
matchaus [ Legend ]
FRONTLINE [310]
Jest to wątek dla pasjonatów czerpiących największą satysfakcję z gier umiejscowionych w realiach II Wojny Światowej (choć nie tylko).
Gatunek owych gier ulega przeobrażeniom w zależności od naszych upodobań ;-)
BEZWZGLĘDNIE WYMAGAMY KULTURY OSOBISTEJ I KULTURY WYPOWIEDZI!
Cenimy biegłość w posługiwaniu się językiem polskim ;-)
Obecnie na tapecie mamy:
- MOH:AA (again)
- KNIGHT ONLINE
Czekamy niecierpliwie na:
- SILENT HUNTER III
- WARTIME COMMAND: BATTLE FOR EUROPE 1939-1945
- BROTHERS IN ARMS
- CLOSE COMBAT: FIRST TO FIGHT
- CLOSE COMBAT: RED PHOENIX
- PACIFIC FIGHTERS
- ROME: TOTAL WAR
- COMBAT LEADER: CROSS OF IRON
Bawimy się czasem także w:
- IL2 Sturmovik (specjalista - Martins, Otto)
- IL2 Forgotten Battles (specjalista - Martins, Otto)
- Silent Hunter II [w to się już nie bawimy, chyba że mocno popijemy (Ubi niedawno popił... i nie tylko Ubi! :)))]
- Close Combat (i wszelki stuff związany z tą serią :) (specjalista - wszyscy! :)
- Medal of Honor: Allied Assault
- Medal of Honor: Allied Assault "Spearhead"
- Medal of Honor: Allied Assault "Breakthrough"
- UFO: Aftermath (specjalista - Sławek, matchaus and more :)
- Gothic II (specjalista - Otto, Wallace, Sławek, matchaus)
- Silent Storm (specjalista - RaV, Sławek, Koval, matchaus, Yaca)
- Silent Storm: Sentinels (specjalista - matchaus)
- Civilisation III (specjalista - Martins, Yaca)
- Combat Mission (gra Slawekk, Koks)
- Heroes of Might and Magic IV (specjalista - (Woytek, Chrees, Yaca i Martins)
- Hattrick (specjalista - Wallace, Mackay, Sławek)
- World of Pirates (specjalista - większość)
(całej masy innych tytułów nie ma sensu wymieniać...)
Śmiało można więc szukać u nas towarzyszy do wieczornej bitewki w którąś z w/w gier.
Wątek powstał z inicjatywy grupy osób, które uczestniczą w naszych rozmowach :-)
Nasza strona w internecie:
https://www.frontline.prv.pl (Sturmgrenadierzy)
https://www.luftflotte.prv.pl (Lotnicy)
Nasza ferajna w Clan Base:
https://www.clanbase.com/claninfo.php?cid=214147

matchaus [ Legend ]
Hello!
A ja wczoraj miałem pogadać ze Sławem, miałem pograć, ale nic z tego nie wyszło :|
(Może dziś? Kto wie... :)

rav76 [ Konsul ]
Level 22 Beserker ale cienki jak polsilver :) muszę popracować nad jego wytrzymałością...
Razem z Koxem polowaliśmy wieczorem w Belluge Village na zombie. Kox wysyłał ogniste zaproszenie a gdy zombiak ruszał w jego kierunku ja okładałem go maczugą i wspólnymi siłami wykańczaliśmy delikwenta.
Czekamy na posiłki...w kupie raźniej i experience szybciej przybywa :)))

matchaus [ Legend ]
Rav ---> Ja również jestem berserkerem, ale na 11-stym levelu :|
Umiesz już przeznaczyć (rozdzielić?) skill points'y?
O co z tym chodzi?

matchaus [ Legend ]
I mapeczka.
Dziwne, ale zaciąga mi się zniekształcona u dołu...

rav76 [ Konsul ]
Matchaus -->> po wizycie u tego wyrośniętego jaszczura, który się kręci obok sklepu z bronią w skill pojawiły mi się opcje : beserker,attack i defense i tam mogę rozdzielać skill pointy.
Wraz z wiekszą ilością skill pojawiają sie nowe umiejętności, ukryte pod znakami zapytania.

olivier [ unterfeldwebel ]
Ooooo ja pindolę w co wy gracie, widze desperacja w szeregach FrL sięga szczytów nad szczytami echeche, czy to aby nie dziś dzień harców w MoHAA? Zgłaszam swoją obecność jeśli wszytsko się jakoś z Allacha pomocą poinstaluje.

