej bramek.
Przypomij sobie Kuzbe w zeszlym sezonie misq, to nie Frankowski jest dobry, to Wisla przewyzsza rywali o kilka klas i stwarza w meczu kilkanascie sytuacji bramkowych, z ktorych Frankowski, jak dobrze pojdzie, wykorzystuje wiecej niz 1.
W reprezentacji dostawalby najwyzej 1 podobne podanie w ciagu 90 minut, nie ma tam miejsce na KLODY,potrtzebujemy graczy KREATYWNYCH, potrafiacych cos wiecej,anizeli stac wmiejscu i czekac na idealne podanie.
Ten nieudacznik nie poradzil sobieani we Francji ani w zalosnej J-League,a Ty go chcesz wreprezentacji...zalosne.
Polecam przejsc sie na mecz Wisly, zrozumiesz o czym mowie.

Kryszałowicz
Włodarczyk
Goliński
Jelen
Brozek
Reksio
Dembinski
Chalbinski
Sikora
Saganowski
Korzym
Olszar
Kuzba

Kruk
Wow, zaimponowales mi, zostaniesz moim guru?

White Star
Nie glowkuje, tylko w przeciwienstwie do Ciebie synu mam prawdziwe zycie i nie mam wiele czasu na forum.

Dagger
Mam okres :).


Skoro juz jestesmy przy skladzie 1-3-4-1-2

Dudek (Kuszczak, Szamotulski, Boruc)
Glowacki, Bak, Zewlakow (rezerwowych nie brakuje, jest w kim wybierac)
Krzynowek, Smolarek, Szymkowiak, Gorawski (moze Madej, jak troche pogra w Wisle i sie wyrobi, czy Mila, jak zacznie rowno grac i pojdzie w koncu na silownie )
Zurawski (rezerwowego brak)
Wlodarczyk (Kryszalowicz), Niedzielan (Jelen)

Jednym slowem, nedza.
Na bramkarzy i obroncow nie mozemy narzekac, jest w kim wybierac, wystarczy to tylko ustawic i zgrac, co niestety przewyzsza umiejetnosci Janasa i spolki.
W pomocy jest tragicznie, jeden Krzynowek, lamaga Szymkowiak, ktory wprawdzie potrafi podac prostopadla pilke, ale przewraca sie jak tylko mocniej zawieje wiatr.
Smolarek, ktory calkowicie stanal w rozwoju, Gorawski, ktory potrzebuje 2-3 lat, zeby stac sie pelnowartosciowym pomocnikiem.
Mila to ciota pokroju Szymkowiaka, z tym ze mlodsza i mniej podatna na kontuzje, wiec moze cos kiedys z niego bedzie.
Madej po 2 latach gry w Wisle bedzie wzmocnieniem.
Tutaj trzeba ciagle szukac, bo wyglada to tragicznie.
Zespol bez silnej pomocy jest bezwartosciowy - napastnicy nie dostaja podan, obrona nie ma wsparcia - efekt widac na boisku od wielu lat - podania od bramkarza bezposrednio do napastnika, ktory nie jest w stanie wygrac pojedynku glowkowego i powrot wszystkich na wlasna polowe.
Zurawski jako AMC, to dla niego idealna pozycja, zreszta i tak na niej gra, szkoda tylko, ze Janas nie ma jaj wystawienia drugiego napastnika, a w zasadzie dwoch, bo Rasiak to tyczka, a nie pilkarz.
Z czworki Wlodarczyk, Kryszalowicz, Niedzielan, Jelen mozna zbudowac cos ciekawego.

24.09.2004
23:25
smile
[44]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Rzeklem !!!

i ide spac moje male dzieci :)

24.09.2004
23:29
[45]

Kruk [ In Flames ]

Jeżeli kadrę mamy budować na graczach Wisły Kraków (+ Dudek i Krzynówek), którzy potrafią stwarzać sporo sytuacji to bądźmy konsekwentni i postawmy na sprawdzonego w roli strzelca wyborowego Tomasza Frankowskiego. Po co mieszać kogokolwiek innego skoro Franek jest już wypróbowany?

A skoro o nieudacznikach mowa:
Chałbiński - nie poradził sobie w marnej 2 bundeslidze,
Dembiński - dziadek, na tle Amici wyróżnia się, bo klub prezentuję formę amatorów,
Olszar - w Austrii był typowym średniakiem, w Polsce nie zmienił przyzwyczajeń
Saganowski - zdaje się, że ten pan miał już szansę gry w reprezentacji?
Kuźba - ta... grecka gwiazda

Youngstars
Korzym, Sikora i Brożek - nie porównuj ich do Frankowskiego, bo to są gówniarze bez doświadczenia i instynktu strzeleckiego.

Goliński to nie napastnik, a Reiss jest kompletnie bez formy!


Kryszałowicz i Włodarczyk jak najbardziej.

24.09.2004
23:31
[46]

Kruk [ In Flames ]

Zresztą wracając do Kuźby to jak podczas gdy grał u boku Żurawskiego nie strzelał tylu goli co Frankowski czyli nie tylko podania genialnych piłkarzy Wisły robią swoje, a także umiejętność ustawiania się.

The Wanderer
Jesteś nadęty jak balon. Nie przyjmujesz zupełnie niczego co się do Ciebie mówi. Apodyktyczność to zła cecha.

24.09.2004
23:40
[47]

Dagger [ Legend ]

Prawde mówiąc dopiero po tych ostatnich postach widać nędze reprezy.

Pewniak Włodarczyk ze swoim budzącym panike wśród przeciwników przyjęciem ;>

24.09.2004
23:43
smile
[48]

Badzi [ Konsul ]

The Wanderer -->
to, że kpisz sobie ze mnie volvo95 i kruka porównując do "malych dzieci, znajacych futbol z komentatora na onecie :)" świadczy o Twoim braku kultury [żeby nie powiedzieć buractwie]. Natomiast podanie tych wspianiałych 13 napastników [choć wcale nie podałeś 13 napastników...], świadczy o braku kompetencji [o które posądzasz nas].
Mógłbym się rozpisać na temat absurdalności Twoich argumentów, ale szkoda czasu. Po prostu podpisuje się wszystkimi kończynami pod tym co napisał Kruk.

Kruk --> szkoda czasu i nerwów... Z takimi ludźmi nie można normalnie dyskutować. W ogóle nie można dyskutować.

24.09.2004
23:47
smile
[49]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
Kuzba, o ile pamietam, strzelil 22 bramki, z tym ze Wisla sezon temu byla duzo slabsza niz teraz, czego raczysz nie zauwazac :).

Nie porownywac Brozka, Korzyma i Sikory do dziadka Frankowskiego?
Nie badz smieszny, te eliminacje JUZ PRZEGARLISMY, trzeba myslec o przyszlosci i budowac sklad na kolejne eliminacje, bo na te i tak juz sie nie uda.
O dwa lata za pozno na to.
Eliminacje beda stracone trudno, ale moze na kolejne ME bedzie gotowy ZESPOL, a nie zbieranina kopaczy, nie majacych miejsca w skladzie w swoich klubach <Rasiak, Kosowski>, tudziez lizacych dupe Janasowi <Kukielka, Lewandowski>.
Tylko ze ten kutas Listkiewicz na to nie pozwoli, on potrzebuje wynikow, wiec nie poswieci dwoch lat polskiej pilki <ktorai tak nie istnieje> w imie wyzszych celow.
Pytales o pilkarzy lepszych, takich wymienilem, kazdy z nich przewyzsza Frankowskiego UMIEJETNOSCIAMI, wlaczajac w to mlodziez.
Forma to zupelnie inna kwestia, z tej 13 i pilkarzy zagranicznych nie trudno wybrac 2, ktorzy sa obecnie w formie.
I jeszcze jedno - jakiez to doswiadczenia ma Frankowski?

Co mam przyjmowac do siebie? Zdanie 12-to latkow,ktorzy nigdy nie byli na meczu?
Nie badz smieszny.
Chetnie wyslucham argumentow Paudyna, Daggera czy ILKA, bo oni cos wiedza o pilce i z ich wypowiedzi jasno to wynika.
Ty zas i dzieci Tobie podobne <volvo,WhiteStar> nie macie zielonego pojecia o futbolu, ani o prawach, ktore nim rzadza i dlatego ciagle pieprzycie o Frankowskim, zamiast zajac sieczyms konstruktywnym, np.wyniesiem smieci mamie :).

24.09.2004
23:50
[50]

Roland [GOL] [ Gladiator ]

Dałbym sobie głowę uciąć, że gdyby Janas postanowił na duet Żurawski-Frankowski, mielibyśmy atak niemal doskonały. Kryszałowicz - ostatnio trzymają się go kontuzje; Rasiak - jest słaby, nie mógł znaleźć miejsca w kadrze włoskiego klubu z dołu tabeli Serie A; Olisadebe - kontuzja za kontuzją; Włodarczyk - może nie jest zły, ale i tak nie tak wyrafinowany, jak Frankowski; Niedzielan - zupełnie bez formy. To kto, panowie, kto może grać w tej reprezentacji? Mając na uwadze niektóre wypowiedzi z tego tematu, przypominam, że napastników rozlicza się za strzelone bramki, a tych Franek ostatnio zdobywa całe mnóstwo. Jak możecie mówić, że Tomek się do kadry nie nadaje, skoro nie zagrał w niej nawet jednego poważnego meczu? Na pewno każdy inny trener na miejscu Janasa powołałby w obecnej sytuacji Frankowskiego. Cóż, poczekajmy, może Janosik zmądrzeje...?

24.09.2004
23:54
smile
[51]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Badzi
Za moich czasow mowilo sie - dzieci i ryby glosu nie maja.
Staraj sie czesciej korzystac z tego prawa i bezowocne belkotanie zastap edukacja.
Widzisz synu, osoba znajaca sie na pilce przedstawilaby teraz swoje kontrargumenty, Ty zas jedyne co potrafisz, to podpisywac sie konczynami pod wypowiedziami innych.
O czym Ty chcesz ze mna rozmawiac chlopcze, skoro nie masz wlasnego zdania?
Naucz sie formulowac wlasne mysli, bo za kilka lat wkroczysz w swiat doroslych i marnie skonczysz z takim podejsciem :).

24.09.2004
23:54
[52]

Kruk [ In Flames ]

Frankowski strzelił 11 w lidze, a zagrał ledwo 6 meczów to rokuje znacznie lepszy wynik niż Kuźba, który miał Kosowskiego i Uche. Ponadto Kuźba nie grał w Wiśle sezon temu :)))

Jeżeli każdy podchodziłbym z takim pesymizmem co ty to nigdy nie wygralbyśmy żadnych eliminacji. Psychika to wazny czynnik w dzisiejszym futbolu, a niszczenie jej takimi sloganami prowadzi właśnie do przegrania eliminacji.

Doświadczenie łączy się z wiekiem, a Frankowski ma już trochę lat i tytuł króla strzelców za sobą. Ponadto każdy nawet najmniej obeznana osoba w futbolu wie o tym, że Brożek czy Chałbiński to po prostu gorsi od Frankowskiego piłkarze.


Niestety nie masz o mnie pojęcia żadnego. Nie wiesz kim jestem, co na codzień robię, czy i na jakie mecze chodzę dlatego wstrzymaj się z takimi osądami, bo "nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie".

24.09.2004
23:55
smile
[53]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Roland [GOL]
To juz tej glowy nie masz.
Problem polskiej reprezentacji to nie napastnicy, a brak pomocy.
Tylko tyle i az tyle.

24.09.2004
23:56
[54]

Dagger [ Legend ]

==>Roland [GOL]
Jakby ci to powiedziec - wszyscy raczej kombinujemy jak tu Zurawskiego cofnąć do pomocy bo on i tak faktycznie tam gra - a nie zeby wystawiac go razem z Frankowskim w ataku.

Ja widze sens we wstawianiu Frankowskiego o ile bedziemy grali 2 napastnikami z Żurawskim za plecami. Spodziewałbym się podobnych efektów jak w meczu Wisły z Dynamem po wprowadzeniu 3 napastnika (coż czasem wolno być optymistą).

24.09.2004
23:57
[55]

Kruk [ In Flames ]

errata
"Jeżeli każdy podchodziłby"


Ponadto dodam jeszcze, że o dorosłości, którą ponoć reprezentujesz świadczy kultura i poszanowanie - nawet jak to ujmujesz - dla dzieci. Masz ogromne kompleksy. Od razu widać.

24.09.2004
23:58
[56]

Kruk [ In Flames ]

Ideą tego wątku nie jest rozmowa o braku pomocy tylko o tym czy Frankowski powinien wrócić do kadry więc proszę nie schodzić na tematy poboczne.

24.09.2004
23:59
smile
[57]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
Dwa sezony, true.
Wisla byla wtedy gorsza, nie miala defensywy :).
Kruku, od 18 lat sledze losy polskiej reprezentacji, powiedz mi,na jakiej podstawie mam byc optymista?:D
Doswiadczenie nie laczy sie z wiekiem, a z awansem na kolejne szczeble kariery i graniem z coraz lepszymi zawodnikami i rywalami.
Frankowski nigdy nie byl wyzej, niz pierwszy szczebel drabiny i nigdy nie bedzie.
Brozkowi do piet nie dorasta, za kilka lat zrozumiesz, o czym mowie :).

25.09.2004
00:01
[58]

Dagger [ Legend ]

==>The Wanderer
O ile Brożek oduczy się trzecioligowych nawyków :>

25.09.2004
00:01
smile
[59]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
A kto powiedzial, ze jestem dorosly?:D
Kompleksy..rozczaruje Cie, nie mam zadnych, taki juz ze mnie podly **uj po prostu :).

25.09.2004
00:02
smile
[60]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Dagger
Mana to czas, jakies 5 lat, to chyba wystarczy :).
Nie bez powodu Wisla go tylko wypozyczyla.

