GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Serie M&M, Wizardry i inne cRPGi w trybie FPP część 43

20.02.2002
21:15
smile
[1]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Serie M&M, Wizardry i inne cRPGi w trybie FPP część 43

Do trzynastej części wątek ten nosił tytuł "Might & Magic VI". Powstał on jeszcze w lutym 2001 roku i jest jednym z dwóch najdłużej ciągniętych wątków w historii Gry-Online. Przewinęło sie w tym czasie przez niego kilkadziesiąt osób i zasób informacji o M&M VI w nim zawarty jest naprawdę imponujący. Okazało się jednak, że nie tylko o tej grze i tej serii uczestniczący w nim ludzie rozmawiają. Wszyscy jednak są miłośnikami cRPGów i to takich jak właśnie seria M&M, Wizardry, Demise, czy Daggerfall. Jak zauważycie, wszystkie te gry zostały zrealizowane w starym dobrym trybie FPP, gdzie akcję śledzimy oczyma naszej drużyny. Dlatego postanowiłem trochę rozszerzyć jego temat i zapraszam do dyskusji o tych właśnie tytułach (i nie tylko ;-)).

Poprzedni wątek:

20.02.2002
21:20
smile
[2]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Zobaczcie co na szykują pod Linuxa, to będzie przełom: DirectX 8 Compatibility for Linux - hardcore_pawn James Hills sends word that TransGaming Technologies is set to bring DirectX 8 compatibility to Linux. Here's the scoop: "Ottawa/Toronto, Canada. Breakthrough developments on TransGaming's incredible WineX portability technology have for the first time enabled a DirectX 8-based game title, Max Payne, to operate on the Linux platform. TransGaming's engineering team has been hard at work upgrading TransGaming's WineX software to be compatible with games written for Microsoft's latest version of the DirectX API. Max Payne is the first major DirectX 8-based game that the updated WineX software is able to run. Developed by Remedy Enterprises and released last year, Max Payne is a third person action thriller featuring a gripping storyline, impressive graphics, bullet-time action and dynamic sound made for the Xbox, PS 2 and PC markets. In broadening WineX to support DirectX 8, TransGaming's work was independent of the game developers themselves with no input from Remedy Entertainment nor any access to the Max Payne source code. "We're very excited about these advances and the ability for a game the caliber of Max Payne to function on Linux, " explains TransGaming's CEO and CTO Gavriel State. "While the game isn't 100 percent yet, these developments demonstrate how rapidly our team is able to add support for new multimedia APIs. As we refine our technology, gamers can expect to be able to play more and more top-rated games on Linux." TransGaming's WineX software currently supports running dozens of different Windows games on users' Linux systems - right out of the box. WineX is currently available for download by subscribers from TransGaming's web site, www.transgaming.com. TransGaming expects an updated WineX release fully compatible with Max Payne to be available in the next few weeks." From GameSpy Wiecej na stronie:

20.02.2002
21:38
smile
[3]

VOSTOK [ Konsul ]

czyżby czekał na sboom gier na linuxową platformę. Mac-->>> Niezle ja mam problemy z Nessie a drużynkę na 14lvl. brzeszczot--->JA TYLKO ŻARTOWAŁEM. Jestem na Golu dłużej od ciebie a mam 1/2 postów co ty. GRATULUJĘ i życzę dalszych sukcesów!!!!!!!

20.02.2002
21:41
smile
[4]

VOSTOK [ Konsul ]

maYkel-->>Ma cel 530 256ram Gf2mx--Myslę że komp jest nawet całkiem, natomiast faktycznie patch poprawia automapę straszliwie: )). Ale dopiero Mac powiedział mi jak się na to załapać. Bodziu jeszcze raz prośba o jakies info o Java script--chetnie bym coś podobnego jak ty zmajstrował na swej stronce :› Dobranoc wszystkim

20.02.2002
21:44
smile
[5]

brzeszczot [ Generał ]

VOSTOK - wiem, wiem, wiem ....... : )))) Wlasnie zapracowalem sobie na pierwszego mastera w grze - od magii wody, nakupowalem sporo najmocniejszych czarow z kazdej ze szkol - tylko teraz skupic sie na wskoczeniu na mastera w medytacji i sie zobaczy.....

20.02.2002
21:56
smile
[6]

VOSTOK [ Konsul ]

No cóż spać niemogę a to z powodu mojego wybujałego postu skierowanego do brzesczota :)) Brzeszczot--->>>Naprawdeę niemiałem nic złego na mysli-- i jak słusznie zauważył Adamus tylko sobie zażartować chciałem : (|. Bo widzisz WSZYSTKIE TWOJE POSTY JAKIE WIDZIAŁEM mją sens i w przeciwieństwie do wielu osób n.p MNie prezentują poziom i zawsze ale to zawsze mają sens.!!! Rozumiem twoje poirytowanie sam bym się wkurzył gdyby jakiś smarkacz (choc ja jusz smarkiem niejestem :]]) zaczął mnie naprowadzać na swoją wizję FORUM!!!. Pozdrawiam cię i mam nadzieję że niebędziesz miał mnie na swej liście most wanted :) A tym razen apeluje do twego...........................................Sumienai : )))))))))))))))))))))))) Hej hej i Dobranoc

20.02.2002
21:57
[7]

VOSTOK [ Konsul ]

No coz tak się ma aktualność postów pzrez modem--->>ale myślę że takie sprostowanie dobrze zrobi:::)))))

20.02.2002
22:08
smile
[8]

brzeszczot [ Generał ]

VOSTOK - moge powiedziec tylko - daj pyska , stary brachu !!!!

