
Masterful [ Pretorianin ]
Popsuty Matrix - czyli błędy w systemie.
System ostatnio zaczyna poważnie szwankować. Nigdy nie był doskonały, zdarzały
mu się różne potknięcia i bugi, ale od kilku miesięcy rzeczywistość rozłazi
się w szwach i cała niebezpiecznie trzeszczy. Wygląda na to, że serwer, na
kórym postawiono nasze lokalne warianty świata, wymaga generalnego remontu.
Obawiam się nawet szybko odwracać głowę, żeby nie zobaczyć kawałka nicości.
Oto kilka przykładów ewidentych systemowych niedociągnięć, które udało mi się
zaobserwować:
1. Od dawna zauważyłem, że we wszystkich aptekach pracuje jedna i ta sama
osoba! Krótko ostrzyżona blondynka, około trzydziestki, średniego wzrostu:
widać tak wyobrażali sobie wzór farmaceutki twórcy Systemu. Niewątpliwie jest
to błąd, ale raczej niegroźny i chyba nikomu to zbytnio nie przeszkadza.
2. Natomiast poważną, mocno irytującą niedoróbką jest zestaw samochodów, jakie
nieodłącznie towarzyszą mi podczas jazdy po mieście. Zawsze mam gdzieś w polu
widzenia dostawczy samochód firmy Spedpol z wypisanym na boku hasłem "Na czas,
na miejsce, na pewno"! Z przodu bardzo często Toyota lexus: żeby to był
przypadek, musiałoby ich jeździć co najmniej kilkaset po Krakowie.
Najprawdopodobniej ktoś zapomniał dodać algorytm zmieniający marki pojazdów.
3. Rażącym niechlujstwem jest Arab w burnusie, którego widziałem wczoraj na
wyboistej uliczce pomiędzy ogródkami działkowymi. Osoba odpowiedzialna za tą
pomyłkę powinna wylecieć z pracy! Również postawny mężczyzna w średnim wieku,
z grzywą srebrnych włosów i marynarskiej koszulce, którego spotykam od
czterech nieodmiennie u wylotu alejki, kiedy wracam ze spaceru z psem, sprawia
raczej wrażenie wyrwanego ze scenerii jakiegoś południowego portu. Być może to
jednak są to tylko błędy spowodowane panującymi ostatnio upałami - z powodu
gorąca dochodzi do przeciążenia przegrzanego procesora.
Nie wspominam nawet o poczuciu deja vu, które czasem całymi godzinymi siedzi
mi na ramieniu i szepcze mi do ucha dalszy ciąg wydarzeń. Panie
Administratorze, który czytasz moje słowa, Wszechmogący Programisto,
stworzycielu nieba i ziemi, Dziękujemy Ci, Panie, za wszystkie dobrodziejstwa
Twoje i pokornie błagamy o przeinstalowanie Systemu.
****
Czy Wy też zauważacie jakieś błędy? Może zły algorytm w osiedlowym sklepie etc.?

__FurY_of_WinD_ [ Metal Gear Solid RuleZ ]
Taaa zauważyłem... i to sporo chociażby to, że politycy biorą wszystko a gówno dają...

CHESTER80 [ no legend ]
Etam, nie jest tak źle ! Moim zdaniem system chodzi w miarę dobrze i jest na bieżąco "patchowany". Niezauważyłem nigdy błędów w wyświetlanej grafice, i trzba przyznać że jest ona rewelacyjna ! Te wszystkie efekty specjalne jak rozmycia po alkoholu, zachody słońca, siła wiatru, dźwięk przestrzenny są rewelacyjne i nic im niedorówna. Ciekawe na jakich chipsetach graficznych stoi system. Wszystko jest stabilne a drobne błędy które wyminiłeś nie przeszkadzają tak bardzo i napewno system pracuje już nad poprawkami. Na moje oko, potrzeba jeszcze popracować nad plikami "kobiety.exe" oraz "sprawiedliwośćspołeczna.exe", Pozatym wszystko okej. Moja ocena 9/10.
leszo [ Mała Wojna ]
ja gdzies raz na tydzień mam jakieś Deja Vu i nie mogę znaleźć do tego patcha !
no i przydałoby sie usunać wirus: W32.Dresiarze i W95.Złodzieje. A wersja Millenium miała poprawic te błądy...
CHESTER80 [ no legend ]
i jeszcze mnie wkurza plik "lepper.dll" ale chyba go wykasowali bo jakoś cicho o nim się zrobiło, no chyba że go szukają a on się gdzieś ukrywa...
Masterful [ Pretorianin ]
Chester80 --> To nie jest "lepper.dll" tylko typowy robak W32.Lepper, który się mutuje. Najpierw był mało szkodliwy W32.Chłopek, a teraz sam widzisz...

leszo [ Mała Wojna ]
a jakiego polecacie Antywirusa? chyba nie tego od LPR ???
Mephistopheles [ Hellseeker ]
Ja zauważyłem to rok temu!
Codziennie jak jadę do szkoły autobusem widzę tych samych ludzi. Po mojej lewej stronie zawsze stoi taka fajna blondynka, czasem jeszcze brunetka (nie wiem jaka funkcja powoduje pojawianie się jej), na przodzie autobusu zawsze siedzi matka z dzieckiem (jego nazwa to Kubuś.dll), obok niej nieco starsza babka, a za mną jej syn. Rok temu była jeszcze wysoka brunetka, ale nie wiem co się z nią stało. Mało tego! W zeszłym roku było dwóch kolesi, których widywałem nawet w szkole! Przecież to już tragiczne zaniedbanie.
To wszystko ma zapewne związek z panami w garniturach, którzy są związani z tą branżą. Czasem na autobusie widnieje napis "Credo - Zakład pogrzebowy". Chyba nie zdążyła się wtedy wygenerować żadna reklama.
stanson_ [ sta-N-son ]
a co to jest Toyota lexus? Nie znam takiego modelu.
Mephistopheles [ Hellseeker ]
stanson_ ---> Następny błąd w systemie. Ale takie rzeczy dzieją się chyba tylko w folderze Poland. Pewnie programiści byli pijani.
Masterful [ Pretorianin ]
Odkryłem coś jeszcze, na każdej poczcie w Polsce stoje w kolejce i ludzie przedemną płacą rachunki! Ja zazwyczaj chce wysłać list - czasem polecony, czasem zwykły.