hohner111 [ DragonHeart ]
Kino Domowe | DD vs. DTS
Założyłem ten wątek gdyż jestem ciekawe co sądzicie o kinie domowym i tych 2 systemach dźwięku. Mam nadzieje iż wątek się przyjmie, jeśli nie to trudno :)
Najpierw napisze na czym oglądam filmy DVD.
Pokój niestety 11m2 :( + meble więc akustyka kiepska :(
TV: 29" GRUNDIG Xedance 4:3 100Hz
Kino: LG 6240 (5x25W + 60W |dekodery DD5.1 / DTS / DPL2) moim zdaniem za tą cene rewelacja.
Wczoraj wieczorem usiadłem przed TV na Terminatora 2 w wersji uncut, 147min. filmu, wersja QDVD.
Ustawiłęm dźwięk na Dolby Digital 5.1 (na płycie znajduje się jeszcze EX ale niestety nie mam 6.1), usiadłem przed TV i zaczołęm oglądać, dźwięk mnie zabił, poprostu miód, dobry bas (niekiedy zbyt dudniący ale to raczej wina subwooferka), wszystko pięknie rozłożone, po prawie 150minutach byłem bardzo zadowolony.
Dzisiaj z rana postanowiłem ten sam film obejrzec na sciezce DTS, takze 5.1, usiadłem, włączyłem i...umarłem :) Dolby Digital wymiękł, w DTS wielka głębia dźwięku, słychać najdrobniejsze szczegoly, pięknie rozłożony dźwięk na kazdy kanał, bas troche zmiękł, nie był juz taki dudniący, poprostu bomba :)
Oczywiscie moje odczucia słuchowe są "wyrobione" na sprzęcie nie przekraczającym 900zl więc Ci co mają Yamahy, Denomy, Marantze i inne mogą się ze mnie śmiać, ale takie są moje odczucia, DTS rządzi :) Co Wy o tym myslicie?
Wogole jakie filmy polecacie by cieszyć się dźwiękiem?

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]
Polecam ci Wladce Pierscieni w pelnej wersji jak ja ogladalem to wymieklem ale mam ciut lepszy sprzet Philips 5700D
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
hohner111 ---> Hehehehehe. Wybacz, nie mogłem się powstrzymać. Jeśli dźwięk z takiej zabawki, plastikowego badziewia Cię zabił, to co powiesz na prawdziwe, dwudrożne, trzygłośnikowe kolumny? Przecież te plastikowe bzyczki są jednodrożne i w życiu nie mają 25W.
moim zdaniem za tą cene rewelacja
Bez żartów, to jeden z najgroszych zestawów jaki może być. 1000zł za straszny szajs. To już PHILIPS LX 600 mimo że 200zł droższy, bije ten zestaw na głowę (wiem, bo słuchałem). Albo PHILIPS LX 710, który ma już głośniki dwudrożne, a to daje bez porównania bogatszy dźwięk.

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Ja mam zestaw Onkyo (TX-SR 501E i DV-SP 501) z głośnikami M-Audio 6.1
Oglądam sobie to wszystko na telewizorku Sony 29" w pokoju 19,5m^2.
Wszystko pięknie gra i wygląda. Najlepszy dziwęk? DTS ES THX :)
winner [ Generaďż˝ ]
DTS jest głośniejszy od DD5.1 i to sie tak wydaje , natomiast jeśli idzie o jakość to DTS ma niby lepsze próbowanie bo 768 gdzie DD ma tylko 448kbs ale DTS jest pozbawione np.normalizacji dzwięku, ale ogólnie dla człowieka lepiej brzmi to fakt.