GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 76)

20.09.2004
08:36
smile
[1]

Yancy [ Senator ]

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 76)

Ukazała się kolejna część wspanialej gry, jaką jest Gothic 2. Tutaj rozmawiamy o swoich rozterkach związanych z grą, jak i problemach, napotkanych podczas podróży po Korinis i Górniczej Dolinie. Doliny nie osłania już bezpieczna bariera. Grasują w niej Orkowie a nawet... mityczne Smoki. Musimy sprostać wielu wyzwaniom by pokonać wysłannika boga Beliara, który stoi za całą intrygą. To nasze przeznaczenie i jedyny sposób na przywrócenie spokoju i równowagi w krainie Myrtany!
Ale to nie wszystko... Niebawem czekają nas kolejne wyzwania... Dodatek do gry, a co za tym idzie – związane z nim nowe przygody...


========================================================================

PORADY FORUMOWICZÓW

Informuję wszystkich o zmianie dotyczącej wstępniaka! Jak widać – został on skrócony. Ale bez obaw. Dzięki uprzejmości SilentOtto, można go w każdej chwili przeczytać online, bądź zrzucić sobie na dysk w postaci archiwum rar. Wielkie dzięki za pomoc w tej sprawie!!!
Cóż, wstępniak rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wszyscy stali bywalcy jednogłośnie podjęli decyzję o takiej reorganizacji. Zarazem są to już przygotowania do premiery dodatku. Takie „oczyszczenie pola”.
To oczyszczanie pola trwa niestety już strasznie długo... Ale – najprawdopodobniej dodatek, oficjalnie już nazywany NOC KRUKA, zostanie wydany przez CDP. Nie można podać dokładnej daty premiery – ta jest systematycznie przekładana. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Obecnie wydanie „Nocy Kruka” planowane jest na październik 2004. Miejmy nadzieję że to już ostateczny termin...
Oficjalnie również wiadomo że wszyscy posiadacze legalnej, zarejestrowanej elektronicznie kopii Gothic2, będą mogli nabyć Noc Kruka w specjalnej ofercie CDP upGRAde!!!
Link do strony CDP z dodatkiem:
https://www.cdprojekt.info/wszystko_o_grze.asp?action=ShowGame&gid=749

LINKI DO WSTĘPNIAKA PONIŻEJ


https://www.frontline.neostrada.pl/gothic.html <--- Wersja online
www.frontline.neostrada.pl/gothic.rar <--- W postaci archiwum rar
========================================================================

Linki do stron związanych z Gothic'iem 2:
https://gamesweb.com/pc/tipps_tricks/gothic2/ <--- Mapy do Gothica 2 i wiele ciekawych rzeczy związanych z grą GERMAN
https://gothic2.binio.com <--- Porady i mapki POLSKA
https://www.gothic2.glt.pl/ <--- Dużo info o G1 i G2 mapki, solucje, cheaty, itp.
========================================================================

Minimalne Wymagania sprzętowe: PIII 700 Mhz, 256 MB Ram, akcelerator 3D 32 MB
========================================================================

Link do poprzedniej części:

20.09.2004
08:38
[2]

Yancy [ Senator ]

Ech, wrzesień się powoli kończy. Ciekawe na kiedy ustalą dokładną premierę Nocy Kruka. Oby nie na grudzień :P

20.09.2004
12:25
[3]

peanut [ kriegsmaschine ]

pierwszy ;)

wrzesien sie konczy, pazdziernik zbliza wielkimi krokami, a razem z nim dlugie zimowe wieczore i mistyczny wiatr, melancholijnie nastrajajacy do tego co dzieje sie na zewnatrz... ble, niekonczace sie wycekiwanie nocy kruka przyprawia mnie conajmniej o bol glowy...

20.09.2004
14:50
[4]

slowik [ Legend ]

grajac w noc kruka na goracych pustyniach w zimowe wieczory odrazu bedzie cieplej ;-)

20.09.2004
14:54
smile
[5]

Mysia [ Szczurek ]

Tia , pod warunkiem ze dluga siwa broda jaka bedziemy wtedy mieli nie bedzie wlazila do klawiatury:) lub reflexy swietlne na lysinie nie beda przeszkadzaly w grze, bo na to sie jak na razie zapowiada

20.09.2004
15:37
[6]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Nie wspominając już o naszym słabym wzroku :) Nie dowiemy się, czy to Noc, czy Dzień Kruka będzie :)

20.09.2004
15:46
smile
[7]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Jak zacznę grać w dzień to pewnie zastanie mnie noc. Ale w grudniu to niemal cały czas będzie ciemno:)
Zauważcie że wątek ma około półtora roku. Chyba mniej więcej teraz jest te półtora roku trwania wątku. Tym sposobem staje się jednym z najdłuższych cyklicznych watków. A tylko wielkie gry na to zasługują. Ja do takich zaliczam Gothica.

20.09.2004
15:47
[8]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Jak zacznę grać w dzień to pewnie zastanie mnie noc. Ale w grudniu to niemal cały czas będzie ciemno:)
Zauważcie że wątek ma około półtora roku. Chyba mniej więcej teraz jest te półtora roku trwania wątku. Tym sposobem staje się jednym z najdłuższych cyklicznych watków. A tylko wielkie gry na to zasługują. Ja do takich zaliczam Gothica.

20.09.2004
15:48
[9]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Przepraszam za dublowanie ale to chyba pierwszy raz się trafiło :(

20.09.2004
22:29
smile
[10]

Yancy [ Senator ]

Ależ Was pesymizm ogarnął :P Ja tam się cieszę, net mi się w domu poprawił z deczka (nadal nie na tyle żeby dało się grać w Enemy Territory, ale może to i lepiej bo znowu całymi wieczorami nic innego bym nie robił) i nie przeklinam już co drugie słowo - ale góra co siódme :)
Zamiast na pustyni z Nocy Kruka - spędzam chwilowo czas w pięknych tropikach FarCry (ech - ta gra naprawdę jest kapitalna - i Doom3 miał być konkurentem dla niej :D - śmiechu warte) często ginąć, bo cały czas podziwiam grafę, nie patrząc na przeciwników.

P.S. Idę spać, bo mi broda włazi w klawiaturę i bolą mnie oczy od refleksów światła odbitych w łysinie :D

22.09.2004
13:39
[11]

Obestyjka [ Pretorianin ]

jakbyście mogli to odpowiedzice: (gothic 2) (gram magiem)
1. jakim czarem rozwala sie elite orkową? na ognista strzałe nie reagują. które czary najlepsze na orki?
2. na zamku. koło uda i tancośtam (handlarz bronią) jest budynek , który jest zamkniety, jaksie dostać'
3. jak wyżej tylko przy engorze (handlarz jedzeniem). na prwo o dniego korytarzem są zamknięte drzwi.
4. jak dostać sie do skarbca w klasztorze
5. jakie czary na poszukiwaczy. na razie stosuje kule ognia.
6. jak dobrym trzeba być zeby zmierzyć sie ze smokami?
7. w drodze z miasta do tawerny, droga pod mostem, po minieciu schodów do farmy akila jest rozwalony wóz, strzeżony przez kretoszczury, pełno tam drobiazgów. w ścienie przy wozie, od strony miasta jest jakinia, a w niej skrzynia, gdzie jest klucz do niej?
8. mój mag jest czystej krwi magiem, w ogóle nie wydawałam punktów na siłe, walke itd. poza 2% oburecznej gratis od palladyna. czy w takim układzie lepiej stosować krótkimiecz jednoręczny czy młot inosa?
9. generalnie którego typu zaklęcia polecacie? czy wartoinwestowac w przywołanie i przemianę?