25.09.2004
00:05
[61]

Kruk [ In Flames ]

2004 - 18 = 1986.

"Kruku, od 18 lat sledze losy polskiej reprezentacji, powiedz mi,na jakiej podstawie mam byc optymista?:D"
1992, 2002 i występy Legii i Widzewa w lidze mistrzów wniosły dużo.

"Doswiadczenie nie laczy sie z wiekiem, a z awansem na kolejne szczeble kariery i graniem z coraz lepszymi zawodnikami i rywalami."
Wisła z roku na rok prezentuje wyższy poziom o czym świadczą mecze w UEFA, później gra z najlepszą drużyną na świecie (ponoć). W takich meczach piłkarz nabiera doświadczenia i obycia czego dowodem jest właśnie dobra gra poszczególnych graczy.

"Frankowski nigdy nie byl wyzej, niz pierwszy szczebel drabiny i nigdy nie bedzie. "
Na pierwszym szczeblu są tacy piłkarze jak Brożek "latający" na wypożyczeniach zaś Frankowski dorósł, nabrał cech snajpera. Zasługuje na szansę gry w reprezentacji czym potwierdzi (albo i nie) swoją przyadatność i rozwój przez okres gry w lidze polskiej, w której rozwinąć się można (Żurawski).

25.09.2004
00:06
smile
[62]

Kruk [ In Flames ]

Zresztą co ty próbujesz podważyć autorytet Henryka Kasperczaka???

25.09.2004
00:13
smile
[63]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Tak, w 1986 roku bylem mniej wiecej w waszym wieku :).
Piekne czasy, niestety koniec dobrej gry naszej reprezenrtacji.
1992, Barcelona, coz wspaniale pokolenie, zaledwie kilku z nich utrzymalo sie na powierzchni, niestety nikt wtedy nie mial na tyle duzej wyobrazni, zeby od razu przeniesc caly sklad do pierwszej kadry, nikt te znie potrafil wprowadzic tamtych pilkarzy do wielkiego sportu.
Gdzie skonczyli, wszyscy wiemy, na Cyprze, tudziez w 2.Bundeslidze, czy tez na zalamaniu nerwowym gdziesz w Szkocji :).
Co sie stalo w 2002roku, bo nie kojarze?
Mowisz o awansie do MS po wygraniu NAJSLABSZEWJ GRUPU W HISTORII POLSKICH WYSTEPOW W ELIMINACJACH?
Nie badz smieszny, ani jednego klasowego zespolu wgrupie, nie awansowanie byloby mistrzostwem swiata.
Swoja wartosc szmaciarze engela pokazali na Mundialu, w meczu z Korea i Portugalia.
Przy okazji - wiesz, ze rownie zlego wystepu na imprezie rangi mistrzowskiej nigdy wczesniej nie zaprezentowala polska reprezenrtacja?
Wisla prezentuje coraz wyzszy poziom, ale nie Frankowski, on juz jest stary i najlepszelata ma za soba.
Na nic nie zasluguje, nigdy nie udowodnil swojej wartosci, a okazji mial wiele.
Dla polskiej reprezentacji jest bezwartosciowy i nigdy juz w niej nie zagra...no chyba ze Kasperczak przejmie szmaciarzy :).

25.09.2004
00:17
smile
[64]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
Jesli bedzie trzeba, poki co niczego z Wisla nie osiagnal, a jak ptaszki na Reymonta cwierkaja, za kilka miesiecy z niej wyleci :).
Nie interesuje mnie autorytet, a wyniki...a tych poki co nie ma.

25.09.2004
00:20
[65]

Kruk [ In Flames ]

Przed eliminacjami do mundialu w Azji reprezentacja była w kryzysie i zanosilo się na przedwczesne odejście Engela. Mało kto rokował awans Polaków z pierwszego miejsca z tej grupy eliminacyjnej.

Wygraliśmy ją w kapitalnym stylu, mało tego, weszliśmy na mundial jako pierwsza drużyna w Europie. Sam awans to wielkie wydarzenie. Do momentu kapitalnego meczu z Norwegią w Polsce prezentowaliśmy poziom naprawdę wysoki. Polegliśmy z powodu pewnej głupiej konsekwencji Engela.

Co do tych imprez to wiele ich nie było więc każdy awans należy przyjmować w kategorii sukcesów.

Wisła prezentuje coraz wyższy poziom, ale dalej się nie zgodzę, bo Frankowski do tego poziomu umie się dostosować. Bierni napastnicy mieli niestety zawsze przejebane. Ten przynajmniej strzela dużo goli i to jest ważne. Gole, gole, gole. Nie ma murzyna, ktoś musi strzelać. Żurawski z Frankiem na spółkę.

A czy nie zagra... przekonamy się niedługo :)

25.09.2004
00:23
[66]

Kruk [ In Flames ]

W gazetach piszą, że to nie fair, że Wisła gra w polskiej lidze, bo inne zespoły muszą walczyć tylko o drugie miejsce.

Aby zapracować na taką opinię trzeba mieć dobrego trenera. Nie mów, że nic nie zdobył, bo wyrobił Wiśle dobrą markę w Europie, która mimo zgrzytów (Valerenga) utrzymała się i na samej stronie uefy piszą o Wiśle w superlatywach.

25.09.2004
00:31
smile
[67]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Przed eliminacjami do mundialu w Azji reprezentacja była w kryzysie

a kiedy nie byla...daruj

Wygraliśmy ją w kapitalnym stylu
weszliśmy na mundial jako pierwsza drużyna w Europie


Ladne hasla, wiesz, powinienes robic za rzecznika Rzadu.
Uwierz mi, gdyby Polska zagrala wtedy z Anglia, dostalaby w dupe ze 3:0.
Norwegia spadala wtedy na dno po rowni pochylej w niewiarygodnym tempe, Ukraina nigdy nie byla znaczacym zespolem, reszta to europejskie sredniaki, tudziez zera.
Polska na tle tej kupy nieudacznikow zaprezentowala sie najlepiej, to wszystko.
Byla,jest i bedzie slaba, dopoki nie pojawi sie w poslkiej pilce ktos z jajami <np. Boniek jako PPZPN> i nie podejmie meskiej decyzkji o budowie reprezenrtacji od zera na przyszle eliminacje, w oparciu o nasze nieliczne gwiazdy.

Co do tych imprez to wiele ich nie było więc każdy awans należy przyjmować w kategorii sukcesów

I dlatego wlasnie nasz kraj jest zaliczany do trzeciego swiata.
Sukcesem jest MS, ME, MO, wygrana w LM, wygrana w PUEFA, reszta to porazka.
Zrozum to w koncu, w dzisiejszym swiecie licza sie tylko zywciezcy, tylko o nich sie pamieta i tylko ich sie szanuje.
Niedobrze mi sie robi od kolejnych czwartych miejsc polskich sportowcow, ktorzy niemal nie zdobyli medalu i trzeba ich pochwalic.
A gowno, to nie sukces tylko porazka, niech zabieraja sie do treningow,bo z taka motywacja i wola walki NICZEGO nie osiagna.

25.09.2004
00:35
[68]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
Wisla ma przede wszystkim dobrego sponsora, ale jego cierpliwosc juz sie konczy.
Jesli Wsial dobra gra w PUEFA nie wywalczy sobie rozstawienia w LM, to Kasperczak pozegna sie z klubem.

25.09.2004
00:41
[69]

Kruk [ In Flames ]

"a kiedy nie byla...daruj"
nie rozbrajaj mnie... 1974, 1982... wtedy też się grało w piłkę :))


"Uwierz mi, gdyby Polska zagrala wtedy z Anglia, dostalaby w dupe ze 3:0."
tego nie wiemy

Niby ta Polska to szmaciarze, nieudacznicy, a jednak byli gorsi czyli Norwedzy, Urakińcy i Walijczycy. Wówczas w rankingu zanotowaliśmy ogromny skok. Zaczęło się pieprzyć gdy naszych złapały reklamy i ogólnie panująca niepotrzebna euforia.


"I dlatego wlasnie nasz kraj jest zaliczany do trzeciego swiata.
Sukcesem jest MS, ME, MO, wygrana w LM, wygrana w PUEFA, reszta to porazka."

Nie zgodzę się. Cały czas gnoisz Polskę dlatego aby wyjść z tego gówna należy awansować do takich imprez co jest szczeblem w górę, gdy wejdzie to w rutynę skończy się euforia i radość, ale póki co musimy cieszyć się z tego co przychodzi po i tak wielkich męczarniach. Na najlepszy poziom jesteśmy jeszcze za słabi, powoli. Wszystko da się zrobić.

Ponadto wydaje mi się, że mówisz tylko o futbolu odkąd zacząłeś się nim interesować. A wcześniejsze sukcesy??

25.09.2004
00:48
[70]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

1974, 1982 - wiesz niedobrze mi sie robi od wspominania tych dat, ilez mozna zyc przeszloscia?:O
Czlowieku, mamy XXI wiek!!!
Nie interesuje mnie AMATORSKA pilkaz lat 70-tych, czy dziadek Gorski.
Zostawmy to w spokoju, pozwolmy im umierzec, zasluguja na to.
Tak jak na pamiec, ale nie na ciagle wyciaganie ich przed szereg.
Oni zrobili swoje, czas na ich nastepcow.
Chala im za to, ale ile mozna ogladac te zarosniete malpy sprzed 40 lat :).
W rankingu nie bylismy wyzej niz teraz, czyli daaaaaaleko za Anglia, z ktora bysmy przegrali 3:0.
Jak zawsze....to nie jes przypuszczenie, a wielce uprawdopodobnione twierdzenie, skoro tak lubisz sie odwolywac do historii.

Sukcesem nie jesti nie bedzie awans do MS, poniewaz dostaniemy baty jak juz tam bedziemy, trener zostanie zwolniony, pojawi sie nowy.
Tak jest, od kiedy pamietam.

25.09.2004
00:54
[71]

Kruk [ In Flames ]

No i dyskusja w tym miejscu umiera, bo co mam dodać?

Mamy trochę odmienne zdania na ten temat, ale zweryfikuje to przyszłość:
- ta bliska czyli kwestia powołania i ewentualnej gry Frankowskiego
- ta daleka czy awans Polski do ME

Niedługo przekonamy się kto miał rację :)

25.09.2004
00:55
smile
[72]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Ja, jak zawsze :).
Frankowski sie nie sprawdzi, bo nie mamy pomocy.
Nie awansujemy do MS, bo nie mamy zespolu, za to mamy w grupie Anglie.
Proste, nie ma sie tu nad czym rozwodzic.
Dobranoc

25.09.2004
00:57
[73]

Kruk [ In Flames ]

er:
- ta daleka czy awans Polski do MS


No, zobaczymy.
Dobranoc :P

25.09.2004
02:31
[74]

Mastyl [ Legend ]


A gorzej bedzie, jesli sie okaze, ze nie przejdziemy, bo mamy w grupie Austrię. I to jest realny scenariusz.

25.09.2004
03:23
smile
[75]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Mastyl
Nie przesadzal, smieszna Legia pokazala ostatnio, ze austryjacki futbol jest bardzo przecietny.
Mecz z Anglia to byl przypadek, dwie bramki strzelone po ewidentnych bledach Angoli daly im calkowicie niezasluzony remis.
Polska nie jest jednak taka slaba, bardziej obawialbym sie Walii :).

25.09.2004
06:56
[76]

J0lo [ Legendarny Culé ]

Żurawski, Kryszałowicz i... pytanie - kiedy sie kończy kara za czerwo Włodarczykowi? zrobil na mnie o niebo lepsze wrazenie niz Frankowski. byl szybszy niz drewna irlandzkie, i nie marnowal dobrych okazji.

akurat 11 bramek na 6 meczy Frankowskiego w naszej pseudoekstraklasie to nie jest cos gwarantujacego powolanie. nasza liga jest tak slaba ze zawodnik taki jak Franek ( specjalnie nie wyrozniajacy sie zadna cecha... ot zwykly eurpejski przecietniak ) przy przewadze kadrowej Wisły ma szanse nastrzelac sie...

25.09.2004
07:06
[77]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Komisja dyscyplinarna FIFA, za uderzenie Marka Williamsa w spotkaniu z Irlandią Północną, ukarała polskiego napastnika odsunięciem od dwóch meczów (nie zagrał już z Anglią) i karą finansową w wysokości 5 tysięcy franków szwajcarskich. Włodarczyk będzie mógł już zagrać w spotkaniu z Walią.

25.09.2004
07:10
[78]

J0lo [ Legendarny Culé ]

no to pewnie bedzie Frankowski... lipa jednym slowem...

25.09.2004
13:34
[79]

Badzi [ Konsul ]

The Wanderer -->
Za moich czasow mowilo sie - dzieci i ryby glosu nie maja.
Staraj sie czesciej korzystac z tego prawa i bezowocne belkotanie zastap edukacja.
>> O moją edukację się nie martw - wszystko z nią w porządku. Jeśli chodzi o wiedzę piłkarską, to wypisuj swoje brednie, proszę bardzo. Ja 'siedzę' w piłce od niemal 10 lat [więc mimo wszyastko ciężko, bym był 12-latkiem]. Dla takiego znawcy jak Ty, to oczywiście nic, ale jakoś przeżyję. Wyobraź sobie, że wiem jak wygląda stadion - mecze oglądam w Poznaniu, na Lechu, (gdy przyjeżdża kadra również), a nie komentatorze onetu.

