
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Warhammer 40K: Dawn of War - część 2
To druga część wątku poświęconego nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego o nazwie "Dawn of War", osadzonej w świecie Warhammera 40K.
Za produkcję gry odpowiada znane studio Relic Entertainment, które wsławiło się między innymi stworzeniem gier "Homeworld" i "Homeworld 2". Ma na swoim koncie także mniej znaną grę o nazwie "Impossible Creatures"
"Warhammer 40K: Dawn of War" zostanie wydany na świecie prawdopodobnie na przełomie września i października, zaś w Polsce mam nadzieję niedługo potem. Gra będzie zlokalizowana na język polski, na razie nie wiadomo jeszcze czy lokalizacja będzie pełna czy kinowa.
Gra zapowiada się wyśmienicie i jest obowiązkową pozycją dla miłośników świata Warhammera. Oprócz mnogości rozwiązań taktycznych, charakteryzuje się kapitalną wręcz grafiką i animacją, a także niezbyt wygórowanymi (jak na obecne czasy) wymaganiami.
WYMAGANIA MINIMALNE
======================
* Procesor Intel(R) Pentium III lub AMD(R) Athlon(TM)
* Szybkość CPU: 1.4 GHz
* Windows(R) 98SE/2000/ME/XP
* 256 MB RAM (oczywiście im więcej RAMu, tym lepiej)
* DirectX(R) 9.0b lub nowszy (aktualnie dostępny jest już DirectX9c)
* Karta graficzna na magistrali AGP z 32 MB pamięci (GeForce2MX, na przykład)
* Karta dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 9, oraz oczywiście głośniki lub słuchawki
* 1.4 GB wolnego miejsca na dysku
* Do gry w sieci potrzeba co najmniej modemu 56K (ale nie polecamy)
* Klawiatura + myszka
WYMAGANIA ZALECANE
======================
* Procesor Intel(R) Pentium III lub AMD(R) Athlon(TM)
* Szybkość CPU: 2 GHz
* Windows(R) XP
* 512 MB RAM (choć oczywiście 1Gig nie zaszkodzi :) )
* Karta graficzna na magistrali AGP ze 128 MB pamięci
* Szerokopasmowe połączenie z siecią (czyli na przykład Neostrada, albo DSL)
* Karta dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 9, oraz oczywiście głośniki lub słuchawki
* 1.4 GB wolnego miejsca na dysku
* Klawiatura + myszka
Wiadomo, że wkrótce po wydaniu gry, w sieci pojawią się narzędzia do tworzenia map, modów i dodatków, więc można się spodziewać długiego żywota gry. Na co liczymy :)
OTWARTE TESTY
======================
W tej chwili trwa jeszcze faza otwartych (a właściwie już zamkniętych z powodu wyczerpania się kluczy) testów i od czasu do czasu gramy sobie w sieci z innymi forumowiczami. Jak na razie w miarę regularnie pojawiamy się w następującym składzie (kolejność alfabetyczna):
- Blaster85 a.k.a deoN
- fenris_ek a.k.a fenrisakamich
- _Luke_
- Miniu
- Ryslaw
- TRKM
Jeśli ktoś chce pograć z nami, to zapraszamy. Nie tworzymy żadnego klanu. Gramy dla czystej radochy :D
Zazwyczaj pojawiamy się na serwerze koło godziny 22. Jeśli któryś z nas zakłada grę dla innych, to ma ona następujące dane:
- pokój: expert
- nazwa gry: GOL
- hasło gry: gol (uwaga: wielkość liter się liczy)
PRZYDATNE SZNURKI
======================
- https://www.dawnofwargame.com/ - oficjalna strona gry
- https://forums.relicnews.com/forumdisplay.php?f=89 - forum Relic Entertainment poświęcone grze
- https://www.dowreplays.tk/ - powtórki gier i inne informacje o DoW
Odnośnik do poprzedniej części:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2609943&N=1
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Dzięki panowie za grę dzisiaj. Było wesoło :)
Tylko szkoda, że na końcu tak zlagowało.
Proponuje dzisiaj (środa, 18.08) spotkać się na sieci tradycyjnie, koło 22, po niewątpliwie wygranym przez naszą cudowną reprezentację futbolistów meczu z Danią :)

Blaster85 [ Konsul ]
heh mam nadzieje ze nasi kopacze nie zagraja tak samo jak Nasz team w 3/3 :)
BTW Jak poszliscie zagralem z Miniem 1v1 aleeee jazda nieziemka, zadnego stania tylko zdobywanie i walki przy punktach strategicznych :)

Fenris_ek [ Fen ]
A ja mam pytanie: kto wczoraj wygrał FFA? Nie wiem, bo po tym jak próbowałem utrzymać punkt zostałem zadeptany przez hordę Marines + hordę Eldarów.
I drugie pytanie, techniczne: można jakoś włączyć wyświetlanie FPS w grze? Muszę dopasować ustawienia graficzne mojego złomokompa.
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Horde eldarow?? wOOt?? Co za zdrajca zmienil rase? :PP

Mac [ Sentinel of VARN ]
Witam:) Postaram się dzisiaj wpaść i dostać parę razy po tyłku:)
Luke --> Widzę że twoja sympatia do elfów przeszła z Warcrafta na Warhammer ;P