22.09.2004
14:24
smile
[12]

Mysia [ Szczurek ]

Obestyjka --->

1. duza błyskawica (szybka i mordercza, istny kałasznikow:)
2. nie pamiętam
3. nie pamiętam
4. nie pamiętam
5. duza błyskawica (szybka i mordercza, istny kałasznikow:)
6. idź zgodnie ze scenariuszem rób questy poboczne, a smoki będą cińkie (na początek proponuje oczyścić ze wszystkiego co żyje rejony korinis:)
7. to część questu pobocznego chiba w II czy III akcie, zleca go koleś z gurnego miasta:)
8. heh ja stosowałem miecz "orkowa zguba" Ty musisz wybrac, ten który jest dłuższy:) ale miecz magowi nie jest potrzebny:)
9. dla mnie trzeba się dochapać do 4 kregu gdzie jest duża błyskawica, jak ją już zdobędziesz to nie będzie mocnych:)

22.09.2004
14:28
[13]

Trollf [ ]

Obetyjka ->

ad2. - jesli dobrze pamietam to paladyn pilnujacy tych drzwi ma klucz, niestety aby zdobyc klucz nie obejdzie sie bez zabicia kolesia...
ad4. - gorax ma klucz do skarbca i mozna mu go ukrasc jesli ma sie wystarczajaca zrecznosc i zna sie umiejetnosc kradziezy...
ad8. - zadne z powyzszych... 2% roznicy w umiejetnosciach to jest nic, a skoro nie rozwijalas ich w ogole, to taki mag kiepsko bedzie walczyl kazdym zlomem jaki mu sie da do reki... jeden z lepszych wyborow broni dla maga to podbicie troszke zrecznosci i wyposazenie go w kusze...

22.09.2004
15:09
[14]

Yancy [ Senator ]

Obestyjka ---> Bronią Maga jest magia. Zresztą gra pokazuje że to broń silniejsza niż jakikolwiek miecz. Czary szóstego poziomu sieją zniszczenie totalne i absolutne.

Mój Mag miał dodatkowo rozwiniętą co nieco zręczność (siły nie ruszałem ani trochę). Zręczność przydaje się choćby do okradania. Dzięki temu mogłem używać Miecza Mistrzowskiego (opartego na zręczności) i kuszy. Przydatność tych narzędzi była znikoma - ale czasem ubijałem jakiegoś Krwiopijcę na którego szkoda było marnować manę.

Przed wstąpieniem do klasztoru rozwinąłem nieco walkę mieczem jednoręcznym. Tak że na końcu miałem te 30%.

22.09.2004
15:26
smile
[15]

Mysia [ Szczurek ]

Dokładnie:) mag to najsilniejsza postać choć ma trudne początki:) ale jak się przez nie przebrnie to zapomina się o czemkolwiek oprócz magii:)

22.09.2004
15:39
[16]

Yancy [ Senator ]

Nie ma to jak spacerek z deszczem ognia przez stado orkowej elity. Albo zabicie dwóch Trolli na raz jedną Śmiertelną Falą :P

22.09.2004
16:07
[17]

Obestyjka [ Pretorianin ]

ok. spoko. wiec duza błyskawica, deszcz ognia i smiertelna fala.

kwestia broni nie magicznej. - czasami musze kogoś pobić, ale nie zabić. np. malak, bromor, fernando i vino. a ja tu posługuje sie magią to mam trupy. wiec wale kulą ognia, a koncze młotem innosa. tylko ze słabo macham nim.

mam niezłą zręczność - eliksiry. ale moze inna bron od młota była by w tym wypadku lepsza?

i tak z ciekawości ile mieliscie punktów many pod koniec III rozdziału?

22.09.2004
16:24
smile
[18]

slowik [ Legend ]

Obestyjka===>heh mlotem innosa :D
1. z piachy tez mozesz bic :D
2.kolo 200 ... ogniste kule jak z automatu lecialy :D

22.09.2004
22:27
[19]

Yancy [ Senator ]

Obestyjka ---> Z punktami many aż tak bardzo przesadzać nie warto :) Pewnie - można i w okolice 500 dobić ale nie jest to do życia niezbędne.
Pamiętaj tylko o jedny. Nie używaj początkowo mikstur dodających manę na stałe. Powód? Ano, nauczyciele mogą Cię wyuczyć max. do 200pkt. Potem zostaje juz tylko alchemia i to co znajdziesz. Logiczne więc - że lepiej zostawić sobie na później miksturki. Rzosądny poziom many to nie mniej niż 200pkt. W okolicach 300pkt jest już super.

23.09.2004
00:26
[20]

DarkStar [ PowerUser ]

ja w czwartym mialem cos kolo 500:)

Obestyjka --->
nie zapominaj o kapliczkach Innosa. modlac sie i placac stowke mozesz podniesc swoja mana. oczywiscie tak jak napisal Yancy dopiero po osiagniecu maxa u Pyrokara

23.09.2004
09:54
smile
[21]

Yancy [ Senator ]

DarkStar ---> Aaaa... Więc to byłeś Ty :P Mnie się nie chciało śrubować many do takich poziomów. W sumie - jedyny efekt to fakt że żadziej się wychyla niebieskie buteleczki (mam pewną teorię na temat tego koloru, związana jest ona z pewnym tanim "winem" z czaszką na nalepce).

23.09.2004
10:06
smile
[22]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> hehehe a magowi sie wydaje ze po wypiciu tego puszcza fireballe:))) z autopsji wiem ze wystarcza 200-300 many:) wiecej naprawde nie potrzeba, na poczatku tylko po to by dac rade 1-2 orkom, a pod koniec gry fala smierci zalatwia sprawe:)
no chyba ze ktos chce czyscic mape z wszelkiego robactwa, wtedy w górniczej dolinie trzeba mieć wiecej many bo orki nie chodzą parami :)

23.09.2004
10:18
[23]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> No, do czasu. Bo potem odpala się Ognisty Deszcz i po prostu się biegnie, jak mało to drugi. Mój ulubiony czar :P
Tchnienie śmierci zjada dużo many - ale świetnie się sprawdza na wyjątkowych uparciuchów. Prawie każdy przeciwnik pada po jednym. Śmiertelna Fala (z grubsza odpowiednik runy Uriziel) odpala się za wolno. Ale - cóż szkodzi wcześniej gruchnąć zamrażajacą falę :)

Co do many - w płełni sie zgadzam. 300pkt to optymalny poziom.

23.09.2004
12:59
[24]

Obestyjka [ Pretorianin ]

a co z czarami przywołania i przemiany? uczycliście sie ich? korzystaliście?

