GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak nasza cywilizacja będzie wyglądać za kilkaset lat

27.08.2004
01:23
[1]

zulu [ Konsul ]

Jak nasza cywilizacja będzie wyglądać za kilkaset lat

Refleksja której inspiracja jest film Osada.

Osada... Mała wioska całkowicie odizolowana od innych enklaw cywilizacji istniejących pod jakąkolwiek postacią.. Jej mieszkancy są samowystarczalni. żyją w zamkniętej i dobrze funkcjonującej społeczności. Uobecnia się w niej harmonia.

Możliwe ze za kilkaset lat zwrócimy sie ku sposobowi życia który został przedstawiony w tym filmie.. Jednoczesnie będzie to sposob przypominający styl egzystencję ludzi pierwotnych żyjących w plemionach. Interesujące - rozwinęliśmy cywilizacje w znacznym stopniu, w realiach mojej koncepcji będzie ona jescze bardziej rozwinięta i nagle mielibyśmy powrócic do punktu wyjścia naszych przodków ?? Otóz nie... Nie będziemy sami - pomogą nam nasze dzieci - zaawansowane systemy komputerowe. Oparte o algorytny sztucznej inteligencji lub nie ( jesli nie będą one konieczne ).

Zmiana systmu funkcjonowania cywilizacji ( z kapitalizmu lub czegos podobnego a co będzie działac za kilkaset lat ) odbędzie sie stopniowo.. Najodważniejsi lub/ i najbardziej rządni przygód wystąpią w charakterze "kolonistów", protoplastów..

Na początek powstanie kilka całkowicie fizycznie odizolowanych obszarów nadających sie do zamieszkania. nie koniecznie muszą byc to obszary lądowe. Mysle ze technika umozliwi nam budowanie osad na dnie oceany albo w przestrzeni kosmicznej. Jednostki ktore zgłoszą sie do eksperymentu zostaną dokładnie przebadane, zostanie okreslony ich profil psychologiczny. I zgodnie z nim nastąpi dopasowanie osobowości z którybh będzie składać sie każda z osad, tak aby spolecznośc w niej żyjąca funkcjonowala harmonijnie. Harmonia jest podstawą. To ona sprawi że każdy z mieszkańców będzie czuł sie szczęsliwy, w pełni akceptowany i akceptujący pozostałych oraz będzie mógł sobie pozwolić na przejawianie swojej prawdziwej natury bez obawy przed odrzuceniem ( własnie przedewszystkim pod tym kątem nastąpi dobór jednostek do danej osaday ).

Jesli idea się przyjmie, nastąpi rozprzestrzenienie jej na całą planetę. Zacznie WYPIERAC STARY SYSTEM. Kazda osada będzie miec zapewnione wszystko co niezbędne do życia i jednoczesnie to życie ułatwiające oraz wzbogacające - czyli otrzyma dostęp do dobrodziejstw cywilizacji.

Nie będzie najazdów, prób kontrolowania elektroni i innyc centr zapełniających dostep do mediów, produktów i usług poniewaz systemy komputerowe na ktorych będize opierac sie funkcjonowanie NOWEJ ZDROWEJ CYWILIZACJI uniemożliwią jakąkolwiek ingerencje.. Jesli takowa by nastąpiła, po prostu się wyłączą. Ten stan rzeczy podważa sens wszelkich prób wrogiego przejęcia. Oczywiście nie pozostaniemy na łasce lub nie łasce komputerów - w kazdej chwili będzie je można wyłączyć. Ale po co skoro stworzymy sobie POSORTOWANY EDEN ?? :))).27.08.2004
01:33
[2]

blood [ Killing Is My Business ]

za kilkaset lat nic nie bedzie, wszystkie drzewa wytna w h00y, zrobi sie pustynia z ziemi, nie bedie wody, nei bedzie zycia

27.08.2004
01:39
smile
[3]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

Za kilkaset lat Ziemia już nie bedzie istnieć... :[ Ludzie ją zniszczą wbijając sobie gwóźdź do trumny. Ew. moze zasiedlimy inne planety, które zapewne też zniszczymy. To sie nazywa katastroficzna wizja przyszłości, jak narazie najbardziej realna.

Druga wizja - koniec świata bedzie jak Giertych z Lepperem założą Lige Samoobrony Polskiej i dojdą do władzy... :]

THE END.

27.08.2004
02:56
smile
[4]

MGS BigBoss [ Konsul ]

"Oczywiście nie pozostaniemy na łasce lub nie łasce komputerów - w kazdej chwili będzie je można wyłączyć" - jeśli te komputery będą stały na systemie windows to hohoho będzie je trzeba wyłączać i to często :D

27.08.2004
07:59
[5]

ireksi [ Pretorianin ]

zulu intrygujaca wizja - jednak patrząc na to bardziej sceptycznie - POSORTOWANY EDEN to koncepcja troszkę faszystowska... Dzielenie ludzi i kontrolowanie ich przepływy pomiedzy "osadami" jest nawet ciut sprzeczne z ludzka potrzebą samostanowienia, wolności i ciekwaości. Mozna nawet przytepic ludzkie umysły i doprowadzić do półwegetacji ale czy to sie utrzyma.... sam musisz sobie odpowiedzieć.

myslę, ze zmiany organizacji społecznej nastapia troche wcześniej niz wpisane 500 lat.... i obawiam się, ze nastana krwawo. Moze to jest ten punkt w którym cywilizacja cofnie się o kilka tysiacleci tylko po to - by na nowo ukierunkować się w rozwoju. A może .... podążymy scieżką dinozaurów - zostawiając świat znacznie lepiej przystosowanym.... insektom.

Pozdrawiam... i ten wątek polecam uwadze i wolnosci słowa ;-)

27.08.2004
08:12
smile
[6]

ribik [ Konsul ]

Uwielbiam takie pytania, tylko że co najwyżej można sobie wymyslać różne teorie, a jak będzie kto wie.

27.08.2004
08:15
[7]

Gruby Misiek [ Centurion ]

Mysle, ze na 100% najpierw bedzie wielka wojna a pozniej to sie zobaczy...

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.