
Big Monkey [ Legionista ]
Problem z athlon 1700+, czemu tylko 1100 mhz ?
witam mam pewien problem, posiadam procek athlon xp 1700+, oraz plyte glowna elitegroup k7s5a, dotychczas procesor dzialal mi w 1100 mhz, jednak z czasem zaczelo mnie to irytowac i postanowaliem wkoncu cos z tym zrobic, ponownie przestawilem w biosie aby dzialal w 1400 mhz, jednak za kazdym razem gdy to robie komputer zacina sie po jakiejs minucie, wiecie moze cos tym faktem zrobic ? przestawic zworki na plycie gl. ? (nie pomoglo), sciagnac jakas nowa wersje biosa ? (to chyba troche ryzykowne :)), czy moze nic na to nie poradze ze kupilem gowniana plyte do procesora

Prezes_Krzychu [ PREZES ]
to tylko ECS ....
Fsb na 133 powinno byc ... a XP 1700+ powinien chyba na 1470Mhz latac a nie na 1400Mhz
Big Monkey [ Legionista ]
no fakt powinien dzialac 1470 mhz, a umnie dziala w 1100 mhz kiedy mam ustawione 100/100 mhz, w momencie gdy przestawiam na 133/133 mhz to komp wiesza sie i w tym tkwi problem
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
Big Monkey --> Możliwości jest kilka. Albo masz za słaby zasilacz i nie wyrabia po podkręceniu. Albo trzeba podnieść napięcie procesora. Albo procesor się przegrzewa. Na początek sprawdź temperaturę. Potem odłącz wszystkie napędy i przestaw fps. Jeśli komputer się nie zawiesi, to znaczy, że zasilacz za słaby.
Iceman_87th [ Generaďż˝ ]
upgreade biosu powinien pomoc. Ten AMD musi isc na magistrali 133. jezeli nei wstaje to w zasadzie moga byc 2 przyczyny: za maly prad - moze byc na zasilaczu ale rownie dobrze na socket-cie (plyta jest beznadziejna), albo procesor jest dupniety (ewentualnie ma za slabe chlodzenie)
hubs [ Stand UP Speak UP ]
masz sdr czy ddr?jak sdr to tak czasem bywa ze nie chce działac(sam mam k7s5a)
Big Monkey [ Legionista ]
sdr
Vasago [ spamer ]
No to ustaw pamieci asynchronicznie w stosunku do procka.
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
ustaw 133 dla procesora i 100 dla pamieci.
Trollf [ ]
w przypadku tej plyty i tego procesora to nie ma co kombinowac z ustawieniami i zworkami bo tylko upgrade biosu pomoze... ten przypadek znam z autopsji, gdyz swego czasu pracowalem w serwisie...
hubs [ Stand UP Speak UP ]
ta płyta nie działa asynchornicznie ;]
goldenSo [ AnomaliA ]
a jakie masz pamięci pc-100, pc-133 czy moze wyzsze?
hubs [ Stand UP Speak UP ]
ludzie ja miałem taki sam problem tylko ze z 1600xp+ musiał działac na 124/124 a teraz na ddr to duron chodzi nawet 150/150,sdr miałem 133
Big Monkey [ Legionista ]
wzorzec --> nie ma takiej mozliwosci, mozna ustawic jedynie 100 mhz procesor, 133 pamiec
Trollf --> chyba pierwsze co zrobie to sciagne nowa wersje biosu, tylko musze poszukac innego zrodla niz pod linkiem, bo tam nie mozna sciagnac
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
sciagnij cheepobios.

goldenSo [ AnomaliA ]
a potem bedzie watek pomocy z biosem

Big Monkey [ Legionista ]
zainstalowalem nowa wersje biosa i... nie pomoglo...
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
to musisz sobie sprawić ddry, albo wymienić płyte albo pogodziś sie z Athlonem 1100 zamiast 1700xp. Innego wyjścia nie widze. Ja tez mam tą płyte i tez miałem sdry, ale szybko je zmieniłem i dziala bez problemu na 133/133. Pozdr.

k-4-7 [ Junior ]
co zrobic aby na k7s5a móc zamontowac procesor powyzej 1400 taki mam obecnie i chyba jest to max bez zmiany biosa i ile na tego dinozaura mozna maksymalnie zamontowac
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
k-4-7 -----> ja mam xp 1.7 Athlona i działa bez problemu, ale chyba nowy bios i tak bedzie potrzebny. A ta płyta to CHYBA do xp2000+ pociągnie max, ale nie jestem pewien...
k-4-7 [ Junior ]
dzieki
znasz moze jakis sprawdzony link z biosem
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
Big Monkey --> A sprawdziłeś zasilacz? Bo na 99% to właśnie jego wina.

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
k-4-7 ---> daj mejla to ci prześle bios z flashem i instrukcją. Sam go używam i działa. :)
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
Neo_zion ---> to nie jest wina zasilacza. Po prostu to wada techniczna tej płyty. Nie w pełni działa z SD-Ramami. Ja i mój kumpel mieliśmy takie same problemy z SD-Ramami i wymieniliśmy na DDR'y.
wzorzec [ spawacz dziobowy ]
k-4-7 --> na stronie producenta sa biosy. na najnowszym plyta pociagnie athlona xp2400+
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
KaM1kAzE® --> Ja bym jednak stawiał na zasilacz. Procesor chodzi na wyższej częstotliwości i ciągnie więcej prądu. Jeśli płyta nie wpełni działałaby z pamięcią SDRAM, to miałby kłopoty już wcześniej. Znajomy kiedyś miał w kafejce sporo tych plyt z SDRAM i z żadną nie miał problemów.