rav76 [ Konsul ]
Kox pytałes wczoraj o upgrade--->>"Upgrade przedmiotów - na środku Moradon'u jest niejaki Charon, koło niego zielona kula.Klikamy na niej prawym klawiszem myszki, w oknie po lewej umieszczamy przedmiot który chcemy upgrade'ować a w środkowych polach scrolle do tego potrzebne (istnieje kilka rodzajów, ale o tym więcej na oficjalnej stronie gry), następnie klikamy OK i modlimy się o pomyślny upgrade." info z linki

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
...o ja pierdykam... hehehehhe
Toście sobie "zarycerzowali" Panowie; zadać chciałem pytanko za Olivierem, którego ostatnio za uszy wyciągałem na "wtorkowego medala", chciałbym zapytać rzeszę rycerzy, czy dziś można na kogoś z nich liczyć na polach medalowych, czy raczej nie nastawiać się na kontynuację, krótkiej tradycji "playing twice a week"? Uprzejmie proszę o odpowiedź :>
P.S. Przecież i tak Wam się za 2, najdalej 3, dni znudzi wehehehhehehe ;-))

koksbox [ Pretorianin ]
Ja oświadczam ze raczej dzisiaj nie bede pykal w medala :) ktorego odebieram jako szybki, krotki zryw kiedy brakowalo nam alternatywy na spedzenie milo czasu. Pozatym nigdy nie udalo sie zwolac calego squadu, a gra na zapełnionych publikach z pokemonstwem, ktore nas wyzywa od "lam" i "cziterów" mnie nie krec :>
Ilez mozna bronic/atakowac V2, dziala przy kosciele i mostu? :D Chyba nawet SirMatt ma juz dosyc ;)
Ewentualnie, no moge zagrac ale krotko by nie zaburzylo to mojego wieczornego harmonogramu z zadaniem zarobienia na recznie wykonana kusze i upgradeowania do wypasionego unikatu :D
hyhyhy
A ty Chrees wstretny bezbozniku, masz okazje zyskac "sztame z bogiem", ktora utraciles przez swoj zarazliwy ateimz! wskakuj w postac ogra księdza i sluz nam pomoca na polu walki :P a bedzie Ci przebaczone :DDDDDD
wehehehe

Mackay [ Red Devil ]
ja bym moze wpadl wieczorkiem poM3daloFać
na razie widze 3 chetne osoby a fajnie byloby zagrac jakiegos 'spara' ;>
oli, chreesio, mam takie same odruche wymiotne jak widze te smieszne potworki, zwane rycerzami. Widze ze mozliwosci gier MMO sa juz odpowiednie tylko te pomylone pomysly na tematyke jakos zostaja w tyle :|

T_bone [ Generalleutnant ]
Oczywiście pojawie się na "medalowaniu" niczym Wittman w Villers-Boacge :D
Mackay---> Ja mam pomysł na MMO, naszedł mnie w czasie porannego mycia zębów :P
Tytuł "Oblężenie Bastogne" albo "Stalingrad" fabuła jest oczywiście prosta :D Jest linia frontu na której nawalają się NPC i ew. gracze ale zasadniczo akcja gry toczy się na tyłach gdzie zbieramy uzbrojenie, amunicje i wykonujemy questy (poszukiwanie morfiny dla medyka ;)). Od czasu do czasu jesteśmy wysyłani na patrole gdzie można nabrać punkty doświadczenie które możemy przeznaczyć na różne cechy postaci, można też nabrać doświadczenia walcząc gdzieś na lini frontu... Dobra wyobraźnia mnie ponosi, ide się przejść :>

Wallace [ Generaďż˝ ]
Jak będzie skład, to możecie mnie liczyć do ekipy medalowej. Ostatnie ping dopisuje i FPSów przybyło, więc mogę sobie trochę przypokemonić

matchaus [ Legend ]
Temat: Medal
Gramy sparing (uczciwy sparing na "starych zasadach" - 3 resy i do 10-ciu zwycięstw) - matchaus będzie obecny
Gramy na publikach - matchaus przywleka orkową skórę :)
Od dawna upatrywałem szans na wspólną grę on-line w jakiegoś cRPG'a.
Teraz się to ziściło.
I choć może się to to znudzić po kilku dniach, to narazie jest całkiem sympatyczne :)
Razem z Ottonem, Koxem i Ravem praliśmy "niższe rasy" aż huczało!
Czas pomyśleć o jakiś ciekawych "wycieczkach" :)

matchaus [ Legend ]
No i zapomniałem dodać najważniejszego - gra z nami nestor klanu!
A stąd już tylko krótka droga do ponownego napieszczenia się "kultowym" KUUUURRRWWWAAAA!!!
;DDDD

olivier [ unterfeldwebel ]
Ech co tam jacyś piraci czy rycerze, czy nawet Bastogne według Bone'a...Game'owy copywriter w osobie oliviera wymyślił grę pt. Red Army 44'. Akcja może się dziać najlepiej na jakiejś ustabilizowanej linii frontu przykładowo linia Wisły od połowy 1944 roku. Wcielamy się oczywiscie w postać żołnierza rosyjskiego który pół roku czasu musi spędzić w sumie bezczynnie tak jak i jego multiplayerowi kompani. Idąc za pomysłem Bone'a poza sporadyczną walką z polskimi bandytami i niemieckimi niedobitkami po tej stronie Rzeki wykonujemy poboczne subquesty w rodzaju "wypad po zegarki" lub inne wypady pod hasłem "wymuszony seks z żołnierzem radzieckim to dla kobiety wielki zaszczyt", oczywiście zdobywamy umiejętności i rozwijamy skille w rodzaju "odporność na bimber", "cios pepeszą przez łeb" i podobne..hm co myślicie?

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Matchaus---------> Właśnie tak wyglądał "warunek" naszego kolegi Oliviera: poważna gra bez pokelemoniady. Moglibyśmy po prostu poprosić kolegę naszego kolegi, Zulusa, o zamknięcie serwera z zamrażaniem tylko dla nas, prawda? Zobaczyć, ilu by nas było, wyznaczyć dwa składy, podzielić TSy i......... ALLE MAAAAAN......
Tak byłoby ok? Bez postronnych pokemonów, bez "niezawodniczego" patatajstwa/szałatajstwa (którego ani Ty, ani Therry, ani Martins nie lubicie). Alles kllar?

olivier [ unterfeldwebel ]
Eeee tam Chrees nie przesadzaj, jaki zaraz warunek...Ostatnim razem kiedy to spotkały się pełne składy był luz i był blues czyli wszystko grało. Po prostu zbierzmy się o sensownej godzinie najlepiej przed 22., rozdzielimy jako tako składy, zmontujemy może drugi kanał tsa, obsadzimy jakiś serwer na fulla i jazda...Oczywiscie walka na śmierć, do upadłego i o każdy punkt czyli tak jak lubię echeche...
Juzio [ Generaďż˝ ]
Witam
Dla steranych wojna , bieganiem z mieczem tudziez innym orezem oraz dla tych z bólem głowy od wymyslania propozycji dla wspolnego mmorgowania polecam mala jazde samochodzikiem , w lineczce :)
Co do medalka to nie obiecuje ze bede ,choc postaram sie dotrzec.
Pozdrowionka

SilentOtto [ Faraon ]
Informuję, że od 16:00 jestem w Belluge Village na Ares 2. Po prawej stronie zaraz za bramą ;o)

rav76 [ Konsul ]
16:30 Beserker rav76 pojawi się "..w Belluge Village na Ares2. Po prawej stronie zaraz za bramą"

Lim [ Senator ]
Cze panowie
Kox---> jaką znalazłeś alternatywę ? Długo nie usiedzisz w jednym miejscu tradycyjnie :)
właśnie rozmawiam na GG z Yacą o dracenie - okazuje się ze wiedziałem gdzie pytać !

Lim [ Senator ]
zapomniałem dopisać -
piszę się na dzisiejszego spara - może zrobimy to na ,,poważnie'' ;)
Czy jesteście panowie gotowi zakopać topory dzisiejszczego wieczora ?
Lim [ Senator ]
dobry Boże - errata dla ubogich:
...dzisiejszego wieczora
jeszcze komuś się to źle skojarzy (heh)

SilentOtto [ Faraon ]
Historyczna fotka ;o)
Mamy klanik FRL. Urzędujemy na serwerze Ares 1 w Breth Village. Zapraszamy do kompanii pozostałych Orków :)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-08-31 19:21:47]

Wallace [ Generaďż˝ ]
Hej, macie może patcha 1266do KO, mam kłopoty z jego samoinstalację
U-boot [ Karl Dönitz ]
Miło posłuchać głosów
Przypominaja sie stare dobre czasy !!