Widzisz synu, osoba znajaca sie na pilce przedstawilaby teraz swoje kontrargumenty, Ty zas jedyne co potrafisz, to podpisywac sie konczynami pod wypowiedziami innych.
>> Nie jesteś moim ojcem, to raz, więc daruj sobie takie wywyższające teksty. Chcesz kontrargmuentów? Proszę bardzo.
Obok młodych zawodników, pisząc o potrzebie budowy kadry na następne eliminacje, podajesz 'starców' w wieku Frankowskiego [Reiss, Dembiński]. Brak logiki. Chałbiński - pusty śmiech, średni poziom ligowy [gdzie ta kariera w Niemczech?]. Goliński to pomocnik, jak wspomniał Kruk, a wszelkie próby ustawienia go w Lechu w napadzie, kończyły się marnie. Tak, w pomocy będzie kadra miała z niego pożytek, w napadzie na pewno nie. Młodzi - okej, ale skąd Ty naprawdę możesz wiedzieć jak on gra. Na razie to jest o nim głośno tylko w prasie. Tak się składa, że mam kolegę, który grał z nim i w juniorach Lecha i gra w kadrze U-17 i wyżej ceni nie tylko młodego Burego... Już teraz Korzym ma podobno gwiazdorskie maniery [to zasłyszana opinia, za którą zaraz mnie skrytykujesz, ale powtórzę - gdzie Ty widziałeś Korzyma, byś mógł naprawdę oceniać jego umiejętności? Tak, umiejętności, bo talent na pewno ma, zresztą nie on jeden. Tyle, że my zawsze byliśmy mistrzami w marnowaniu talentów].
Kryszał, Sagan, Włodarczyk, Jeleń - podobna moim zdaniem klasa co Frankowski. Poza Kryszałem, który apogeum formy ma już za sobą [Mundial] i niestety szczerze wątpię, by kiedyś chociaż się do niego zbliżył, reszta to [podobnie jak Franek] napastnicy świetni w lidze. Ale co pokazali na arenie międzynarodowej? Nic. Sagan, gdy zagrał ze Szwecją nie wiedział za bardzo co się dzieje na boisku. Przed Włodarczykiem i Jeleniem jeszcze poważnych sprawdzianów nie było, nie dostali jeszcze większej szansy, ale na Frankowski przecież prawdziwej szansy nie dostał nigdy, choć utrzymuje formę na wysokim poziomie nieprzerwanie od kilku lat [z przerwą na kontuzję - wtedy grał Kuźba].
Pytasz skąd Franek ma doświadczenie? Ano na pewno nie z kadry, bo szansy nigdy nie dostał. Ale w pucharach, to już sobie trochę pograł i nastrzelał też niemało. Tak, to prawda, wielkim klubom goli nie strzelał. Ale średniakom, [zachowując proporcje] pokroju Walii czy Austrii już owszem i to sporo.

W dalszej dyskusji [jeśli zechcesz się do niej zniżyć, o panie znawco] wolałbym mimo wszystko wymianiać się argumentami, a nie inwektywami...
Pozdr.

25.09.2004
13:46
[80]

zuromil [ Człowiek Jazda ]

mi tez sie wydaje ze Frankowski wyskoczy

25.09.2004
15:13
[81]

White Star [ Soldier ]

hheehh....a kto ma grac zamiast Franka??? smieszny saganowski który miał sznas kilka?? reiss ktory nie jest w formie czy Kryszał który ma kontuzje non stop....jak jest Franek w gazie to niech go bierze....a Brożek, Kmiecik i inni młodzi to moze beda od niego lepsi jak beda miali po 28 lat....a nie jak mają po23-4 i juz moze są Rooneyami(on tez jest przeceniony)....jak słabo wypadniej w meczach z Walią i Austrią to się zgodze ze juz nie powinien dostac powolania...a wy juz go z samego początku skreślacie....i tak na daną chwile niema lepszego rozwiązania...gadajcie co chcecie ale ja będę za tym zeby go powolac...niech strzeli ze 2 gole i wam pokaże ze CENZURA CENZURA .....bo napewno nie NIedzielan ktorego zdjeli po 45 minutach pod pretekstem trzymania go na nastepny mecz bo jest w gazie..

25.09.2004
21:01
[82]

Kruk [ In Flames ]

Wisła pokonała na wyjeździe Zagłębie 7-1. Trafienie, 12-naste w sezonie zaliczył Frankowski. Żuraw i Franek łącznie dla Wisły zdobyli w tym sezonie w lidze 21 goli czyli ok. 73% wszystkich goli, a sam Frankowski ok. 42% wszystkich bramek (!!!)

7 meczów i 29 strzelonych bramek, średnia: ponad 4 gole na mecz!!!!!!

25.09.2004
21:10
[83]

haszek [ Pretorianin ]

Nie tylko strzelil, ale mial tez kilka asyst...

25.09.2004
21:12
[84]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

a ja nie rozumiem
gdzie jest Lato z Bońkiem, gdzie Surlit z Janasem, gdzie Smolarek i Szarmach... gdzie nasze jaja?

25.09.2004
21:23
[85]

spawn [ Centurion ]

piszcie co chcecie ale jesli jakis zawodnik (Frankowski) jest najlepszy w strzelaniu goli w polu karnym to trzeba powołać go do kadry(moze to nie jest van Nistelrooy)...ale dac mu szanse trzeba...z Żurawiem rozumie sie jak mało kto...moze to właśnie wiślacki atak pozwoli o walke w Mistrzostwach w Niemczech...bo narazie to najlepszy duet w polskiej lidze... :]

a jak ktos się nie zgadza z tym co napisałem...to ma do tego prawo...pifko dal każdego :]

25.09.2004
21:36
[86]

Coolabor [ Poseł ]

Nie sądzę aby Frankowski zbawił naszą reprezentację, ale z braku laku można zaryzykować choćby na te dwa mecze, juz nie tacy dostawali szansę. Np. taki Radomski z Lewandowskim to już kompletnie za cienie piłkarskie robią, że też ten człowiek nie widzi, ze oni kompletnie sie nie nadają do reprezentacji...

Dobrze sie stalo, że mistrz w marnowaniu sytuacji strzeleckich - Rasiak nie został powolany, bo to co pokazywał to kompletnie wołało o pomstę do nieba. Zadziwia upór Janasa, ktory powołuje kopaczy, ktorzy od kilkunastu meczów nic nie pokazali. aha - dla niemal wszystkich pewniakiem w bramce jest Dudek, ale dla mnie to piłkarz, który za czesto wychodzi na mecze z duszą na ramieniu i nie jest pewny. Jak słusznie ktoś napisał kiedyś - Dudek jeszcze nie wybronił nam mecz, a w ciagu roku puszcza i tak kilka szmat, że aż żal oglądać. Lepiej postawić na kogoś młodszego, np. Boruca lub Kuszczaka, bo na pewno nie są gorsi...

25.09.2004
21:48
[87]

Mastyl [ Legend ]

Wanderer - no przeciętny, przeciętny. Nikt nie mowił, ze dobry. Tylko zeby ta przeciętnośc na tle naszej przeciętności nie okazała się ponadprzeciętnością. :D

25.09.2004
21:51
[88]

Mastyl [ Legend ]


A swoja drogą, wiecie że syn marnotrwany - Kucharski - wraca do polskiej Ligi ? Wzmocni Górnika Łęczna.

25.09.2004
21:55
[89]

Dagger [ Legend ]

==>Mastyl
Już zdążył dzisiaj nawet zagrać z Wisłą Płock - 3:0 w plecy.

26.09.2004
08:37
[90]

White Star [ Soldier ]

hehe:D tym golem i asystami mam nadzieje Franek przekonał Janasa:D

26.09.2004
08:57
[91]

volvo95 [ Legend ]

Janas to debil który niepotrafi przyznac sie do błędów ... Jeżeli pod naciskiem prasy powołałby teraz Franka , to będzie on postawiony w troche głupiej sytuacji - musi sie sprawdzić ... Jeżeli by wiedział że selekcjoner na niego stawia to napewno lepiej by mu sie grało , a tak wie , że Janas go nie lubi ... Jeżeli Franek natomiast sie sprawdzi to Janas będzie dumny że miał nosa ...

26.09.2004
10:14
[92]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

dagger
Kuchario wrócił do naszej ligi? Wow! Sporting Gijon to już nie to samo co Wisła Płock :) Obniżamy poziom :)

all
Co do Frankowskiego, powinnien dostać szansę nawet jak się nie sprawdzi w conajmniej dwóch meczach, no chyba, że nasza wyśmienita reprezentacyjna pomoc przygotuje mu z w jednym meczu 2 setki i nie trafi. Chociaż z drugiej strony do Zurawskiego mieliśmy o wiele większą cierpliwość i wygląda na to, że się opłacało.
Co do Włodarczyka. Wszystko ok, ale jak oglądałem mecz we Wiedniu to mi sie przypomniała jak nic I edycja wygraj ligę, w której grałem i miałem tego Pana w składzie (wtedy nie można było jeszcze robić zmian - teraz chyba juz tak). Co mecz z jeden słupek i parę przestrzelonych - o mało co nie osiwiałem :)

27.09.2004
10:24
[93]

Dagger [ Legend ]

Dwie wiadomości: dobra i zła (no dla niektórych dwie złe ;)

Grzegorz Rasiak wróci do reprezentacji Polski na spotkania z Austrią (9.10 w Wiedniu) i Walią (13.10 w Cardiff).

W minioną sobotę Rasiak zadebiutował w angielskim Derby County.

- To był warunek, żeby znowu grał w reprezentacji. W tej sytuacji prawdopodobnie otrzyma powołanie - mówi asystent selekcjonera Maciej Skorża.

Chęć powolania Rasiaka potwierdził również selekcjoner Paweł Janas.



źródło: Życie Warszawy / Przegląd Sportowy


https://www.90minut.pl/news.php?id=189648




Kłopoty z napastnikami - kontuzja Niedzielana, perypetie transferowe Rasiaka i czerwona kartka Włodarczyka – sprawiły, że trener Janas nareszcie zamierza dać szansę Tomaszowi Frankowskiemu

- Jednak nie zagwarantuję Frankowskiemu miejsca w składzie, czego się domagał – powiedział Janas, dodając, że najpierw przyjrzy się krakowskiemu snajperowi w czasie treningów i sparingu.

Na tę wieść Frankowski nie okazał ani zdziwienia ani radości.

- No, to już postęp jakiś jest! Nie jestem Zidanem lub Ronaldo i to, że trener chce mi się jeszcze przyjrzeć na treningach w żaden sposób mnie nie obraża. Reprezentacja jest dobrem najważniejszym, a nie jakimś podrzędnym klubem. Przyjadę na zgrupowanie i będę walczył o miejsce w składzie – mówi Frankowski,.

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia i będąc w kadrze będę chciał w niej zdobyć trwałą pozycję. Wierzę, że Paweł Janas nie będzie działał przeciwko sobie, jeśli pokażę się z dobrej strony, będę lepszy od konkurentów – postawi na mnie – dodał najlepszy strzelec ekstraklasy.



źródło: Przegląd Sportowy / Tempo


https://www.90minut.pl/news.php?id=189635

27.09.2004
10:49
[94]

volvo95 [ Legend ]

"Franek" dostanie powołanie!
Po tym jak Tomasz Frankowski zdobył swojego 99. gola w ekstraklasie, selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas zdecydował się na powołanie go na mecze eliminacji mistrzostw świata z Austrią i Walią. - Bramkami zawsze można mnie przekonać. - powiedział Janas.

- Jednak nie zagwarantuję Frankowskimu pewnego miejsca w składzie, czego się domagał się na łamach prasy. Najpierw chciałbym zobaczyć, co prezentuje na treningach, czy w grze kontrolnej, którą planuję w Niemczech... - dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

- No, to już postęp jakiś jest!. Dotąd do reprezentacji promowały mnie media, po części takze opinia publiczna. Pewnie w jakiejś mierze to powołanie zawdzięczam waszej gazecie i innym, ale teraz wreszcie tylko ode mnie będzie zależało, jak się odnajdę w kadrze. - skomentował zapowiedź trenera Janasa, napastnik Wisły.

27.09.2004
10:58
smile
[95]

megaabol [ Generaďż˝ ]

Tak zrozumiał Frankowski jest w kadrze :) :D

27.09.2004
11:11
[96]

volvo95 [ Legend ]

Tylko że niewiadomo czy Franek zagra ... Może Janas chce grac jednym napastnikiem ??

27.09.2004
11:24
[97]

FremenButcher [ Pretorianin ]

J0l0--->No tak Wlodarczyk jest swietny w wykorzystywaniu sytuacji co pokazal mecz z Austria Wieden, a Franek w kazdym meczu marnuje po 3 stuprocentowki:).
The Wanderer--->Mowisz jak zgrzybialy starzec i twierdzisz ze te eliminacje sa juz stracone, nie musimy wygrywac tej grupy, wystarczy ze zajmiemy 2 miejsce zeby grac w barazach(jeden zespol z 2 miejsca z najleszym dorobkiem punktowym awansuje bezposrednio).

O ile pamietam to Franek juz gral w reprezentacji strzelil nawet pare bramek, ale pozniej z niego zrezygnowano, jednak jesli teraz jest w superformie to powinien dostac chocioaz szanse.
Ja chcialbym zeby pomoc i atak reprezentacji skladala sie z : Krzynowek-Mila-Szymkowiak-Gorawski oraz Zuraw i Franek, chociaz nie musicie sie z tym zgadzac.

27.09.2004
11:28
[98]

volvo95 [ Legend ]

Franek miał szanse w końcówkach meczy ... Łącznie grał w 4 meczach 100 minut ... W jednym meczu strzelił bramke ...

27.09.2004
14:05
smile
[99]

White Star [ Soldier ]

eee to ja Rasiaka wezmą to Franek nie zagra bo Janas da szanse cieniasowi za kompromitacje z Anglią...obym sie mylił i był atak Żuraw Franek...

27.09.2004
19:56
[100]

Dydas [ Konsul ]

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paweł Janas powołał w poniedziałek do kadry na mecze eliminacji mistrzostw świata z Austrią w Wiedniu (9 października) oraz z Walią w Cardiff (13 października) napastnika Grzegorza Rasiaka.

27.09.2004
20:01
smile
[101]

volvo95 [ Legend ]

No czyli jednak nie zmądrzał .... Co za *****

27.09.2004
20:01
smile
[102]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Hehehehe...

hehe...

