GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie o wyjazd do Austrii.

05.09.2004
12:02
[1]

White Star [ Soldier ]

Pytanie o wyjazd do Austrii.

wiem ze przed wejściem do UNII mozna było siedziec w Austrii nie dłużej niz 3 miechy. czy teraz się coś zmieniło??

05.09.2004
12:13
[2]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Wszystko. Możesz sobie tam zamieszkać legalnie :)
Na pracę wciąż potrzebne jest zezwolenie (okres przejściowy jak w Niemczech).

05.09.2004
12:15
smile
[3]

White Star [ Soldier ]

czyli ze moze jechac na ile chce?? do rodziny

05.09.2004
12:20
smile
[4]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

AFAIK tak. Ale nie wiem jak z obowiązkiem meldunkowym i takimi tam formalnościami w Austrii.

Poza tym - na jakiej podstawie ktokolwiek ma wiedzieć jak długo przebywasz w Austrii?

Na granicach pogranicznikom często nie chce się zerkać do paszportów, nie wspominając o wbijaniu pieczątek obywatelom UE.

No i zawsze możesz wjechać na dowodzik (jak nie przez Czechy, to przez Niemcy, a dalej nie ma granic :)

05.09.2004
12:27
[5]

White Star [ Soldier ]

acha:D dzięki:D

05.09.2004
12:34
smile
[6]

Misiaty [ The End ]

a.i.n. ma tylko częściowo rację. Masz prawo do 90 dniowego pobytu w Austrii bez legalizacji tego pobytu :) W innym wypadku musisz dopełnić kilku formalności.

Ze strony podanej w linku:

"AUSTRIA

Od dnia 1 maja 2004 roku pobyt obywateli polskich na terytorium kraju członkowskiego UE do 90 dni nie wymaga legalizacji. W przypadku pobytu dłuższego niż 3 miesiące należy wystąpić do właściwych organów z wnioskiem o zezwolenie na pobyt.

ZARYS PROCEDUR dotyczących pobytu dłuższego niż 90 dni:

- istnieje obowiązek meldunkowy;
- należy zgłosić się do właściwego urzędu meldunkowego (dzielnicy lub gminy) w ciągu 3 dni roboczych od dnia przyjazdu do Austrii; turyści w hotelach lub schroniskach są zobligowani w ciągu 24 godzin zgłosić swój pobyt w księgach rejestrujących gości;
- dokumenty: paszport lub dokument tożsamości, wypełniony formularz meldunkowy (w odpowiednich miejscach również przez osobę wynajmującą mieszkanie);
- przy wyjeździe z Austrii należy pamiętać o wymeldowaniu się;
- w przypadku niedopełnienia lub nieterminowego dopełnienia obowiązku meldunkowego trzeba liczyć się z grzywną w wysokości 726 €;
- wymagane uzyskanie zezwolenia na podjęcie pracy;
- patrz także: https://www.handelsratpolen.at/publikacje/pages/publikacje_pl.htm "

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.