23.09.2004
13:07
smile
[25]

Obestyjka [ Pretorianin ]

i drugie ważniejsze pytanie:

jak mag ma kogoś pobić, ale nie zabić?!

(sobie takie momenty np sandril)

23.09.2004
13:26
[26]

Yancy [ Senator ]

Obestyjka ---> Łupnąć czarem i dokończyć piąchą, kijem, lub mieczem.

Z czarów przywołania - naprawdę sensowne jest tylko przywołanie demona. Demon nieźle walczy. Golem jest wysoce rozczarowujący- a w grupie często tłukły się między sobą. Wszystkie słabsze stwory wielce pomocne nie są. Armia ciemności fajnie wygląda. A poza wyglądem - to kilka szkieletów i tyle.

Obszarem do testów była dla mnie górnicza dolina. Testowałem głównie na stworach wyższych kręgów. Paladyni grupę kilku golemów zmasakrowali błyskawicznie. Za to już pojedyńczy demon całkiem nieźle spisywał się w starciu z grupą orków.

23.09.2004
16:25
[27]

DarkStar [ PowerUser ]

hehe dla mnie mag bez 500 many to zwykly czaroklepek:) armia ciemnosci to jeden z najfajniejszych czarow, moze nie taki skuteczny jak fala smierci ale daje duzo radosci. majac duzo many mozesz walnac kilka na raz, a wtedy rozpetuje sie pieklo:) moje pole testowe to targ w Khorinis i gorne miasto gdzie stoja paladyni czekajacy na wyprawe do gornieczej

23.09.2004
16:29
smile
[28]

slowik [ Legend ]

pod koniec 5 aktu mozna robic to samo co w G1 eksterminacje wszystkiego co sie rusza ... po 4 mozna cala gornicza doline wybic .... a czarow przywolania sie nie uczylem biegalem z fireball'ami :-)

23.09.2004
21:51
[29]

Yancy [ Senator ]

slowik ---> Run jest na tyle dużo że i tak nie ma na co oszczędzać. A fajnie jest popatrzeć jak demon walczy z orkami :)

23.09.2004
21:57
smile
[30]

slowik [ Legend ]

Yancy===>no tak ale i tak zostal mi tylko jeden kamyczek na koncu ....

24.09.2004
08:32
smile
[31]

Mysia [ Szczurek ]

slowik ---> ja mialem ta manie ze po kazdym rozdziale exterminowalem wszystko co sie rusza:) co prawda po wybiciu wszystkiego w rejonach korinis nie pojawialo sie w pozniejszych aktach tego duzo ale zawsze cos:) natomiast radoscia byla eksterminacja orkow w gorniczej dolinie bo w nastepnym akcie bylo znow tego mase - jeszcze wiecej niz poprzednio:)

24.09.2004
09:04
[32]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> No mnie się wszystkiego nigdy nie chciało. Zwłaszcza Orków w drugim rozdziale bo w grupie byli trudni do załatwienia (a techniki z taranem nie stosowałem - bo to jak czit) zwłaszcza elita. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego. O ile grajac magiem wystarczy na to kasy i niebieskich butelek.

24.09.2004
09:59
smile
[33]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> ja robilem metoda wabia:) bieglem oni grupa na mnie a ja uciekajac czasem przystawalem tak ze niektorzy pauzowali i wracali, jak zostal jeden gora dwoch to sie z nimi rozprawialem i bralem sie za reszte:) co prawda zajelo mi to kilka ladnych godzin ale moge sie poszczycic tym ze w wytluklem WSZYSTKO w kazdym etapie co bylo do mnie wrogo nastawione:)

24.09.2004
10:18
[34]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Masz Stary cierpliwość. Mnie cierpliwości starczało na tych Orków za bramą prowadzącą do Górniczej Doliny. W samej dolinie tłukłem ich o tyle o ile. Elity nie ruszałem. Mowa oczywiście o drugim rozdziale. No i robiłem to zasadniczo mieczem. Grając Wojem czy Palem - miałem już wtedy Orkową Zgubę. Magiem - Rapier i Kulkę ognia :)

24.09.2004
11:39
smile
[35]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> heh wiesz ja wtedy tak kochalem ta gre ze bylem gotow na kazde dziwactwo by zobaczyc co mozna zrobic w tej grze:))) i chyba zdobylem najwyzszy z mozliwych leveli:) ale juz nawet nie pamietam jaki ale cos kolo 72 czy 75 chiba choc moge sie mylic bo od tego czasu tyle gier przelazlem ze juz zapomnialem:) teraz znow powroce do korinis jak wyjdzie NC:)

24.09.2004
11:47
smile
[36]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Witam

Oooo ja widze, ze cos ożyło :]

Mysia >>>> co do tych orków to przesadzasz chyba :P bo w drugim akcie jest ich najwiecej potem jest juz tylko mniej, fakt faktem wiecej lata orkowych elit, ale nie ma całościowo ich tylu co prędzej. A co do bicia poziomów to raczej nie nabiłes ich zabijając wszystko co sie rusza w kazdym akcie, bo w taki sposob nie da sie nawet 50 poziomu nabić, no chyba, ze stosowałes jeden z tych "bugow" ze tak powiem to tak, ale cierpliwośc to miałes mi sie skonczyla na bodajze 65 czy ktorymś tam poziomie :P

24.09.2004
11:55
[37]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Ty maniaku :P

Shakka ---> Prawda jest taka, że są metody na niekończące się doświadczenie. Jak tylko ktoś ma dużo samozaparcia... Max level to o ile się nie mylę 99. Ale nikt takiego nie zdobył. Aries miał jakiś kosmiczny - ale nie pamiętam jaki a nie ma jak go zapytać bo od jakiegoś czasu nie mogę go złapać.

24.09.2004
12:07
smile
[38]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> ja poprostu kochalem maniakalnie ta gre :) (1 - 8 razy a 2 - 5 razy:)

Shakka ---> orkow w pierwszym wejsciu do gorniczej doliny jest niezbyt duzo (tylko sie tak wydaje) a juz w nastepnym gdy trzeba ubic smokow jest ich wiecej i pojawiaja sie elitarni wojownicy (ich masa) i trocheszamanow:), sprawdz sobie ubij wszystko w korinis a w nastepnych aktach bedziesz mial tylko kilku wrogow, natomiast w gorniczej dolinie jak ubijesz orkow to masz pewnosc ze znowu ich bedzie tyle samo albo i wiecej:)
sproboj - zobaczysz ze skonczysz kolo 72 levelu:)

24.09.2004
12:31
[39]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Tak wiele gier, tak mało czasu :P
Noc Kruka o ile się wogóle pojawi - uczyni rozgrywkę jeszcze ciekawszą. Przy okazji na pewno nie będzie już tak prosto. Ale o tym wszystkim co nowego ma być to mniej więcej z pewnością już wiesz.