27.09.2004
20:19
[103]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

No i? To,ze go powolal nie znaczy,ze zagra. Niedzielan bez formy,Wlodarczyk z Austria nie moze zagrac,a zmiana napastnika moze byc potrzebna. A jezeli wierzyc prasie i opiniom ludzi ktorzy widzieli mecz Derby to Rasiak wcale nie wypadl tak zle. Dlatego moim zdaniem nie ma co przedwczesnie zalamywac rak. Jak Frankowski rzeczywiscie wypadnie lepiej w meczu kontrolnym to zapewne on zagra,nie wydaje mi sie,zeby Janas trzymal sie teraz Rasiaka za wszelka cene.

28.09.2004
07:54
[104]

Ptosio [ Legionista ]

Ta!
Zrozumiał ! Tylko po co pcha dalej tego Rasiaka?

28.09.2004
08:11
smile
[105]

volvo95 [ Legend ]

Najlepsze będzie jeżeli nie zagra Franek , bo Rasiak wyjdzie w pierwszym składzie ...

28.09.2004
08:25
smile
[106]

megaabol [ Generaďż˝ ]

No niestety to co dobre szybko sie kończy.
Janas to rzeczywiście IDIOTA
Atak reprezentacji w meczach z Walią i Austrią to Żurwaski(jak najbardziej zasłuzony) I Rasiak(bez komentarza)

28.09.2004
11:21
[107]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

Ptosio
A po to, że trzeba kogoś mieć na zmianę np.


megaabol

Jakiegoś linka to nie łaska?

28.09.2004
11:33
smile
[108]

Eldorrado [ Pretorianin ]

To powolanie to kompromitacja Janasa.

28.09.2004
13:55
[109]

White Star [ Soldier ]

Loiosh>>> ale przeciez to jest wątpliwe aby w jednym meczu kontrolnym cos pokazał...chyba ze w pomocy bedzie Szymek, Gora i ew. Zieńczuk...noi w ataku Żuraw...bo tak to bedzie mial kretyn wymowke ze Franek nic niepokazał w sparingu i zagra Rasiak ktory sie lepiej z druzyna rozumie...

28.09.2004
14:02
smile
[110]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

Sayet--->twoje rozumowanie jest bledne...ja tez jestem za daniem szansy Frankowskiemu bo jak widze Rasiaka przy pilce to mnie krew zalewa...ale tak samo moze zagrac Niedzielan (o ile bedzie w pelni sil) a takie rozumowanie jak przedstawiles w poprzednim poscie jest smieszne...jakos Wlodar sobie poradzil w kadrze nie majac polowy swojej klubowej druzyny na boisku.

09.10.2004
22:19
smile
[111]

Kruk [ In Flames ]

I co? I co?
Wiedziałem. Frankowski wypracował sytuację bramkową i sam strzelił gola!!!!
POLSKA WYGRAŁA Z AUSTRIĄ 3-1, MAN OF THE MATCH: FRANKOWSKI!!! Grał pół godziny!

09.10.2004
22:21
smile
[112]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

Kruk - kup sobie okulary...

to nie Frankowski wypracował...
a strzelał też na raty...
ale chwała mu za bramkę :D

09.10.2004
22:22
[113]

Kruk [ In Flames ]

Sam sobie kup Mazio.
Wypracował drugiego gola, a trzeciego sam strzelił. Czyż nie?

09.10.2004
22:25
[114]

Kruk [ In Flames ]

The Wanderer i ci, którzy go popierali.
No co wy na to? :))))))))))

09.10.2004
22:28
smile
[115]

Badzi [ Konsul ]

<--- Kruk
Też się cieszę, brawo Franek!

09.10.2004
22:30
smile
[116]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

przy drugiej nie uważałem..
a komentowałem trzecią...
ale skoro tak - tym bardziej - dziękuję...

wywalczył sobie miejsce w składzie - to na pewno

ps. i to Ty sobie kup ;P

09.10.2004
22:32
[117]

Mastyl [ Legend ]


Ale lepszy Franek nizli Rasiak na pewno...

09.10.2004
22:34
[118]

Dagger [ Legend ]

Zrobił w tej sytuacji to co miał zrobił -a że mówimy o polskiej reprezentacji to musimy się cieszyć z takich drobiazgów :)

09.10.2004
22:35
smile
[119]

cronotrigger [ Rape Me ]

apropo tematu watku.. to Janas moze dopiero po dizsiejszym meczu zrozumie...... ze dla rasiaka nie ma miejsca w reprezentacji...... mam nadzieje

09.10.2004
22:42
[120]

Kruk [ In Flames ]

No, być może wreszcie Franek będzie obok Żurawia na stałe. Rasiak out.


badzi
respekt dla nas :))

09.10.2004
22:44
[121]

Dagger [ Legend ]

==>Kruk
A moim zdaniem ten mecz pokazał że Frankowski powinien grać końcówki.
Co nie zmienia faktu że Rasiaka trzeba kimś zastąpić.

09.10.2004
22:50
[122]

Badzi [ Konsul ]

Dagger --> ten mecz pokazał, że Franek w ogóle powinien być w kadrze, a czy w I składzie czy na ławie, to już inna rozmowa. IMO przy tylu kontuzjach i w obecnej sytuacji kadrowej należy mu się z Walią pierwsza jedenastka.

09.10.2004
22:53
[123]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

Rasiak chyba jednak wylatuje. IMO tylko kwestia tego czy z Walia zagra Wlodarczyk czy Frankowski.

09.10.2004
22:58
[124]

Dagger [ Legend ]

==>Loiosh
Nie zapominaj o Niedzielanie - ja właśnie jego widziałbym w pierwszym składzie o ile bedzie w formie.

09.10.2004
23:02
[125]

White Star [ Soldier ]

Franek-Żuraw to jest atak na najbliższe spotkanie!!!

niech sie wypowiadają Ci co byli przeciw Frankowi...:P

09.10.2004
23:05
[126]

Kruk [ In Flames ]

Dagger
To co napisałem napisał Badzi.
A co do Niedzielana to raczej wątpie, bo jest kompletnie bez formy. Ostatnio prezes NEC Nijmegen podał do prasy informacje, że jest niezadowolony z jego dyspozycji, a niedawno każdy go kochał.

10.10.2004
00:01
smile
[127]

olivier [ unterfeldwebel ]

Brawa dla autora wątku za przewidywalność, a przede wszytskim za odwagę.
The Wanderer daj se luz, wstydu oszczędź, przegrałeś bądź mężczyzną i weź odpowiedzialność za swe słowa, nie pisz więcej:p

10.10.2004
00:11
smile
[128]

hola' [ koniczynka ]

wypada mi pogratulowac
gratuluje zwyciestwa
pozdrawiam

10.10.2004
01:54
smile
[129]

zbuju [ Generaďż˝ ]

Frankowski Tomasz - Polska. Mozna mu szczerze pogratulowac wystepu w kadrze, wystepu okraszonego fatalnym strzalem w sytuacji sam na sam z bramkarzem austriackim. Zeby miec tyle miejsca na oddanie strzalu i trafic wprost w bramkarza potrzeba nieziemskiej wprost techniki i precyzji strzalu. :D

Przez pozostale 23 minuty jakie gral, zademonstrowal swoja ulomnosc fizyczna i brak boiskowego cwaniactwa przewracajac sie przed polem karnym zamiast metr dalej. :D
Rzut wolny byl nie tyle jego zasluga co zasluga podajacego i obroncy austriackiego, ktory okazal sie zbyt silny fizycznie dla naszego superstrzelca ekstraklasy. :D

W innych momentach Frankowski nie istnial na boisku.

Jednakze wole w kadrze imc Frankowskiego niz niejakiego Rasiaka Grzegorza, ktory pokazal dzis, ze granie w pilke po prostu go przerasta.

Podziekujmy rowniez Austriackiemu bramkarzowi doskonalej wprost indolencji obronnej przy pierwszej i drugiej bramce Polakow. Jednak w sytuacji z naszym superbohaterem spotkania wystarczylo, ze stal w miejscu i podniosl rece do gory, co wystarczylo, zeby calkowicie zaskoczyc i zmylic superbohatera reprezentacji Polski :D

Mecz z Austria udowodnil tylko to, ze jestesmy w III lidze europejskiej. Podczas tej kopaniny na stadionie w Wiedniu rownie dobrze mogla wygrac Austria jak i Polska.

10.10.2004
08:57
[130]

Swidrygajłow [ ]

zbuju - rozumiem że to chamska prowokacja

Dagger- dlaczego mecz udowodnił że Franek na końcówki? gdyby np. Dudek obronił karnego to byś powiedział: mecz udowodnił że Dudek nadaje się tylko do obrony karnych? To raczej Niedzielan nadaje sie na końcówki, bo jest szybszy od Franka i na podmęcoznych obrońców jest w sam raz.

10.10.2004
09:04
smile
[131]

J0lo [ Legendarny Culé ]

zbuju ---> osz ty chamie jeden! cholero jedna musze sie z toba zgodzic... Franek zaliczyl raczej niemrawy wystep i ewidentnie na zadnych innych obroncow w naszej grupie ( brytyjskich bo Irlandczycy i Walijczycy maja podobnych gabarytow obroncow do Anglikow ) sie nie nadaje... za slaby fizycznie a w dodatku jakby mial grac z Żurawskim ( ktory zadna miara napastnikiem nie jest ) to jest takze za wolny. tu sie przydalby Niedzielan badz w ostatecznosci Włodarczyk ( przynajmniej w trudniejszej sytuacji nie strzelal na raty ). jak juz pisalem bramka jego to w 70% zasluga Kosowskiego ktory wywalczyl pilke a pozniej popisal sie pieknym podaniem w tempo 20% obrona ktora ani razu nie dobiegla do Franka a 10% jego bo za drugim razem trafil... co do 2 bramki to winny w 100% jest bramkarz i mur bo mur powinien stac nieruchomo a podskoczyl ( pilka odbila sie jeszcze od jakiegos polaka ) i zrobila sie luka. zaskoczony bramkarz byl zasloniety i jednak cos tam jego bylo bo bramka byla....

10.10.2004
09:40
[132]

Dagger [ Legend ]

==>Swidrygajłow
Ujmę to tak - Frankowski w przeciwieństwie do Niedzielana potrzebuje dokładnego podania a koledzy z reprezentacji sa mu je w stanie zapewnic dopiero jak sie zrobia luzy na boisku.

Ponadto uwazam sie w reprezie powinien grac przynajmniej jeden szybki napastnik - wtedy zamiast marnowac piłki na podania do Pinokia mozna rzucac je za plecy obronców.

==>zbuju
Zgodzę się co do tego że mógł paść w tym meczu każdy wynik i że duzo zawdzieczamy bramkarzowi Austrii - natomiast uważam że Franek zachował się ok przy pomocy obronców Austrii,którzy postanowili stać i podziwiać jego strzał.

10.10.2004
11:09
[133]

Kruk [ In Flames ]

Niektórym to nawet jakby Polska zdobyła mistrzostwo świata nie dogodzi.

Mówicie ciągle Niedzielan, a piłkarz ten jest najsłabszy w swojej drużynie w tym sezonie, wszyscy na niego narzekają, nie strzela goli i w dodatku gra w drużynie znacznie słabszej od Wisły Kraków.

Co do sposobu zdobycia gola i wypracowania bramki przez Frankowskiego - pieprzenie. Za pare miesięcy nikt nie będzie pamiętał w jaki sposób Frankowski zdobył gola, bo napastnik jest od tego by gole strzelać, a on się ze swojego zadania wywiązał i nieważne w jaki sposób, ważne, że strzelił.

Ale nie... lepiej wystawiać Niedzielana albo Rasiaka, którzy nie strzelają goli, ale za to efekciarsko grają.

10.10.2004
11:17
[134]

Swidrygajłow [ ]

Dagger- Niedzielan natomiast potrafgi grać tylko jak dostanie dokłądne długie podanie na plecy obrónców, tylko nie bardzo kto ma takie podanie wykonac, moze Kałużny jak będzie w formie, sęk w tym że sam Niedzielan ostatnio jest cieniutki. A Franek ma jeszcze tę zaletę, że potrafi po prostu znaleźć sie tam gdzie spada bezpańska piłka i ją wbić do bramki. Własnie on by sie przydał na mecz z Anglią, tam było sporo kiksów obronców, ale nie miał kto tego wykjorzystać. W ogóle dziwi mnie sposób myślenia Janasa: "Anglia - wyspairski sposób grania. Wrzutki i gra głową - w tym sa dobrzy. Więc też grajmy po wyspiarsku wrzutkami na Rasiaka. Na pewno tym ich zaskoczymy"

10.10.2004
11:23
[135]

White Star [ Soldier ]

Kruk>> now właśnie...wywiązał się z zadania...a reszta mysli ze musiał zagrac jak conjamniej Zidane przy tym golu...pewnie by niebyli zadowoleni jakby 3 gole na raty strzelił...niechcą się przyznać ze sie sprawdzil i jest lepszy od Wtorków Pinokiów i innych Olisadebów..

10.10.2004
11:32
[136]

J0lo [ Legendarny Culé ]

White Star ----> no jak przyjmujemy takie rozumowanie to chyba lepiej zeby gral Włodarczyk - on w jednym meczu strzelil gola nie na raty wiec zaliczyl lepszy wystep i sei lepiej sprawdzil.... nie ma to jak popadac w euforie po 1 meczu...

co tu duzo mowic - Frankowski to zawodnik ktory nie posiada zadnej specjalnie dobrej cechy ( ani nie posiada jakiegos kosmicznego przyspieszenia, ani szybki, ani dobry technicznie, ani sprytem nie bryluje, anie nie posiada super warunkow... ) tylko ma farta... farta ze gra jeszcze w lidze polskiej ktora jest na poziomie 2 ligi rosyjskiej ew 1 gruzinskiej...

