GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kotka i młode

01.08.2004
11:45
smile
[1]

QQQromaneq [ Pretorianin ]

Kotka i młode

Moja kotka bedzie miała młode - według weterynarza powinno to buc pod koniec sierpnia - ale z obserwacji wyglada ze to dzis albo jutro : Mam pytanko jak przekonac kotka aby zadomowił sie ( i okocił sie ) w specjalnie dla niej przygotowanym pudełku a nie szukał miejsca w szafie w łozku itp. i co waznego powinienem wiedziec o młodych ? ( ew. jakis link )

01.08.2004
11:52
smile
[2]

lesnik12 [ Chor��y ]

musisz pilnowac i jak bedzie szukac miejksca to za habety i do pudła

01.08.2004
11:55
[3]

dacar [ Cult ]

kot nie poslucha, pozatym kot nie "zadomowi" sie w pudelku, bo pudelko moze byc za male. Moja rada to albo do jednego pokoju przeniesc kotke na caly czas, dac tam miski, kuwete, kilka kocykow i przede wszystkim dac jej spokoj. teraz najbardziej tego potrzebuje. Druga rada, to jak nie bedzie mozliwa pierwsza, to sprobowac to pudelko wylozyc jakims cieplym kocem... a moze nawet i dwoma. Koty uwielbiaja lezyc w cieple, moze byc to nawet gdzies kolo kaloryfera. Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

01.08.2004
11:56
smile
[4]

QQQromaneq [ Pretorianin ]

wyłazi ;-( i ucieka do szafy ( na górną półke )

01.08.2004
11:58
[5]

dalu [ Pretorianin ]


QQQromaneq => daj kotce luzu,nie zmusisz jej do jakiegos pudelka,ktotka sama sobie znajdzie jakies fajne miejsce.

dacar=> wszystko o.k. ale kolo kaloryfera? :-) w lato co to da.

01.08.2004
11:58
[6]

Chmielek [ Warrior of the World ]

kot pojdzie tam gdzie on bedzie chcial a nie Ty a mlłodymi bedzie sie opiekował!

01.08.2004
11:58
[7]

dacar [ Cult ]

a moze jest tam cos, przez co jest niespokojna? na przyklad ktos czesto przechodzi obok? Ktos krzyczy? Kotka musi miec spokoj w takim przypadku...

01.08.2004
12:01
[8]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

dacar - przy kaloryferze? W sierpniu?! ;-)

Kot i tak okoci się tam, gdzie będzie chciał. Najlepiej go wogóle nie ruszać i nie dotykać kociąt.

01.08.2004
12:03
[9]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

Kiedys jak miałem kotke to okociła się w łóżku....eh...

Najlepiej zrób tak jak mówi dacar, daj jej wolną łapę w tym kierunku.

01.08.2004
12:06
[10]

Bucha [ Hashish Air Kahn ]

Kotka, którą trzymamy w domu, powinna się też w domu okocić. Zaakceptuje zostawiony jej w tym celu kosz lub karton, którego dno wykładamy czystym materiałem bawełnianym, i i na wierzch kładziemy gazety, jeśli jego rozmiary będą wystarczające i jeśli zostanie umieszczone w ciemnym, ciepłym i suchym kącie, do którego będzie mogła bez trudności wejść. Możemy próbować oswoić kotkę, co jakiś czas sadzając ja na posłaniu i częstując smakołykiem. Jeśli przygotowane legowisko jej się nie spodoba i tak postawi na swoim i urodzi np. w szafie. Jest w końcu kotem i ma swoje zdanie. Kiedy kicia zaczyna drzeć papier w pudle, próbuje bez powodu załatwić się w kuwecie i jest zaniepokojona - to znaczy, że niedługo zacznie się poród. Akcja porodowa u kotek odbywa się bez żadnej pomocy z zewnątrz. Podczas porodu nie musimy więc pomagać kotce. Lepiej też nie zakłócać jej spokoju, ale warto rzucić okiem, czy wszystko jest w porządku. Kocia mama sama myje maleństwa, zjada łożysko i przystawia każde ze swoich dzieci do sutka z mlekiem.

01.08.2004
12:11
smile
[11]

QQQromaneq [ Pretorianin ]

hmm - ma pudełko ( duze - wyłozone ciepłym - w cichym miejscu - koło kaloryfera ;-) ) a i tak woli szafe ;-( - mam nadzieje ze kociaki nie pospadają - wiem ze koty reaguja na kocia mięte ( kiedys chciała wejsc do butelki ) a co moze zastapic kocia mięte ?

01.08.2004
12:12
[12]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Waleriana (o ile to nie to samo)

01.08.2004
12:12
[13]

kamil210 [ Generaďż˝ ]

A pudełko można wsadzić do szafy??

01.08.2004
12:23
smile
[14]

QQQromaneq [ Pretorianin ]

kamil210 >>> nie mozna bo za duze ( wsadziłem inne ale nie było zainteresowania ) - na razie lezy na głoj półce ( moze dla zmyłki )

gladius >>> thx to chyba było to:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.