20.02.2002
23:10
smile
[9]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Dosyć z tą statystyką, bo statnio dużo nad nią popracowałem, he he !!! Czas na odpowiedzi i refleksje !!! It's time to begin!!! brzeszczot --> Ten gościu z (Player Desert) troszke przesadza, moim zdaniem robi przysłowową "burzę w szklance wody". Ma rację co do długości ładowania, ale z warstwami to trochę przesadził, ja tam korzystałem z powiększeń i większych problemów nie miałem :-))) Natomiast co się tryczy Journal'a to powiem szczerze mi zadnego problemu nie robi, może dlatego że trochę człowiek pogrywał w te gry RPG. Dla początkującego może troche niejasności jest ale przecież nie można podać wszystkiego na talerzu ! Tom Raider był łatwy ??? Może to nieodpowiedni przykład ale mnie troche poniosło ;-)) VOSTOK -->> Z pewnością pobije rekord ;-)) A moowiłem żeby nie pisać tak długich postów :(( Jego Post zawiera 20407 znaków :-o Katane --> Możesz mi podesłać swoja stronkę ??? Spróbuję Ci pomóc, nawet stworzyć tę księgę czarów (masz w końcu uproszczone zadanie, gdyż masz wersję polskojęzyczną ;-)) A jesli chodzi o Javascript to gorąco polecamtę stronkę:

20.02.2002
23:12
smile
[10]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

brzeszczot -->> Jeśli chodzi o recenzję Daggerfall'a tu trzeba przyznać ze opisali ją dobrze (czytałem ją w anglojęzycznym serwisie poświęconym Daggerfall'owi). Natomiast co sietyczy podsumowania to pozostawia wiele do życzenia. A mianowicie: Plusy - Jazda konna; Tu chyba Panowie przesadzili, co to za plus ??? ;-))) (No Comments !!!) Minusy: (Tu sprawa wygląda ż a ł o ś n i e !!!) I nie pozostawie tego bez komentarza :(( - Powielanie tych samych elementów. (Bardzo ogólne stwierdzenie i niewiadomo czego się tyczy :(( ) - Przerost formy nad treścią; (No to mnie najbardziej zabolało, kto to pisał ??? Ten Gość nie wie co napisał !!! A już napewno w tę grę nie zagrał.) - Grafika; (jak na tamte czasy całkiem niezła !) - Misje poboczne podobne do siebie; (Tu muszę się zgodzić, aczkolwiek jest taka różnorodność Gildii, że patrząc na całokształt to nie uważałbym tego za wadę :-)) - Błędy kodu; (To Fakt niezaprzeczalny !!) - Niewielka ilość gatunków przeciwników; (Kolejna bzdura !!! Bestiariusz składa się z ponad 40 różnych "gatunków", który posiada KAŻDY specjalną zdolność (Special Abilities) utrudniająca nam walkę z owym przeciwnikiem. To nawet dziś takiego bestiariusza niektóre cRPGi nie maja a w recenzjach wypadają całkiem nieźle ! Poza tym występują "humanoidalne" postacie które uprzykrzają nam życie praktycznie wzędzie, mowa tutaj jest oczywiście o: Archers, Assasins, Barbarians,Bards, Batlemages, Burglars, Knights, Mages, Monks, Nightblades, Rangers, Rogues, Sorcerers, Spellswords, Thieves, Warriors itp. Więc kto to pisze ?? :(( ) - Dźwięki (A co można zarzucić dzwiękom ??? Nawet dziś słucham jeszcze muzyczek w formacie MIDI właśnie z Daggerfall'a. Muzyka była naprawdę pięknie wkomponowana w całość (Podobne wrażenie, którego nigdy nie zapomnę wywarła na mnie gra Planescape Torment), a odgłosy w bitwach - zgrzyty, brzdęki mieczy, hmmm... ) Ach znów bym się rozpisał, ale nie o to chodzi, Daggerfall uważany jest, nie tylko przeze mnie, za grę należącą do KLASYKI Gier cRPG, której się nie da zapomnieć, wywiera raczej pewne piętno, które pozostaje na całe nasze życie. Reasumując Każdy ma prawo twierdzić jak mu się podoba, jednemu ta gra przypadnie do gustu w skrajny sposób (jak mi), a drugi skwituje: Do Luftu. Jednakże w ocenie powinno się być obiektywnym, konsekwentnym. A minusów znajdziemy praktycznie w każdej grze, w końcu każdy z nas jest odrębną indywidualnością i zawsze inaczej daną grę odbierze.

