GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kto z was studiuje / studiował w niemczech ???

26.08.2004
12:57
[1]

Kencik [ Konsul ]

Kto z was studiuje / studiował w niemczech ???

Ubiegam sie o miejsce w Monachium na TU, zostalem juz przyjety ale czeka mnie jakis egzamin jezykowy, czy ktos moze mi udzielic odpowiedzi jak ma wygladac dokladnie ten egzamin ? Niby jest to egzamin DSH ale do konca nigdzie nie moglem uzyskac konkretnej odpowiedzi, egzamin mam 21 wrzesnia, przydaloby sie jakos do niego przygotowac ale nie wiem na co mam nalozyc wiekszy nacisk.

26.08.2004
13:17
smile
[2]

ciemek [ Senator ]

Jeśli to egzamin DSH to kuj ostro gramatykę i wszelkie, wszeluteńkie wyjąteczki. Wszędzie bardzo lubią udupiać ubiegających się o miejsce na wyjątkach. Ogólnie powtórz sobie zagadnienia z niemieckiego z których czujesz się najgorzej, a potem jeszcze raz wszystko. JEśli ubiegasz się o miejsce na TU to pewnie znasz niemiecki na dobrym poziomie i wiesz, że przy takiej znajomości języka nie ma aż tak dużo roboty. Jeśli masz certyfikaty, to z tego co w domq rozwiązywałem, widzę, że jest to egzamin poziomem odpowiadający mniej więcej Mittlestufe, więc jest oka. Rozwiązuj testów sporo, bo jak wiadomo tam jest nieco inaczej niż w innych formach sprawdzenia wiadomości i można wpaść na małych pikusiach.
Ja mam 2 października egzamin w Dreźnie na kurs przygotowywujący do DSH (pół roczny). Od tego jak go napiszę będzie zależeć czy dostanę się na bezpłatny, czy płatny ... Oby na bezpłatny, bo inaczej moje marzenia prysną :-) Ale nie ma się co łamać! Będzie dobrze :-)

Niech moc będzie z Tobą !

29.08.2004
23:57
[3]

Kencik [ Konsul ]

Ciemiek - Znasz moze jakas stronke z ciekawymi testami ??

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.