_Luke_ [ Death Incarnate ]
Mac --> hihi... tak sie bulwersuje bo sam nimi gram :>>
Miniu [ Generaďż˝ ]
Luke mozliwe tez ze bylo to ktorys z kompow uzytych jako zapychacze. :)
Fenris nikt nie wygral bo byla zwiecha :D,.
Rzeczywiscie jazda byla niesamowita w tym 1/1. Przestalem zabudowywac nawet te najbardziej wysuniete punkty strategiczne bo nie bylo za bardzo kiedy i po co (najczesciej tracilem je zanim zdazylem z innych miejsc na mapie sciagnac posilki).Ciagla walka i przepychanki zaczete juz od odzialow sqautow
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Fenris --> horda SP to bylem ja (2 landraidery miedzy innymi :), zas horda eldarow to deoN.
Drixx [ Pretorianin ]
Jest już tego pełna ? bo brat sciągnoł DoW_openbeta

Fenris_ek [ Fen ]
Dobrze wiedzieć.
Mała sugestia - nie pchaj Rychu Landraidera prosto pod lufy Predatora wyposażonego w pełny zestaw lascannonów, a jeśli już, to strzelaj do niego, a nie do piechoty na zapleczu :P
Drixx [ Pretorianin ]
Super żeby instalnąć cd-keya trza :/
Fenris_ek [ Fen ]
Drixx - przeczytaj wstępniaka w tym wątku.
W tej chwili trwa otwarta beta, ale już się nie zarejestrujesz, bo niedawno skończyły się klucze.

Drixx [ Pretorianin ]
Dobrze wiedzieć (DLACZEGO ZAWSZE JESTEM OSTATNI GRRR)
Drixx [ Pretorianin ]
LOOL ale ze mnie idiota mam dow zainstalowanego :DDD sry za drugi post

_Luke_ [ Death Incarnate ]
Tak myslalem, ze tym zdrajca jest Blaster/Deon ;)) Ma naturalne sklonnosci do IMBY :D
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Fenris -- kazalem moim strzelac do predatora i zaczalem obserwowac inny fragment walki. Wracam, a tu moi wesolkowie wala w piechote. Zmienilem szybko na predatora i chyba go troche uszkodzilem, co?

Fenris_ek [ Fen ]
"chyba go troche uszkodzilem"
Dobrze to ująłeś. Trochę.
A swoją drogą, szkoda że nie zostają wraki po pojazdach. Pole bitwy stawałoby się coraz bardziej malownicze.

Ryslaw [ Patrycjusz ]
I tak mam satysfakcję, że Cie pogoniłem z punktu strategicznego :)
Drixx [ Pretorianin ]
Można grać with somebody?

Fenris_ek [ Fen ]
Cóż poradzę, z dwoma na raz nie da się wygrać. Nawet JA nie dam rady ;)
Dobra, dobra, zdaje się miałeś pracować? Ja też ;]
Postrzelamy się wieczorem.
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Fenris --> Najpierw zaatakowalem Cie sam. I tak przez kilka minut bylo. Dopiero pozniej ruszyli eldarowie, ale wtedy juz sie wycofywales :)
Blaster85 [ Konsul ]
heh Eldarowie to smieszna rasa, glowneog budynku sie nie upg. tylko jakies upy sie wykonuje. Moja gra oparla sie na big massie tych lekkich unitow. Dopiero na koniec gry obczailem jak zrobic avatara, a tu zwiecha ;/
Blaster85 [ Konsul ]
Co do tej bitwy w FFA to ja po komendzie Minia "Ryslaw nie wemnie" :)) zaatakowalem Fenrisa cala armia :) Potem to przejalem Critical i go bronilem ale krotko bo ta zwiecha...
Drixx [ Pretorianin ]
Coraz bardziej mi się ta gra podoba :)
Miniu [ Generaďż˝ ]
Heh probowalem wtedy odbic punkt strategiczny od Fenrisa ale bardziej szkodzilem Ryslawowi daltego zabralem zabawki i wykosilem 2 kompa ktory mnie ruszowal od poczatku gry. Potem chcialem sprobowac przejac i utrzymac srodek mapy ale przeszkodzila mi zwiecha.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Heh probowalem wtedy odbic punkt strategiczny od Fenrisa ale bardziej szkodzilem Ryslawowi daltego zabralem zabawki i wykosilem 2 kompa ktory mnie ruszowal od poczatku gry. Potem chcialem sprobowac przejac i utrzymac srodek mapy ale przeszkodzila mi zwiecha.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Znacznie bardziej wole gry druzynowe od FFA :)
Juz mnie skrecalo przed monitorem.
Aha i armie praktycznie monotematyczne nie sprawdzaja sie zabardzo :D
_Luke_ [ Death Incarnate ]
lecimy ze screenami
_Luke_ [ Death Incarnate ]
lol... nie ten :PP
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Najciekawszy screen chyba jki udalo mi sie dzis zrobic
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Muhahaha
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Blaster85 [ Konsul ]
a mi niech ktos wytlumaczy o co biega z tymi atakami i armorami. W WarCrafcie bylo normalnie :) kto mial jednostke unarmored, a przeciwnik mial jednostke z atakiem percing i wykosil te z unnarmored ,a w tej grze widocznie tak nie jest ! :)
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Wielu nas
_Luke_ [ Death Incarnate ]

_Luke_ [ Death Incarnate ]
Blaster nie wtryniaj sie w galerie... uwazaj jak chodzisz, zeby nie podeptac obrazkow :)
ps. wiem - bredze ale jest juz pozno :P
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]

Blaster85 [ Konsul ]
B_U_R_A_K !!!!!
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]

Fenris_ek [ Fen ]
Eldarzy, Eldarzy, wszędzie Eldarzy!!!