20.02.2002
23:17
smile
[11]

VOSTOK [ Konsul ]

A może ktos chciałby obcenic moja stronkę?? Jest jeszcze w niezbyt zaawansowanym stadium, a Katane twierdzi że ma złą kolorystykę. Jkaby ktos miał ochotę to bardzo proszę Bodziu-->>>Mi tez zrób taką księgę czarów :)))))))))

20.02.2002
23:42
smile
[12]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Vostok, brzeszczot --> tak sobie słucham tej waszej kłótni i doszedłem do jedynego słusznego wniosku. Całą sprawę wymyśliliście przez GG i wszystkie te posty daliście w celu zwiększenia swojego rankingu na tym wątku. Nieładnie!! STATSIARZE!!! ;-))) brzeszczot --> przeczytałem fragment tej recenzji i nie moge się nie zgodzić z autorem. Nie wymienił on jednak podstawowej wady - koszmarnej ilości walk (chyba, że zrobił to w pozostałej części recenzji). Jeśli chodzi o Daggerfall to wszystko pięknie wyjaśnił Bodziu i nie mam nic do dodania. Może tylko przyczepiłbym się do realistyczności walki. Moim zdaniem tej realistyczności nie ma, bo gdyby była to ginąłbym od jednego ciosu miecza ;-))

20.02.2002
23:47
[13]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Vostok, Katane --> Chętnie obejrzałbym sobie wasze wypociny wiec jeśli możecie, to mi je przyślijcie:) Vostok --> Jeśli chodzi o Nessie to polecam przywołać żywiołaka (najlepiej lorda - musisz mieć rozwiniętą divine magic) i postarać się, żeby jej ataki skupiły się na nim. Bardzo przydatna jest też harfa Diclaimer of Mending (Mass Heal), która uzdrawia zarówno członków drużyny jak i żywiołaka. Po pewnym czasie Nessie traci Enchant Iron Man (który zdaje się rzuca na początku) i zaczyna zdrowo obrywać (bez żadnych ujemnych "bonusów").

20.02.2002
23:51
smile
[14]

VOSTOK [ Konsul ]

Kilka wyjasnień Niemam GG brzeszczota (a szkoda) podaje zato swój 2197164 Stronke podeślę jutro najpózniej pojutrze O>K Gdzie mozna znależć tę harfę?? Bo narazie jej niemam na składzie : ) I myslałem że niewarto brac zywiołaka --trzeba ten błąd nadrobic :)) Pozdrawiam Hej hej

20.02.2002
23:58
[15]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Vostok --> Ooo... nie pamiętam gdzie jest harfa:( Ale warto poszukać, bo to podstawowy instrument w grze (razem z Rousing Drums). Używam go w każdej walce i po każdej walce. Uzdrawia do pełna prawie każdego i nie potzeba many:) A żywiołaka bierz koniecznie! Nieraz ratuje tyłek, a czasami jest wręcz niezbędny.

21.02.2002
00:02
[16]

brzeszczot [ Generał ]

To ja sie nawalam z goblinami i ogrami w Hall of the Lord Fire a tu tyle sie na watku dzieje.......hehehe Mac - dobre.... : ) VOSTOK -moje GG - 2371199 Dobra na dzisiaj spadam, bywajcie........

21.02.2002
08:26
[17]

Adamus [ Gladiator ]

Zywiołak, to podstawa. Ponieważ w drużynie mam dwóch magów, to moja taktyka jest następująca: Przywołuje dwoch żywiołaków, którzy wiążą w walce bezpośredniej przeważające siły wroga, a sam walę czym się da z daleka, ewentualnie zachodzę z boku jakąś wyselekcjonowaną jednostkę i berserkerem ją ;-))).

21.02.2002
08:52
[18]

brzeszczot [ Generał ]

Adamus - a Ty co sadzisz o recenzji D - wydaje sie byc uczciwa i pisana przez kogos kto ma jakies pojecie o grach RPG.... VOSTOK - jak bys mogl to przeslij mi swoja beta - stronki , bardzo chetnie ja przejrze i wyraze zdanie.... oto adresy : [email protected] [email protected] [email protected]

21.02.2002
09:07
[19]

Adamus [ Gladiator ]