davhend [ Garrett ]
matchaus ------> widze, że udzieliłeś na wątku o Falloucie, a myślałem, że tylko na Frontline siedzisz. :D Ja robie sobie miesiąc przerwy, a potem będę w Tacticsa grał. Póki co szpilam w Silent Storma. ;-)
SilentOtto ----> jakiś karławy jesteś. :P
A obok macie przyjemność zobaczyć jedną z fotek zrobionych podczas zlotu naszego klanu. Niestety mnie tam nie było, a teraz mi żal... <beczy>

diriz [ Generaďż˝ ]
sieg!
zdrada!

olivier [ unterfeldwebel ]
Danke kameraden za ten jakże krwawy wieczór. Kule śmigały, granaty latały, nie bez kozery:p należy pochwalić zangażowanie jakże osłabionego KGW w walkach z morderczym FrL, na szczęście wspierał nas niezawodny Chrees przelewając krew ludzi ze swego matecznika...

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
"Niezawodny" Chrees ledwo wyszedł na zero grając Aliantami u boku okupanta... :->>
Jest tylko jedno wytłumaczenie: samooddelegowawszy się do druzyny "przeciwnej" włączył się samoczynnie w jego głowie wsteczny bieg :-DD

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
A oto pozostałe dokumenty...

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
W międzyczasie z nadprzestrzeni między lagami wyłonił się Diriz...

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
...wcześniej zaś odmówiło posłuszeństwa grubo przereklamowane łącze Matchausa... ;->>
Pozdrowienia od TPSA!*
*No nie śmiem nawet pomysleć, co bym zrobił Matchausowi, gdyby powód Jego nagłego zniknięcia był inny, niż kłopoty "poza granicami kraju"... <KILLER> ;P

Lim [ Senator ]
Świetnie się grało ! Rewelka jak mawia olivier ! Teraz sam się śmieję z tego jak ,,plaskałem'' po ciemku w klawisze by zmienić magazynek bo mój kochany synek ponownie odkrył MoH dla siebie - zapewne pod wpływem naszych ostatnich bojów :) Szkoda że nie było choćby Juzia bo wtedy masz opór na Huncie były skuteczniejszy a tak niestety był bezlitośnie łamany kilka razy.
Dzięki za wsparcie Chreesiu - bez Ciebie nic byśmy chyba nie zdziałali w ataku na V2 - przewaga liczebna znakomicie grających FrL była zbyt wielka.
Co najbardziej zapamiętałem ? Snajperkę Martinsa na Huncie i kilka chwil w których zwycięstwo wymykało się z rak w ostatniej nieomal chwili. Były to chwile w których adrenalinę było można poczuć w nadmiarze. Chyba najfajniejsze było to to jak miotałem się na kierowany dobrymi radami kolegów na V2 w prawo i lewo a ostatni chyba z FrL -Woytek szorując na kolanach przystawił mi lufę do brzucha i pociągnął za spust z odległości jednego metra :)
Panowie - prawie dokładnie 65 lat temu marynarze na niemieckim pancerniku ładowali działa czekając na rozkaz otwarcia ognia a do Chojnic wjeżdżał powoli niemiecki pociąg pancerny ...
w o y t e k [ Gavroche ]
----->Lim co racja to racja (---->rocznica) aż mi się nieswojo w tym momencie zrobiło, że graliśmy szwabkami cały wieczór... Na szczęście kropiliśmy tych, co nas do wiatru wtedy wystawili.

matchaus [ Legend ]
Hello żabeniuszki :)
Istotnie - miałem pewien układ z "zapleczem frontu", że o 24.00 kończę granie :)
Dziś mogę siedzieć i do 2.00 - i zrobię to z wielką przyjemnością - grało się wyśmienicie! <OK>
A teraz z innej beczki...
Panowie!
Odkryłem rewelacyjną płytkę! (Yaca - to szczególnie do Ciebie :)
Cud, miód i orzeszki!
Ale oddajmy głos recenzentowi z "nowej muzyki" :)
"24-letni szkot myles macinnes, posługujący się pseudonimem mylo, nagrał jeden z bardziej udanych tanecznych albumów w tym roku. "wybawienie dla muzyki tanecznej" - new musical express, "czyste taneczne uderzenie" - Q, "szkocka odpowiedź na fenoment royksopp" - the face, "najbardziej zaskakujący, porażający świeżością elektroniczny album roku" - jockey slut - tak o "destroy rock & roll" pisała prasa. a sam mylo mówi "zależy mi na dobrej zabawie. taneczny album musi mieć uderzenie, inaczej tka muzyka nie ma sensu". przyznać trzeba, że debiut młodego szkota takim uderzeniem jest na pewno..."
Reszta w lince.