Fenris_ek [ Fen ]
Boję się iść spać, bo jeszcze pod łóżkiem się przyczaili....
(screeny słabe, bo ustawienia graficzne na minimum)
_Luke_ [ Death Incarnate ]
burza
_Luke_ [ Death Incarnate ]
strzelanie z takich pukawek do czolgu to nienajlepszy pomysl
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Tu wychodzi wstretna natura elf...tfu eldarow :> egzekucja -

Blaster85 [ Konsul ]
no nie chce wskazywac palcem co za burak strzelal do mojego czolgu!
BTW Luke ty to umeisz hasla wymyslac "Burak" :)

_Luke_ [ Death Incarnate ]
Blaster -> to wszystko bylo w celach edukacyjnych ;)
Dobranoc burakom :>
ps. zaraz Ci Miniu wylozy specyfikacje klas uzbrojenia i zbroi :)
Miniu [ Generaďż˝ ]
Blaster z obrazeniami jest bardzo podobnie. gra wyroznia 3 typy jednostek (ciezka piechota ,piechota , pojazdy) Odpowiednie bronie kosza je wyraznie lepiej niz inne.(np Marines z bronia plazmowa duzo lepiej morduja piechote ). Ognio miotacze nie dosc ze zadaja spore obrazenia to jeszcze powoduja zlamanie morale . Snajperki kosza ciezka piechote (i morale takze ). Heavy bolter jest slabszy od Plazmy ale ma wiekszy zasieg.Na jednym screenie widac co sie dzieje gdy nikomu nie da sie broni przeciwpancernej.
Miniu [ Generaďż˝ ]
A Ciezki Bolter chyba lepiej kosi zwykla piechota a Plazma Ciezka.
Okultysci maja granatnik ale nie mam pojecia co on robi
Blaster85 [ Konsul ]
a co jak ulepsze all czyli dam na plasme,flamer,bolter,sniper ?
Blaster85 [ Konsul ]
i o co chodzi z tymi moralami
Miniu [ Generaďż˝ ]
Trudno powiedziec co jest lepsze od czego. Moim zdaniem plazma jest lepsza od heavy boltera ale jest ona dostepna dopiero w tier2 i ma zdaje sie zasieg krotszy od zwyklego boltera. Generalnie w tier1 daje moim Marines choc 1 h.boltery bo znacznie pomoga w walce. Snajperki posiadaja zdaje sie tylko sqauci SM i Eldarow (nie jestem pewien co do tych ostatnich). W wiekszych walkach potrafia zdzialac wiecej niz odzial marines. Flame dobrze jest dac jesli bedziesz walczyc w zwarciu (zalezy to od ciebie czy przeciwnika).
Gdy jednostka jest spanikowana (poajwaia sie takie czerwone obwodki) praktycznie nieatakuje i dostaje wieksze obrazenia. Ale za to szybciej biega wiec mozna nia praktycznie zawsze uciec. Kazda jednostka ma rozny ich poziom. Traci sie je jesli squad poniosl duze straty i od broni wyzej wymienionych. Nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze lamia sie tez jesli przeciwnik ma duza przewage liczebna w walce wrecz lub odzial w czasie tejze walki jest ostrzeliwany przez inny.
Np taki odzial Opetanych Marines normalnie pokona bez problemu odzial zwyklych SM. Ale juz z zalamanymi moralami np z powodu Squatow z snajperkami jego szanse maleja do praktyczine zera.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Dobra na dzis mam juz dosc ide spac :D