Brzeszczot --> Co ja sądzę o Daggerfallu? Napisałem to w historii cRPGów, ale moge to jeszcze raz przytoczyć: Po tym, co zaprezentowała Arena i po tym, jakie zapowiedzi poprzedzały jej następczynię The Elder Scrolls II: Daggerfall, wydaną przez Bethesda Softworks, nie było chyba człowieka, który nie czekałby na nią z wielką niecierpliwością. Gdy wreszcie się ukazała, pod prawie wszystkimi względami przeszła najśmielsze nawet oczekiwania. Takiego olbrzymiego świata do zwiedzania jeszcze nigdy żadna inna gra nie oferowała. Mapa wielości tysięcy mil kwadratowych na niej mnóstwo miast, wiosek, ruin i lochów. W każdym mieście spotykaliśmy dziesiątki niezależnych bohaterów i mogliśmy podjąć się wykonania setek pobocznych zadań. W żadnej innej grze nie było też takiej swobody działania. Mogliśmy robić co chcieliśmy, rozwijać naszą postać w dowolnym kierunku i zabiegać o przynależność w różnych gildiach. Główny wątek polegający na rozwikłaniu zagadki związanej z pojawianiem się ducha poprzedniego władcy krainy mogliśmy w każdej chwili zostawić z boku i zająć się nowymi interesującymi sprawami. W grze jest kilka alternatywnych zakończeń i można przechodzić ją wiele razy, za każdym odkrywając coś nowego. Ten ogrom świata został jednak przypłacony monotonią. Mimo, ze gra oferowała nam zwiedzenie kilkuset miast i wiosek to po pewnym, niezbyt długim czasie nie dało się oprzeć wrażeniu, że każde z nich już widzieliśmy. Lochy, generowane losowo po zaliczeniu kolejnego, zaczynały nudzić (chociaż tutaj atmosfera była przednia i aż włos się jeżył, kiedy zagłębialiśmy się w ich mroki) – niestety nie mogliśmy liczyć na jakieś wyjątkowo ciekawe i unikalne lokacje. Ponieważ w celu awansu w gildii trzeba było wykonać niesamowite ilości questów, często byliśmy zmuszeni do wielokrotnego wykonywania tych samych zadań. Równie imponujący, co we wcześniejszej Arenie jest system tworzenia postaci, którą będziemy kierować. Do wyboru mamy kilka ras, osiem podstawowych współczynników, kilkanaście profesji i kilkadziesiąt różnych umiejętności. Do tego dochodzi ciekawy system czarów, gdzie możemy nawet tworzyć własne zaklęcia i przeogromna ilość różnych przedmiotów, broni, zbroi i magicznych artefaktów. Można by jeszcze długo wymieniać zalety tej gry, bo naprawdę jest o czym mówić i byłby to chyba najlepszy cRPG w historii tego gatunku, gdyby nie jedno małe ale... Takiej ilości błędów to jeszcze w żadnej innej grze nie było, do żadnej innej nie wydano też takiej ilości patchy. Niestety i tak nie naprawiły one wszystkiego. Z tego powodu nawet wśród miłośników była nazywana Buggerfallem. Wielka szkoda, że Bethesda nie poczekała jeszcze trochę z jej wydaniem i nie poprawiła przynajmniej tych najbardziej denerwujących błędów. Wydaje mi się, żę przytoczona przez Ciebie recenzja, raczej nie odbiega od mojego osądu. Natomiast Bodziu (nie urwij mi Bodziu głowy ;-))) jest jej wielkim fanem i będzie jej bronił jak lwica małych. Ale nie da się ukryć, że gra w tamtym cienkim okresie była jedną z najlepszych jakie sie ukazały na rynku i gdyby ją dopracować, to ho, ho, ho.

21.02.2002
09:15
smile
[20]

brzeszczot [ Generał ]

Bodziu - tak masz racje - D to gra poki co n i e p o w t a r z a l n a - moze nadchodzacy Morrowind przeskoczy poprzedniczke - ale nie wierze ze swiat gry bedzie tak obszerny jak tam Niektore minusy sa zasadne niektore sa zwyklym czepialstwem, na tamte czasy D byl przelomowy -wydaje mi sie nie mozna oceniac tej z perspektywy tylko i wylacznie dnia dzisiejszego... Boli to szczegolnie wtedy gdy widze jak w recenzjach nowych gier "szanowni redaktorzy" przymykaja oczy na ich ewidentne braki i wady - pytam sie Was ktore z pism mialo odwage ocenic Diablo2 tak jak naprawde zasluguje -czyli moim zdaniem na mocna 7, 8......?

21.02.2002
10:19
smile
[21]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

No to mamy roczniczę !!! Dokładnie rok temu watek powstał. Adamus -->> Może coś byś napisał w tym temacie jako iż Ty byłeś prekursorem :-))) brzeszczot -->> Masz rację, zobaczymy jak ten Morrowind wypadnie

21.02.2002
11:24
smile
[22]

Adamus [ Gladiator ]

Bodziu --> Jeszcze pięć i pół godziny ;-)))

21.02.2002
12:02
smile
[23]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Adamus -->> Wiem Wiem !!! Ale już się przygotuj ;-)))

21.02.2002
12:02
smile
[24]

Adamus [ Gladiator ]

Ale mogę i teraz parę słów powiedzieć (napisać ;-)). Chciałem podziękować wszystkim, którzy odwiedzili ten wątek i podzielili sie w nim swoimi wiadomościami i przemyśleniami na temat M&M VI (na początku) i innych gier cRPG. Zakładając ten wątek nie spodziewałem się, że tak sie on rozrośnie i że tyle osób się przez niego przewinie. Dziękuję rownież za dużą kulturę i poziom Waszych postów, co obecnie na forum jest naprawdę nie do przecenienia :-)). Mam nadzieję, że doczekamy sie wątku nr 100 i to w tym roku ;-))). Rysław --> Czy z okazji rocznicy Możesz się z nami podzielić wiadomościami o M&M IX?

21.02.2002
12:14
[25]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Z okazji rocznicy nowy obrazek z MM9:)

21.02.2002
12:18
[26]

Mac [ Sentinel of VARN ]

I jeszcze jeden...

21.02.2002
12:21
[27]

Mac [ Sentinel of VARN ]

...

21.02.2002
12:40
[28]

brzeszczot [ Generał ]

Mac - uwaga do zdjatka nr 1 - nareszcie beda opcje dialogowe do wyboru - tego mi zawsze brakowalo... Ciekawe tylko czy fabula bedzie elastyczna i czy bedzie przebiegala zaleznie od naszej postawy i czy podobnie reagowac beda NPCe

21.02.2002
12:48
smile
[29]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Mac -->> Ale inwentarz to mi absolutnie się nie podoba :(( Po co zmieniać coś co było bardzo dobre i sprawdzone. Było można widzieć całe Inventory, a teraz przewijanie klikanie itp. Jestem zwolennikiem jednak klawiszologii. Ach pozostanie tylko sentyment. Adamus -->> Ja również dziękuję Ci za stworzenie takiego wątku, który mnie "zniewolił" i pozostanę w nim do końca :))) Dzięki również za pewnego rodzaju moderowanie wątków, gdyż niejednokrotnie coś ostrego się na nim pojawiało. Do 1000 !!! ;-))