matchaus [ Legend ]
U 107 donosi:
Na stronce SH III pojawił się nowy filmik traktujący o efektach pogodowych w czasie rozgrywki. (14 Mb)
Wszystkie wil(cz)ki zapraszam do udania się w podany kwadrat:
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-01 08:14:03]

matchaus [ Legend ]
Zwracam również uwagę Panów na zapowiedź gierki, w której demo mieliśmy już przyjemność przyszpilić :)

K_o_v_a_L [ Konsul ]
... i do tego ma być za darmo. Zobaczymy jak będzie z grywalnością

matchaus [ Legend ]
Koval ---> Najlepsze, że ma być multiplayer i to dla 6-ciu osób!
(3 po jednej i 3 po drugiej stronie barykady :)
To będzie czad!
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-01 09:18:13]
DevNull [ Pretorianin ]
Cześć, dawno mnie nie było. Pozdrawiam dawnych towarzyszy z pól bitewnych.
Mam taki mały dylemat, może grono weteranów mnie poratuje? Do rzeczy.
"Leatherneck" to popularne określenie na żołnierza jakiejś formacji, ale nie jestem pewien czy piechoty morskiej. Może ktoś z was spotkał się z taką nazwą?
No i z okazji dzisiejszego dnia -->

K_o_v_a_L [ Konsul ]
DevNull --> może ta lineczka ci pomoże

olivier [ unterfeldwebel ]
Czy mamy łączność z Gdańskiem?! Czy Szlezwig już zatopiony, czy nasz kawaleria kontratauje na Prusy, czy z prałatem zrobiliście już porządek?:p

Slawekk [ Senator ]
Witam
Otto--> a super bląd laska z magiczną laską z dłoni z zawodu ksiądz lev 11 o coraz to mocniejszych zdolnościach leczenia pies ?? Qufa troche mnie zdrazniły te wczorajsze zmagania z KO. Robiłem co mogłem i co mi pisaliście, ale wszystko wczoraj było piersze i było tego mnogo. Rozpoczynałem sam, walcząc z robactwem i innym drobnym plugastwem, dobijając ścierwo, a to czarem a to pałką. potem spotkałem Was moje drogie Orki z klanu. Hy hyhy było nieźle, wyprawy w głąb map polegające na otwieraniu skrzynek, leczeniu (sic!) ottona , rava i koxa troche na razie nudne, ale nie ma co sie wychylac jak sie ma 10 lev i czary na muchy a nie na te byczki :)))
Dzieki za sprzęt, niektóre bajeranckie ubranka nie pasują (jeszcze/) na moje wątłe ramiona, ale kilka nieźle podbiło moje statsy i skile thx
Musze sie jeszcze dużo nauczyć, a najlepiej gdybyśmy spikneli sie na TS, co wy na to ?? Nie będzie trzeba tyle marnowac czasu na pierdoły (czytaj pisanie) i szybciej nabijemy sobie exp, a nie będziemy stać jak te dupy i patrzeć sie na siebie :)))

Slawekk [ Senator ]
Orku Wallasie---> musisz poczekać, nie tracić wiary w kompa o łącze, pare razy zapuścic KO na nowo (wgrywanie pacza) a twoja cierpliwość zostanie nagrodzona !!!
Spoko miałem to samo, więc to chyba norma !!
BTW czy ja jestem w klanie FRL w KO ?????hmmmm
SilentOtto [ Faraon ]
Slaw ---> Jestem jak najbardziej za TS, bo klepanie w klawikord o kant dupy potłuc :) Ta gra praktycznie nabiera rumieńców po 40 lvl. Jest sporo fajnych questów. BTW - będziemy musieli jako klan zapolować na ludzi, aby podbić rangę klanu. Ale te polowanka to chyba po 40 lvl, bo wczesniej mogą zapolować na nas :P Od 30lvl można polować na ludków.
BTW - prześlijcie mi namiary na TS :) I musimy nowe zdjecie klanu zrobić, teraz jest nas 4.
Koxbox ---> wywalło mnie wczoraj z serwera, a że było już późno, więc nie wchodziłem ponownie. Stąd to oddalenie się po angielsku ;)
SilentOtto [ Faraon ]
Wallace ---> Nie zauważyłem Twojego posta... Nie wiem czy patch jest dostępny.
Sław ---. Oczywiście, ze jestes w klanie FRL. Klawa z Ciebie Orczyca ;o) :P
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-01 12:35:00]

koksbox [ Pretorianin ]
Przepraszam ze mnie nie bylo wczoraj na Mohu, ale jak zobaczylem screena Uboota z potęzna listą graczy to sobie pomyślałem:
"Co taki noskill jak ja bedzie robił w tak doborowym towarzystwie" i wrocilem do gry w KO.
Pogralem chwile, po czym ze strasznym bólem głowy położylem sie spać.

