GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

gf 6800 czy ati 9800 pro ?

31.07.2004
17:10
[1]

Mryth [ Centurion ]

gf 6800 czy ati 9800 pro ?

Skladam kompa dla klienta - glownie do gier. I tak sie zastanawiam czy pomiedzy tymi modelami bedzie drastyczna roznica w szybkosci/jakosci dzialania gier ?

Mam na mysli dokladnie te dwa modele :

ATI : https://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=6495&sid=1
Nvidia : https://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=GRPOV6800128TD&kod=GRPOV6800128TD&zmt=2

roznica w cenie ok 400 PLN.. hm jednak czy warto ?

31.07.2004
17:12
[2]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

tak jakieś 5% szybciej z gorszej jakości grafiką i 400zł drożej.

31.07.2004
17:12
[3]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

gf 6800 można porównywać do radeona x800. Jaki dokładnie? 6800, 6800 GT czy ultra.

31.07.2004
17:17
[4]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Teoretycznie w najsłabszej wersji 6800 ma być mozliwość programowego odblokowanie dodatkowych potoków. Nie wiem, w tym sporze nie mogę być obiektywny. Trzeba też pamiętać, że ma ona 128 mb.

31.07.2004
17:17
[5]

Mryth [ Centurion ]

Marsellus Wallace

Nvidia to PoV GeForce 6800 128 MB DDR TV DVI czyli "zwykla" 6800, dokladnie taka jak podalem w linku.

31.07.2004
17:19
[6]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

No nie wiem, ja kupowałem GT w zupełnie innych okolicznościach.

31.07.2004
17:22
smile
[7]

??? [ tomi_boss ]

Jasne ze gf 6800!!!!!!! przeciesz on niszczy na każdym kroku radka 9800 pro i to znacznie, zapraszam do lektury na ww.benchamark.pl jest tam test najnowszych gf.

W 3dmark 2k3 (1280x1024x32) radeon ma 4400 punktów a gf 6 zwykły 6800!!

Na pytanie czy warto wydąc te 400 zeta więcej - JAK NAJBARDZIEJ TAK!!

31.07.2004
17:24
smile
[8]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Tu jest intersujący artykuł. Czas pokaże, czy będzie to prawda:

31.07.2004
17:25
smile
[9]

??? [ tomi_boss ]

kurcze www.benchmark.pl

31.07.2004
17:34
[10]

Mryth [ Centurion ]

hm wyglada na to ze te 400 PLN drozej ma dosyc wymierne przelozenie w wydajnosci.

31.07.2004
18:07
[11]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Mryth --> To inne generacje kart, więc logiczne, że nie można ich porównywać.

31.07.2004
18:07
[12]

zooz [ TS Wisła Kraków ]

Bierz gf 6800 ta karta ma większą wydajność niz radeon

31.07.2004
18:57
[13]

niv0let [ Pretorianin ]

zdecydowanie 6800, a najlepiej GT (tyle, że jest jeszcze droższa).

31.07.2004
19:03
smile
[14]

bebzoon [ bucydonna ]

hmm;

z tego, co poczytałem wygląda, że 6800 GT ma najlepsze osiągi w stosunku do ceny ze wszystkich kart nowej generacji...
ale to i tak ok. 2000 zł w Polsze...

31.07.2004
20:24
[15]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

bebzoon --> To nie kupuj w Polsce, tylko sprowadź z USA. Tam 6800GT Gainwarda kosztuje tylko 325USD, więc nawet z przesyłką nie wyniosłoby więcej niż 350USD (czyli jakieś 1300zł).

31.07.2004
20:31
smile
[16]

bebzoon [ bucydonna ]

Neo_zion ==> ok; to jest rozwiązanie ale... nie mam tam rodziny itp.
może znasz jakiś pewny sklep ?
jak u nas aresztują przesyłkę (miałem taki przypadek z UK) to rypną vat, cło i zrobi się drogi interes...

31.07.2004
22:15
[17]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

bebzoon --> Mało prawdopodobne. Celnicy nie czepiają się nawet przesyłek za grubo ponad tysiąc złotych, które naprawdę rzucają się w oczy (dwa spalinowe silniki do kosiarek, każdy po jakieś 10kg), więc na głupią kartę grafiki nawet nie zwrócą uwagi. Problem w tym, że naprawdę mało który sklep wysyła z USA do Polski. Trzeba więc korzystać z pośredników, albo kupować na eBay'u, gdzie ceny są jednak nieco droższe niż sklepowe.

31.07.2004
22:19
smile
[18]

bebzoon [ bucydonna ]

Neo_zion ==> pewnie masz rację...

poczekam i zobaczę jak Doom III mi pójdzie na aktualnej karcie...
jak będzie pyta to pomyślę na poważnie o 6800 GT z US różnica w cenie powala...

31.07.2004
22:22
[19]

Fatalis [ Konsul ]

Yup,Neo_zion ma 100% racje.Ceny w USA,tych obecnie najlepszych kart są dużo nizsze niz w Polsce,co moim zdaniem jest dość ciekawym zjawiskiem,bo wygląda na to że polskie sklepy ostro nas okradają.

31.07.2004
22:27
smile
[20]

bebzoon [ bucydonna ]

6800 GT kusi w stosunku do x800Pro (podobna cena) ilośćią potoków...
16/12... ponadto do GT wcale (ponoć) nie potrzeba zasiłki markowej 480 WATT i mój Chieftec 360 powinien na spokojnie uciągnąć...


btw o różnicy w cenie pomiędzy US a Polską wiem - od kilku lat ściądam z pewnego sklepu sprzęt wędkarski o 50% taniej niż w Polsce; ale kiedyś kolega miał pecha... silnik elektryczny (duże pudło) do łodzi mu zaaresztowali i był droga przez mękę...

31.07.2004
22:29
[21]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Markowa zasiłka 480 Wto była początkowo potrzebna do ULTRY, teraz okazalo się że to wygórowane wymagania. Mój GT bez zwisu chodzi na codegenie 400W zakręconym na 410/1150.

31.07.2004
22:30
smile
[22]

bebzoon [ bucydonna ]

Marsellus Wallace ==> no nie mów, że kręciłeś Codeshita:))P

btw jakiej firmy masz kartę ?

31.07.2004
22:32
[23]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Poważnie mam (na razie) codegena 400W. Tu się trochę udzielałem:

01.08.2004
12:15
[24]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

bebzoon --> Nie napisał, że kręcił zasilacz, tylko kartę :)

01.08.2004
12:20
[25]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Zasilacza jeszcze nie próbowałem.

01.08.2004
12:22
[26]

niv0let [ Pretorianin ]

ja mam chiefteca 360 i gt i kręci bez problemu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.