GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ucz się przez intenet, nie chodź do szkoły....

05.08.2004
22:01
[1]

stary1970 [ Generaďż˝ ]

Ucz się przez intenet, nie chodź do szkoły....

Być może już niedługo uczniowie, po skończeniu gimnazjum, będą mogli kontynuować naukę bez potrzeby wychodzenia z domu. Kształcenie będzie się odbywać za pośrednictwem Internetu. Polskie ustawodawstwo nie przewiduje jeszcze takiej możliwości, ale jak udało się dowiedzieć "DP", w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu trwają prace nad przygotowaniem rozporządzenia regulującego te kwestie.
Nie są jeszcze znane szczegóły, lecz, jak powiedział "DP" rzecznik ministra edukacji Mieczysław Grabianowski rozporządzenie będzie zmierzać w kierunku wprowadzenia możliwości wirtualnego kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym.
Także w ustawie o szkolnictwie wyższym nie występuje pojęcie studiów wirtualnych. Jednak i to ma ulec zmianie.
"Projekt prezydencki ustawy o szkolnictwie wyższym przewiduje możliwość wprowadzenia takiej formy kształcenia. Projekt znajduje się jeszcze na początkowym etapie prac parlamentu - mówi Mieczysław Grabianowski. "Docierały do nas informacje, że szkoły wyższe próbowały uruchomić takie studia, ale jak na razie jest to niemożliwe w myśl obowiązujących przepisów".
"Niektóre uczelnie próbują wprowadzać zajęcia internetowe, ale nie wykluczają przy tym możliwości kształcenia w tradycyjnych formach" - wyjaśnia rzecznik ministra. Ja osobiście uważam że jest to dobry pomysł, który niestety pomoże osobom leniwym-ale wkońcu to ich wybór, ich sprawa...
Co o tym myślicie?

Źrudło: Onet.pl

05.08.2004
22:04
[2]

Coy2K [ Veteran ]

myśle że źródło masz trefne ;)

05.08.2004
22:06
[3]

stary1970 [ Generaďż˝ ]

[edit]
Źródło: Onet.pl

05.08.2004
22:10
[4]

Vader [ Senator ]

Idea pomysłu jest ciekawa, ale pomysł ma wielką wadę:

Brak bezpośredniej interakcji ze specjalistą, bez jego autorytetu, retoryki, presji jaką wywiera - nie będzie motywacji. Nie mówię oczywiście o wszystkich - dla niektórych sama idea kształcenia się, czy chociażby żądza pieniądza - będzie motywacją, ale nie oszukujmy sie - znakomita większość będzie bardzo bierna. Te szkoły 'internetowe" napewno nie będą chciały tracić swoich płatników, więc będą zaniżać poziom by skompensować lenistwo i brak motywacji studentów. A efekt ? Jest oczywisty.

IMHO, obecna forma studiowania jest dobra w swym załozeniu (choc praktyczne ujęcie wymaga gruntownych reform).

05.08.2004
22:11
[5]

Vader [ Senator ]

errata: Nie idea pomyslu, tylko sama idea. Nie wiem czemu mi sie wtrącił tam ten "pomysł".

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.