Swidrygajłow ---> w tym meczu duzo bylo dlugich pilek Kałużnego i duza czesc byla celna ( kilka do Krzynówka w 1 pol - super! ) wiec nie widze czemu nie mialby grac jakis szybki napastnik... niekoniecznie Niedzielan bo obecnie boryka sie z licznymi kontuzjami ale na pewno Frankowski ( dziwne... troche czasu juz gra i to bez kontuzji ) nie jest takim zawodnikiem...

10.10.2004
11:35
[137]

White Star [ Soldier ]

JOlo>>> ale Włodarczyk ile spotkań zagrał w tym roku w kadrze?? a ile Franek??

10.10.2004
11:37
[138]

J0lo [ Legendarny Culé ]

White Star ---> cale jedno... ew z USA ale to byla kadra B ( bylem zagranica wiec nie widzialem )... za to Franek juz wczesniej byl probowany w kadrze i sprawdzil sie jak cholera...

10.10.2004
11:49
[139]

White Star [ Soldier ]

tak samo wielu innych piłkarzy było 2 lub więcej razy próbowanych i sie sprawdziło...a o ile wiem to Franek te 4 spotkania zagrał całe?? więc niech teraz zagra jeszcze 2-3 pełne to zobaczymy czy sie przyda...

10.10.2004
11:52
[140]

J0lo [ Legendarny Culé ]

jesli rozegra... wolalbym jednak jakiegos szybkiego napastnika bo kontry bylyby skuteczniejsze tak jak i dlugie podania Kałużnego czy Hajty...

10.10.2004
11:57
[141]

White Star [ Soldier ]

no dobra, ale jak strzela gole to po co to zmieniać??

10.10.2004
12:13
[142]

J0lo [ Legendarny Culé ]

jesli Janas wygrywa to po co go zmieniac?
w/g mnie Franek sobie nie poradzi - widziales jak polecial jak tamten go z barku pociagnal ( przy golu Krzynówka )... polecial jak szmata... a obroncy Walii, Irlandii, Anglii to jeszcze wieksze byki niz ci z Austrii... bedzie latal jak choragiewka na wietrze przy konkursie skokow narciarskich...

10.10.2004
12:20
[143]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Jeśli bezie latał tak samo i swdziowie będą dyktowali rzuty wolne i karne, to nie mam nic przeciwko. W końcu nawet nam sie udaje czasami je wykorzystywać. A poza tym dobrze, ze to zawodnik który ma szczęscie, To doskonale pasuje do wizerunku całej reprezentacji, bo ona tylko na szczesci jedzie. Na pewno nie na doskonałej taktyce, zgraniu i indywidualnych umiejętnościach...

10.10.2004
18:52
[144]

Dagger [ Legend ]

==>Kruk
Najpierw obalmy mit o tym że forma w klubie decyduje o przydatności w reprezentacji
Przykłady w ostatnim meczu: Dudek, Kałużny i Kosowski - ława w porywach do "ogonów" w klubie.

Ja za to widziałem w ostanich meczach sporo zmarnowanych podań do Rasiaka - już lepiej straszyć obronców przeciwnika podaniami za plecy - szczególnie jak reprezentacja gra z kontry. Ale podobnie jak J0lo nie upieram sie przy Niedzielanie, uważam tylko że potrzebny nam jest szybki napastnik.

==>Swidrygajłow
Przy kontrach nie potrzeba dokładnych podań - wystarczy tylko szybkie wykonczenie akcji.

==>White Star
Mnie nie przeszkadza że Franek strzelał na raty - za to wiem że by mu się nie udało jakby obrońcy zachowali się poprawnie.

10.10.2004
18:59
[145]

White Star [ Soldier ]

a Rasiak, Włodarczyk, NIedzielan, Olisadebe niedadzą sie przerwocic i nici z bramki...a tak wolny lub karny...i zawsze jest większa szansa niz Rasiak wpadnie z pilka w pole karne(chyba jak w rękacj ja bedzie miał:D)

10.10.2004
19:06
[146]

..::XardaS::.. [ Chor��y ]


rasiak w ogóle nie biega pio boisku a Franek zawsze strzeli jakiegoś gola

10.10.2004
22:59
smile
[147]

Badzi [ Konsul ]

J0lo --> co tu duzo mowic - Frankowski to zawodnik ktory nie posiada zadnej specjalnie dobrej cechy ( ani nie posiada jakiegos kosmicznego przyspieszenia, ani szybki, ani dobry technicznie, ani sprytem nie bryluje, anie nie posiada super warunkow... ) tylko ma farta... farta ze gra jeszcze w lidze polskiej ktora jest na poziomie 2 ligi rosyjskiej ew 1 gruzinskiej...

Przepraszam bardzo, ale fartem nie strzela się 99 goli w lidze i iluś w europejskich pucharach. A jeżeli Frankowski nie jest sprytny, nie ma instynktu strzeleckiego i nie potrafi znaleźć się "tam gdzie trzeba" to w takim razie powiedz mi jaki polski zawodnik te cechy posiada.

12.10.2004
20:39
[148]

Dagger [ Legend ]

Janas znowu swoje:

Tomasz Frankowski zaliczył bardzo udany występ w spotkaniu z Austrią w eliminacjach MŚ. Selekcjoner kadry Paweł Janas w dalszym ciągu ma jednak wątpliwości co do obsady reprezentacyjnego ataku - pisze "Przegląd Sportowy".


- Zastanawiam się nad tym, czy partnerem Macieja Żurawskiego w ataku powinien być Tomasz Frankowski. Proszę zwrócić uwagę na warunki fizyczne Walijczyków i na ich styl gry. Nie wiem, czy na początku bardziej przydatny nie będzie Grzesio Rasiak. To typowy taran - powiedział Paweł Janas.

Występ napastnika Derby County w meczu z Austrią został w mediach oceniony jako słaby.

- Nie wiem, czy zagrał słabo, ale to był mecz walki. I Rasiak walczył - stwierdził selekcjoner. - Taki taran pełni swoją rolę. Austriacy nie chcieli nas pokonać umiejętnościami. Postawili raczej na walkę, rąbanie, prowokowanie. Gdyby Frankowski występował od początku, to zostałby skopany, a może i upolowany. A tak wszedł na podmęczonego rywala i najpierw wywalczył rzut wolny, z którego Krzynówek strzelił gola na 2:1, a później sam zdobył bramkę.

Po dwóch meczach karencji za czerwoną kartkę w spotkaniu z Irlandią Północną do występu w reprezentacyjnym ataku kandyduje też Piotr Włodarczyk.

- Na Włodara to jestem trochę zły. I wie za co. Na razie to muszę nim wstrząsnąć. O miejsce w kadrze trzeba walczyć - także na treningach - zakończył Paweł Janas.




Na pocieszenie jeden z komentarzy na Onecie:

""Rąbanka w tartaku"

nowy film erotyczny rezysera Pawła Janasa
starrying: Gregor "Woody" Racyak, Mario "Left" Levandao, Mario "Puppet" Pacynkov and gościnnie "Baszczu"

13.10.2004
12:04
smile
[149]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

Jak Rasiak wystąpi od początku meczu to ostatecznie zwątpię w Janasa. Zazwyczaj ludzie uczą się na swoich błędach - tym m.in różnimy się od zwierząt :P

13.10.2004
12:10
[150]

Dagger [ Legend ]

==>Pelikan
Z drugiej strony może to świadczyć nie o przyznaniu się do błędu a o słabym charakterze.

I tak źle i tak niedobrze ;)))

13.10.2004
22:35
smile
[151]

Badzi [ Konsul ]

Serdecznie pozdrawiam The Wanderera :]

13.10.2004
23:02
[152]

Kruk [ In Flames ]

Pozdrowienia dla niektórych z was, a w szczególności dla The Wanderera

The Wanderer
Co ty na to?? Taki z Ciebie znawca. Czemu nic nie piszesz? Boisz się przyznać do błędu?


FRANKOWSKI!!!!!!!!!!!!

13.10.2004
23:08
[153]

Kruk [ In Flames ]

:D :D :D

The Wanderer Show
Cytaty:
"Frankowski to dziad jakich malo"
"Reprezentacja to nie jest polskie podworko pseudo kopaczy synu...tyle, bo widze, ze nie masz pojecia o futbolu "
"Ten nieudacznik nie poradzil sobieani we Francji ani w zalosnej J-League,a Ty go chcesz wreprezentacji...zalosne. "
"Co mam przyjmowac do siebie? Zdanie 12-to latkow,ktorzy nigdy nie byli na meczu?"
"Nie badz smieszny, te eliminacje JUZ PRZEGARLISMY"

13.10.2004
23:10
[154]

Kruk [ In Flames ]

O reszcie (co niektórzy) nie będę się rozpisywał. W każdym bądź razie czasami zachowajcie niektóre opinie dla siebie.

13.10.2004
23:10
[155]

White Star [ Soldier ]

i co zgasy jedne??!!:P

13.10.2004
23:13
[156]

Kruk [ In Flames ]

Zaraz i tak pewnie ktoś tu wyskoczy z tekstem, że Franek jest cienki, a reszta to cyt. "ogony klubów" :D

Czekam na wypowiedź The Wanderera - boga futbolu.

13.10.2004
23:15
smile
[157]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Wanderer pewnie wbija teraz zęby w ścianę.

13.10.2004
23:19
smile
[158]

Badzi [ Konsul ]

Kruk --> takich trzech, jak nas dwóch, to nie ma ani jednego :] Franek=szacunek

13.10.2004
23:21
[159]

Kruk [ In Flames ]

:)

13.10.2004
23:27
[160]

Kruk [ In Flames ]

Ale co to za cisza? Gdzie te głosy?

14.10.2004
00:16
[161]

Kruk [ In Flames ]

The Wanderer
Ja wciąż czekam co masz do powiedzenia. I będę czekał długo :)
Oszczędź zęby stary.. :)

14.10.2004
01:47
[162]

Mastyl [ Legend ]

Mnie przekonał. Mowili ze Frankowski slaby technicznie, ale ta jego brameczk stzrelona w luce miedzy obroncami i z dryblem byla w bardzo ladnym technicznym stylu.

Mam nadzieje ze ludzie przestana krytykowac Janasa, moze to jego sposob - na razie nei wiemy czy Frankowski sprawdzilby sie caly mecz, wiemy na pewno ze umiejetnosci mu nie brak, i ze swietnie dziala z pozycji Jokera wprowadzanego na ostatnie kwadransy, jako deska ratunku.

Mam nadzieje ze w dzieiszym meczu zrodzila sie jako taka Polska reprezentacja, nie wspaniala, ale tez nie slaba. Trzeba juz trzymac mniej wiecej ten styl jaki Polacy prezentowali od wejscia frankowskiego. Trzeba trzymac na swoich pozycjach Kosowkiego i Krzynowka, Kaluzny musi poprawic forme, Wlodarczyk niestety dzis walczyl dzielnie, ale tego co frankowski nie zrobil... :/

Acha, szkoda ze slabszy mecz zaliczyl Jacek Bak, kila razy poplenil bledy. A juz bylem pewien ze bedzie niezmiennie solidny.

Ale najwazniewjsze ze wygralismy i ci pilkarze zaczeli wierzyc ze potrafia.

Ogolnie dobry mecz naszych.


14.10.2004
11:07
[163]

Kruk [ In Flames ]

Oczywiście nie popadajmy w przesadni optymizm, że już jesteśmy najlepsi, ale cieszyć się trzeba, bo jest z czego. Mamy szkielet drużyny, którą mogliby poprowadzić do sukcesów tacy piłkarze jak: Frankowski-Żurawski, Mila (z przodu), Tato (z tytłu) i Kosowski wraz z Krzynówkiem po bokach, oczywiście Dudek w bramce, z obroną bywa różnie, ale też jest w miarę solidna.

Janas wytrzymał krytykę. Teraz nastał jego czas.

14.10.2004
12:29
[164]

White Star [ Soldier ]

i teraz Franek po raz kolejny udowodnil ze mu to miejsce się należało dawno...:D

THE WANDERER SHOW>>> no co...nic niepowiesz...a moze dalej bedziesz stawiał na swoim??:/

14.10.2004
19:53
[165]

Kruk [ In Flames ]

Hm... Wanderer
udzielasz się na forum (dzisiaj nawet), czemu tu nie zajrzysz?

14.10.2004
19:55
smile
[166]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

ja przyznaję, że nie wierzyłem w niego za bardzo...
teraz jednak wierzę i jestem wdzięczny - oby to nie był chwilowy zryw - na miejsce w kadrze zasługuje - bo jeśli nie on, to kto?

14.10.2004
19:57
[167]

volvo95 [ Legend ]

The Wanderer --> Czekamy na odpowiedź ... Niestety nie znamy sie na piłce tak jak ty, więc czekamy aż nam to wytłumaczysz ....

14.10.2004
20:01
smile
[168]

hola' [ koniczynka ]

frankowski co jak co strzelac i wykonczyc potrafi!zurawski rowniez ale reprezentacja gra tragicznie i z tym nie mam watpliwosci
ale wygrali heh z nisko reprezentujacymi poziom walijczykami

14.10.2004
21:59
[169]

Kruk [ In Flames ]

Mazio
respekt i piwo dla Ciebie.

14.10.2004
22:02
smile
[170]

grykyn [ Centurion ]

Janas zrozumiał...że ma downa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14.10.2004
22:04
smile
[171]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Wanderer nie może wyjąć zębów ze ściany, więc nie odpowie.

14.10.2004
22:25
smile
[172]

ronn [ moralizator ]

Przeciez na pewno nie zapomnial o tym watku, na pewno nawet go odwiedza, ale nie chce nic napisac bo :

a) Jest nieomylny, a glupio byloby teraz pisac : 'Frankowski jest do dupy'.
b) Nigdy nie przyznaje sie do bledow.

