GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

gwarancja HP po wymianie sprzętu, a kodeks cywilny

12.08.2004
20:58
[1]

FreemaN [ ]

gwarancja HP po wymianie sprzętu, a kodeks cywilny

Zaczne od tego, ze firma HP prowadzi dziwna polityke gwarancyjna. Drukarka HP popsula mi sie jeszcze w okresie gwarancji. Zawiozlem ja do sklepu gdzie zostala wyslana do serwisu HP. Tam wymienili mi drukarke na "nowa" (w srodku byly plamy po jakiejs awarii z tuszem, ale tusze byly pelne i dzialala idealnie wiec nie zglaszalem obiekcji) - ten sam model. Mam wszystkie papiery z numerami seryjnymi itp. W sklepie powiedzieli mi, ze na nowy egzemplarz drukarki nie ma nowej gwarancji w serwisie HP, a jedynie kontynuacje starej. Pech chcial, ze dwa miesiace po gwarancji ta "nowa" drukarka padla. Nie mam juz na nia gwarancji co jest sprzeczne z artykulem 581 kodeksu cywilnego:

"Art. 581. (181) § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej."

Nie odsylajcie mnie na pl.soc.prawo bo tam juz bylem i nie mysle bawic sie z procesy :). Nadzieja umiera ostatnia :) pisze wiec tutaj. Jak sobie poradzic z tym konsumenckim gwaltem? Moge wykorzystac to, ze nie dostalem fabrycznie nowej drukarki (tusze mam nadal prawie nienaruszone a plamy sa)? Chociaz to chyba normalka, ze po wymianie wciskaja ludziom stary sprzet. Coz poczac? Kogo przycisnac i w jaki sposob? Na kim zogniskowac frustracje? ;) Goscie w sklepie beda sie teraz pewnie zaslaniali tym, ze to nie ich sprawa i moga mi wyslac drukarke do serwisu jak pokryje wszystkie koszty. Jak wykorzystac, to ze firma HP bezczelnie lamie prawo? Ten kodeks cywilny to jakis nieistotny dokumencik?
Pomozcie.

12.08.2004
21:02
[2]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

A po co od razu armaty? Jak przeczytałem to nie rozmawiałeś z serwisem HP tylko ze sklepem, może oni coś nabrąchali. Zacznij może od tego i jestem pewien, że korporację stać na przestrzeganie prawa, a to tylko nieporozumenie.

12.08.2004
21:02
smile
[3]

eJay [ Gladiator ]


Zadzwon do nich i spusc im taki opierdol zeby ci dali albo nowa gwarancje i drukarke, albo zwrot kasy. Przedstaw im ten paragraf i powiedz ze jesli postawia na swoim to grozi im odebranie koncesji.

12.08.2004
21:09
smile
[4]

Capricornus [ Chor��y ]

Dokłanie tak jest, albo gwarancja na kolejny rok na drukarkę, albo na istotną część. Nie ma bata, ja serwisowałem "wieżę" Phillipsa i dostałem kolejny rok gwarancji, nie pamiętam jak to było z drukarką HP, bo też coś się z nią stało, ale nie było takiej jazdy.

Do NSA, do Rzecznika Praw Konsumenta w ostateczności, a na razie idź do serwisu i powiedz, że walą w ch*** z Tobą. Jak koleś za ladą jest za głupi, to do kierownika tego burdelu. Masz rację i mogą Ci naskoczyć, tak jak mi Tepsa, kiedy złożyłem reklamację, był za mną ich regulamin i kodeks cywilny.

12.08.2004
21:19
[5]

[email protected]@toR [ Senator ]

FreemaN ------> W czym problem? Idź do sklepu, pomachaj kodeksem, jak nie pomoże - wtedy będziesz się zastanawiał co dalej :)

12.08.2004
21:40
[6]

-Wolver [ Pretorianin ]

Tyle na szybcika znalazlem:

"Z dniem 01.01.03 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego ( Dz.U. Nr 141, poz. 1176 ), regulująca na nowo prawa konsumentów w Polsce...

Wyłączenie przepisów K.C. dotyczących gwarancji, spowodowało, że od dnia 01.01.03 r. :

1. okres naprawy nie przedłuża czasu trwania gwarancji
2. wymiana towaru na nowy nie powoduje skutku, że gwarancja biegnie od nowa"

Jak byl uwalona atramentem itd. trzeba bylo nie brac. Teraz Ci powiedza, ze wymienili na "nowy", gwarancja sie skonczyla i tyle :/

12.08.2004
23:54
[7]

Capricornus [ Chor��y ]

Mógłbyś podać źródło? Nie chce mi się wierzyć w to, to jakieś przegięcie. Do rzecznika praw obywatelskich trzeba by to zgłosić, ale nadal nie wierzę.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.