
*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]
Czy powinniśmy zaakceptować graffiti !?
Facetka od polaka kazała abym przeprowadził sondę w szkole (ale wolę na forum) czy powinniśmy akceptować graffiti. Czyli napisy czy malowidła na murach. Czekam na opinie !
iKzIvaeEr [ l33t ]
Malowidla ktore nie szpeca otoczenia sa ok. Ale napisy typu "legia kink" itp to raczej nie :/
Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]
Moje zdanie jest niezmienione - tak, bo to nie byle co namalować jakiś ŁADNY, skomplikowany tag, obraz czy napis, ale jedynie w miejscach dozwolonych:)

hola' [ koniczynka ]
jasne ....to bardzo oryginalne jesli tylko ich obraz nie krytykuje czy przedstawia negatywnych zjawisk typu.... legia hu.....
po za tym to kultura a nie slams jak jedni to oceniaja

BIGos [ bigos?! ale głupie ]
ok, pod warunkkiem:
- nie na moim domu - czyli nie w miejscach gdzie ktoś sobie tego nie zyczy
- tylko graffiti. tagi są do dupy.

matisf [ X ]
prawdziwe graffiti jak najbardziej,
ale teksty typo legia to ...
a no coments
graffiti - tak
Marcinwks [ Andrzej Kmicic ]
Zdecydowanie nie! To jest niszczenie mienia państwowego i każdy przejaw pobazgrolenia ściany czy czegoś podobnego powinien być surowo karany. Jak chcą sobie mazać ściany to proponuje ich własne pokoje w domu.

matisf [ X ]
Marcinwks -> a jeżeli państwo pozwoli ???
Anarki [ Demon zła ]
hmm...dla mnie to obojetnie..ale zeby nie bylo tro w miejscu publicznym.....
Marcinwks [ Andrzej Kmicic ]
matisf---> nie pozwoli. Poza tym to najczęściej są mazane budynki jakiś instytucji. Zakładając, że by pomazali twój sklep czy kamienice, której jesteś właścicielem to co byś pomyślał? Mi by przyszło tylko jedno do głowy: złapać gnoja i kazać mu wyremontować elewacje. Wtedy by się nauczył.

Bregan a.k.a. Czapajew [ Senator ]
Ostatnio widziałem świetne "graffiti", autor popisał się znajomością kilku języków w jedym zwrocie :D
"lech ist de best" ;-)
Co do tematu: W odpowiednim miejscu i odpowiednio wykonane TAK.
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Uważam podobnie jak Marcinwks. Proponowałbym jeszcze wydzielenie miejsc na graffiti, jak w Warszawie wzdłuż wyścigów (to może nie jest wydzielone, ale nikt temu się nie sprzeciwia, a czasem aż miło popatrzeć). W każdym razie jakiemukolwiek mazaniu po blokach - nie.
matisf [ X ]
Marcinwks -> Jeżeli graffiti by nie obrażało nikogo i było faktycznym graffiti jakie ja przywykłem oglądać to nawet bym im dał kasę na farby !
Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]
Jak pozwoli to mazać, a co.
Ale argument przeciw jest nie natury estetycznej (niech będzie, że graffiti to wypas dla oczu i orgazm dla umysłów) a etycznej - naruszenie cudzej własności. Ja wiem, że jak poskaczemy po garbatyn to noże wyprostujemy mu kręgosłup, ale jak frajer sobie tego nie życzy to WARA od niego albo do pierdla.

Macu [ Santiago Bernabeu ]
errata:
jeszcze ---> conajwyżej

matisf [ X ]
ps nie muwię o napisach jakiś drechów tylko o graffiti
a to różnica
Marcinwks [ Andrzej Kmicic ]
matisf---> każdy robi to co lubi.
matisf [ X ]
Marcinwks ->>oki ale graffiti ludzi utalentowanych to jedno a napisy dresów to wandalizm( i takich powinna czekać surowa kara )
Marcinwks [ Andrzej Kmicic ]
matisf---> tak jak napisał Macu. Niech ci utalentowani ludzie spełniają się w specjalnie wydzielonych dla nich, jakiś murach, murkach w określonych rejonach miasta.

matisf [ X ]
tam gdzie państwo pozwoli :)
albo prywatny właściciel pn sklepu :)
wiem o co Ci chodzi i się zgadzam z tym
faktycznie jal by ktoś bez mojej zgody pomalował by mi np sklep to bym był wsciekły :-D

Banananan [ Dezerter ]
Graffiti jest spoko, ale tylko prawdziwe graffiti, a nie jakieś maźnięcia spreyem po ścianie co się układają albo w jakiś debilny tekst bądź ksywkę czy coś tam jakiegoś gościa...
Prawdziwe graffiti - tak!
Debilne teksty - nie! :)

Snorty [ Raszyński Wariat ]
Może lekko nie na temat, ale zauważyłem że ostatnio w szkole często zadają jakieś "sondy" do przeprowadzenia. Dla mnie to trochę dziwne, ale co tam... Wedug mnie powinno to być akceptowane, ale nie na domach, kamienicach, cmentarzach itp...Powinny być oddzielne miejsca dla grafomanów :D
Pozdr.
Loczek [ Senator ]
Marcinwks: eh... co to znaczy mienia państwowego? a kto to jest to państwo? dość socjalistyczne podejście...

kris2000 [ Pretorianin ]
prawdziwe graffiti to rodzaj sztuki nowoczesnej i jestem jak najbardziej za
stanson_ [ sta-N-son ]
u mnie na osiedlu, blokach są bardzo ładne grafitti, jestem jak najbardziej ZA.
Zalezy, co sie rozumie przez pojecie grafitti. Ja w tym widze sztuke.
*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]
up^^
Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]
Oczywiście, ale nie jakieś "tagi" tylko porządnie wyglądające prace
MoLy [ Pretorianin ]
tak, ale jeśli pod pojęciem graffiti mamy na myśli prace naprawde dobrego formatu, a nie durne podpisy na ścianach i takie tam

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]
DZieki wam za opinię :D jak ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia to zapraszam :)