Mryth [ Centurion ]
gf 6800 czy ati 9800 pro ?
Skladam kompa dla klienta - glownie do gier. I tak sie zastanawiam czy pomiedzy tymi modelami bedzie drastyczna roznica w szybkosci/jakosci dzialania gier ?
Mam na mysli dokladnie te dwa modele :
ATI : https://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=6495&sid=1
Nvidia : https://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=GRPOV6800128TD&kod=GRPOV6800128TD&zmt=2
roznica w cenie ok 400 PLN.. hm jednak czy warto ?
Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]
tak jakieś 5% szybciej z gorszej jakości grafiką i 400zł drożej.
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
gf 6800 można porównywać do radeona x800. Jaki dokładnie? 6800, 6800 GT czy ultra.
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
Teoretycznie w najsłabszej wersji 6800 ma być mozliwość programowego odblokowanie dodatkowych potoków. Nie wiem, w tym sporze nie mogę być obiektywny. Trzeba też pamiętać, że ma ona 128 mb.
Mryth [ Centurion ]
Marsellus Wallace
Nvidia to PoV GeForce 6800 128 MB DDR TV DVI czyli "zwykla" 6800, dokladnie taka jak podalem w linku.
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
No nie wiem, ja kupowałem GT w zupełnie innych okolicznościach.

??? [ tomi_boss ]
Jasne ze gf 6800!!!!!!! przeciesz on niszczy na każdym kroku radka 9800 pro i to znacznie, zapraszam do lektury na ww.benchamark.pl jest tam test najnowszych gf.
W 3dmark 2k3 (1280x1024x32) radeon ma 4400 punktów a gf 6 zwykły 6800!!
Na pytanie czy warto wydąc te 400 zeta więcej - JAK NAJBARDZIEJ TAK!!

Marsellus Wallace [ Fukitol ]
Tu jest intersujący artykuł. Czas pokaże, czy będzie to prawda:

??? [ tomi_boss ]
kurcze www.benchmark.pl
Mryth [ Centurion ]
hm wyglada na to ze te 400 PLN drozej ma dosyc wymierne przelozenie w wydajnosci.
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
Mryth --> To inne generacje kart, więc logiczne, że nie można ich porównywać.
zooz [ TS Wisła Kraków ]
Bierz gf 6800 ta karta ma większą wydajność niz radeon
niv0let [ Pretorianin ]
zdecydowanie 6800, a najlepiej GT (tyle, że jest jeszcze droższa).

bebzoon [ bucydonna ]
hmm;
z tego, co poczytałem wygląda, że 6800 GT ma najlepsze osiągi w stosunku do ceny ze wszystkich kart nowej generacji...
ale to i tak ok. 2000 zł w Polsze...
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
bebzoon --> To nie kupuj w Polsce, tylko sprowadź z USA. Tam 6800GT Gainwarda kosztuje tylko 325USD, więc nawet z przesyłką nie wyniosłoby więcej niż 350USD (czyli jakieś 1300zł).

bebzoon [ bucydonna ]
Neo_zion ==> ok; to jest rozwiązanie ale... nie mam tam rodziny itp.
może znasz jakiś pewny sklep ?
jak u nas aresztują przesyłkę (miałem taki przypadek z UK) to rypną vat, cło i zrobi się drogi interes...
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
bebzoon --> Mało prawdopodobne. Celnicy nie czepiają się nawet przesyłek za grubo ponad tysiąc złotych, które naprawdę rzucają się w oczy (dwa spalinowe silniki do kosiarek, każdy po jakieś 10kg), więc na głupią kartę grafiki nawet nie zwrócą uwagi. Problem w tym, że naprawdę mało który sklep wysyła z USA do Polski. Trzeba więc korzystać z pośredników, albo kupować na eBay'u, gdzie ceny są jednak nieco droższe niż sklepowe.

bebzoon [ bucydonna ]
Neo_zion ==> pewnie masz rację...
poczekam i zobaczę jak Doom III mi pójdzie na aktualnej karcie...
jak będzie pyta to pomyślę na poważnie o 6800 GT z US różnica w cenie powala...
Fatalis [ Konsul ]
Yup,Neo_zion ma 100% racje.Ceny w USA,tych obecnie najlepszych kart są dużo nizsze niz w Polsce,co moim zdaniem jest dość ciekawym zjawiskiem,bo wygląda na to że polskie sklepy ostro nas okradają.

bebzoon [ bucydonna ]
6800 GT kusi w stosunku do x800Pro (podobna cena) ilośćią potoków...
16/12... ponadto do GT wcale (ponoć) nie potrzeba zasiłki markowej 480 WATT i mój Chieftec 360 powinien na spokojnie uciągnąć...
btw o różnicy w cenie pomiędzy US a Polską wiem - od kilku lat ściądam z pewnego sklepu sprzęt wędkarski o 50% taniej niż w Polsce; ale kiedyś kolega miał pecha... silnik elektryczny (duże pudło) do łodzi mu zaaresztowali i był droga przez mękę...
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
Markowa zasiłka 480 Wto była początkowo potrzebna do ULTRY, teraz okazalo się że to wygórowane wymagania. Mój GT bez zwisu chodzi na codegenie 400W zakręconym na 410/1150.

bebzoon [ bucydonna ]
Marsellus Wallace ==> no nie mów, że kręciłeś Codeshita:))P
btw jakiej firmy masz kartę ?
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
Poważnie mam (na razie) codegena 400W. Tu się trochę udzielałem:
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
bebzoon --> Nie napisał, że kręcił zasilacz, tylko kartę :)
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
Zasilacza jeszcze nie próbowałem.
niv0let [ Pretorianin ]
ja mam chiefteca 360 i gt i kręci bez problemu.