Fuman [ Centurion ]
Blaster85------------>Musisz mieć w oddziałach Marines gości z rocket launcherami --- w inny wypadku staniesz się pożywką dla Drednaughtów ,Defilerów ,Wraithów itp .
Asmodeusz [ Generaďż˝ ]
Miniu --> nie Squaci a Scouci czyli Zwiadowcy. Squaci juz nie istnieja.
Asmodeusz [ Generaďż˝ ]
Dobra co do samej rozgrywki:
Widac wyraznie ze typy jednostek i bron anty konkretnym typom jednostek jest nadal zle zaimplementowane. Przyklad? Warp spidersi lepiej kosza heavy infantry niz reapersi. Do tego niektore rzeczy sa nadal bardzo slabo zbalansowane (np miotacze ognia - wystarczy zagrac z moim bratem, ktory srednio w armii orkosow ma okolo 20 miotaczy + 20 rakietnic - nie do zatluczenia) czy tez commanderzy. Niejasne jest tez (dla mnie w kazdym badz razie) na jakiej zasadzie odbywa sie trafianie we wroga i zadawanie obrazen. Co z tego ze squiggoth ma okolo 3k obrazen, skoro commander bez problemu to przezyje, a nawet zwyklakowi czasem sie uda. Fajno - jest to dmg/sec., czyli taki squiggoth atakujacy raz na kilka sekund powinien miec dmg. JESZCZE wieksze - a tak jakos nie jest...
Wolalbym tak jak w W3 - pokazane ile po prostu obrazen zadaje konkretny atak (np 50-100) a nie jakies dziwne wyliczenie na sekunde, ktore i tak nijak sie ma do rzeczywisctosci (patrz: miotacze ognia).
Dodatkowo jeszcze wkurzaja mnie niektore upy oddzialow. Np: dlaczego exarch reaperow dostaje shuriken cannona? Z oddzialu anty heavy infantry najwiekszy rzeznik exarch ma bron anty... infantry. I w ten sposob majac cos do wszystkiego mamy oddzial do niczego. Dalej: upy orkosow. Mozna budowac mini maxy (oddzialy po 4 osoby majace po 3 specjalne bronie) i zalac tym wroga (jak wyzej wspomnialem - bracki ma okolo 60-70 specjalnych broni na 100 kolesi).
No i co najwazniejsze - morale. Jest po prostu za niskie dla wiekszosci oddzialow. Majac 1 squad sm z 2-4 miotaczami moge spanikowac KAZDA wroga armie (oprocz pojazdow). A co dopiero oraski...
Nie komentuje juz wielu bugow ktore nadal sa, gdyz to jest beta. Oczywiscie info o czesci bugow juz wyslalem i mam andzieje, ze w patchu je poprawia...
PS> Zrzedze troszke, ale poza tym gra jest zajefajna :) I gra mi sie lepiej niz w W3. Byle nie blokowali rushy, bo jakos... lubie to najbardziej :)
PS2> Dajcie exarchowi reaperow eldar missile launcher zamiast shuricanna :)

Fuman [ Centurion ]
Swoją drogą w Warhammerze 40 000 jest tyle nacji/ras że mogliby z powodzeniem dodać jeszcze jedną :)
Czego to nie robią prawdziwi maniacy -- looknijcie na link ;)
Mac [ Sentinel of VARN ]
Fuman --> Ponoć w pełnej wersji mają dodać Necronów.. bardzo klimatyczna rasa, choć bardziej odpowiadaliby mi Tyranidzi i moje ulubione Genokrady :P
Pojedynek Avatarów -->
Fuman [ Centurion ]
Ano , Necrons to świetna rasa . Mam nadzieję że dodadzą ją w pełnej wersji .
Z chęcią zobaczyłbym Necron Monolith w akcji ;)

bialy kot [ Konsul ]
Takie krotkie pytanie: jak sie maja zasady z DoW do zasad z wersji figurkowej? Patrzac na screeny (panikujacy Marines?!) i czytajac niektore wypowiedzi ("20 wyrzutni rakiet i 30 flamerow") widze ze raczej nijak...
Chochliczek [ Chor��y ]
bialy kot ------------>Oczywiście że zasady są uproszczone . Przeniesienie zasad z bądż co bądż turowego Warhammera na rts i zbalansowanie tego wszystkiego jest niemałym wyzwaniem .... .
Ale sam DOW jest świetna grą , z odczuwalnym klimatem prawdziwego Warhammera 40 000 .

Fuman [ Centurion ]
bialy kot ------------>"panikujacy Marines?!" --chyba troszkę przesadzasz :) Space Marines to nie automaty --też mogliby ulec panice .
Fenris_ek [ Fen ]
Marines nie panikują tak łatwo. A jeśli wstawisz sierżanta, możech ich uspokoić jednym kliknięciem. Zresztą, panikują zazwyczaj jak dorwą ich jakieś Dreadnought'y, horda orków (horda=czytaj WIELKA HORDA). Albo szalejący Awatar. Orkowie i Eldarzy panikują znacznie szybciej.
A co do brata Asmodeusza i 100 orków z 70 spec-brońmi - to znaczy tylko, że ma drogie i słabe liczebnie jednostki (10 orków na oddział?) i padają szybko jak muchy. Każda dodatkowa broń to koszt. A biorąc pod uwagę celność Orków, jakoś nie przerażają mnie ich wyrzutnie rakiet ;P
Miniu [ Generaďż˝ ]
Asmodeusz odzial z duzo iloscia Mitoaczy bedzie uposledzony jesli chodzi o walke na dystans. Nikt nie jest glupi chyba na tyle by stac w miejscu i zupelnie nie mikrowac. Jak sobie wyobrazasz zastosowanie systemu obrazen Wara w w wypadku ciaglego ostrzalu czy ogniomiotacza? Nawet blizzard i flame w Warcrafcie maja obrazenia strefowe zadawane na sekundy (przynajmniej tak bylo kiedys).I pewnie tak sao jak w Warcafcie modyfikowane sa jesli chodzi o pancerz celu . Bez przesady 3k to ejst wartosc nierealna. Kazdy celny strzal i schodzila by jednostka (avatar i demon po 3 strzalach). Ja przywyklem traktowac to proporcjonalnie. 3k czyli duzo wiecej od od 100 czy 200. (a moze to sa obrazenia przeciw budynkom?)
Sto orkow w odzialach po 4 i jeszcze tylko co 4 nie ma specjalnej broni? Ile czasu i sorowcow zajmuje stworzenie czegos takiego? Nie sadzisz tez ze odzialy orkow po 4 nie sa za trwale? I jeszcze musisz zrobic tankbusta bo cie sprzet rozjedzie?
Za czas jaki twoj wrog to zrobi ty powinienes cos takiego bez problemu wykosic.
Heh Eldarami nie gram ale zawsze wydawalo mi sie ze Warp Spiders byli drozsi od Reapers. Teraz wiem czemu :D. Pozatym mozliwe ze jedni sa Heavy a drudzy nie i stad ta roznica(i chyba warpow moze byc wiecej w odziale)
Miniu [ Generaďż˝ ]
Fenris_ek a nie 25 odzialow po 4? Ile naraz wyskakuje orkow? Jaka ilosc sorowcow to musi byc.
bialy kot kazdy odzial moze miec 4 bronie specjalne. Tylko orki zeby miec RPG musza zbudowac odzial Tanbusta. Zeby miec 30 Miotaczy musial bys miec co najmiej 8 odzialow w tym 7 tylko z nimi a w ostatnim dac 2.
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Mac --> w pelnej wersji nie bedzie Necronow. Ma sie pojawic epizodycznie Gwardia Imperialna.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Mala errata. Orki oczywiscie maja rakietnice do wyoboru jako bron. Nie wiem co mi strzelilo gdy to pisalem.
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Ryslaw --> widziales post VaatdaFakk'a z 10:10 w tym watku?? Gosc sciemnia czy ma racje?
Drixx [ Pretorianin ]
Ej mistrzowie możecie mi dac jakies rady co najpierw budowac jak squad capa do np 200 zwiększyc itp itd

