Pafcio [ Pretorianin ]
Rozmowa głosowa przez Gadu Gadu
Kiedy próbuję porozmawiać z kimś rozmowę głosową, pojawia się komunikat, że połączenie nie mogło być nawiązane i zostało zerwane. Czy może to być spowodowane jakimiś firewalami cy może trzeba coś poustawiać w opcjach GG? Na stronie GG znalazłem taką informację, ale nic z tego nie rozumiem :(
"Jeżeli użytkownicy są w różnych sieciach lokalnych LAN to aby móc rozmawiać przez mikrofon należy skonfigurować usługę NAT tak aby było przekierowanie portu z adresu publicznego na lokalny. Usługę tę może skonfigurować jedynie administrator sieci na serwerze bądź routerze. Następnie należy wpisać te dane w ustawieniach Gadu-Gadu: menu Ustawienia | Gadu-Gadu | Połączenie i wybrać przycisk Zaawansowane i właczyć opcje Forwardowania."
Może ktośto mi przetłumaczy?