Wiec szanse sa nikle. Mozna jednak pisac mu o tym w jakimkolwiek watku, do ktorego sie dopisal, jednoczesnie podajac link, ale to tez sie nie uda, bo natychmiast przestanie w nim odpowiadac. W ten sposob zablokujecie mu dostep do forum.

14.10.2004
22:26
smile
[173]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Zablokujesz tylko jednej ksywce, bo pisze pod wieloma.

14.10.2004
22:30
smile
[174]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Wanderer Wam odpisze. Zapewne w swoim stylu :
Wy szaraczki siedziecie całe dnie przed komputerem i wydaje się wam, że i ja tak robię, ale ja spędziłem właśnie kilka dni Paryżu z piękną kobietą.

14.10.2004
22:32
smile
[175]

ronn [ moralizator ]

Buahaha :)))

Dobre!

15.10.2004
12:03
smile
[176]

Kruk [ In Flames ]

:)))

15.10.2004
12:04
smile
[177]

ronn [ moralizator ]

Chyba nigdy nie dacie za wygrana :)))

15.10.2004
12:09
smile
[178]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Jest grudzień 2007 roku :

Na forum powstaje jubileuszowa, setna część karczmy : "Wanderer, jesteś ?"

Jak głosi fama Wanderer od czasu bramek Tomasza Frankowskiego w kadrze narodowej przebywa w otoczeniu specjalistów.

Frankowski nadal strzela.

15.10.2004
12:49
[179]

Kruk [ In Flames ]

ronn
nie ma litości dla mojego prywatnego bożyka Wanderera, póki nie napisze, że był w błędzie

paszczak
:))

15.10.2004
12:50
[180]

FremenButcher [ Pretorianin ]

Ja musze przyznac optowalem by Frankowskiemu dac szanse i on ta szanse w pelni wykorzystal w zasadzie 1 czlowiek zalatwil nam w pojedynke 4 punkty, jestem szczesliwym posiadaczem cyfry + wiec moge ogladac Franka co tydzien i wszystkie mecze z jego udzialem(oprócz nieszczesliwego meczu z GKS-em:)) byly w jego wykonaniu bardzo dobre.
Sczegolnie przypadla mi do gustu bramka kiedy Franek okiwal 2 obroncow Amiki i strzelil piekna bramke, to udowodnilo ze nie wykancza tylko podan kolegow lecz gdy cala Wisla( lacznie z Żurawskim) grala slabo i w 10-tke on strzelil bramke.
I ludzie od**** sie od tego Janasa.
Wszyscy na niego pluja:dziennikarze, kibice, litosci ludzie dajcie temu czlowiekowi pracowac bo od niepamietnego czasu jest przez wszystkich opluwany.
Franek dostal szanse niech i Janas ja dostanie.

15.10.2004
13:18
[181]

White Star [ Soldier ]

jak przegrywa to normalne ze na Janasa plują....ja tez mialem do niego zastrzezenia, ale jak wygrywa to jest ok....i tak bedzie dalej...przegrywa OUT, wygrywa niech zostanie..

15.10.2004
13:24
[182]

FremenButcher [ Pretorianin ]

Paszczak--->Pozwolilem sobie na kilka krekt:).
6 lipca 2006 roku, Stadion Olimpijski, Berlin, RFN
Finał mistrzostw swiata w pilce noznej wlasnie sie zakonczyl.
Brazylia-Polska 0:2 autor obu bramek dla reprezentacji Polski, król strzelców imprezy, kapitan reprezentacji i jej lider Tomasz "Franek" Frankowski wznosi puchar do góry, piekna chwila.
Nasi rodacy po raz pierwszy zdobywaja mistrzostwo swiata.
Przerywamy wiadomosci sportowe, wiadomosc z ostatniej chwili:
Jeremiasz Fujara znany szerszej liczbie osob jako "The Wanderer" zginal we wsi Pscichy Mniejsze pod Warszawa.
Sasiedzi twierdza ze nie slyszeli odglosu wystrzalu poniewaz zagluszyl go ryk tysiecy gardel gdy "Franek" strzelal druga bramke dla Polski.
Bytomska policja podejzewaze bylo to samobojstwo:)))).

15.10.2004
13:25
smile
[183]

Szalony_Pelikan [ Konsul ]

FremenButcher

<==

15.10.2004
13:36
[184]

White Star [ Soldier ]

hehe:D oby tak było:D

15.10.2004
13:41
smile
[185]

Badzi [ Konsul ]

Tam samobójstwo. Po prostu szlag go trafił :]

15.10.2004
13:44
smile
[186]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Miał dziś miejsce niecodzienny incydent.
Kibic (Jeremiasz Fujara ps."Wanderer") wbiegł obnażony na boisko, podczas meczu Legia-Wisła, zaczął śpiewać "Och, Franek ! Strzelasz dużo bramek!", a w końcu poprosił Tomasza Frankowskiego o zakończenie kariery. Błagał na kolanach i łkał.
Służby porządkowe obezwładniły delikwenta, a mecz przebiegł w spokojnej atmosferze. Cały stadion kibicował Tomaszowi Frankowskiemu, który strzelił trzy bramki. Po meczu Frankowski dostał list gratulacyjny od Aleksandra Łukaszenki, prezydenta rosyjskiej kolonii.

Tydzień będzie jednak przebiegał w cieniu tragedii w Krakowie. Podczas treningu Franek doznał kontuzji śródstopia.
Jutro w kościołach całej Polski odbędą się msze w intencji powrotu do zdrowia ŚWIĘTEGO FRANCISZKA, jak na niego mówią ksieza i wierni.

Już dzisiaj dojdzie do głosowania w Sejmie. Partie opozycyjne chcą obalić dotychczasowego premiera - Aleksandra Kłaka i powołać Franka na stanowisko Króla Wszechpolski. Wynik jest przesądzony, gdyż Franka nie można nie lubić. Był taki jeden, ale do dziś musi się ukrywać. Chodzą Plotki, że u samego Grzegorza Rasiaka :o)

Dobra, dość ! :))

15.10.2004
14:08
smile
[187]

FremenButcher [ Pretorianin ]

Paszczak---->Z tym św. Franciszkiem to bylo cool.
A jak teraz pukj,puk,puk(odpukuje w niemalowane drewno) nie zdobedziemy u siebie przeciwko Irlandii płn. i Azerbejdzanowi 6 pkt to Wanderer powstanie z grobu i kraj na zawsze stracony bedzie:). puk,puk,puk( oby Franek przez te 0,5 roku formy nie stracil czy kontuzji nie zlapal)

15.10.2004
14:30
[188]

White Star [ Soldier ]

dlatego w razie straty pkt trzeba przygotowac solidną obrone i kontratak obmyślić na tego delikwenta:D

15.10.2004
16:36
[189]

Ptosio [ Legionista ]

Takie motto (dla ceemaniakow golownie)

Let's go kick Rasi(ak) over football

15.10.2004
19:35
[190]

Kruk [ In Flames ]

FremenButcher
bueheh :)))

Swoją drogą to popieram, pewnie Wanderer teraz trzyma kciuki żeby Polska przegrała następny mecz, i następny... ech, ci znawcy :)))

15.10.2004
23:33
smile
[191]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

I jak tam ?

15.10.2004
23:49
[192]

stanson_ [ sta-N-son ]

jak to jak? póki jest Krzynówek - jest OK :-)

16.10.2004
00:43
[193]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Frankowski może stracić forme za pół roku. Swoje zadanie wykonał na 5+ i za to mu chwała. Tylko niech w lidze dostanie pare miernych :D

16.10.2004
14:34
[194]

Kruk [ In Flames ]

Wanderuś wciąż czekamy. Nie każ mi podnosić tego wątku aż do wiosny :)))

16.10.2004
14:36
smile
[195]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Kruk, tu trzeba mieć odpowiednie podejście :
CIP CIP ! TAŚ TAŚ !

16.10.2004
14:41
[196]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Jestem Paszczak, jestem! Wolales? :)

Kruk
Wieczorem cos napisze, jak bedemial chwile czasu, zeby przeczytac Twoje wypociny.
Wiesz, moze Cie zaskocze, ale moje zycie to cos wiecej, niz to forum i nie siedze tu 24/24h :).

16.10.2004
14:42
smile
[197]

mortan_battlehammer [ Legend ]

o juz nieaktualne :) Wileki znawca pilki sie pojawił :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-16 14:42:21]

16.10.2004
14:45
smile
[198]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

mortan_battlehammer
Spocznij :).

16.10.2004
14:48
[199]

Kruk [ In Flames ]

Jeeeeeessssssstt.
Nareszcie.

Jak było w Paryżu? :)

16.10.2004
15:09
[200]

White Star [ Soldier ]

wieczorem sie rozpocznie na doobre:D moze 2 częsć założył by ktoś:D

16.10.2004
15:10
smile
[201]

Szczery [ Konsul ]

14.10.2004 | 22:30
Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Wanderer Wam odpisze. Zapewne w swoim stylu :
Wy szaraczki siedziecie całe dnie przed komputerem i wydaje się wam, że i ja tak robię, ale ja spędziłem właśnie kilka dni Paryżu z piękną kobietą.

16.10.2004 | 14:41
The Wanderer [green eye of the secrets]

Kruk
Wieczorem cos napisze, jak bedemial chwile czasu, zeby przeczytac Twoje wypociny.
Wiesz, moze Cie zaskocze, ale moje zycie to cos wiecej, niz to forum i nie siedze tu 24/24h :).

16.10.2004
15:19
[202]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Kruk
Calkiem dobrze, z tym ze poza lozko <tak Paszczak, bylem tam z piekna kobieta, wiem ze trudno nie byc zawistnym rodzac sie w Polsce, ale coz mam powiedziec - moze Ty tez kiedys zastapisz swoja reke, tudziez gumowa lale kims bardziej zmyslowym :)> i uczelnie nigdzie sie nie wybieralem.
Ale dosc tych uprzejmosci :).

Frankowski niczego nie wypracowal, a bramke ledwo udalo mu sie strzelic, kazdy inny trener po takim popisie posadzilby go od razu na lawce.
Co zreszta stalo sie kilka lat temu, kiedy za podobny wyczyn wyladowal w 4. lidze francuskiej :).
Zawodnik z polskiej okregowki zachowalby sie lepiej w tej sytuacji,aTy zniego robisz gwiazde.
Mial farta - ok, zgadzam sie, ale to sie szybko konczy i na wiosne juz sie nie powtorzy, jak to sie mowi - glupi ma zawsze szczescie, do czasu az nie zmierzy sie z lepszym, bo wtedy potrzeba umiejetnosci, a nie kopania na oslep.
Poza dwoma akcjami w ciagu tych 50 minut niczego nie pokazal, nazywanie go graczem meczu <np. na tle Dudka czy Krzynowka> jest smieszne.
Kazdy zawodnik bedac na jego miejscu wykorzystalby te okazje, lacznie z Rasiakiem.
Dwa gole z dziadami, na tym konczy sie pozytywny epizod Frankowskiego z kadra, na wiosne podniose ten watek, zebys sobie przypomnial moje slowa.
Od obroncow angielskich i azerskich bedzie sie odbijal jak balon, jest zdecydowanie za slaby na profesjonalny futbol, nadaje sie jedynie na gre podworkowa, ktorej poziom idealnie odzwierciedla polska liga, czyzespoly pokroju Austrii i Walii, takze Irlandii Polnocnej.
Powiedzmy sobie szczerze - Walia i Austria to europejscy kelnerzy, niczego nigdy nie osiagneli, poziomem nie odstaja od sredniaka z polskiej pierwszej ligi, stad nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, ze Frankowski strzelil tym druzynom bramke.
Zreszta ich miejsce w rankingu FIFA mowi samo za siebie, wstydem bylo by nie wygranie z nimi.
Frankowski niczego w tych dwoch meczach nie pokazal poza jednym - na tle mizernych polskich graczy mozna czasami wypasc calkiem srednio.
Z tego miejsca moge obiecac, ze zjem Twoj beret, jesli Frankowski strzeli bramke Anglikom/Francuzom/Hiszpanom, z ktorymi reprezentacja Polski zmierzy sie w najblizszym czasie.

Aaaa - czemu kwestionujesz moja wypowiedz o tym, ze przegralismy te eliminacje?
Cos sie zmienilo?
Anglia nie prowadzi w grupie?

Nie trzymam kciukow za porazka polskiej reprezenentacji, ogladam wszystkie jej mecze od czasow, gdy Ty jeszczenie byleswplanach swoich rodzicow.
Ale prawda jest niestety taka, ze od 20 lat jestesmy mierniakami europejskimi i radosc po zwyciestwie z 100 zespolem w rankingu swiatowym, po wrecz katastrofalnej grze przez 70 minut napawa mnie jedynie smutnymi refleksjami, zwlaszcza ze cos takiego oznacza, iz przez kolejne 20 lat bede ogladal powtorki z remisu odniesionego na Wembley eony temu, ktory do znudzenia puszcza TVP przed kazdym meczem z Anglia...


Piotrasq
Lepiej w sciane, niz w zone...

16.10.2004
15:26
[203]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Cos jeszcze - jak bedziesz nastepnym razem oczekiwal mojej wypowiedzi, daj znac na maila [email protected] <sprawdzam kazdegodnia z rana>, czasami mam okresy kiedy na nic nie mam czasu <np. obecnie>, a forum jest ostatnim miejscem, na ktore wtedy zagladam, a i to tylko do watkow, w ktorych pisze regularnie.

16.10.2004
15:30
[204]

Swidrygajłow [ ]

słaba ta riposta, spodziewałem się czegoś lepszego.

16.10.2004
15:31
smile
[205]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Wnioskuję, że Azerbejdżan jest wg Ciebie zespołem lepszym od Austrii i Walii ?
Jeśli nie, to jednego nie zrozumiałem : dlaczego Frankowski ma grać w reprezentacji przeciwko komukolwiek lepszemu od Austrii i Walii wiosną ? Z Anglią gramy dopiero za niespełna rok...
Ja uważam, że Azerbejdżan jest outsiderem naszej grupy, ale każdy ma prawo do własnego zdania :o)

16.10.2004
15:32
smile
[206]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Swider
Nie jestem obecnie w nastroju, jak bede mial chwile wolnego czasu, to cos wyskrobie <albo poszukam mojej obszernej wypowiedzi z innego forum>, teraz wracam do obowiazkow.