Fenris_ek [ Fen ]
Luke, to z twoimi Eldarami wczoraj się męczyłem? Powiedz mi coś - nękałem cię bombardowaniem orbitalnym, średnio mi to wychodziło, ale parę razy trafiłem - jak z obrażeniami? Solidnie kasuje piechotę? Bo widziałem że na drednociki nie bardzo działa.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Drixx skad wzioles taka olbrzymia liczbe?? Gora to 20. Pierwsze co rob to baraki i hero.
Drixx [ Pretorianin ]
GÓRA 20!!!! nie no może dadzą wincej w pełnej ;) mam taką nadzieje
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Drixx --> w recenzji na GOLu gosc sie pomylil z tym 200
Fenris_ek --> owszem, z moimi :) Przyznam sie szczerze, ze nie zauwazylem, zeby to bombardowanie bardzo mi szkodzilo - byc moze dlatego, ze nie byl to 'direct hit'. Ale IMO Sztorm Farseer jest zdecydowanie lepszy.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Drixx 20 to malo?? To daje praktycznie cos kolo 100 marines choasu
Fenris ja mam Coruption ktory jest odpowiednikiem bombardowania oraz burzy i to dopiero nic nie robi
And [ Chor��y ]
mam pytanko czy w tej becie jest opcja grania po LAN-ie, bez posiadania klucza?
Drixx [ Pretorianin ]
20 to tak średnio max 30 mogło by być i rasa to jeszcze moze by mogła byc Sisters of War czy jakos tak aha a jak zrobic terminator squad?

