GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Windows a prawa autorskie

28.07.2004
13:33
[1]

fistik [ I'm FLASH'ed ]

Windows a prawa autorskie

Witam

Szybkie pytanko. Czy użycie domyślnych ikonek windowsa na stronie o charakterze komercyjnym (firmowa) jest złamaniem praw autorskich? Windowsa mam oryginalnego

pozdrawiam!

28.07.2004
14:02
[2]

Regis [ ]

Nie jestem prawnikiem, ale stawiem ze tak.

28.07.2004
14:06
[3]

mrsin [ Pretorianin ]

/\-- UP--/

29.07.2004
10:35
[4]

fistik [ I'm FLASH'ed ]

no to UP i od razu kolejne pytanko w klimacie

skoro zatem windowsowskie ikonki sa zastrzezone to co z ikonkami darmowymi? Bo na przyklad jest taki programik jak icon packager, ktory umozliwia zmiane ikonek w windowsie (ma tzw. iconpacki). Program nie jest darmowy, ale same iconpacki są. Zatem moge sciagnac sobie te iconpacki i je wykorzystac? jak myslicie?

29.07.2004
10:40
[5]

oksza [ Senator ]

-->> fistik
widziałem ikony z windows na wielu stronach internetowych, nie przejmuj się, MS ma większe problemy niż pozywanie kogoś o używanie ich ikonek. napisz po prostu że przy tworzeniu strony wykorzystałeś takie to a takiej ikony - autor - xxx.

29.07.2004
10:41
[6]

fistik [ I'm FLASH'ed ]

oksza --> tylko ze to strona firmowa (jak napisalem w pierwszym poscie). Moglaby glupio wygladac taka informacja :)

29.07.2004
12:00
smile
[7]

Eldorrado [ Pretorianin ]

Lepiej zeby wygladalo "glupio" niz bylo nie zgodne z prawem.

29.07.2004
12:02
[8]

Artur20 [ Generaďż˝ ]

Nikt Cię nie będzie ścigał za te ikonki. Nie pisz nic, bo to faktycznie będzie głupio wyglądało na firmowej stronie.

01.08.2004
17:00
[9]

fistik [ I'm FLASH'ed ]

dzięki za opinię. Na chwile obecną zrobiłem tak, że zastosowałem darmowe icon packi z https://www.wincustomize.com/skins.asp?library=2&u=0. Myślę, że skoro darmowe to chyba nikt nie będzie rościł żadnych zarzutów :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.