GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Tematyka inna niz milosc, uczucia itd w muzyce pop...

31.07.2004
21:23
smile
[1]

Barthez) [ Konsul ]

Tematyka inna niz milosc, uczucia itd w muzyce pop...

Taki troche spontaniczny watek, bo wlasnie ogladalem na kompie teledysk Michaela Jacksona "Earth song" i taka mnie naszla refleksja. Kiedy ostatnio byla piosenka, ktora byla przebojem pop, pop-rock, ktora sie zajmowala tematyka inna, niz milosc, zdrada, samotnosc i takie niby wazne sprawy w zyciu ludzkim, jednak w skali globalnej mniej istotne. Naprawde takim wyzwaniem jest stworzenie piosenki pop ktroa powie o czyms wiecej niz imprezy, milosc itd ? Gdzie ekologia, problemy wojenne itp? Ogolnie mnie to tam malo obchodzi, slucham zupelnie innej muzyki niz pop, ale tak sie zastanawiam, moze ominalem jakies wazne piosenki, ale mi do glowy z takiego popu przychodzi wlasnie Earth Song Jacksona, Zombie Cranberries, ale to przeciez stare kawalki, dzis tylko Dragostea din tei ??:/

Przepraszam za chaos wypowiedzi, moze nie wieice o co mi chodzi, ale tak mnie naszlo :)

31.07.2004
21:26
[2]

Coy2K [ Veteran ]

ano nie ma...ludzie wolą słuchać o problemach zycia codziennego, jakimi są miłość, pieniądze, radości i smutki. Lubią się identyfikować z "bohaterami" tekstów pop kawałków czy HH komercji.

31.07.2004
22:11
[3]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Hm, to zależy, co uważasz za pop. Dla mnie na przykład Cranberries to już chyba rock. Poza innymi przebojami tej grupy w tej sekundzie przychodzi mi do głowy George Michael "Hanging on to hope" i całe mnóstwo U2 (choć znowu to rock) np "Peace on Earth". A już z czystszego popu parę utworów Robbiego Williamsa (nie pamiętam w tej chwili tytułów, a nie chce mi się iść po płytę). Warto szukać, naprawdę jest co znaleźć.

31.07.2004
22:36
[4]

SnT [ MokumManiac ]

Barthez >>> hmmm....Cranberries - to raczej rock/soft-rock.
A z artystów pop-owych którzy nie pitolą tylko o tym co wszyscy to może...STING ??

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.