Fuman [ Centurion ]
Zastanawiam się czy Obliterators , które zajmują 4 pkt (4 jednostki) pokonają 2 pełne squady chaos marines z Aspiring Championami(2x11 jednostek =4 pkt) wyposażone w plasma guny i rocket launchery + berserk . Nie testowałem tego dokładnie , więc powiedzcie .. opłaca się rekrutować Obliteratorów czy może lepiej postawić na dobrze wyposażone 22 marines ?
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Luke --> nie wiem czy sciemnia odnosnie kolegi, wiem zas, ze jest niedoinformowany. Nie wiadomo czy gra bedzie w pelni zlokalizowana. Jak sie dowiem, to dam znac.
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Ryslaw --> dzieki (ciesze sie tez, ze to Ty tlumaczysz DoW)
Ryslaw [ Patrycjusz ]
And --> nie ma takiej opcji. Mozesz sobie najwyzej pograc w misje szkoleniowa kazda z ras na jednej mapie.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Drixx jak ich zbudujesz w budynku pojawia sie taka mala ikonka. Musisz ich teraz zrzucic gdzies na mape.
Ryslaw tez bardzo licze na wersje kinowa :D
Blaster85 [ Konsul ]
a ja licze na lzejsze wymagania bo jak bedzie gra chodzila tak samo jak w becie to niestety nie oplaca mi sie jej kupic ;/
BTW Gramy dzis?
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Beta zostala ponownie otwarta. Wiec, jak ktos nie ma klucza, to w te pedy niech goni na www.fileplanet.com
sasquath_ [ Pretorianin ]
A ja mam pytanie czy mozna z jakiegos innego miejsca sciagnac ta bete bo nie dziala link na fileplanet, coz z explorerem czy cos:( moze jest na jakims torencie?? cd-key juz a gry jeszcze nie wyskakuje taki blad---->
Ryslaw [ Patrycjusz ]
sasquatch -> zmien ustawienia zabezpieczen w kompie na srednie. Z tego co wiem, bete mozna sciagnac TYLKO z fileplanet.
Chyba ze masz jakiegos znajomego, ktory Ci ja wypali.
sasquath_ [ Pretorianin ]
Ryslaw---> dzieki cos po kombinuje, mam nadzieje ze to nie przez firewall'a:(
sasquath_ [ Pretorianin ]
Ryslaw---> jak mam na medium to zejsc na low, czy moze to cos pomoc??
pyt2. czy na sdi pochula po sieci??
Ryslaw [ Patrycjusz ]
sasquatch --> nie jestem specem niestety od zabezpieczen sieciowych. Ja mam wszystko ustawione na standard i poszlo, wiec nie warto imho ustawiac na 'low'. Mozliwe, ze to twoj firewall nie przepuszcza.
A co SDI - wymagania minimalne to 56kbit - SDI ma 2 razy wiecej. Powinno dzialac, ale nie wiem jak. Na razie pingi sa spore.
Asmodeusz [ Generaďż˝ ]
Fenris_ek :
Marines nie panikują tak łatwo.
----------- Wystarcza 4 miotacze i spanikuja w ciagu kilku sekund. A o 4 miotacze nietrudno.
A co do brata Asmodeusza i 100 orków z 70 spec-brońmi - to znaczy tylko, że ma drogie i słabe liczebnie jednostki (10 orków na oddział?) i padają szybko jak muchy
------------ 2 oddzialy ze specbronmi (8 kolesi) pada TAK SAMO szybko jak 8 slugga/shoota/skar etc. boysow. Jedyna roznica jest taka, ze 8 sluggasow nic nie zrobi, a 8 rakiet owszem. Po drugie oddzialy te nie licza 10 kolesi tylko 4 (3 bronie + jeden ktory juz jej nie moze miec + czsami nob jesli kasa jest).
Jesli nie grales orkosami (a chyba tego nie robiles z tego co widze) to juz wyjasniam: marinsi i CSM maja unit cap'a 20 i ODDZIAL zjada 2-4 z tego. Orkosy maja capa na poszczegolne MODELE. Czyli majac 100 capa mozesz miec 100 kolesi obojetnie jak uzbrojonych. Stad chyba lepiej brac 100 rakiet niz 100 pistoletow?
A biorąc pod uwagę celność Orków, jakoś nie przerażają mnie ich wyrzutnie rakiet ;P
----------- Wystarczy ze pacnie w glebe - i rozrzut jest murowany. Zreszta przy 30-40 rakietach NA PEWNO cos trafi. Slyszales kiedys o tym, ze tankbustas moga miec 6 rakiet/ 6 kolesi? Nikt sie nie obija
Miniu
Asmodeusz odzial z duzo iloscia Mitoaczy bedzie uposledzony jesli chodzi o walke na dystans
------------ Jesli ty chcesz aby miotacze i sluggasy z miotaczami walczyly na zasieg prosze bardzo. Tylko najpierw ciut pomysl zanim cos napiszesz - bo do walki na dystans sa shootasi + rakiety + big shootas a nie sluggasi z miotaczami.
Bez przesady 3k to ejst wartosc nierealna. Kazdy celny strzal i schodzila by jednostka (avatar i demon po 3 strzalach). Ja przywyklem traktowac to proporcjonalnie
------------ To po KIEGO grzyba bylo pisac flamer 3-4/s, heavy flamer 7-9/s?
Nie lepiej napisac "small, medium, large , huge, omfg , imba damage"?
Jak juz podajesz konkretne wartosci to maja cos one odzwierciedlac.
Aha - i teraz powiedz mi jeszcze jedno. Wedlug twojego systemu:
flamer ma okolo 4 dmg/sec, heavy flamer ma 8 dmg/ sec. Czyli jest duzo mocniejszy.
Zwykly bolec ma okolo 25 - czyli znaczy ze jest 3x lepszy niz flamer???
Przetestuj na polu walki i zobacz co wygra. SM z flamerem czy SM z bolcem.
I jeszcze musisz zrobic tankbusta bo cie sprzet rozjedzie?
------------ Zwyklaki tez maja rakietnice. Tankbustasi roznia sie jedynie tym, ze na 6 kolesi 6 ma rakiety (w zwyklych oddzialach jest nieekonomicznie bo jeden koles ma shoote/slugge) oraz maja wieksze dmg w HtH. Na prawde proponuje chociaz raz ZAGRAC orkosami i sprawdzic sobie te taktyke - dziala okolo 90% czasu (znam tylko 1 sposob na ten walec - i to calkiem skuteczny).
sadzisz tez ze odzialy orkow po 4 nie sa za trwale?
------------ Tak - sa za trwale. Jesli leci na ciebie 10 oddzialow po 4 orasow na pewno nie uda ci sie koncentrowac ognia na kazdym oddziale pokolei. Niestety AI jednostek w tej grze w tym ci nie pomoze - bo nawet jak wydasz rozkaz to polowa ognia leci po najblizszych. I micro tu ci zupelnie nic nie da. No - moze zdazysz wycofac polowe oddzialu zanim calkowicie sie rozpadnie.
Heh Eldarami nie gram ale zawsze wydawalo mi sie ze Warp Spiders byli drozsi od Reapers
------------ IIRC kosztuja tyle samo (bodajze 240) - zazwyczaj nie sprawdzam ceny jak buduje jednostki.
Tak - reapersi sa anty heavy a warpy anty infantry - ale i tak warpy lepiej kosza i heavy i infantry. Do tego sa mobilniejsze, nie musza sie rozkladac do strzalu, maja skok i bron anty budynkom.
Dzisiaj jeszcze mam nadzieje potestowac reapers/warpy (ostatecznie sprawdzic co i jak) oraz jak dobrze morale kosi sie pathfinderami.
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Asmodeusz --> jak z Ciebie taki spec to moze pograsz z nami? Zwykle o 22.00
Miniu [ Generaďż˝ ]
Luke ma racje. Wpadnij wiec zagrac z nami . Najlepiej jeszcze z bratem i jego nad Orkami.
Po drugie co z tymi pretensjami do mnie??Kim ja wedlug ciebie jestem? Jakbys moze nie zauwazylem ja tej gry nie robilem. Tak przywyklem patrzec na system obrazen i jest to moj poglad.
Skad wziales obrazenia poszczegolnych broni? Nie widzialem nigdzie zadnej tabeli a by sie przydala .
Spiders kosztuja jeszcze dodatkowo energie.
Asmodeusz [ Generaďż˝ ]
Miniu --> a grywam czasem i w tym terminie - wczoraj np siedzialem dosyc dlugo. Dzisiaj jednak raczej mnie nie bedzie bo nie mam na hdd miejsce na pliki wymiany :) Musze najpierw nagrac troszke rzeczy na plytki.
Po drugie - nie mam pretensji do nikogo, ale moge zaczac miec.
Po trzecie - wystarczy chociaz troche sie przyjrzec opisom w prawym dolnym rogu, jak najezdzasz na upa - tam jest napisane przeciwko czemu to jest up i jakie ma dmg.
Po 4te - energii na starcie wystarcza na spidery i poczatkowe upy - wiec moglem na to nie zwrocic uwagi.
shadzahar [ Konsul ]
hmmm od 20minut nie widze zadnego polaka na kanale expert, a co dopiero kogos z tego forum, niby gracie codziennie okolo22.... Chce zobaczyć jak sobie poradze orkami z wami..
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Ryslaw --> jesli mozna miec jeszcze jedno pytanie... Czy wiesz (albo mozesz sie dowiedziec) jak bedzie wygladala sprawa kompatybilnosci polskiej wersji z MODami? To dla wielu osob b. istotne.
Fenris_ek [ Fen ]
Shadzahar - wczoraj widocznie nikt nie grał. Ile można grać? Sądzę, że dziś wieczorem postrzelamy.
Drixx [ Pretorianin ]
Musicie tak puźno grać grajcie np o 19 lub 20 bo potem brat z kompa mnie wywala
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Postaram sie dzis byc o tradycyjnej porze. Mozliwe, ze bedzie jeszcze jeden nowy kolega :)
VaatdaFakk [ Centurion ]
Napisalem tylko to co sie dowiedzialem od Cegielki, ale jak mi pozniej wyjasnil, on sam nie wie. Wiec za sianie plotek przepraszam. Ale licze na kinowa wersje.