24.09.2004
12:36
smile
[40]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> no wlasnie nic nie wiem bo nie sledze tego tematu slyszalem tylko ze ma byc jakis drugi watek nie zwiazany z fabula pierwszego, ale nic poza tym :)

24.09.2004
13:46
smile
[41]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Mysia >>> ojjj coś kręcisz :P w sumie juz nie pamietam ile razy przeszedłem Gothica, ale sporo ponad 10 i jakos po wybiciu wszystkiego wszedzie nie udalo mi sie w normalny sposob dobic do 50 poziomu 44-45 tak, oczywiscie mialem i 65 poziom, ale to juz sposobem, a raczej błędem gry? jeśli mozna to tak nazwać. A elitarni orkowie oczywiscie jest ich o wiele wiecej niz w drugim rozdziale, ale moim skromnym zdaniem, nie ma wszystkich orkow pozniej tyle co w drugim rozdziale, no chyba, ze zsumujemy wszystkie rozdzialy razem powyzej drugiego :]

24.09.2004
13:56
[42]

Mysia [ Szczurek ]

Shakka ---> nie bede sie spierac, bo to dawno bylo ,ale naprawde byl to bardzo wysoki poziom i raczej wiekszy od 50, a orkow jest naprawde duzo, grajac palladynem nawet troche wiecej:)

24.09.2004
14:59
[43]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Z ciekawszych rzeczy, Noc Kruka to jedna nowa duża mapa wielkości Górniczej Doliny. 100 nowych NPC-ów. Nowe obozy poboczne piraci i bandyci - klasztor Magów Wody. Zachowanie NPC-ów zależy od Twojego ubioru i dużo innych drobiazgów. O nowych czarach, broniach i zbrojach nawet nie wspominając. Sporo było na ten temat we wcześniejszych wątkach + masa screenów.

24.09.2004
16:27
smile
[44]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

Mysia >>> ja też nie mam zamiaru sie sprzeczac, ale jakos cięzko mi uwierzyć, że osiągnąłeś 70 poziom grając normalnie, czyli tłukąc wszystko co sie rusza w kazdym rozdziale, to jest raczej nie wykonalne, bo poprostu na taki poziom są juz takie kosmiczne wymagania PD, ze poprostu brakuje przeciwnikow :] Ale nie przecze, ze taki poziom można osiągnąc, bo można :P

btw. grasz może jeszcze w NWN ? :>

24.09.2004
17:33
[45]

Obestyjka [ Pretorianin ]

jak na razie przeszłam tą gre palladynem, łowcą. a dopiero teraz przechodzę magiem... i to jest najlepsza postać!!!! czar błyskawica (4 krąg) . (bo w IV rozdziale wyżej sie nie da) i już 2 x trup poszukiwacza, 2 łupnięcia trup orka, 4x trup elity. odlot!

a i na jednym baku można spoko smoka ubić!

Yancy - co ty pisałeś ze max magii uczonej to 200 punktów?! pyrokard mnie już do 300 wyuczył. to pewnie tak jak z kręgami zależy od etapu w grze.

24.09.2004
18:11
smile
[46]

tomek@rick [ Konsul ]

Nie wiem jak dojsć do "Kręgu słońca" (jestem na farmie onara:)).

24.09.2004
23:15
[47]

Yancy [ Senator ]

Obestyjka ---> Albo pamięć mnie zawodzi albo masz inna wersję gry (w sensie z jakimś patchem). Ale ja zapamiętałem limit 200pkt. Przy czym nie upieram się przy tym, jestem tylko człowiekiem. Poczekaj aż wypowiedzą się inni grający.

tomek ---> Krąg słońca jest zanzaczony na mapie. To ten kamienny krąg w pobliżu Czarnego Trolla. Droga do niego też wiedzie tamtędy. Łatwo trafić.

25.09.2004
04:36
[48]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mysia --> Shakka ma rację. Nie da się osiągnąc ponad 50 poziomu grając normalnie, wiem, bo podobnie jak Ty wybijałem wszystkie orki w każdym rozdziale. Nie wspominając o smokach :P (były jednak nieśmiertelne :D) Niestety z żalem musiałem stwierdzić, że jaszczuroludzie się nie odnawiają :( Myslałem, że w trzecim rozdziale, też sobie z nimi powalczę, a tu kicha i żaden sie nie respawnował.

Shakka --> Jak już wspomniałeś o NWN, to właśnie gwczoraj ukończyłem grę i zabieram sie za dodatki :) Potrzbowałem 2 lata, żeby przekonać się do tej gry.

BTW Może jużczas odkurzyć Gothica :)

25.09.2004
10:18
smile
[49]

tomek@rick [ Konsul ]

Dzięki Yancy.

25.09.2004
12:07
[50]

Obestyjka [ Pretorianin ]

poprawka limit dla pyrokarda wynosi dokładnie 250 punktów.

czy kotś wie:
1 klucz z imieniem gomez. do czego?
2 gdzie jest randolph (kwestia almanachu)
3 laska maletha
4 amulet angora
5 gdzie poszedł bulko po tym jak zlikwidowałam mu sylwia
6 kiedy 6 krąg
7 czy do zadania pazury wspaniałego zębacza trzeba miec odpowiednią umiejętność
8 jak szerokie jest usuń serce. (kto pod to pochodzi a kto nie w sensie moich ofiar)
9 ile mieliście ginów na początku V

jeśli ktoś ma ochote bedzie mi miło

25.09.2004
15:13
[51]

Obestyjka [ Pretorianin ]

i czy ktoś może by mi powiedział jak zdobyć szatę pijanego mnicha?

25.09.2004
15:27
[52]

Arkulus [ Konsul ]

JA tam keidyś kupiłem przez przypadek play a w nim był gothic i zaczełem grać i tak już zostało poprostu sie zakochałem w tej grze ichyba przeszedłem 1 i2 z 20 razy.

25.09.2004
16:37
smile
[53]

tomek@rick [ Konsul ]

Wiecie może czy do Gothica 2 są lub mają wyjsć jakies dodatki (oprócz Noc Kruka)??????

25.09.2004
19:29
[54]

tomek@rick [ Konsul ]

Może zadałem pytanie nie w pore..........

25.09.2004
20:06
smile
[55]

slowik [ Legend ]

tomek===>forum to nie chat jesli masz cos naprawde do przekazania czy jakies pytanie do zadania to zrob to a nie dopisujesz sie do wszystkiego do czego sie da ....
pozatym watku seryjnego nie powinienes podbijac ....
dodatkow jako takich niebedzie ale mody sa :-)

25.09.2004
20:12
[56]

blood_x [ Skinhead oi! ]

gram juz drugi raz w Gothic 1 i mam maly problem ... poszlem do obozu sekty i tam porozmawialem z Laresem, zeby zaprowadzil mnie bodajze do Cor Kaloma, gdy doszlismy na miejsce powiedzial ze na mnie poczeka, po moim powrocie stoi on w tym samym miejscu i nie da sie do niego zagadac, a jest mi on bardzo potrzebny. Moze ktos wie co trzeba by wpisac w konsole zeby sklonowac Laresa (bodajze tak sie nazywa) :) (jak cos to ten zaraz obok guru jak sie wchodzi do oboz sekty

25.09.2004
20:34
[57]

Shakka [ Pogromca Chomików ]

blood_x >>>> też raz podczas gry tak miałem, u mnie pomogło tylko wczytanie zapisu przed rozmową z Lesterem. Co do kodów nie znam, aby taki był, ale nie zaprzeczam, ze nie ma.

