
Johnn [ Ghoul ]
Firewall w WinXP
Są jakies bardziej zaawansowane opcje tego firewalla microsoftu pomijając tą wlaczajacą go :) ?
hopkins [ Wieczny Optymista ]
a jakiego masz SP??
Johnn [ Ghoul ]
SP1, ale jak by co to mge sciagnac SP2 tylko slyszlaem, ze wiecej bledów to on powoduje niż naprawia.
hopkins [ Wieczny Optymista ]
hym to chba nie ma wiecej opcji ale moge sie mylic :P

guzol [ LEXUS ]
Radzę CI:
Nie baw sie w jakis firewall wbudowany w winowsa tylko sciagnij darmowego - Kerio lub Sygate Personal Firewall
Mnieteq [ SimRacer ]
Są, na dole masz przycisk "ustawienia". Między innymi mozna włączyć porty na których chodzą np. pop3, https i inne
Isam [ Generaďż˝ ]
najlepsza opcja jest wylaczenie tego ustrojstwa o ile w ogle lubisz miec jakas kontrole nad systemem ... SP2 niewiele zmienia w tym FW jest ciagle infantylny . instaluj kerio albo outpost :)
Mnieteq [ SimRacer ]
guzol ---> Ten wbudowany jest bardzo dobry - zamyka prawie wszystkie porty ;) A jego główna wada to strasznie trudna (dla niewtajemniczonych) obsługa...
guzol [ LEXUS ]
Mnieteq---> Pierwszy raz zauwazylem inne opcje, bo wczesniej widzialem tylko wlacz i wylacz... Ale moze naprawde jest dobry, nie wiem- nigdy go nie uzywalem
W Sp2 (czekam na polska wersje) ma byc jakis niby zaawansowany firewall oraz antywirus...
Poczekamy, zobaczymy
Mnieteq [ SimRacer ]
Guzol ---> powiem inaczej, jest dobry, ale bardzo niepraktyczny. Osobiscie uzywam innego :)
cotton_eye_joe [ maniaq ]
smiejcie sie smiejcie, ale jak go tylko na moment wylaczylem (wlasciwie to wylaczylem oba, bo mam jeszcze FW nortona), od razu mi sie jakies ustrojstwo wmontowalo. moze nie jest zbyt zaawansowany, ale swoja funkcje jako tako spelnia. ja tam mimo wszystko sadze ze powinien byc wlaczony. nic nie zaszkodzi a moze pomoc.
legrooch [ Legend ]
Każdy firewall zachowuje się tak samo poza kilkoma drobnymi(ale ważnymi) różnicami.
Dopóki nie ma otwartej zbyt dużej ilości portów i ma za zadanie blokować stację, będzie to robić.