catra [ Junior ]
ej jak bedizecie grac to dajcie znac na gg 1739188 moze sie dołacze jak bede mialczas ;p

Mac [ Sentinel of VARN ]
Dzisiaj była prawdziwa rzeźnia:> Walka na środku planszy to chyba z godzinę trwała :)) Dawno się tak dobrze nie bawiłem w RTS'a...
Mac [ Sentinel of VARN ]
Mac [ Sentinel of VARN ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
foty z drugiej strony barykady :)
_Luke_ [ Death Incarnate ]

Blaster85 [ Konsul ]
Widze ze Mac robil screeny mojego bombardowania :) ...no tez m isie podobalo :>
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Chyba najlepsza gra do tej pory. Praktycznie caly czas kogos nieustana walka i proba zdobycia przewagi
Na screenie altyrelia choasu o celnosci pijanego orka
Miniu [ Generaďż˝ ]
Przesmyk smierci
Miniu [ Generaďż˝ ]
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Gra była świetna, niestety miałem najgorsze możliwe położenie - z jednej strony komp rushujący non stop, a naprzeciwko Miniu, który razem z kompem zrobił wypad na moją bazę... i byłoby po mnie, gdyby nie Luke i Deon. Porzucili punkt strategiczny, żeby mnie bronić... Naprawdę dzięki chłopaki...
I choć w sumie i tak pierwszy padłem, to gra była świetna.
Strasznym problemem jest jednak wydajność. Pod koniec było 1-2 fps!
Przede wszystkim do takich gier każdy musi mieć po 1gig ramu, ponieważ gra dostosowuje się z szybkością działania do najgorszego kompa.
Ale pocieszam się, że jest to wersja debug, czyli nie optymalizowana, a dodatkowo zawierająca różne spowalniacze w stylu narzędzi do diagnozowania. Mam nadzieję na conajmniej dwukrotne przyspieszenie wersji sklepowej.