21.02.2002
13:50
smile
[30]

Katane [ Useful Idiot ]

Bdziu --> Nie, nein, niet, no! Nie chcę, abyś odwalał robotę za mnie! Nie zrozum mnie źle - ja po prostu robiąc tą stronę chcę się przede wszystkim UCZYĆ. A jak mi zrobisz księgę, to czego się nauczę? Może kiedyś osiągnę poziom wiedzy taki jak Twój, i wtedy pokarzę co potrafię ;-))) Adamus --> Przyłanczam się do podziękowań za najwspanialszy wątek na tym forum!

21.02.2002
16:43
[31]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Bodziu --> Inventory samo w sobie nie jest złe. Dopiero w porównaniu z poprzednim wypada beznadziejnie. Najważniejsze żeby w MM9 znowu pojawiły się tw wspaniałe pokręcone labirynty, który były w MM6, a których niestety nie było już w następnych częściach (może poza Escaton's Palace - a i ta lokacja nie dorasta do pięt Castle Alamos, Czy też Tomb of VARN) brzeszczot --> fabuła będzie elastyczna o czym kiedyś Caneghem wspominał w jakimś wywiadzie. Okien dialogowych mnie szczerze mówiąc nie brakowało, ale dobrze że je wprowadzono, bo zawsze to jakieś urozmaicenie. Ciekawe czy w MM9 będzie Arcomage:) To All --> Na obrazku obok widać okno sprzedaży\kupna w sklepach. Bardzo kojarzy mi się z Baldur's Gate.

21.02.2002
16:45
[32]

Mac [ Sentinel of VARN ]

A tutaj widać jakieś niwiadomoco. Czyżby ta niebieka kreska to była woda? Jeśli tak to niezbyt udana, ale równie dobrze może być to jakiś czar (Frost Ring?) zatrzymany w dość nieodpowiednim momencie.

21.02.2002
16:46
[33]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Zapomniałem obrazka:/

21.02.2002
16:55
[34]

Mac [ Sentinel of VARN ]

A tak będzie wyglądać mapa pojedynczej lokacji. Trochę podobna do tej z Crusders of M&M, mam tylko nadzieję, że nie będzie tak samo "czytelna".

21.02.2002
17:00
[35]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Księga czarów nie wiele się różni od tej z poprzednich części. I dobrze:)

21.02.2002
20:43
smile
[36]

brzeszczot [ Generał ]

Mac - obrazek z zombi / - oby to by rzeczywisciel frost ring !!! ale wydaje mi sie patrzac na komentarz walki ze to zombi rzuca jakiegos spella screen przedstawiajacy zakupy w sklepie - buuuuuu.... nie podoba mi sie - styl przyjety w poprzednich czesciach byl o wiele lepszy ksiega czarow -dobrze ze nie ruszali.....

21.02.2002
20:46
smile
[37]

brzeszczot [ Generał ]

Aha -kupilem Gorasula -ciekawe czy sie bardzo zdenerwuje, hehehehe.......

21.02.2002
21:20
[38]

VOSTOK [ Konsul ]

Chciałem tylko powiedziec ze wszystkim zainteresowanym stronkę podeślę Jutro wieczorkiem :)

21.02.2002
21:50
[39]

Katane [ Useful Idiot ]

VOSTOK --> Mam jeszcze jedną radę - nie używaj edytorów graficznych. Robią masę niepotrzebnego kodu. Poza tym, widziałeś jak stronka wygląda na 800x600??

21.02.2002
22:03
[40]

VOSTOK [ Konsul ]

Katane>>chetnie, ale ile czasu by mi to zajęło. Co do 800x600 to chyba nieliczni z tego korzystają. Po maturce zobaczymy :) Pozdrawiam!!!

21.02.2002
22:09
[41]

n0grav [ Konsul ]

ja korzystam z tekstowki, wiec wypraszam sobie uwagi na temat "kto korzysta z 800x600" tak, mam 19 calowy monitor, a i tak wole tekstowke, bo wszystko jest bardziej przejrzyste (zakladajac, ze autor mial mozg gdzie trzeba)

21.02.2002
22:28
smile
[42]

VOSTOK [ Konsul ]

No cóż ja mózgu niemam tam gdzie trzeba a może nawet wogóle. Jak bym miał 19............. Ale faktycznie w 800 ta strona to jedna wielkie gówno!!!! Wstyd. Ale gdybym miał 19 cali monitor to..............................................

22.02.2002
00:54
[43]

Adel [ Pretorianin ]

********** (tu wstawcie brzydkie wyrazy :), a tak poza tym to już pewnie był to poruszany problem... dlaczego nie moge oddać tych słoików na dusze, czy jak to się nazywa :) maximusowi (czy jakoś tak :)???? kurde zdobyłem je i (_|_) bo nie widzi on ich w moim ekwipunku... pamiętam, że kiedyś też był taki problem, który na szczęście mnie ominął.. ps. gdzie jest góra grzmiącej pięści czy jakoś tak ?:)) tam mam znaleźć słoik dla siebie =]]] ps.2. sorki jeśli poruszyłem temat który już był, ale szczerze mówiąc nie chce mi się szukać

22.02.2002
07:29
smile
[44]

Katane [ Useful Idiot ]

Adel --> Na odwrót :-) Słoiki dla siebie masz już w ekwipunku (to te z Muów Mgły, tak?). Natomiast w Górze Grzmiącej pięści są te dla Maximusa. Aby tam dojść, musisz pójść do Kamiennego Miasta do miejsca, gdzie szwędali się troglodyci. W tunelach znajdziesz wejście do innych jaskiń, a następnie do Nighon. W Nighonie jest ta nieszczęsna góra.