25.09.2004
20:51
[58]

blood_x [ Skinhead oi! ]

Shakka >>> sejwa przed rozmowa nie mam i to jest bol :/ trudno i tak juz gralem raz jako sekciarz :P teraz pojde do starego obozu.... :)

26.09.2004
09:18
[59]

Obestyjka [ Pretorianin ]

jak sobie załatwić szate pijanego mnicha?

26.09.2004
09:26
[60]

Yancy [ Senator ]

Obestyjka --->

1. Klucz Gomeza otwiera któreś drzwi w zamku w Górniczej Dolinie. Bardziej szczegółowo Ci nie pomogę.
2. Randolph to jeden z pracowników na farmie Akilla. Ten który bierze udział w konkursie picia.
3. Laska Maletha leży w okolicy kamiennego kręgu za Farmą Lobarta. Łatwo znajdziesz. O ile pamiętam będą tam też zwłoki i almanach.
4. Amulet Angora jest w grobowcu. Nie bardzo wiem jak Ci wytłumaczyć gdzie. Można np. iść drogą w górę skręcając przed wejściem do obszaru Lodowego Smoka w lewo.
5. Co do Bulka - nie do końca wiem, o który moment chodzi. Po tym jak Bulko i Sylvio dołączyli do łowców smoków, stał w okolicach Lodowego Smoka i nigdzie się nie ruszał.
6. 6 Krąg - po poznaniu tajemnicy biblioteki - czyli pod koniec 5 rozdziału.
7. Nie trzeba mieć umiejętności zdobywania pazurów by zdobyć te Wspaniałego Zębacza. Tak jak nie trzeba umieć preparować serc by zdobyć Serce Smoka.
8. Serce Demona i Serce Golema.
9. Dużo :)

Jeśli gdzieś podałem coś nieściśle - niech ktoś mnie poprawi. Wielu rzeczy mogę już nie pamiętać.
7.

26.09.2004
10:17
smile
[61]

Obestyjka [ Pretorianin ]

Ale miałam własnie akcje z sebkobem!!!!

nie zrobiłam zadania z zebraniem czynszu wczesniej, wiec ciągle w oknie dialogowym była ta opcja. sekob z jakiegoś dziwnego powodu stał sie NieDoRuszenia - czyli nawala sie świętym pociskiem i ani jeden punkt życia nie ubywa. a ze do tego jeszcze doszła kwestia almanachu poszukiwaczy to:

sekob zmienił sie na stałe w poszukiwacza, gania mnie po całej mapie, a mi sie zmianił obraz w taki jaki jest w trakcie rozmowy z poszukiwaczami. czyli non stop rozjeżdża mi sie w pionie i poziomie wyjąc. nawet lekarstwo pyrokarda nie pomaga!

26.09.2004
10:22
[62]

Yancy [ Senator ]

Świętym Pociskiem i tak nic byś nie zrobił bo działa on tylko na istoty chaosu. Na ludzi nie. Nigdy nie słyszałem by ktoś miał podobnego buga. Pozostaje Ci tylko wczytać wcześniejszy zapis. Na pocieszenie - zadanie z almanachami i tak w podstawce G2 nie jest wykonalne. Zawsze będzie ich za mało. Podjerzewam że to jedno z niedopatrzeń twórców (jakich jest sporo) powstałych po rozdzieleniu G2 i Nocy Kruka.

26.09.2004
10:23
[63]

Obestyjka [ Pretorianin ]

yancy -->
jakie zwłoki, przy kamiennym kręgu? vino zwłoki?
amulet spoko, już czuje gdzie jest.
co do bulka. - zrobiłam olbrzymy lodowe. a ze sylwio mi obiecanej kasy nie wypłacił. wiec sie na nim odreagowałam. bulko jak zobaczył, ze został sam, stwierdził, ze gdzies idzie do jakiś łowców po drugiej stronie rzeki. chciałam z nim iść, ale miałam smoka do ubicia.
który to jest ten wspaniały zębacz, ponieważ za każdym razem jak próbuje wykonac ta misje to jakoś nigdy nie kończy sie sukcesem, czy to ten dosłownie powyżej kopalni, stoi w stadku, czy ma własną nazwę w stylu "prychający zębacz"?
a moze pamietasz co z tą szatą pijanego mnicha. gdzie u kogo jak.

26.09.2004
10:37
[64]

Yancy [ Senator ]

Nie pamiętam czyje to były zwłoki - chyba faktycznie Vino. Laska jest w tamtym rejonie. Nie jest trudno ją znaleźć.
Bulkiem się nie przejmuj. Choć o ile pamiętam - to na odgrażaniu się kończy i gdzieś tam w tej okolicy został. Może mnie jednak pamięć mylić. Może różnie za różnymi razami to załatwiałem - nie wiem.
Wspaniały zębacz jest przy schodkach zrujnowanej wieży strażniczej. Nad jedną z kopalni. Tej kopalni w okolicach Wieży Xardasa. To jest zębacz przywódca stada. Zawsze jest w tym samym miejscy więc nie sposób się pomylić. Oczywiście aby się pojawił - trzeba wziąć zadanie od Paladyna pilnującego kopalni.

27.09.2004
09:49
[65]

leontheproffesional [ Pretorianin ]

Słyszałem że Noc Kruka ma wyjśc na rynek 10 października (to jest dowód Gothic 2: Noc Kruka PL
ONET PASAŻ
Sugerowana cena: 59,90
Nasza cena: 49,99
Oszczędzasz: 9,91

Ocena klientów: 9/10
Data premiery: 10/10/2004 a tym czasem przypadkowo natrafiłem na to : data wydania PL: 26 października 2004 co oni sobie myslą że bedziemy czekać w nieskończoność

27.09.2004
09:59
smile
[66]

Mysia [ Szczurek ]

nie wyjdzie.... najwczesniej wyjdzie okolo 30 pazdziernika bo z tego co wiem musi polezec 30 dni w strefie upgreadu:) a tam sie jeszcze nawet nie pojawila:)

27.09.2004
10:21
smile
[67]

Hebron [ _)V(_CaRboN ]

Zacząlem grac w Gothica 2 wczoraj :)
Pierwszą część uznaje za jednego z najlepszych erpegów. To wlaśnie po gothicu 1 cholernie polubilem rpg widziane za pleców bohatera ( np. GENIALNY KOTOR ! )

Na moje nieszczeście jestem wielka lama w tego Gothica :)
mam pytanie...banalne, wiec prosze Was o szybką i konkretną odpowiedz :)

Otóż...poszukuje ziół dla jednego z czeladników. Tego, co dał całą liste tych przypraw :) do zebrania :) No i brakuje mi TYLKO jednego..za Chiny nie moge tego bubla znalesc...A chodzi o goblinie jagody...Pewnie wy macie ich tysiace :P ale ja w ogole nie moge znalesc ani jednej sztuki :) Jesli znacie w miare bardzo konkretną lokalizacje jagódek to prosze o odpowiedz :)
ave !

27.09.2004
12:27
[68]

Yancy [ Senator ]

leon ---> Zmartwię Cię, to nie jest absolutnie żaden dowód.