Slawekk [ Senator ]
Danke Otto za komplement orrrrr, orrrr ghrrr ghrrr orrr orrr <wydaje dźwięki godowe>, ale soory taki kaprawy "Yoda" jak ty nie ma u mnie szans :))) Co innego rosły jak dąb rav, albo zielony i sprytny kox. Orki pierwsza klasa :))))
Namiary na TS dostaniesz wieczorkiem, ale nie zdziw sie że bede zamęczał cie pytaniami 'a jak to się robi" albo "gdzie jest qufa ten portal" weheheheh
Nie mogłem wczoraj po 10 levelu znależź tego kogos kto da mi/wybiore sobie zawód czy to tam miało byc. To samo z przeznaczaniem pkt za levele. Klikałem na te P ale nie chciało dodawać mi punktów. Mam chyba 4 do wydania.

SilentOtto [ Faraon ]
Wallace ---> Jest nowy klient Ver.1268. Linka na dole. Samego patcha nie znalazłem... To oznacza ponowne sciąganie 284 MB :/
Sławek ---> To robisz w Moradon u kapitana Kunabarla (taki duży smok orkowy). Na mapce Ci zaznaczyłem gdzie jest.
Linka do map: https://www.knight-online.com.my/maps_karus.asp

Wallace [ Generaďż˝ ]
Hej
Trauma z tym patchem, nie wiem, jaki on ma rozmiar, ale wczoraj (w zasadzie było już dziś) rekordowo załadowało mi 208 KB, a pasek postępu ściągania był w ok 1/4 trasy. Dziś jak wychodziłem do roboty, to zapuściłem jeszcze raz, ale nie spodziewam się rewelacji. Ogólna dupa z tymi grami online. Łącze mam szybkie, pingi w MOHu niskie, a z grami online takie kłopoty. W WOP też nie mogłem grać.

Lipton [ 101st Airborne ]
:) Miło popatrzeć, że jest tylu chętnych do gry, że gracie jednocześnie w dwie:) Oby tak dalej!
To mój pierwszy wolny 1 września:))) Cholera, jakie to wspaniałe uczucie:)

koksbox [ Pretorianin ]
nie trzeba sciagac bo gra ma auto upgrade :P
pozatym gra chodzi w tym momencie na 1266 :D
koksbox [ Pretorianin ]
edit: oczywiscie auto update
Wallace masz poblokowane porty i dlatego masz takie problemy z grami.
Wallace [ Generaďż˝ ]
Kox - wiem, że ma autoupdate. Instalka jest w wersji 1264. Do tego w autoupdejcie dodają się patche 1265 i 1266. Patch 1265 przeszedł gładko nie widzę więc przyczyn, dlaczego patch 1266 nie chce przejść.
Możesz rozwinąć temat portów. Jakie porty, gdzie to sprawdzić. Dodam, że nie mam firewalla.
Lipton- ciesz się wakacjami i nabieraj sił. Pamiętaj jednak, że ludzie typu Uboot i Chrees też mają wolne i nabierają sił i już wkrótce dobiorą Ci się do miękkich części ciała

matchaus [ Legend ]
Wallace ---> To co powiedział Kox jest podstawą do rozważań nad Twoją siecią.
Używasz "osła"? Jaką masz identyfikację? [low, or high ID? - porty odpowiedzialne w tym przypadku za komunikację to 4662 (TCP) i 4672 (UDP)]
Lip ---> Prawda, ale na Medalu zabrakło Ottona...
A tak by było miło sobie strzelić partyjkę w Medalka, a później "poorczyć" się po światku knight :)

matchaus [ Legend ]
Piernik... muszę poszperać - jest taki program do sprawdzenia jakie masz porty otwarte a jakie zamknięte...
Na pewno port 80 masz otwarty :D

Wallace [ Generaďż˝ ]
Port 4662 też :D

DevNull [ Pretorianin ]
Koval - Danke schon!
Tak przypuszczałem, ale nie byłem pewien.

matchaus [ Legend ]
Wallace ---> Ty masz jakąś kablówkę, prawda?
W takich sieciach zazwyczaj "osłowe" porty są otwarte.
Masz linkę do programu "Port Explorer 1.68".
Ale teraz jest drugie pytanie - jakie porty wykorzystują te nasze gry MMO?
(piraci i knight)