22.02.2002
08:47
smile
[45]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Mac -->> A czary ??? Znów jakieś przewijanie, straszna rzecz, lepiej było widzieć wszystkie czary z danego kanonu. No mam nadzieję że NWC nadrobi grywalnością no i tymi wielkimi lochami ! Katane -->> Nie trzeba mi powtarzać kilka razy nie, cyt "Nie, nein, niet, no!" Wydaje mi się iż użycie takiej hiperboli (po lit.) jest nadwyraz nie uprzejme z Twojej strony, ale ja jako w porządku facet przyjmę to za nie byłe :)))

22.02.2002
08:58
[46]

brzeszczot [ Generał ]

Jakies zla aura, karma, zle fluidy i gzy gryza wsciekle - a siekiera wisi w powietrzu - czemu wszyscy tacy nerwowi ???? mnie dopadlo watek temu, teraz dopadlo Bodzia (pozdrawiam), u mnie w robocie nie lepiej - szef lata jak opetany, oooooo....... wlasnie patrzy mi na rece, dopada do mnie, krzyczy "Co znowu ten watek, je ci dam nie......"

22.02.2002
09:16
smile
[47]

Owen [ ]

Ddzień dobry :-) Słońce świeci, lekki mrozek, zapowiada się piękny dzień. Życzę tego wszystkim :-)) VOSTOK ---> MM8 Oststnio po wyczyszczeniu wszystkiego co było na dwóch mapach (wąwóz goroty i marmooroods) metodą Katane (Armageon a w dungeonach Dragon Breath). Po takim zabiegu podniosłem poziom o 2. W takim tębie do 201 będę dochodził chyba rok :-\ Wygląda na to, że twój wynik będzie nie pobity :-)

22.02.2002
09:45
smile
[48]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

brzeszczot --> Jaka zla Aura ??? Jak patrzę na screeny MM9 lub też Morrowind to od razu mi lepiej ;-))) A ten mi się najbardziej podoba :-))

22.02.2002
09:57
[49]

Mac [ Sentinel of VARN ]

brzeszczot --> Ja wolę ten. Jest taki ciepły i przyjemny... Boże co ja gadam ;-))

22.02.2002
09:59
[50]

brzeszczot [ Generał ]

Bodziu - rzeczywiscie ladny Mac -wrzuc moze reszte tych screenow - sa tego chyba warte - wiesz ten z Party Formation, witrazem, z tymi rycerzami (?)....... mlynem.....

22.02.2002
10:01
[51]

brzeszczot [ Generał ]

ja nie moge cos wejsc na gamespota i rpgdot

22.02.2002
10:05
[52]

Mac [ Sentinel of VARN ]

brzeszczot --> jeszcze nie oszalałem, żeby ściągnąć to wszystko z gamespota:)

22.02.2002
10:06
[53]

Mac [ Sentinel of VARN ]

...

22.02.2002
10:07
[54]

brzeszczot [ Generał ]

Mac - : ), siedze w robocie - wrzuc mi adres gamespota to zamieszcze : )

22.02.2002
10:07
[55]

Mac [ Sentinel of VARN ]

A mini-mapy ciągle nie widać:(

22.02.2002
10:07
[56]

brzeszczot [ Generał ]

ale chyba juz nie ma takiej potrzeby -serdeczne dzieki.....

22.02.2002
10:08
[57]

Mac [ Sentinel of VARN ]

brzeszczot --> Mam myśli, że te obrazki biorę z innej storny, bo gamespot zawsze ładuje mi się całe wieki:)

22.02.2002
10:10
[58]

brzeszczot [ Generał ]

Mac - World Might&Magic....... ? Jesli nie zamiesc link : )

22.02.2002
10:11
[59]

Mac [ Sentinel of VARN ]

"Oślizgi" w natarciu:)

22.02.2002
10:12
[60]

Mac [ Sentinel of VARN ]

bzeszczot --> Nie inaczej - MM World Frank's Fanpage:)

22.02.2002
10:14
smile
[61]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Wyprawa na wiatraki (vide Don Kiszot):))

22.02.2002
10:14
smile
[62]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Mac -->> Ten ostatni jest najladniejszy, efekty świetlne wzbudzają u mnie radość ;-)))

22.02.2002
10:16
[63]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Gwieździste niebo zrobili wspaniale:) Znowu będę stał i gapił się w górę jak za czasów MM6 i jego zachodów słońca:)

22.02.2002
10:17
smile
[64]

Mac [ Sentinel of VARN ]

A temu panu z niewiadomych przyczyn świecą klejnoty:)

22.02.2002
10:19
smile
[65]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Ten pan zmarzł i odpadły mu uszy. Poza tym powinien zainwestować w Tik-Taki, bo mu Jedzie!

