GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z athlon 1700+, czemu tylko 1100 mhz ?

05.09.2004
11:11
smile
[1]

Big Monkey [ Legionista ]

Problem z athlon 1700+, czemu tylko 1100 mhz ?

witam mam pewien problem, posiadam procek athlon xp 1700+, oraz plyte glowna elitegroup k7s5a, dotychczas procesor dzialal mi w 1100 mhz, jednak z czasem zaczelo mnie to irytowac i postanowaliem wkoncu cos z tym zrobic, ponownie przestawilem w biosie aby dzialal w 1400 mhz, jednak za kazdym razem gdy to robie komputer zacina sie po jakiejs minucie, wiecie moze cos tym faktem zrobic ? przestawic zworki na plycie gl. ? (nie pomoglo), sciagnac jakas nowa wersje biosa ? (to chyba troche ryzykowne :)), czy moze nic na to nie poradze ze kupilem gowniana plyte do procesora

05.09.2004
11:17
smile
[2]

Prezes_Krzychu [ PREZES ]

to tylko ECS ....

Fsb na 133 powinno byc ... a XP 1700+ powinien chyba na 1470Mhz latac a nie na 1400Mhz

05.09.2004
11:20
[3]

Big Monkey [ Legionista ]

no fakt powinien dzialac 1470 mhz, a umnie dziala w 1100 mhz kiedy mam ustawione 100/100 mhz, w momencie gdy przestawiam na 133/133 mhz to komp wiesza sie i w tym tkwi problem

05.09.2004
11:26
[4]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Big Monkey --> Możliwości jest kilka. Albo masz za słaby zasilacz i nie wyrabia po podkręceniu. Albo trzeba podnieść napięcie procesora. Albo procesor się przegrzewa. Na początek sprawdź temperaturę. Potem odłącz wszystkie napędy i przestaw fps. Jeśli komputer się nie zawiesi, to znaczy, że zasilacz za słaby.

05.09.2004
11:29
[5]

Iceman_87th [ Generaďż˝ ]

upgreade biosu powinien pomoc. Ten AMD musi isc na magistrali 133. jezeli nei wstaje to w zasadzie moga byc 2 przyczyny: za maly prad - moze byc na zasilaczu ale rownie dobrze na socket-cie (plyta jest beznadziejna), albo procesor jest dupniety (ewentualnie ma za slabe chlodzenie)

05.09.2004
11:42
[6]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

masz sdr czy ddr?jak sdr to tak czasem bywa ze nie chce działac(sam mam k7s5a)

05.09.2004
11:47
[7]

Big Monkey [ Legionista ]

sdr

05.09.2004
12:04
[8]

Vasago [ spamer ]

No to ustaw pamieci asynchronicznie w stosunku do procka.

05.09.2004
12:24
[9]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

ustaw 133 dla procesora i 100 dla pamieci.

05.09.2004
12:29
[10]

Trollf [ ]

w przypadku tej plyty i tego procesora to nie ma co kombinowac z ustawieniami i zworkami bo tylko upgrade biosu pomoze... ten przypadek znam z autopsji, gdyz swego czasu pracowalem w serwisie...

05.09.2004
13:29
[11]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

ta płyta nie działa asynchornicznie ;]

05.09.2004
13:41
[12]

goldenSo [ AnomaliA ]

a jakie masz pamięci pc-100, pc-133 czy moze wyzsze?

05.09.2004
13:43
[13]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

ludzie ja miałem taki sam problem tylko ze z 1600xp+ musiał działac na 124/124 a teraz na ddr to duron chodzi nawet 150/150,sdr miałem 133

05.09.2004
14:15
[14]

Big Monkey [ Legionista ]

wzorzec --> nie ma takiej mozliwosci, mozna ustawic jedynie 100 mhz procesor, 133 pamiec

Trollf --> chyba pierwsze co zrobie to sciagne nowa wersje biosu, tylko musze poszukac innego zrodla niz pod linkiem, bo tam nie mozna sciagnac

05.09.2004
14:43
[15]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

sciagnij cheepobios.

05.09.2004
14:48
smile
[16]

goldenSo [ AnomaliA ]

a potem bedzie watek pomocy z biosem

05.09.2004
18:07
smile
[17]

Big Monkey [ Legionista ]

zainstalowalem nowa wersje biosa i... nie pomoglo...

05.09.2004
18:35
[18]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

to musisz sobie sprawić ddry, albo wymienić płyte albo pogodziś sie z Athlonem 1100 zamiast 1700xp. Innego wyjścia nie widze. Ja tez mam tą płyte i tez miałem sdry, ale szybko je zmieniłem i dziala bez problemu na 133/133. Pozdr.

05.09.2004
18:48
smile
[19]

k-4-7 [ Junior ]

co zrobic aby na k7s5a móc zamontowac procesor powyzej 1400 taki mam obecnie i chyba jest to max bez zmiany biosa i ile na tego dinozaura mozna maksymalnie zamontowac

05.09.2004
18:51
[20]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

k-4-7 -----> ja mam xp 1.7 Athlona i działa bez problemu, ale chyba nowy bios i tak bedzie potrzebny. A ta płyta to CHYBA do xp2000+ pociągnie max, ale nie jestem pewien...

05.09.2004
18:59
[21]

k-4-7 [ Junior ]


dzieki
znasz moze jakis sprawdzony link z biosem

05.09.2004
22:14
[22]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Big Monkey --> A sprawdziłeś zasilacz? Bo na 99% to właśnie jego wina.

05.09.2004
22:16
smile
[23]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

k-4-7 ---> daj mejla to ci prześle bios z flashem i instrukcją. Sam go używam i działa. :)

05.09.2004
22:22
[24]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Neo_zion ---> to nie jest wina zasilacza. Po prostu to wada techniczna tej płyty. Nie w pełni działa z SD-Ramami. Ja i mój kumpel mieliśmy takie same problemy z SD-Ramami i wymieniliśmy na DDR'y.

05.09.2004
23:18
[25]

wzorzec [ spawacz dziobowy ]

k-4-7 --> na stronie producenta sa biosy. na najnowszym plyta pociagnie athlona xp2400+

06.09.2004
11:45
[26]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

KaM1kAzE® --> Ja bym jednak stawiał na zasilacz. Procesor chodzi na wyższej częstotliwości i ciągnie więcej prądu. Jeśli płyta nie wpełni działałaby z pamięcią SDRAM, to miałby kłopoty już wcześniej. Znajomy kiedyś miał w kafejce sporo tych plyt z SDRAM i z żadną nie miał problemów.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.