Hebron ---> Po drodze od Gospody pod Harpią do obozu Najemników, po lewej zobaczysz jaskinię. Są w niej czarne gobliny. One często mają przy sobie goblinie jagody. Inne miejsce nie przychodzi mi do głowy.

28.09.2004
09:15
[69]

Yancy [ Senator ]

kNOT. ---> Czy jeszcze zaglądasz na wątek? Jeśli tak to może Ty rzuciłbyć trochę światła na temat Nocy Kruka. O ile pamiętam udzielasz się na forum CDP może masz jakieś inforamcje z pierwszej ręki.

28.09.2004
11:33
smile
[70]

hum4ncry [ Konsul ]

fajna ta noc kruka??

28.09.2004
15:36
smile
[71]

Mysia [ Szczurek ]

hum4ncry ---> Ty chyba watku nie czytasz:)) zakreczencze :) przeciez jeszcze nie wyszedl to sad mamy wiedziec? wroble cwierkaja ze bedzie dobry ale ocenie to jak CDP stwierdzi ze moze mi przyslac ta wersje :)

28.09.2004
16:42
smile
[72]

Yancy [ Senator ]

Czy tylko mnie się tak wydaje czy na forum ostatnio przybyło statsiarzy dopisujących się do każdego możliwego wątku :( Podobno miało ich ubyć - jakoś tego nie czuję.

28.09.2004
17:21
[73]

peanut [ kriegsmaschine ]

statsiartstwo bedzie towryzszyc temu forum tak dlugo, jak dlugo ono bedzie istniec - to jest problem odwieczny i taki juz pewnikiem pozostanie. reformy mialy wyplenic pierwiastek glupoty z forumowych watkow. glupoty w postaci najczystszej, najbardziej prymitwynej i ordynarnej - np. robienie gnoju czy niczym nieuzasadnione bluzganie. takich bezmozgow rzeczywiscie jakby mniej (choc i wysilek zwiazany z odrabianiem lekcji robi swoje;), ale statsiarzy... nie. trzeba liczyc na litosciwosc opatrznosci, ktora we wlasnym zakresie rozwiaze problem spamowania watkow cyklicznych;)

mysia, noc kruka przeciez juz jest - tyle, ze niemieckojezyczna (z opcjonalna i niesupportowana przez tworcow, mozliwoscia zangielszenia tejze;).

28.09.2004
18:57
[74]

Yancy [ Senator ]

peanut ---> Jak widać idealna foruła forum nie iestnieje. Jak wszystko co idealne.

Październik za pasem. Może wreszcie ktoś z CDP raczy coś konkretnego napisać o dodatku. Choć sam w to wątpię. Posty na własnym forum też olewają z góry na dół.

28.09.2004
19:10
smile
[75]

.kNOT [ Progresor ]

Yancy -> Oczywiście zaglądam tu, nawet dość często ;-)

Prace nad Nocą Kruka trwają, o tym wiedzą wszyscy...
Niczego pewnego ponad to napisać niestety nie mogę.

Gdybyście jednak chcieli Diccurica albo Die Bedrohung,
to gorąco zapraszam do współpracy nad ich lokalizacją.

28.09.2004
19:39
smile
[76]

slowik [ Legend ]

.kNOT===>miales napisac cos lub co i jak z ta lokalizacja ...

28.09.2004
19:40
smile
[77]

Yancy [ Senator ]

.kNOT ---> Tak właśnie czułem że jednak zaglądasz tu czasami. Szkoda że nic konkretnego powiedzieć nie możesz o dodatku. Jak widzisz, my tu nadal trwamy sobie jakoś w miarę spokojnie. Od dawna mam ochotę by wrócić do G2 ale wstrzymuję się z tym ciągle licząc na rychłe pojawienie się dodatku. A tu jak na złość - nic.

28.09.2004
20:25
smile
[78]

.kNOT [ Progresor ]

slowik -> W tej chwili mam już niemieckie teksty do Diccurica, ale czekam na ich angielską wersję.
Dla odmiany Die Bedrohung będzie tylko po niemiecku, więc gdyby ktoś chciał Goethego poprawiać,
też coś ciekawego dla niej/niego znajdę. Wystarczy się wyraźnie zadeklarować i dogadać na priva.

28.09.2004
20:44
smile
[79]

slowik [ Legend ]

.kNOT===>no to ja wyraznie sie deklaruje na tlumaczenie wersji ang :-) a w jakim trybie ten priv ma byc ??

28.09.2004
20:45
[80]

HolyDeath [ Konsul ]

Yancy-----> Czemu nazywasz statsiarzami ludzi, ktorzy (byc moze) lubia rozmawiac na rozne tematy? I niekoniecznie musza byc jego znawcami.
Co do Gothica - G1 nie dogralem do konca a G2 jest gorsze od Morrowinda (nie tylko na pierwszy rzut oka :]). Wole zamiast zdobywac PD'ki walic kulami ognia w sciane by zdobyc lv.
zabijac to co chce mnie zabic, dolaczac do roznych organizacji, pladrowac groby i niszczyc fizycznie i psychicznie banitow (orki jako istoty rozumne w mniejszym badz wiekszym stopniu, a nie jak wiecie jaki jest na nie skuteczny sposob? Wziac kusze usadowic sie na niedostepnej skale i walic az te 50 orkow zdechnie, tak doszsedlem do mlota ktorym musialem zmiazdzyc kamiennego golema :p).G1 i G2 2 orki stanowia POWAZNY problem a fabula w G1 gdy przejdzie sie gre 2 obozami staje fabula staje sie przewidywalna i nie ma po co grac 3 obozem.

28.09.2004
21:32
smile
[81]

slowik [ Legend ]

Holy===>zobacz poczytaj starsze watki te sprzed min 1 rok'u to zobaczysz jaka jest roznica i co sie nazywa statsiarstwem ....

28.09.2004
21:47
[82]

HolyDeath [ Konsul ]

Ach... kajam sie w prochu i popiele.
Jestem jednym z tych co potrafia sie przyznac do bledu wiec mowie - masz racje (nienawidze kiedy masz racje :]).

29.09.2004
08:06
[83]

Mysia [ Szczurek ]

HolyDeath ---> ciekawe w czym jest gorsze od morrowinda?:) chyba w tym ze migajac sie od walki mozna zrobic polboga z sila 200000:) to fakt ale poza tym gothic 2 przebija morro w kazdym wzgledzie, wystarczy sie wczuc w fabule, ktora w morrowindzie jest krotka jak zapalka a questy dla gildi mozna zrobic bardzo szybko i polegaja prawie na tym samym, w gothicu kazdy quest jest inny i to jest ciekawe :)

29.09.2004
09:04
[84]

HolyDeath [ Konsul ]

Mysia-------> Gothic nie jest zly, on jest tylko troche gorszy (w moim odczuciu od Morra, bo tam mozna DOWLONA klase sobie zrobic :]).
Fabula - bardzo logiczna tzn. wszystko jest, ze soba zwiazane w dosc ciekawy sposob :], te sny sa fajne (takie niepokojace), mozna byc wampem :O.
A kto ci zabrania byc bogiem? :].
Gothic przebija Morro? No, no, no a czy w Gothicu jest tez taka grafika, tyle mozliwosci rozwoju postaci?
Co do questow."questy dla gildi mozna zrobic bardzo szybko i polegaja prawie na tym samym".
Pol racji, questy mozna zrobic szybko ale jest ich duzoooooooo. Polegaja na tym samym?
Przynies to, znajdz to, zabij tego? Czy w Gothicu nie ma takich questow?
"gothicu kazdy quest jest inny i to jest ciekawe" - taaaa bardzo. Wymien mi kilka przykladow tych "roznych questow :]. Zobaczymy jak bardzo sie roznia i czyje sa lepsze.
Gothic jest fajny ale na dluzsza mete wole Morrowind :] nie obrazajcie sie.