22.02.2002
10:22
smile
[66]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Mac --> Czuję że po takiej porcji screenów, jak wyjdzie gra mm9 to napewnbo wezmę urlop ;-)) Obrazki są naprawdę zachęcające :-)))

22.02.2002
10:26
[67]

brzeszczot [ Generał ]

Ten z rycerzami jest bardzo fajny...... a ten zmarźluch to chyba Mister Yeti....

22.02.2002
11:22
[68]

Katane [ Useful Idiot ]

Bodziu --> Przepraszam, jeśli to tak zabrzmiało. Wierz mi, nie chciałem Cię obrazić.

22.02.2002
12:08
smile
[69]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Katane ->> Spox !! Było minęło :-))) Lepiej powiedz gdzie ta Twoja stronka , bo chętnie bym ją sobie zobaczył :-)))

22.02.2002
12:22
smile
[70]

Katane [ Useful Idiot ]

Bodziu --> Wczoraj wysłałem... Jeszcze nie doszła?

22.02.2002
12:29
smile
[71]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Katane --> OK, narazie mam problemy z odbiorem poczty, ale wieczorem obdiore w domq !!! Dam Ci znać co można byłoby poprawić :))) I jak tam JavaScript ????

22.02.2002
12:39
[72]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Katane -->> Albo prześlij mi ją na konto: [email protected]

22.02.2002
12:39
[73]

brzeszczot [ Generał ]

Panowie - buuuuuu niestety bede odciety od netu do niedzieli wieczor -takze pozdrawiam wszystkich i bywajcie...

22.02.2002
12:51
[74]

Katane [ Useful Idiot ]

Bodziu --> Nijak :-/ Nie miałem jeszcz eczasu na "studiowanie" :-) Sam wiesz, jak człowiek zacznie grać w MM6... Brzeszczot --> Wyrazy współczucia. Wiem jak to jest... Na jak długo Ci odcinają?

22.02.2002
12:53
smile
[75]

Katane [ Useful Idiot ]

Brzeszczot --> No masz, ale ze mnie baran :-) Niedoczytawszy :-)

22.02.2002
13:14
smile
[76]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Katane -->> Jeśli chodzi o merytorykę to muszę przyznać iż się napracowałeś :-))) Wizualna strona to naprawdę baardzo ciężki orzech do zgryzienia, sam z tym się borykam i cały czas próbuję to zmienić i nie mam za bardzo koncepcji, ale cały czas myślę. Tak tez z czasem i Ty coś z tym zrobisz. Aha dzięki za umieszczenie linka do mojej strony, no i spróbuj zmienic link na coś takiego: <a href="https://mbko.republika.pl" target="blank">. No i koniecznie spróbuj dodać pewne elementy w Javie Scripcie :-))) Trochę dynamiki.

22.02.2002
13:17
smile
[77]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Katane -->> Aha i do czego służy ten plik z rozszerzeniem *.apf ????

22.02.2002
13:35
smile
[78]

Katane [ Useful Idiot ]

Bodziu --> A nie zrobiłem blank w targecie? Już naprawiam :-) A plik *.apf to Projekt HomeSite'a :-)

22.02.2002
13:53
smile
[79]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Katane --> No tak się domyśliwałem że to jakiś plik edytora Html'a, ale polecam Ci naprawdę Pajączka, bardzo dobry program do HTML.

22.02.2002
14:21
smile
[80]

VOSTOK [ Konsul ]

Owen>>>Niewiem czemu miałoby ci ąż tak długo zejść?? Myślę że grając w takim tępie miesiąc beziesz już miał poziomek 2 razy większy. A ja żeby zweryfikować zacznę znowu naparzac MM8. Myślę zę te 15 latek które miałem to wystarczający czas na Nabicie takiego poziomka. Aha bym zapomniał, MM8 ma chyba limit Xp a raczej leveli, niemogłem przeskoczyć 200lvl chociaż próbowałem. Życze powodzenia!! A ktoś może mi powiedzieć od czego zależą punkty w Serii MM?? Strone wyślę zainteresowanym dziś wieczorkiem.

22.02.2002
14:40
[81]

Adel [ Pretorianin ]

Katane --> ale to są te słoje nie związane z awansem na Lisza (4 sztuki) to jest z misji od doradcy jakiegoś tam Archibalda. aha tak myślałem, że to gdzieś w Nighonie jest tylko dokładnie nie pamiętałem gdzie to wejście (coś mi świtało, że w jakiś kopalniach) :)) btw. byłem i u tego od awansu na Lisza też ich nie chciał...

22.02.2002
14:48
[82]

Adel [ Pretorianin ]

boże jaki szyk zdania.... od jakiegoś tam doradcy Archibalda <-- tak to miało brzmieć :) słój do awansu na Lisza ma być z Góry Grzmiącej ..., a te których nie "widzi" w ekwipunku z Celeste - z Pola Treningowego (czy jakoś tak :)

22.02.2002
14:56
smile
[83]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

VOSTOK -->> Jakie punkty ????

22.02.2002
15:49
smile
[84]

VOSTOK [ Konsul ]

Bodziu>>No te z Dyplomu :)) Mi sie wydaje że zależa od lvl i czasu przejścia??

