GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dialog - CDI - przejście z com na usb - big problem.

12.09.2004
19:22
[1]

ciemek [ Senator ]

Dialog - CDI - przejście z com na usb - big problem.

Mam CDI w Dialogu z modemem NetMOD podłączonym na COM. Nie chciałem aby port ten mnie zwalniał, więc przesiadka na usb była oczywista. Nie chciałem mieć również przyjemności z państwem z Dialshit'u, więc sam sobie kupiłem kabelek, podłączyłem no i tutaj zaczęła się partyzantka. Podczas instalacji modemu wyskakuje błąd mówiący, że "instalacja nie powiodła się, ponieważ dla tego wystąpienia urządzenia nie został podany sterownik funkcjii".Poza tym ani razu chyba nie pojawiło mi się w opcjach instalacji nic o modemie, tylko o sterowniku CAPI do USB czy coś takiego. Mam sterowniki ze ztrony CDI (link), więc teoretycznie wszystko powinno grać, bo przecież jakoś odgórnie noie mogą mi zablokować podłączania modemu przez USB prawda. O co więc chodzi ? Dlaczego nie działa i jak Wy macie to u siebie zrobione ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

12.09.2004
20:04
[2]

ciemek [ Senator ]


oka, doszedłem już chyba jak to zainstalować, ale jest następny problem. Jak ruszam z pełnego kopyta ściągając coś jak szalony, po jakimś czasie modem pada i następuje zerwanie połączenia i trzeba łączyć się od początku ... o co chodzi ?Mam zwykły kabelek do drukarki USB, może jest on w jakimś sensie za słaby i potrzebuje mocniejszego ? Normalnie komp chodzi w sieci non toper 24/7 więc rozłączanie co chwilę mnie nie urządza w ogóle. Proszę o pomoc .
Z góry dziękuję..

12.09.2004
20:18
[3]

Krzysio [ Pretorianin ]

Ciemek-->Żeby móc korzystać z modemu ISDN połączonego do portu USB musisz mieć Wykupiony abonament na CDi+ .

12.09.2004
20:40
[4]

Krzysio [ Pretorianin ]

Ciemek--> poczytaj tutaj

12.09.2004
20:41
[5]

ciemek [ Senator ]


Krzysio - no ale udało się, działa. Nie sądzę aby abonament specjalny był potrzebny, bo to przecież dokładnie ta sama usługa i te same pieniądze. Różni się tylko końcowe podłączenie u urzytkownika (chyba, że ktoś ma inny modem, ale ja akurat mam ten co trzeba). Problem tylko w tym, że się rozłącza ...ale już chyba dałem radę, bo przynajmniej nie tak często jak na początku :D Ale jeśli ktoś ma jakąś radę, to proszę nadal o pomoc.
Pozdr.

12.09.2004
22:51
[6]

ciemek [ Senator ]


^UP up and awayyy.... jestem połączony przez USB, ale rozłąki są ciągle niestety... dochodzi nawet do zacięcia się explorera (pasek przestaje odpowiadać, choć folery da się przeglądać. Nie qmam...

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.