29.09.2004
10:52
[85]

Yancy [ Senator ]

Holy ---> Jak ktoś dopisuje się do większości wątków nie mając nic do powiedzenia poza krótkim równoważnikami zdania, to statsuje. Zresztą za free nie ma ujemnej punktacji.

Co do Morrka, jak pograsz dłużej - zobaczysz że robi się nudny. Pojawia się ten sam problem co w Daggerfallu. Questów jest dużo ale są w tym samym stylu idź zabija wróć. Jak z losowego generatora. Zresztą - nikt Cię nie przekonuje do niczego. O gustach się nie dyskutuje. Graj póki możesz po pierwszy okres gry jest najlpeszy. Kiedy jeszcze nie widzi się wielu wad.

29.09.2004
10:54
smile
[86]

Yancy [ Senator ]

Holy ---> Nie miałem na myśli Ciebie mówiąc o statsowaniu. A jeśli przyjąłeś to do siebie to może masz coś na sumieniu :P

29.09.2004
11:13
[87]

HolyDeath [ Konsul ]

Yancy --------> Masz racje sa statsiarze, ale wielu ludzi chce po prostu wymienic opinie i wyrazic co czuje do danego tematu. Co do statsowania - masz racje (nienawidze tego) :].
Co do Morrka to nie wiem czy masz racje, gram w niego od 3 mies. i ciagle chce grac :].
Ale widze w nim jego bledy i staram sie akceptowac je (oprocz bledow w questach vide bloodmoon).
Questy w Gothicu sa inne? Ciekawsze? Czyli jakie? Bo nie chce mi sie wierzyc, ze Gothic ma questy "inne, wiec ciekawsze" na czym polega ta innosc?
A bylo tez - dostarcz wiadomosc, przyniesc mikstury, ksiege, klejnot, kwiatki, zbadaj ruiny a nie tylko zabij :]
(kill... kill... kill...)
Co do gustow, jestem z toba :]. Nie potepiam was, nie jestem fanatykiem morra tylko staram sie zobaczyc dlaczego Gothic 2/1 jest "lepsiejszy" (lepszy) :].

Najgorsi sa fanatycy.
Co do ostatniego twojego postu - masz racje wypowiadam sie na wielu watkach: Doom - A jadnak gniot! Gothic 1, tutaj i Morrowinda (cz. 30). Czyli statsuje? Moje odp. sa dlugie - czyli takie jakie byc powinne :]. Mam wiele na sumieniu i nie chcesz nawet wiedziec ile, :] ale nie z zwiazku, ze statsowaniem. :].


Co do tego polboga - mozesz byc bogiem, polbogiem albo czlowiekiem. Co wybierasz?

29.09.2004
11:31
[88]

Yancy [ Senator ]

Holy ---> Jeśli dyskutujesz, wyrażasz swoje opinie - oczywiście że nie statsujesz. Jeśli dopisujesz kilka słów tylko po to by zostawić swój ślad a nawet nie sprawdzasz wcześniejszych postów w jakimś wątku - to zaczyna tak wyglądać. Sam fakt że ktoś dużo pisze - nie znaczy że statsuje.

Morrek, Gothic - nie ma dyskusji. Jak widzisz ja udzielam się w wątkach o obu grach. Nad Morrkiem i Daggerem spędziłem duuuużo czasu nawet więcej niż nad G2. Mimo to wolę Gothica i tyle. Dla mnie złudzenie żyjącego świata w Gothic jest wieksze. A że lubię obie gry to po co mam dyskutować co lepsze. Ogólnie nie lubię takich dyskusji bo do niczego nie prowadzą.

29.09.2004
11:42
[89]

HolyDeath [ Konsul ]

Uszanuje Twa wole o Najwyzszy ;]. Zwracam Ci honor (ktorego ci nie zabieralem :]).
Mnie po prostu zmeczly te orki, 2 max = Glory, 2> Fallen Hero.
I nic nie zmienialo faktu, ze bylem magiem :<.
Najlepszym sposobem bylo wejscie na skale i walenie z kuszy :/.
Ok ucinam wszelkie dyskusje na temat - Morrowind vs. Gothic :].

Pije za twe mestwo... czlowieku :].

Jesli jestes kimkolwiek z tej stwory (na obrazku) to wiedz, biedny glupcze... ze mo-oja, smierc
n-niewiele... zmieni bo Plaga zaczela juz ogarniac... te kh-he... ziemie-e... (eeeee)

29.09.2004
15:35
smile
[90]

Mysia [ Szczurek ]

HolyDeath --->zamknales watek morro vs G2 wiec Ci nie odpowiem:))) niech kazdy zostanie przy swoim zdaniu:)

29.09.2004
15:36
smile
[91]

Mysia [ Szczurek ]

Yancy ---> Ciekawe czy ktos mnie nazwie statsiazem?:)))))

29.09.2004
15:38
smile
[92]

Yancy [ Senator ]

Mysia ---> Ty statsiarzu :P

29.09.2004
16:06
[93]

Kyahn [ Kibic ]

Ehhh co wy mi tu gadacie.
Morro przeszedłem (czyt. zrobilem sie bogiem - statsy na 100 + ukonczenie questa + max pozycja w kazdej z "gildii") tylko raz,
a Gothica II 4 razy.
Jak dla mnie Gothic jest fajniejszy, poza tym na pewno jest trudniejszy, morro jest strasznie latwe i nie pomaga ustawienie
poziomu trudnosci na 100. Do dodatków w Morro mimo, że mam nie podchodziłem, nie chciało mi się.
Natomiast na Noc Kruka "ostrzę sobie zęby".
Dla mnie osobiście ta gra jest lepsza, która mi się później nudzi, wszystkie te grafiki, dźwięki, itp itd mnie nie obchodzą.
Po prostu musi mnie przykuć do monitora.
Pozdr.

29.09.2004
17:33
[94]

HolyDeath [ Konsul ]

Obawiam sie, ze nigdy nie skoncze mora :].
W pewnym momencie zaczyna mi sie chciec grac nowa klasa :].
Ale ok ucinam wszelkie rozwazania o moro w tym miejscu, i dochodze do wniosku, ze to miejsce jest tak samo martwe jak wy* i nalezy je zostawic umarlym.
Ta droga jest zamknieta, pozdrawiam was i doceniam wasza manie Gothica.

May Adun be with you...

*nie bierzcie tego serio.