16.10.2004
15:34
[207]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Paszczak
Pilkarsko lepszy nie jest, ale jest to na tyle nieprzewidywalny zespol, ze w kazdych eliminacjach ktorejs z silniejszych druzyn potrafi odebrac punkty.
Walia i Austria zasgraja prosta, uporzadkowana pilke, ktorabardzo latwo rozpracowac.

16.10.2004
15:46
[208]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Wanderer---->
Okej. Ale to działa w dwie strony. Polska gra uporządkowaną piłkę, Walia również. A mimo to wychodzimy z tego meczu bez szwanku. To znaczy, że jesteśmy piłkarsko lepsi. Nie sądzę byśmy mieli wybitnego specjalistę od taktyki, zresztą nadal nie jestem zwolennikiem Janasa. Mamy po prostu słabych rywali w grupie, piłka walijska, jak i austriacka jest w jeszcze większym kryzysie niż my. Ale Irlandia Północna, a tym bardziej Azerbejdżan mają jeszce słabsze kadry. Jeśli nie przegramy w meczach rewanżowych z Walią i Austrią - baraże są nasze. A jeśli zdobędziemy w tych meczach 6 punktów, co jest bardzo prawdopodobne, spokojnie możemy awansować bezpośrednio z drugiego miejsca. Twierdzę, że połowa roboty za nami.
Inna sprawa, że trochę szkoda, by nas znowu ośmieszano na wielkim turnieju. Ale lepszy rydz, niż nic :o)
Jeśli Franek strzela z Walią czy Austrią, tym bardziej będzie strzelał z Irlandią czy Azerbejdżanem.
Oczywiście jeśli nadal będzie w formie.
Ty będziesz go krytykował nadal, a on nadal będzie strzelał bramki europejskim przeciętniakom i słabeuszom. Co wcale nie umniejsza jego zasługi.

16.10.2004
15:51
[209]

Szczery [ Konsul ]

The Wanderer ---> Z takim podejściem to możemy każdego zawodnika krytykować, czekając na jego wpadke.
Przypominam Ci, że Austria wyrwała punkty Anglii. Skoro z nimi wygrywamy, to też mamy taką szanse.

Bramka strzelona przez Frankowskiego w meczu z Walią pokazała prawdziwą klase tego zawodnika. To nie było zwykłe przystawienie nogi. To było perfekcyjne przyjęcie, półobrót i precyzyjny strzał z dalego obok słupka.

Lepiej panie fachuro już sie nie wypowiadaj, bo pachnie kompromitacją. Frankowski jest dobry, ale Ty tego nie przyznasz, bo nie zwykłeś się mylić. Żałosne.

16.10.2004
16:11
[210]

White Star [ Soldier ]

ej no niemoge...a ten dalej swoje...bardzo dużo goli reprezy padało fuksem wg. twoich wnioskowań:/

16.10.2004
16:25
[211]

Kruk [ In Flames ]

Wanderer
Na początku pisałeś, że Frankowski nie sprawdzi się w meczach z Austrią i Walią. Nie potrafisz przyznać się do błędu i wybiegasz w przyszłość. Polska będzie wygrywać, a ty będziesz zawsze wyprzedzał ich poczynania pisząc tekst w stylu "za tydzień przegrają".

Twoja długa wypowiedź to zbiór snobistyczno-subiektwynych ogólników niepopartych żadnymi argumentami.

Zauważ, że te Austriackie dziady zdołały zremisować z Anglią, z nami jednak przegrały i to u siebie. Z Walią też przegrywaliśmy... póki nie wszedł Frankowski. To nie jest dyskusja o tym jaki on poziom prezentuje tylko o tym, że jest przydatny dla kadry - i tego niczym nie podważysz.

Poczytaj prasę. Żyjesz w jakimś wyuzdanym świecie, czy ty naprawdę jesteś taki głupi żeby nie widzieć, że KAŻDY zdrowy psychicznie człowiek postawiłby na Frankowskiego? Co ty szkopem jesteś?

I ciągle tylko o tym wieku mówisz, bleble, to już nudne. Używaj jakiś konkretniejszych zdań, bo na razie tylko się kompromitujesz - w oczach całego forum.

ps. dla twojej informacji - możemy przegrać dwa razy z Anglią, ale jak wygramy z pozostałymi wejdziemy bezpośrednio z drugiego miejsca.

16.10.2004
16:29
[212]

Dagger [ Legend ]

==>Szczery, Kruk
"Przypominam Ci, że Austria wyrwała punkty Anglii. Skoro z nimi wygrywamy, to też mamy taką szanse."

"Zauważ, że te Austriackie dziady zdołały zremisować z Anglią, z nami jednak przegrały i to u siebie."

Przestańcie argumentować w ten sposób bo ten ton już się chyba wszystkim dawno znudził w komentarzach tyczących sie polskiej piłki. Znam lepsze teksty:

Wygraliśmy z Grecją, która została mistrzem Europy więc jesteśmy najlepsi na kontynencie ;)))

16.10.2004
16:31
[213]

Szczery [ Konsul ]

Dagger ---> Widzisz to "mamy szanse" ?? Czy jesteś ślepy? Skoro oni zremisowali, a my z nimi wygraliśmy, to w/g Ciebie stawia nas to na z góry straconej pozycji?

16.10.2004
16:32
smile
[214]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Dagger--->
A w Korei pokonaliśmy ekonomiczną i militarną potęgę świata !

Szczery---->Chyba nie zrozumiałeś "przekazu" Daggera :o)

16.10.2004
16:35
[215]

Dagger [ Legend ]

==>Szczery
Dagger ---> Widzisz to "mamy szanse" ?? Czy jesteś ślepy? Skoro oni zremisowali, a my z nimi wygraliśmy, to w/g Ciebie stawia nas to na z góry straconej pozycji?

Nie, to poprostu nic nie zmienia - każdy mecz to osobne 90 minut- z Azerami też.

16.10.2004
16:37
[216]

Kruk [ In Flames ]

Ble, nie traktujcie wszystkich wypowiedzi tak dosłownie...

16.10.2004
19:43
[217]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

Paszczak
Jestesmy lepsi i wygralibysmy bez Frankowskiego, to chyba oczywiste.
Inna sprawa, ze w obydwoch meczach gospodarze byli strona przewazajaca, a zwyciestwo zadzieczamy ewidentnym bledom ich zawodnikow, tudziez ich wybitnej impotencji strzeleckiej,ze tak sie wyraze.
Chyba nie zaprzeczysz, ze kazdy klasowy zespol majac chocby polowe sytuacji, ktore miala Walia, rozgniotlby Polske jak robaka :).
Wygrane z Austria i Walia w zaden sposob nie swiadcza o sile polskiej reprezentracji, ktora jest bardzo slabym zespolem, a o slabosci przeciwnikow.
Skad sie wziely?
Szczescie sprzyja lepszym, w meczu z Walia Polacy 4 razy trafili w swiatlo bramki rywali, 3 razy pilka wyladowala w siatce, to chyba nie jest dowod wybitnej skutecznosci Polakow, bo gdyby tak bylo, wynik z Anglia bylby z gola inny.
A nie byl i nie bedzie, bo Polacy ze swoim nastawieniem <walczymy o drugie miejsce - hahahaha, dobre sobie, z kim? chyba ze swoimi slabosciami, bo nie zajecie go w tak mizernej grupie to prawdziwe Mistrzostwo Swiata>.
Ja Janasa popieralem od poczatku, pamietam go jeszcze jak wojowal w LM, jedyny zarzut do niego, to faworyzowanie swoich ulubiencow.
Nikogo lepszego nie mamy, zreszta to nie jest kwestia trenera, a calego polskiego futbolu, jego struktury, szkolenia zawodnikow, braku obiektow i pazernosci na kase.
Tutaj potrzeba radykalnych zmian inaczej nigdy nie doczekamy sie zawodnikow mogacych rywalizowac na wielkich imprezach i walczyc o cos wiecej niz prawo gry w barazach, ktorych itak nie przejda.
Jesli szmaciarze maja zamiar powtorzyc swoje osiagniecie sprzed 4 lat, to lepiej bedzie, jak nie awansuja, moze dzieki temu kiedys w koncu zmieni sie sila przewodnia w PZPN.
Frankowskiego nie krytykuje tak bez powodu, uwazam ze jest miernym pilkarzem w skali europejskiej i mamy wielu lepszych.
Nigdy niczego jako pilkarz nie osiagnal, ma juz 30 lat, jego przygoda z profesjonalnym futbolem zakonczyla sie w 4. lidze francuskiej i grzaniem lawy w J-league.
Strzelil 2 bramki w reprezentacji, ok, nie zaprzeczam, ale to o niczym nie swiadczy,kazdemu sie czasem udaje.
Nie zaprzecze tez, ze w jakis sposob przyczynil sie do zdobycia 6 punktow, ale okreslanie go zbawcom jest smieszne.
Zyciowa forma ma to do siebie, ze szybko mija, zwlaszcza u dziadkow, na wiosne jej nie bedzie, wowczas nie bedzie tez Frankowskiego, bo roznica miedzy nim a np. Zurawskim jest taka, ze ten drugi, poza forma w roznych okresach, posiada tez umiejetnosci, cos calkowicie obce temu pierwszemu.
Przekona mnie, jak strzeli bramke Francji/Hiszpani/Anglii, wowczas uznam, ze jest przydatny, na chwile obecna jest dla mnie tylko egzekutorem zduza iloscia szczescia, opierdalajacym sie przez caly mecz, zeby pozniej dostawic noge.
W meczu z realem pokazal, ze ze powaznym przeciwnikiem nie jest nawet cieniem samego siebie.


Kruk
Tak, wybiegam w przyszlosc, bo rzygac mi sie chce od wspominania przeszlosci i budowania zespolu na teraz.
Czysta prowizorka, co bedzie, to bedzie, wazne zeby wygrac dzisiaj ze smieszna Walia, zadowolic spoleczenstwo o zalosnie niskich oczekiwanich i przeczekac spokojnie zimie, co bedzie za rok, zobaczymy.
Jak kiedys bedzieszmial wlasna forme, to zobaczysz jak wazne jest wybieganie w przyszlosc, z reprezentacja jest to samo.
Wlasnie przez takie myslenie w polskiej pilce obowiazuje zasada spalonej ziemi - wybrac selekcjonera, powalczyc o awans czyms, co ma przypominac druzyne, zwolnic selekcjonera i od poczatku.
Tak jest od 20 lat i jeszcze dlugo bedzie.
Co ma mecz Austria-Anglia do meczu Anglia-Polska?
Austryjacy mieli po prostu szczescie, wykorzystali jedyny blad wkoncowce, ktorzy popelnili Anglicy i stad taki wynik, myslisz ze za rok na Wembley bedzie podobnie?
Dobre sobie, przypomnij sobie jak Polacy po zdobyciu bramki w Chorzowie zostali w ciagu 10 minut zgnieceni przez Angoli i nie potrafili wyjsc z wlasnej polowy.
To jest roznica kilku klas, nie masz co marzyc nawet o remisie.
Tak, ja tez bym chcial, ale trzeba byc realista, nas Anglicy nie zlekcewaza bo dobrze wiedza, ze Polska to nie Austria i trzeba byc ostroznym, bo jeszcze ktoremus zejdzie pilka i strzeli omylkowo bramke.
Poczytac prase?
Jasne, mam czytac artykuly idiotow-choragiewek, ktorzy juz 15 razy zwolnili Janasa i zatrudnili Kasperczaka, a zaraz gotowi bedamu stawiac pomnik jak niegdys Engelowi.
Na mnie wiatr tak nie dziala, przykro mi.
Nie jestem Niemcem <przy okazji - troche szacunku dla innych narodow by nie zaszkodzilo, jak Polakow nazywaja zlodziejami to przyjmujesz to z usmiechem?>, jestem Apatryda.
Jebie mnie cale forum i jego opinia o mnie.
Na jednym nicku robie z siebie idiote, na innym sie kompromituje, jeszcze na innym jestem glupich chujem :).
Co z tego?
Zajmij sie soba, o mnie sie nie martw, calkiem niezle sobie radze w prawdziwym zyciu, zdanie zbitkow literek o mojej, jakze skromnej, osobie, kompletnie mnie nie interesuja :).
P.S. Jasne, pod warunkiem, ze wygramy, a inne drugie zespoly nie bede lepsze, a poki co - SA, dokladnie 2, czyli o jeden za duzo.
Takie gdybanie to ja slysze juz 2 dekady :).

16.10.2004
21:42
smile
[218]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Wanderer--->
Wybacz, że będę rozbierał Twoją wypowiedź na czynniki pierwsze :o)

Jestesmy lepsi i wygralibysmy bez Frankowskiego, to chyba oczywiste.
Nie zgodzę się. Owszem, nadal bylibyśmy lepsi, ale w futbolu wygrywa zespół, który strzela bramki. Nam typowego napastnika od strzelania bramek brakuje. Żurawski jest dobry, ale bramki strzela raz kiedyś, Włodarczyk jest dość chimeryczny, a Krzynówek nie zawsze może asystować i strzelać bramki zarazem :o) Jest wielu napastników, którzy nie porywają gabarytami i umiejętnościami (takimi jakie Ty je pojmujesz ). Jednego nie powinieneś mu odmawiać, bo to właściwie tak oczywiste, jak to, że najlepszym polskim piłkarzem jest Krzynówek - Frankowski ma nosa w polu karnym. A to przeważa o jego skuteczności. I może nie sprawi, że Nesta czy Ferdinand będą gryźć ziemię, ale będzie potrafił wepchnąć piłkę do bramki w sytuacjach, przy których Rasiak czy Niedzielan zachowują się jak obrońcy w polu karnym.