Lipton [ 101st Airborne ]
Wallace--> Dzięki temu chociaż nie będę się nudził przez 9 miesięcy:D

Slawekk [ Senator ]
Wallace---> POWTARZAM !!!!
Miałem to samo z paczem 1266 !! Powtarzałem wgrywanie chyba z 3 - 4razy, pasek nie dochodził do końca tylko wyskakiwał komunikat o błedach (takie małe okienko z FTP w tekście) Kilka prób i w końcu zaskoczyło !! Walcz młody Orku........... i czytaj posty :))))

matchaus [ Legend ]
Lip ---> To zabrzmiało tak, jakbyś był w ciąży ;D

matchaus [ Legend ]
Wallace ---> No... skoro Sław miał to samo, to nasze rozważania można o kant dupy potłuc... :D
Czyli co? Dziś "knighcimy"? :)
A może najpierw krótki medal i później "orczenie"? :))
(Tak mi się wczoraj ten sparing spodobał, że chętnie bym go powtórzył. Nawet będąc w mniejszości :P)

Lipton [ 101st Airborne ]
matchaus--> Hmmm muszę zrobić test:P Hehehe:D

SilentOtto [ Faraon ]
Wallace ---> Dobrze kombinujesz :) Skoro pierwszy patch się zapodał, to nie ma nic wspólnego z portami :D Sławkowi w końcu poszło.

SilentOtto [ Faraon ]
Sławek, Mat, Wallace i inni :) --> W Moradon idziesz do Selith [Special Store] i rejestrujesz się jako beginner (można to zrobić w przedziale 1-20lvl). Będziesz miał przy ksywce kurczaka :). Kiedy dojdziesz do 30 lvl dostaniesz 500K. Powy zej 35 lvl można początkujących dodawac do drużyny i zbierać dodatkowe punkty (manner point’s) za pomoc im udzieloną.
U Prokonsula (przed środkową bramą) możesz zrobić armour upgreade (1-20lvl). U Jereda kupujesz najtańszą upgrejdowalną zbroję, zabijasz potwory żeby zdobyć (lub kupujesz, dostajesz w prezencie) Coursed Upgrade Scroll. Ze zbroiczką, zwojem i 1000$ idziesz do Prokonsula, a on powyższy Ci klasę zbroi.
Linka do opisu questów: https://www.knight-online.com.my/advanced_quest.asp
A ja jestem on-ilne tak jak wczoraj: Ares 1 w Breth Village
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-01 14:58:55]

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Otto, Kox, RAV, Sławko, Matchaus----------> czy członkowie klanu FRL jakby co zapewniają "ochronę" nowoprzybyłym na areny orkowe? Tak żeby jakieś robactwo mnie nie ubiło zanim dojdę do 2 levelka? ;>
Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Zasysam tego nowego klienta, powinien być u mnie za jakieś 2 godzinki...
Lim [ Senator ]
Panowie mam KO na dysku - co muszę jeszcze dossac ;) by chwycić w dłonie topór ? Ktoś o problemach z patchem wspominał- co to , czym się je i gdzie to kupić ?

Slawekk [ Senator ]
Lim--> instaluj i odpalaj, a auto update zrobi reszte
Nie panikuj jeśli wywali cie przy instalce pacza 1266, wallace i ja tez to mamy :]

diriz [ Generaďż˝ ]
sieg!
ja chcialbym jedynie goraco pozdrowic mojego providera, wrzucajac kilka wczorajszych screenow z przestrzeni miedzylagowych :/
diriz [ Generaďż˝ ]
zaczelo sie z obiecujacymi trzaskami....

diriz [ Generaďż˝ ]
... po drodze spotkalem zamyslonego woytka w czasie szturmu...
diriz [ Generaďż˝ ]
..byl wallace..

diriz [ Generaďż˝ ]
.. nie ma wallace'a..
diriz [ Generaďż˝ ]
tutaj dobra sekwencja :)
slaw przykampil przed cr...
diriz [ Generaďż˝ ]
razem z martinsem zdaje sie za rogiem, ktorego wredni alianci zalatwiaja....
diriz [ Generaďż˝ ]
..slaw zalatwia wroga rzeszy....

diriz [ Generaďż˝ ]
...oraz daje kolejnemu lekcje tanca z stg, i idzie na piwo :)