29.09.2004
20:39
[95]

Yancy [ Senator ]

Holy ---> To jest zupełnie naturalne. Nie zaczynaj gry w Morrka od razu na maxa. Tworzy się postać i trochę trzeba nią pograć. Najczęściej coś nie pasuje i zaczyna się inną. Duża część znanych mi graczy tak właśnie robiła. Ja również zaczynałem nie jeden raz.
Na pocieszenie - powiem Ci że po jakimś czasie nie ma znaczenia jaką postacią grasz bo i tak każdą osiągniesz to co chcesz.

Ale z dyskusjami o Morrku - przenieśmy się jednak na wątek Morrka na przyszłość :)

29.09.2004
20:48
[96]

HolyDeath [ Konsul ]

Jezeli moje slowo nic nie znaczy, to moze znaczy cos moj miecz.
WSZELKIE rozwazania o morro sa tutaj odtad nie na miejscu...
ZROZUMIANO?!

Prosze dyskutowac juz o Gothicu a nie o morro.
Wybaczcie bracia ten wybuch gniewu ale poniosla mnie namietnosc :].

Zgadzam sie z ostatnim zdaniem, reszty... n i e s l y s z a l e m

29.09.2004
21:00
smile
[97]

slowik [ Legend ]

Holy===>jak sie nudzisz polecam lekture ostatnich 10 watkow :D to zobaczysz o czym tam byla mowa :-) 75% (o ile nie wiecej nie byla na temat :D)

Yancy===>ty cos wspominales o planescape da sie tam na poczatku zaczac gre kims innym nizeli wojownikime (np magiem ....) jesli w trakcie gry to jak .. (moze te pytanie jest dziwne no ale ....)

29.09.2004
21:28
[98]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Jak kogoś interesuje to znalazłem fajnę o cRPG. Gothic, Morrowind, NWN, Sacred.

Jest nawet solucja do Nocy Kruka :) !!!!! Ja nie czytałem aby nie psuć sobie zabawy. Ale jak ktoś chce to moze sob ie poczytać.

29.09.2004
21:34
[99]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Sorry zapomniałem dodać wyrazu że fajna stronę o cRPG. Za dużo piwa na dziś.

29.09.2004
21:38
smile
[100]

slowik [ Legend ]

zandarus===>nie pisz w jednej linijce NWN Gothic'a z sacred'em i nie nazywaj tego cRPG aczkolwiek mogloby byc naprawde dobrym tytulem gdyby ni idea diablo ... idzieszi wyzynasz kohorty potworow ... i bardziej rozbudowane dialogi ... itd ...

29.09.2004
21:39
smile
[101]

_Spook_ [ Legionista ]

Jaki mieliscie najwyzszy lvl w Gothic'u ???? Bo ja nie chwalac sie mialem 40 i bodajze 3/4 tuz przed powrotem na statek. Ktos mnie pobije ?? :P

29.09.2004
21:44
[102]

HolyDeath [ Konsul ]

Nie trac sil na gadanie czlowieku... masz porzadnie wreszczec gdy bede cie rwal na sztuki! (slychac wrzask).
Uffff... pufff... kto jeszcze? Tak myslalem.
Niech ot bedzie dla was ostrzezenie .
Dalsze proby sprowadza na was tylko smierc...

;]

29.09.2004
21:50
smile
[103]

slowik [ Legend ]

Holy===>grales chyba duzo w papierowe RPG :-)

Spook===>mizernie oj mizernie ... do 72 mozna dociagnac a nawet przy dobrej cierpliosci do 99 lvl ..

29.09.2004
22:25
smile
[104]

mjs27 [ Pretorianin ]

mam złe wieści od CDP:

Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta firmy CD Projekt.

Informujemy, że obecnie wyznaczyliśmy datę premiery na koniec października. Nie jest to jeszcze pewna data, dlatego nie wyznaczyliśmy konkretnego dnia premiery.


co tu duzo mowic... nie doczekamy sie tego dodatku chyba :(((

29.09.2004
22:41
smile
[105]

WolverineX [ Senator ]

taj jasne. cos czuje ze albo w grudniu albo w 2005 roku. kurfa ! brak mi niecenzuralnych slow by wyrazic moje zdenerwowanie i kurfienie.

bo chyba co z CDP ocipieli. bo Gothic 2 wyszedl w 2002 roku w Niemczech, w 2003 byla premiera w Polsce, dodatek wyszed w 2003 roku w Niemczech, dodatek niewyszedl w Polsce nadal

30.09.2004
08:00
smile
[106]

Mysia [ Szczurek ]

Jak juz wam mowilem najwczesniejsza data premiery na dzisiaj to obecna data +30 dni, tak wiec niech CDP ustala jak chce, ale ich regoly mimo przesuniec obowiazuja nadal:) czyli w piatek juz koniec pazdziernika nie bedzie aktualny :)

30.09.2004
08:12
[107]

HolyDeath [ Konsul ]

slowik------> Na czym opierasz to oskarzenie?
Co do premiery Kruka - ja czekam na The Sims Deluxe (zamowilem). Jaki to ma zwiazek z Noca?
Otoz od 3 miechow gra... nie przyszla!
Byc moze z Noca bedzie podobnie.
Oby nie bylo tak jak z doomem, ktory "przelezal"

30.09.2004
09:44
[108]

Yancy [ Senator ]

mjs27 ---> Pewne premiery są już ustalone do 28 października w planie. Szansa że Noc Kruka będzie w październiku jest tak mała że nie postawiłbym na to ani zeta. Ale nikt na tym wątku na to nie liczył. Większość osób obstawiała gwiazdkę. Nie było tylko zgodności 2004 czy 2005 :)

slowik ---> Nie da się wybrać w Tormencie innej klasy niż Wojownik. Tak samo jak nie da się wybrać charakteru. Charakter kształtuje się sam pod wpływem naszych uczynków. Klasę można zmieniać w trakcie gry dowolną ilość razy. Z tym że są tylko trzy. Wojownik, Mag i Złodziej. Niezależnie od wszystkiego - zaczynasz jako Wojownik.

30.09.2004
09:55
[109]

Yancy [ Senator ]

zandarus ---> Przeglądałem tą stronkę, jako że solucja do Nocy Kruka PL to ciekawostka znajdzie się w kolejnej części wątku.

30.09.2004
18:04
smile
[110]

slowik [ Legend ]

Holy===>nick plus specyficzny jezyk stylizowany na staropolski :-) czy cos co by idealnie padowalo do mlotka :-) chybaze za dlugo przebywales za dlugow watku o nwn .....

30.09.2004
18:37
[111]

Raziel [ Action Boy ]

koniec października? dobra mam dość....

30.09.2004
23:40
[112]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Zerknąłem sobie na ten poradnik do Nocy Kruka i więcej nie czytam :) Jednak zuważyłem pewną rzecz. Otóż do jednego zadania potrzebni Nam będa bandyci Dextera, czyli mieliśmy rację sądząc, że wiele przedmiotów/miejsc będzie potrzebne w wykonywaniu zadań w dodatku.

01.10.2004
10:35
smile
[113]

Yancy [ Senator ]

Link do kolejnej części wątku

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.