Chyba nie zaprzeczysz, ze kazdy klasowy zespol majac chocby polowe sytuacji, ktore miala Walia, rozgniotlby Polske jak robaka :).

Nie zaprzeczę. Ale klasowych zespołów, tak czy inaczej nie ogramy - nie nasza liga.
Dlatego śmiałem się z zapowiedzi jakoby Polska miała powalczyć z Anglią.

A nie byl i nie bedzie, bo Polacy ze swoim nastawieniem <walczymy o drugie miejsce - hahahaha, dobre sobie, z kim? chyba ze swoimi slabosciami, bo nie zajecie go w tak mizernej grupie to prawdziwe Mistrzostwo Swiata>.

Wolałbyś żeby deklarowali zdobycie Mistrzostwa Świata ? Założę się, że razem ze mną śmiałeś się z zapowiedzi Engela. To co prezentują Polacy, to dobre podejście. Kibicom mówią, że walczą o REALNY cel, nawet jeśli niewielką sztuką jest go zdobyć.
Grupa jest przeciętna, ale Polska jest ledwo posklejaną drużyną, mizerną konkstrukcją.
Jest skazana na walkę o drugie miejsce z jednym z zespołów - Austria, Walia.
Walia to napewno nie jest drużyna do bicia, napewno jest stabilniejszym od nas zespołem, a pamiętnych elimacji do ME nie muszę przypominać Tobie ani nikomu. Podobnie jak meczu z Anglikami, którzy przecież nie odpuścili sobie meczu z Brytyjczykami.

Nikogo lepszego nie mamy, zreszta to nie jest kwestia trenera, a calego polskiego futbolu, jego struktury, szkolenia zawodnikow, braku obiektow i pazernosci na kase.

Naprawdę masz tak niskie mniemanie o Kasperczaku czy Engelu ? Oboje są od Janasa lepsi.

Do reszty się zgodzę, podobnie jak większość polskich kibiców. Tutaj nie jesteś osamotniony - ludzie - od Listkiewicza w dół są przeżarci rdzą.

Jesli szmaciarze maja zamiar powtorzyc swoje osiagniecie sprzed 4 lat, to lepiej bedzie, jak nie awansuja, moze dzieki temu kiedys w koncu zmieni sie sila przewodnia w PZPN.

Nie sądzę, by nasza obecność na MŚ lub jej brak miały na to jakikolwiek wpływ.
A na wielki turniej zawsze lepiej jechać, przegrać dwa razy po 0-2 i zremisować z Tunezją 1-1, niż spadać dół w rankingach.

Frankowskiego nie krytykuje tak bez powodu, uwazam ze jest miernym pilkarzem w skali europejskiej i mamy wielu lepszych.
Nigdy niczego jako pilkarz nie osiagnal, ma juz 30 lat, jego przygoda z profesjonalnym futbolem zakonczyla sie w 4. lidze francuskiej i grzaniem lawy w J-league.



I właśnie tej jednej postawy u Ciebie nijak zrozumieć nie mogę !
Nie osiągnął nic w Europie ? Zgoda.
Ale co osiągnął Żurawki ? Także nic, nawet się na Zachód nie pofatygował. Też maasz o nim podobne zdanie ? Nie wiem co studiujesz, ale powiedzmy, że w przyszłości będziesz rozpaznawany przez wszystkich znawców tematu, będziesz w polskiej lidze swojej branży w ścisłej czołówce, będziesz robił wyniki (tak jak Franek strzela bramki), a później ktoś Ci powie, że jesteś mierny.
Miernych, to sobie szukaj w Pogoni, Górniku, GKSie czy Szczakowiance. Póki co Frankowski jest jednym z najskuteczniejszych polskich piłkarzy. A co jest najważniejsze w futbolu ? Nie piękne bramki i efektowne zwody tylko BRAMKI !

Strzelil 2 bramki w reprezentacji, ok, nie zaprzeczam,
No to mnie pozytywnie zaskoczyłeś, że nie będziesz zaprzeczał :o)))

Nie zaprzecze tez, ze w jakis sposob przyczynil sie do zdobycia 6 punktow, ale okreslanie go zbawcom jest smieszne.

Kto go tutaj nazywa zbawcą ? My zachowaliśmy umiarkowany pogląd - strzela bramki ? niech gra w reprezentacji. To Ty twardo bronisz stanowiska, że Frankowski jest mierny.
I to normalne, że chwali się zawodnika wygrywajacego mecze. van Nistelrooya w MU, czy Henry'ego w Arsenalu też nikt nie przeklina.

Zyciowa forma ma to do siebie, ze szybko mija, zwlaszcza u dziadkow, na wiosne jej nie bedzie
Pogadamy na wiosnę, póki co, razem z nami wyznawaj carpe diem :o)

Przekona mnie, jak strzeli bramke Francji/Hiszpani/Anglii, wowczas uznam, ze jest przydatny

Przypominam tylko, że jeden gol w meczu 3-2 z Walią jest cenniejszy, niż dwa w meczu 2-4 z Francją.
Poza tym wymień mi obecnie grających polskich napastników strzelających gole Francji/Hiszpanii/Anglii.
To będzie Twoja alternatywa dla Franka.


Wypowiedzi do Kruka na czynniki pierwsze nie będę rozbierał, ale byłoby co rozebrać :o))

16.10.2004
21:42
smile
[219]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Przez przypadek post wyświetlił się dwa razy...

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-16 21:41:40]

16.10.2004
21:44
smile
[220]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

wybaczcie offtopic ]:)

zawsze podziwiam ludzi, którzy nie umieją się przyznać do błędu, do pomyłki, powiedzieć przepraszam - też bym tak chciał

16.10.2004
22:28
[221]

Dagger [ Legend ]

==>Paszczak
W tak długim poście nie sposób nie popełnić błędu więc się trochę poznęcam :)

Podobnie jak meczu z Anglikami, którzy przecież nie odpuścili sobie meczu z Brytyjczykami.

???

Naprawdę masz tak niskie mniemanie o Kasperczaku czy Engelu ? Oboje są od Janasa lepsi.

Henrietta Kasperczak czy Georginia Engel? ;))))

16.10.2004
22:31
smile
[222]

kayler01 [ Pretorianin ]

Ja nas na MŚ nie widzę ... :)

16.10.2004
22:34
smile
[223]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Dagger---->
Anglików, Szkotów, Walijczyków - nazywamy Brytyjczykami.
A jak wiadomo regionalne pojedynki zawsze wyzwalają dodatkową adrenaljnę.
Generalnie o to mi chodziło :o)
A wyszedł z tego mały lapsus...

16.10.2004
22:34
smile
[224]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

mi też kiedyś lapsus na wuefie wyszedł - ale miałem za małe spodenki :P

16.10.2004
22:37
smile
[225]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Mazio---->
Nie przeginaj lapsusa :o)

16.10.2004
22:40
[226]

Dagger [ Legend ]

Z przeginaniem to jeszcze nic, grunt to żeby sobie nie przydepnąć ;))))

PS>Kto zakłada kolejną część? :)

16.10.2004
22:43
[227]

kami [ malutkie maleństwo ]

Mazio --> naprawdę, nie przestajesz mnie zadziwiać:)))

A co do tematu, to biedny Frankowski.. Myslalam ze tylko trenerzy za nim nie przepadaja.

16.10.2004
22:46
smile
[228]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

kami - taka duża dziewczynka a lapsusom się dziwi ;)

a w ogóle - jak miałem to nazwać - lary i penaty? ;)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-10-16 22:46:48]

16.10.2004
23:21
[229]

Kruk [ In Flames ]

Liczy się tylko teraźniejszość. To co teraz mamy, to czym możemy grać i w jakiej sytuacji jesteśmy. Dopiero po wygraniu konkretnego meczu można rozpracowywać rywali w następnych.

Lepiej wygrać z Walią niż z nią przegrać. Sam sobie przeczysz. Twierdzisz, że nie mamy drużyny więc skoro jej nie mamy to powinno cieszyć każde zwycięstwo.

Gdyby to ode mnie zależało Engel wciąż trenowałby kadrę, bo miał koncepcję, ktorą również tworzy Janas. Mamy zarys drużyny z Dudkiem, Krzynówkiem i Frankowskim na czele.

Wynik Austrii z Anglią dużo ma do meczu Austria - Polska, bo znacznie podniósł morale Austriaków, a to też jest ważne. Zaczęli wierzyć w siebie co znacznie mogło osłabić już i tak ponoć słabą Polskę. Znowu się motasz, bo raz twierdzisz, że Polska to dziady, a raz, że Anglia nas nie będzie lekceważyć, bo czują do nas respekt. Co to za monotematyczność?

Niestety nie chodziło mi o brukowce tylko o fachowe i rzetelne pisma jak np. "Piłka Nożna" kierowana przez Janusza Atlasa wielokrotnie nagradzanego, kontrowersyjnego, ale bardzo obiektywnego i konkretnego dziennikarza.

Skoro "jebie Ci to forum" to po co używasz sensownych argumentów??? Po co w ogóle cokolwiek piszesz? Nie pisz nic, zamknij się i będzie po sprawie.

I jeszcze raz dodam, że tematem przewodnim tego wątku jest dyskusja o Frankowskim, a nie o całej kadrze...

26.03.2005
17:36
[230]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

Wanderer
Ja wciaż pamiętam:
"Nie badz smieszny, te eliminacje JUZ PRZEGARLISMY"

26.03.2005
17:38
[231]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

Nie dam Ci spokoju nawet po śmierci. Możesz być spokojny.

26.03.2005
17:46
[232]

hola' [ koniczynka ]

no to zobaczymy jak poradza sobie polacy w grze o pkt??

26.03.2005
17:48
smile
[233]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

Nie dam Ci spokoju nawet po śmierci. Możesz być spokojny

wyczuwam w tym zdaniu sprzeczność;D

26.03.2005
18:51
[234]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

3-0 do przerwy
Frankowski
Azer
Kosowski

26.03.2005
18:52
[235]

hola' [ koniczynka ]

ten przeciwnik jest smieszny a polacy nie sa zgrani :) jest dobrze

26.03.2005
18:55
smile
[236]

Badzi [ Konsul ]

<--- Kruk

26.03.2005
18:57
smile
[237]

Gayardo [ Konsul ]

Rasiak....gdzie jest Rasiak!

26.03.2005
18:58
smile
[238]

Gayardo [ Konsul ]

to był oczywiście żart*
btw. widziałem jak koleś podobny do Rasiaka podawał piłkę Kłosowi!.Czy wy też to widzieliście?

26.03.2005
18:58
[239]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

Co z tego, że Azerbejdżan nie potrafi grać w piłkę. Grunt, że Polska potrafi to wykorzystać.

26.03.2005
19:00
[240]

hola' [ koniczynka ]

w srode zobaczymy co polska prezentuje

26.03.2005
19:03
smile
[241]

dudka [ ! szypon ! ]

Jak ja się cieszę że nie ma Rasiaka!!!!!!!!! hahahhahaha dobrze tak pajacowi!!!!

26.03.2005
19:38
smile
[242]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

to zasługa najlepszego w Polsce stadionu i najlepszej publiczności

26.03.2005
19:52
[243]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

The Wanderer Show
Cytaty:
"Frankowski to dziad jakich malo"
"Reprezentacja to nie jest polskie podworko pseudo kopaczy synu...tyle, bo widze, ze nie masz pojecia o futbolu "
"Ten nieudacznik nie poradzil sobieani we Francji ani w zalosnej J-League,a Ty go chcesz wreprezentacji...zalosne. "
"Co mam przyjmowac do siebie? Zdanie 12-to latkow,ktorzy nigdy nie byli na meczu?"
"Nie badz smieszny, te eliminacje JUZ PRZEGARLISMY"


...Frankowski w tych eliminacjach, w 3 mecach ma już 5 goli

26.03.2005
19:53
[244]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

8-0.
Ale im napykaliśmy!


Wanderer czekam na komentarz.

26.03.2005
19:57
[245]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

Jeszcze tylko mały komentarz.
Przypomniał mi się mecz Widzew-Neftchi Baku w eliminacjch 98 do LM wygrany przez Widzew 8-0. Grał wtedy w Neftchi Gurban Gurbanow, jedyny dzisiaj obecny piłkarz w drużynie Azerbejdżanu.

26.03.2005
20:02
smile
[246]

Dagger [ Legend ]

==>Mazio
Mówisz o "Stadionie, który zatrzymał Łotwe" ? :P

26.03.2005
20:02
smile
[247]

Martwy_Kruk [ Legionista ]

Wanderer Show part II
O Frankowskim:
"Mial farta - ok, zgadzam sie, ale to sie szybko konczy i na wiosne juz sie nie powtorzy"
"Od obroncow angielskich i azerskich bedzie sie odbijal jak balon"



Puenta Wanderera na koniec:
na wiosne podniose ten watek, zebys sobie przypomnial moje slowa

26.03.2005
20:03
smile
[248]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

nie znasz się :]

Łotwa miała buty of speed +2 :P

26.03.2005
20:05
smile
[249]

kubinho12 [ Pretorianin ]

hehehe FRAnkowski odbijał od Azerów????????Mówiłeś coś?????????????????????co powiesz po hat-tricku tego zawodnika w meczu z Azerami???????wiem zatkało.

26.03.2005
20:05
smile
[250]

DariFula [ Dari Fula ]

... brawo dla publiczności, dla organizatorów za przygotowanie stadionu, a przede wszystkim wielkie brawa dla reprezentacji za przepiękną grę ...

26.03.2005
20:10
smile
[251]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Dobra, dajcie mu spokój, pomyliłsie w proroctwach :D

A poza tym dziś to pieciolatek by strzelił chyba gola, nie mówiąc o odbijaniu się :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.