GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Windows 2000

05.09.2004
22:24
smile
[1]

child_91 [ Pretorianin ]

Windows 2000

Pytanie do użytkowników Windows 2000: Czy na tym systemie chodzą wszystkie gry które chodzą na Win XP ?? Korzystam z XP ale słyszałem że 2000 jest mniej zasobożerny, proszę o wasze opinie i refleksje do do win 2000.

05.09.2004
22:29
[2]

hopkins [ Wieczny Optymista ]

hehe ja uzywam tylko windowsa 2K i nie marudze :P z gier nie chodzil mi MK trilogy i Project IGI ale igi tez chyba na xp nie chodzi ale glowy uciac nie dam. a tak to chodzi bardzo stabilnie i nie jest cukierkowy jak XP :P

05.09.2004
22:29
smile
[3]

>Luzer< [ Music Addict ]

Siedze na Win2000 około 1.5 roku i nie ma problemów(np z grami)-polecam ten system krótko mówiąc

05.09.2004
22:36
[4]

child_91 [ Pretorianin ]

A używał ktoś z was WinXP żeby stwierdzić czy Win200 jest mniej zasobożerny ??

05.09.2004
22:46
[5]

hopkins [ Wieczny Optymista ]

childa_91-->uzywalem ale roznicy nie dostrzegam :P

05.09.2004
23:23
[6]

child_91 [ Pretorianin ]


A jaki masz sprzęt ?? Bo ja mam Celeron 1700 więc nawet mały skok wydajności się liczy

05.09.2004
23:25
[7]

hopkins [ Wieczny Optymista ]

Athlon2000+ karta graficzna S3 savage4 16MB no moze karta nie na windowsa ale chodzil stabilnie i szybko a ramu 256

06.09.2004
05:26
[8]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

child_91
Windows wk jest stabilniejszy i chodzi zdecydowanie szybciej, anizeli WindowsXP, nie masz sie nad czym zastanawiac.
Jest jednak jeden minus, gdy dzialaja bez problemow, ale niektore osiagaja do 5-10% mniejsza wydajnosc.

06.09.2004
05:28
[9]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

*Windows2K

Procesor nie ma wiekszego znaczenia na dzialnie Windowsow, najwazniejsza jest pamiec.
Dla Win2K absolutnie wystarczy 128-256, dla WinXP potrzeba 528 do optymalnego dzialania.

06.09.2004
09:14
[10]

legrooch [ Legend ]

The Wanderer ==> Mylisz się. Przesadziłeś z RAMem. :) Procesor nie ma znaczenia, jeżeli jest powyżej powiedzmy 1GHz.

Windows 2000 Professional zajmuje w pamięci około 90-100 MB defaultowo, natomiast XP około 120-140.

I jeden i drugi system działa ok na 256MB. W XP zawsze można powyłączać niechciane serwisy i nie ma problemu. Można XP ściąć na 80-90MB.
Dodatkowo nLite może go ciachnąć na 60MB RAM.

06.09.2004
09:16
smile
[11]

The Wanderer [ green eye of the secrets ]

legrooch
Korzystanie z WinXP bez 528MB RAM'u to masochizm, to raz.
Dwa - wiekszosc osob nie ma pojeciu o odchudzaniu Windowsa i radzenie im tego nie jest zbyt rozsadne.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.