GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

GOLowa strefa programowania czyli reaktywacja - część 7.

04.06.2004
22:56
smile
[1]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

GOLowa strefa programowania czyli reaktywacja - część 7.

Oto kontynuacja watku o amatorskim programowaniu, gdzie zwykle rozmowy tocza sie o wszystkim, tylko nie o tym co trzeba ;-]

Ok, troche przesadzilem. Osoby dramatu (kolejnosc nieprzypadkowa):

Przewodnik Syriusza - grafika 2D , uczy się C++
Kastore - Pascal, Delphi , ANSII C, 8051
Zajkos - początkujący w c++
Marcion - Js,php.
alan09 - Pascal, Object Pascal, uczy się i troche zna C++
Regis - php, mysql, uczy sie C++
fifalk - pascal, wciaz uczy sie i troche zna php, js
Cainoor - C, Assembler, Ada95 (soon:)
mORfeOoSH - C++, hateemel, Delphi, Builder
Banan - Pascal, poczatek C, HTML
Qbaa - hatemele, js - troche
Yhans - tp, vb, troszku sql, uczy sie C++
Boobu - grafika 2D, HTML, troche PHP

Jak widac, kazdy na czyms sie zna lub przynajmniej chcialby sie znac, wiec w mysl hasla ongi przez LSD /a moze to byl PSL? /wymyslonego: "razem damy rade!" - jest teoretycznie szansa na rozwiazanie KAZDEGO problemu ;-]

--
Reeeaktywaccjaaa

Pobudka Panowie :)
---
poprzednia czesc:

04.06.2004
23:31
smile
[2]

Qbaa [ Generaďż˝ ]

od czegoś trzeba zacząć...
może ktoś poszerzył swój wachlarz umiejętności :P

uaktualniam swoje dane i wprowadzam propozycję na określanie stopnia umiejętności :)
Qbaa - html (p), js (ss), php (u), pascal (u/ss)

d - doskonali (potrafi, ale ciągle się uczy)
ss - stan spoczynku (dawno i nieprawda/nie chce mi się uczyć)
u - uczy się (poczatki...)
p - potrafię (to proste!)
m - mastah ;)

oczywiście czy to przejdzie, czy nie i w jakiej będzie (ew.) ostatecznej formie do ustalenia :D

gdy tylko będę mógł pomóc, a nikt mnie nie uprzedzi, oczywiście będę pomagał :)

05.06.2004
00:13
smile
[3]

akhkharu [ Konsul ]


Witam wszystkich :-)
i mam takie skromne pytanko... otóż chciałbym zacząć się uczyć programować w Javie. Co prawda, aż tak specjalnie nie szukałem żadnych książek, ale te książki na które trafiłem nie były, że tak powiem, od podstaw... wymagały one już jakiejś wiedzy o programowaniu... Tak, więc moje pytanie brzmi: Czy są jakieś książki, tudzież inne materiały (strony itp.) które traktowały by ten temat od podstaw? Czy może powinienem porzucić nadzieję...

05.06.2004
00:18
smile
[4]

stanson_ [ sta-N-son ]

JEZUUUU... tu sie mówi coś o Delphi??? Ja zmieniłem kierunek studiów przez to coś :-)))

05.06.2004
00:21
smile
[5]

Szwaroc [ ]

Mam takie zadanko

Napisac program wykonujacy podstawowe opreacje arytmetyczne na liczbach calkowitych o dlugosci do 40 cyfr dziesietnych. Program powinien dodawac takieliczby odejmowac mnozyc i dzielic (bez miejsc po przecinku) biblioteczke obslugujaca dzialania na liczbach calkowitych o dowolnej liczbie cyfr. Liczby sa zapisywane jako lancuchy (liczby w ukladzie dziesietnym) Implementacja powinna obejmowac dodawanie odejmowanie mnizenie dzielenie. Do biblioteczki dolaczyc program demonstracyjny - prosty kalkulator wykorzystujacy funkcje biblioteczne

Wszystko by bylo okay ale nie kumam o co chodzi z ta biblkoteczka :/
Jak ktos by to potrafil napisac to bylo by super

05.06.2004
00:22
[6]

ZZar [ Konsul ]

Delphi to cały pikuś, przy assemblerze... ehh, żyć się nie chce.

05.06.2004
00:24
[7]

ZZar [ Konsul ]

a w czym to masz zrobić pascal, java, c++, perl?

05.06.2004
00:25
[8]

Szwaroc [ ]

a no tak zapomnialem najwazniejszego :D
C lub C++ wszystko jedno

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.