22.02.2002
15:50
smile
[85]

VOSTOK [ Konsul ]

Mac,Brzeszcot>>>Wysłałem stronkę, i czekam na opinie :)

22.02.2002
15:53
[86]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Vostok --> Zdecydowanie najbardziej zależą od czasu przejścia. Świadczy o tym chociażby dyplom huga. Wydaje mi się, że już na początku gry ma się określoną liczbę punktów, i pewne rzeczy wpływają na nie dodatnio (level, kasa, fame), bądź ujemnie (czas gry).

22.02.2002
16:03
smile
[87]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

Mac -->That's Right !!! VOSTOK --> Już Mac Ci odpowiedział, nie mam nic więcej do dodania ;-))

22.02.2002
17:04
[88]

Katane [ Useful Idiot ]

Adel --> Daj kazdej postaci po jednym słoiku i wtedy zagadaj z tym kolesiem od awansu na lisza.

22.02.2002
17:05
smile
[89]

Katane [ Useful Idiot ]

Bodziu --> Jeśli coś miałoby przebić HomeSite'a, to musiałoby być naprawdę genialne. Po prostu dla mnie ten edytor jest bezkonkurencyjny :-)

22.02.2002
18:02
[90]

Mac [ Sentinel of VARN ]

Katane --> twoja strona od strony graficznej jest w zasadzie be zarzutu. Co do zawartości strony to warto byłoby dodać: - zjęcia kreatur i broni obok opisu, lub odnośniki do nich. - mapy podziemi i krain (orginalny pomysł;)) z ważniejszych miejsc. - opis wszystkich turniejów (jaka musi być wartość statystyk, żeby wygrać dany turniej). - ceny żarcia i koszt noclegu w poszczególnych tawernach. - warunki zwycięstwa arcomage w poszczególnych lokacjach. Porady ds. Arcomage. to tyle na razie:) Vostok --> Na razie mogę się tylko o grafice strony wypowiedzieć. Ogólnie bez zarzutu, ale: - w górnej ramce cegły są pionowe, a w bocznej poziome - przy złączeniu ramek głupio to wygląda, także lepiej niech będą takie same w obydwu (złączenie ramek można wtedy ładnie obrobić photoshopem, żeby nie wyglądało sztucznie). - złączenia ramek z głównym oknem tez wyglądają trochę dziwnie. Są sobie cegły, a tu nagle czarna pustka.... Powinieneś wstawić między nie jakąś wąską kolumnę, albo Photoshopem sprawić, żeby cegły zaczęły się zamazywać razem z czernią przy złączeniu ramki z oknem głównym (nie pytaj jak, bo photoshopem bawiłem się ostatni raz daaaaaaawno temu).

22.02.2002
18:29
smile
[91]

VOSTOK [ Konsul ]

Mac>>>Twa wersja z cegiełkami tzn na odwrót była juz testowana przezemnie, i ogólnie wygladał gorzej. Szukam teraz jakiegos rozwiązania w stylu dachówki. :) A kolory sa w porzadku?? bo katane narzekał............. Wiem że treści narazie niewiele ale moze jakoś masz możliwość wyrażenia opinni wstępnej :)

22.02.2002
18:32
smile
[92]

Katane [ Useful Idiot ]

Mac --> 1. Bez szans :-( Te jpg'i ważyłyby ze 30 mega, a jak ja taką ilość na modemie wysłać? 2. Postaram się. Muszę sobie coś zostawić do aktualizacji ;-))), więc zrobię później :-) 3. Tiaaa, tylko skąd to wezmę? 4. Poszukam, jak znajdę, zamieszczę. Tylko w jakim dziale? 5. jw. Bodziu --> Obok jest screen z HomeSite'a. Ładny programik, nieprawdaż? :-) Spotkałeś już się z nim? All --> Sorki za offtopici o edytorach :-)

22.02.2002
18:34
smile
[93]

Katane [ Useful Idiot ]

Qrczak, zapomniałem skrina :-)

22.02.2002
18:51
smile
[94]

VOSTOK [ Konsul ]

Mam pytanie dotyczące daggerfall'a>>>Czy ma ktoś 100% pełną wersje ???? Kiedys szukałem po całym necie, z miernym skutkiem. Na staregry.pl mają wycięta i nieda się w nią grac. Wiecie cos o jakiejs Lepsiejszej???

22.02.2002
18:52
[95]

VOSTOK [ Konsul ]

Mam pytanie dotyczące daggerfall'a>>>Czy ma ktoś 100% pełną wersje ???? Kiedys szukałem po całym necie, z miernym skutkiem. Na staregry.pl mają wycięta i nieda się w nią grac. Wiecie cos o jakiejs Lepsiejszej???

22.02.2002
18:54
smile
[96]

VOSTOK [ Konsul ]

Sorry za dwuklik, wygląda na to że jeśli klika sie z innej strony niż Gol Post Maszin poprawnie niedział :)

22.02.2002
18:58
smile
[97]

VOSTOK [ Konsul ]

jako że zbliżamy się do końca ...................................................

22.02.2002
19:01
smile
[98]

VOSTOK [ Konsul ]

........Nie pozostaje mi nic innego niż zaprosic wszystkich.....

22.02.2002
19:03
smile
[99]

VOSTOK [ Konsul ]

DO nowego wątku znajdującego sie pod Adresem.:

22.02.2002
19:18
[100]

Adel [ Pretorianin ]

Katane --> thx za hinta, tak zrobiłem i już liszem pomykam =]]] ale mm7 musi iść na bok, teraz Disciples 2 męcze :>

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.