Forgotten [ Pretorianin ]
hm, kto zmienil haslo? :>
chcialem z Wami pograc i nie moge sie podlaczyc...
Capt. Krzysztow [ Kapitan Gwiezdnej Floty ]
Gra jest na prawdę fajna ale nie mogę się nią w pełni nacieszyć :( Mniej więcej w połowie rozgrywki zaczyna się haczyć i nagle zawiesza się. Po jakimś czasie odblokowuje sie na chwilkę, słyszę samopowtarzający się dzwięk i wisi już na stałe...
Nie mam pojecia co moze być przyczyną, mam Athlona 2000, 256 DDRow oraz Radeon 9200 wiec wina sprzetu to to raczej nie jest. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Capt. Krzysztof --> Mam nadzieje, ze to wina bety. Kiedy gramy czasem gra po prostu sie zatrzymuje (mozemy pisac do siebie ale wszystko jest jakby na pauzie). Oczywiscie lagi (?) czyli takie 'haczenie' tez wystepuje :(
_Luke_ [ Death Incarnate ]
ekhem, sorry za przekrecenie nicka

VaatdaFakk [ Centurion ]
256 ddr???? sa karty graficzne z wieksza iloscia ramu
sivuch [ Centurion ]
Ja tez mam taki problem. Tzn podejrzewam ze jestem tym" laggerem "czy cos tam cokolwiek by to znaczylo. Ale nie rozumiem dlaczego. Mam pentium 4 1024 RAM Gforce 5600FX. oraz lacze neostrady 320. Podejrzewam ze moze byc to wina limitu 5 MB ktory wyczerpalem juz dawno ale nie jestem pewien. Co wy o tym sadzicie?
[PiC]Thorn [ Junior ]
To i tu napisze:P zapraszam na strone
jest tpo strona klanowa [Polish invoasion corps]. zachecam do zwiedzania
Wiadomość została zmieniona przez Moderatora | 2004-08-28 08:52:33
TzymischePL [ Senator ]
No coz.. zapisalem sie do open bety. Sciagnalem i pogralem troche online.
Z jednej strony gra naprawde przyjemna. Z drugiej, (albo ja mialem po prostu pecha do przeciwnikow) rush rzadzi... Az sie rzygac chce...
Ale jakbyscie nie mieli nic przeciwko zagral bym z sensownymi przeciwnikami :P
Miniu [ Generaďż˝ ]
Dzisiaj mielismy slynna zwieche ktora co ciekawe jednak sie odblokowala po wyjsciu czesci graczy.
Jakis screen z wczesniejszej gry
Miniu [ Generaďż˝ ]
dzisiejsze
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Jutro gramy o 23 :D
Fenris_ek [ Fen ]
To co, polujemy dzisiaj na mutantów, obcych i heretyków?
Miniu [ Generaďż˝ ]
Dzis bylem tylko ja z Fenrisem. Mimo tego rozegralismy dwie ciekawe gry
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
Kiedy bedziemy grac?

_Luke_ [ Death Incarnate ]
Dzis? :P Na 99,9% bede ok 23.
Blaster85 [ Konsul ]
a w sumie dzis moge sie tez pojawic jak nie zasne wczesniej. Szkola meczy :)
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Ja niestety dzis nie moge... bo wlasnie w moje lapki trafila niemal pelna wersja gry :)
I testuje single player...
Teksty sa naprawde mocarne i klimat wbija w ziemie. Ta gra jest CUDOWNA!
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Ryslaw --> szkoda :( w ramach rekompensaty powiedz chociaz czy cos dodali w pelnej wersji? Jakies unity a moze nowa rase :P ?
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Nie, no oczywiscie nie ma dodanych zadnych jednostek. Nie wiem czy Rhino usuneli, bo na razie jestem w trzeciej misji kampanii i jeszcze pojazdow nie ma.
Ogolnie rzecz biorac gra wyglada o wiele bardziej estetycznie niz beta. Jest bardzo ladna czcionka, sliczne ikonki, dzialajace skroty, itp.
Kampania zapowiada sie rewelacyjnie, ale jak mowilem jestem dopiero w trzeciej misji.
Jesli chodzi o multi to jest tryb skirmish i "tadam" masa nowych map.
No i jakby to powiedziec... zachwycony jestem :)
Miniu [ Generaďż˝ ]
A co powiecie na dzis?

Fenris_ek [ Fen ]
Ja dziś prawdopodobnie jestem skazany na pracowity wieczór przy kompie, więc... chętnie zrobię sobie ze 2 h przerwy na małą bijatykę.
Blaster85 [ Konsul ]
ja tez moge dzis wpasc, tak jak zwykle o 23 ?
Miniu [ Generaďż˝ ]
Ok kolo 23 albo nawet troche wczesniej
Forgotten [ Pretorianin ]
ja tez postaram sie byc :)
pozdr

_Luke_ [ Death Incarnate ]
Dzieki za gre chlopaki :)
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Fenris_ek [ Fen ]
To ja też dorzuce troche screenów.
Heroiczny commander ;)
Miniu [ Generaďż˝ ]
A teraz Orki
Fenris_ek [ Fen ]
Avatar vs. Dreadnought
Miniu [ Generaďż˝ ]
Orks ! Orks ! Orks ! Orks!
Miniu [ Generaďż˝ ]

Fenris_ek [ Fen ]
Eldarzy się wściekli na mnie chyba
Miniu [ Generaďż˝ ]

Fenris_ek [ Fen ]
No i duży zwierzaczek orków na koniec.
Miniu [ Generaďż˝ ]
Opetany space marines
Miniu [ Generaďż˝ ]
Miniu [ Generaďż˝ ]
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Moze ktos zalozy nowa czesc?
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Czesc 3 zalozona. Odnosnik ponizej