
QQQromaneq [ Pretorianin ]
Kotka i młode
Moja kotka bedzie miała młode - według weterynarza powinno to buc pod koniec sierpnia - ale z obserwacji wyglada ze to dzis albo jutro : Mam pytanko jak przekonac kotka aby zadomowił sie ( i okocił sie ) w specjalnie dla niej przygotowanym pudełku a nie szukał miejsca w szafie w łozku itp. i co waznego powinienem wiedziec o młodych ? ( ew. jakis link )

lesnik12 [ Chor��y ]
musisz pilnowac i jak bedzie szukac miejksca to za habety i do pudła
dacar [ Cult ]
kot nie poslucha, pozatym kot nie "zadomowi" sie w pudelku, bo pudelko moze byc za male. Moja rada to albo do jednego pokoju przeniesc kotke na caly czas, dac tam miski, kuwete, kilka kocykow i przede wszystkim dac jej spokoj. teraz najbardziej tego potrzebuje. Druga rada, to jak nie bedzie mozliwa pierwsza, to sprobowac to pudelko wylozyc jakims cieplym kocem... a moze nawet i dwoma. Koty uwielbiaja lezyc w cieple, moze byc to nawet gdzies kolo kaloryfera. Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

QQQromaneq [ Pretorianin ]
wyłazi ;-( i ucieka do szafy ( na górną półke )
dalu [ Pretorianin ]
QQQromaneq => daj kotce luzu,nie zmusisz jej do jakiegos pudelka,ktotka sama sobie znajdzie jakies fajne miejsce.
dacar=> wszystko o.k. ale kolo kaloryfera? :-) w lato co to da.
Chmielek [ Warrior of the World ]
kot pojdzie tam gdzie on bedzie chcial a nie Ty a mlłodymi bedzie sie opiekował!
dacar [ Cult ]
a moze jest tam cos, przez co jest niespokojna? na przyklad ktos czesto przechodzi obok? Ktos krzyczy? Kotka musi miec spokoj w takim przypadku...
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
dacar - przy kaloryferze? W sierpniu?! ;-)
Kot i tak okoci się tam, gdzie będzie chciał. Najlepiej go wogóle nie ruszać i nie dotykać kociąt.
kamil210 [ Generaďż˝ ]
Kiedys jak miałem kotke to okociła się w łóżku....eh...
Najlepiej zrób tak jak mówi dacar, daj jej wolną łapę w tym kierunku.
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
Kotka, którą trzymamy w domu, powinna się też w domu okocić. Zaakceptuje zostawiony jej w tym celu kosz lub karton, którego dno wykładamy czystym materiałem bawełnianym, i i na wierzch kładziemy gazety, jeśli jego rozmiary będą wystarczające i jeśli zostanie umieszczone w ciemnym, ciepłym i suchym kącie, do którego będzie mogła bez trudności wejść. Możemy próbować oswoić kotkę, co jakiś czas sadzając ja na posłaniu i częstując smakołykiem. Jeśli przygotowane legowisko jej się nie spodoba i tak postawi na swoim i urodzi np. w szafie. Jest w końcu kotem i ma swoje zdanie. Kiedy kicia zaczyna drzeć papier w pudle, próbuje bez powodu załatwić się w kuwecie i jest zaniepokojona - to znaczy, że niedługo zacznie się poród. Akcja porodowa u kotek odbywa się bez żadnej pomocy z zewnątrz. Podczas porodu nie musimy więc pomagać kotce. Lepiej też nie zakłócać jej spokoju, ale warto rzucić okiem, czy wszystko jest w porządku. Kocia mama sama myje maleństwa, zjada łożysko i przystawia każde ze swoich dzieci do sutka z mlekiem.

QQQromaneq [ Pretorianin ]
hmm - ma pudełko ( duze - wyłozone ciepłym - w cichym miejscu - koło kaloryfera ;-) ) a i tak woli szafe ;-( - mam nadzieje ze kociaki nie pospadają - wiem ze koty reaguja na kocia mięte ( kiedys chciała wejsc do butelki ) a co moze zastapic kocia mięte ?
gladius [ Óglaigh na hÉireann ]
Waleriana (o ile to nie to samo)
kamil210 [ Generaďż˝ ]
A pudełko można wsadzić do szafy??

QQQromaneq [ Pretorianin ]
kamil210 >>> nie mozna bo za duze ( wsadziłem inne ale nie było zainteresowania ) - na razie lezy na głoj półce ( moze dla zmyłki )
gladius >>> thx to chyba było to: