GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Excel , Solver i problem z przydziałem.

04.06.2004
19:26
[1]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

Excel , Solver i problem z przydziałem.

Mam taki problem z programem pod Excelem wykorzystującym Solvera. Musze stworzyc program przydzielajacy pojazdy do zadań transportowych. Pojazdy i ich pojemnoswc komor sa w A9 do A18. Zadania transportowe sa w tabeli B2 do N6 jest to przewoz paliw do 12 stacji. Chcialem najpierw stworzyc tylko przydzielajacy do przewozu ON ale Solver juz teraz mi pisze ze problem jest za duzy zeby go rozwiazac,albo ja cos zle wpisalem. Prosze o pomoc poniewaz jest to dla mnie wazne a juz mecze sie z tym tydzien a czas mnie goni.

04.06.2004
20:38
[2]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

^up^

04.06.2004
23:35
smile
[3]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

nie wierze ze nikt nie wie - nie umie mi pomoc :(((

04.06.2004
23:52
[4]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

wrzuc na maila zobacze ale cudow nie obiecuje

[email protected]

04.06.2004
23:54
[5]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

juz leci ;)))

05.06.2004
00:12
[6]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

nie wiem co jest nie tak bo u mnie zadnych bledow nie wywala :| wszystko dziala stuprocentowo (chyba ze sam cos zminiles) a co do stwierdzenia ze potzreba offica 2000 a nie XP to powiem tyle ze XP jest bardziej rozbudowany i wszystko co jest w 2000 jest i w XP.

co do reszty to troche nie rozumie co ma program robic i w ktorej komorce ma co wyrzucac
znaczy beiga o to maxymalizowanie gdzie ma to maxymalizowac

05.06.2004
00:17
[7]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

mcl007 ----> wiesz bo tam polowe warunkow ograniczajacych musialem wykasowac bo nie chcial wystartowac. Generalnie chodzi w tym programie ze dyspozytor wpisuje w tabelce 1 poszczegolne zamowienia ze stacji paliw na on pb ... i ten program mu przydziela pojazdy z tabeli 2 tak aby byly maksymalnie wykorzystane. i jak wpisuje warunek ze np zamowienie on dla baranowa <= pojemnosc komory dla stokoty ( ta czerwona) to solver sie wysypywal i nie rozwiazywal. a fynkcja celu miala byc taka ze to bylaby syma z (sumy iloczynow poszczegolych zamowien i przydzielonych pojazdow) i tu tez sie excel wysypywal ale nie wiem czy dobrze mysle czy mozne pomnozyc macierz 12x1 z macierza 10x12

05.06.2004
00:19
[8]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

i jeszcze chodzi o to ze ma przydzielac jeden pojazd do jednej stacji i dyspozystor z tych jedynek w tabelkach bedzie widzial co gdzie jest przydzielone ale ja juz mama acme i bede jutro to rozbudowywal chyba ze ty cos wymyslisz

05.06.2004
11:08
[9]

N_U_N [ Kierownik Oredownik ]

^up^

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.