SilentOtto [ Faraon ]
Chrees ---> Będziesz miał 4-ch wypasionych bodygardów :D W międzyczasie poczytaj "instrucioni per uso" ;o) Link do przewodnika na dole. W razie pytan: jestem na tym TS -> 157.158.187.220
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-01 16:45:12]

Wallace [ Generaďż˝ ]
Diriz - Był Wallace .........nie ma Wallace'a ........... bo Diriz zamiast osłaniać robił fotki jak japoński turysta :P :D

Wozu [ Panzerjäger Raider ]
Tak czytam i czytam... Az tak fajne to Knights Online? :)
Lube cRPG, ale w zadnego MMORPG nie gralem :P. Przyjelibyscie ewentualnie nowego pod ochrone? ;-).
SilentOtto [ Faraon ]
Wozu ---> Jasne, że tak. Ściagaj klienta i właź na Ares 1.

diriz [ Generaďż˝ ]
sieg!
wallace ------> no oslonilbym cie chetnie, ale akurat mialem walla wylaczonego, a swoim dupskiem zasloniles szczelnie wylot kanalu ;PP
co to za rycerskie klimaty sie pojawily, warte gierzenia?? :) na amidze zarzynalem w rycerskie giery mniam mniam, zaraz zapuszcze zasysanie :D
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
A serwery jakos sie dodaje? Bo gdy mam okno wyboru serwerow (to z ta geba orka), to na liscie nie ma "Ares1".
Wallace [ Generaďż˝ ]
zacząłem zasysać klienta 1268, ale będzie dopiero na jutro

diriz [ Generaďż˝ ]
wallace widze masz takie same oszalamiajace tranfersy jak ja

davhend [ Garrett ]
yO ziomale (sorry za taki język, ale dostałem takiego małego urazu po pierwszym dniu szkoły)! Czy możecie mi wskazać ścieżke do tapet z Silent Storma?
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
diriz -> Jesli sciagasz z ftp ze stronki, to daj sobie spokoj - u mnie szlo to max 10kb/s. Lepiej kliknij ponizej na link do FileFrontu (chyba tak to sie nazywa) - tam sa 4 serwery i idzie jak burza (64+ kb/s).
A z tym Aresem (od KO) to dopiero teraz doszukalem sie informacji.... Kurcze, poza tym troche sie boje w to grac, platne to jest? czy jak? ech...
Dogon [ Generaďż˝ ]
Witam Panów !
Właśnie czytałem Wasze opinie na temat KO i postanowiłem sobie to cudo ściągnąć ...i tak ..Czy to jest płatne ? A jeśli nie to czy trzeba w register wypełniać wszystko i prawdziwie -czy za tym się coś nie kryje typu teraz gram a potem przyjdzie mi coś płacić ...? Własnie mam przed sobą arkusz do wypełnienia i co dalej ?
P.S. Polecam ściąganie z ostatniego linka -miałem 60 Kb ;)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-09-01 22:48:57]

Dogon [ Generaďż˝ ]
Oj chyba dzisiaj już nie pogram -ale chętnie poczytam jutro przed południem porad a wieczorem jak wrocę z pracy to się pojawię w grze prawdopodobnie ;)
Pozdrawiam !

SilentOtto [ Faraon ]
Panowie... To są darmowe beta testy... Nikt Was nie podliczy :P

T_bone [ Generalleutnant ]
Wczoraj robaki, dziś wilkołaki a co będzie jutro... ;o)

Wallace [ Generaďż˝ ]
Wozu - dlaczego wcześniej się nie odezwałeś
Diriz wal na File Front :)
Wallace [ Generaďż˝ ]
Diriz ------>
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
A gdzie Was wszystkich mozna spotkac gdy Ares nie dziala?
Wallace -> Bo nikt nie pytal ;P.
SilentOtto -> A cos takiego... Wyczytalem, ze gracz na poczatek dostaje jakies 500 pkt., ktore sa mu odejmowane wraz z kazdorazowym wejsciem na serwer (bodaj o 5pkt.). Te punkty chyba mozna w koncu jakos odrobic... ale ja sie na tej grze wogole nie znam :P, wiec nic nie wiem X-). Skolowany troche jestem.

diriz [ Generaďż˝ ]
sieg!
no probowalem z filefront ale wszedzie byly overloaded LOL - teraz sie rozpedzilo o zostalo tylko 5 h ;))
t_bone ----> a jutro tesciowa ci wyjdzie z lodowki ;P

matchaus [ Legend ]
Z Bożą pomocą dociągnęliśmy do wątku 311-ego :))