Bazyl123 [ Junior ]
Reddragon
Na początek co to jest:)
O grze
Red Dragon jest turową internetową wojenną grą strategiczną osadzoną w realiach świata Fantasy. Cieszy się sporą popularnością, która z biegiem czasu ciągle rośnie. Sporo tekstu, kilka tabelek i pare rysunków wykonanych na niezbyt wysokim poziomie – co w tym ciekawego można widzieć ? Dobre pytanie. Niektórzy grają by udowadniać innym, jak tęgie głowy posiadają. Inni spędzają długie godziny na czytaniu forów oraz rozmowach ze znajomymi.Obie grupy bawią się znakomicie, gdyż Czerwony Smok dostarcza świetnej zabawy. Wśród Polaków i Czechów zgromadzonych na dwóch profesjonalnych serwerach powstała pewna więź wytwarzająca własny, jedyny i niepowtarzalny w swym klimacie światek. Rodzą się tu zarówno wielkie i długotrwałe przyjaźnie przenoszone na płaszczyznę “prawdziwego życia” jak i wieloerowe konflikty, których zaciekłość trudno przecenić. Znane też jest kilka przypadków miłości, która wykiełkowała wśród obywateli tejże społeczności.
Sama gra, chociaż z początku może się wydawać mało interesująca jest do prawdy niezwykle wciągająca. Kilka Tysięcy osób codziennie rano w okienku przeglądarki wpisuje https://rd.cenega.pl po to by zajrzeć do swego księstwa. Ci, którzy nie mieli dotąd styczności z RD zapytają zapewne – o co w tym w ogóle chodzi? Głowną ideą gry jest budowanie swego państwa, właczanie go do koalicji i walka. Dopiero jednocząc się z 16 innymi osobami poznajemy smaczek tej strategii. Każdy z czasem pojmuje sens wspólnoty, swoje obowiązki oraz jak wiele zależy od jednostki . Wybierając jedną z dziesięciu ras specjalizujących się w czterech rodzajach ataku – magii, wojsku, flocie, złodziejach, decydujemy o przyszłej roli. Kogo wybrać? O zaletach i wadach początkujący mogą poczytać na forum zewnętrznym w portalu, gdzie odnaleść można ogromną ilość porad. Krwiożercze Gobliny, czy potężne Dżiny? To już tylko od Ciebie zależy, wiedz jednak, że świat, w jakim przyjdzie Ci budować potęgę jest pełen walk, dyplomacji i zdrady, nigdy nie będziesz się cieszył spokojem. W wir wojen – czy tych umawianych, czy narzucanych, każdy wpadnie.
Na zrobienie tur wystarcza piętnaście minut dziennie – czemu więc nie spróbować i poświęcić te 900 sekund na coś, co pozwoli się nieźle rozerwać i zmusić do wysilenia szarych komórek? Specjalna grupa nauczycieli oraz pomocników wprowadzi Was w tajniki Red Dragona – przez wstępna rozbudowę po dowodzenie legionami w wojnach. Za minus wielu uznaje opłaty. Są to jednak symboliczne kwoty – za równowartość dwóch butelek piwa lub paczki papierosów przez cztery miesiące możemy zmierzyć się z kilkoma setkami oponentów z różnych stron świata. Gra za sprawą polskich administratorów nieprzerwanie rozwija się, zmierzając w nowych kierunkach. Każdego miesiąca organizowane są zloty w całym kraju a ponadto conajmniej raz do roku ma miejsce ogólnopolski zjazd. Podejmij wyzwanie i dołącz do nas, z pewnością nie pożałujesz. Aby rozpocząć potrzebujesz tylko łącza (może być nawet modem) i przeglądarki www zgodnej z Java Script. Chwytaj więc za klawiaturę i stukaj – https://www.reddragon.pl
Adresy:
www.rd.cenega.pl
www.reddragon.pl (portal)
Jeśli wątek zainteresuje służe poradami.

Brisk. [ Chomik ]
hehe odkąd wprowadzono opłaty to nawet na GOL'u watek seryjny upadł o RD, sam grałem teraz nie gram :] Oczywiście polecam takze wszystkim tą roz(g)rywke :D Pozdro :D

Bazyl123 [ Junior ]
Brisk - zawsze mozna grać nieopłaconym
Milka^_^ [ Potępieniec ]
Bazyl123 => No to sobie tak graj :P
Bazyl123 [ Junior ]
Milka - i tak wiekszosć początkujacych ledwo dochodzi do 25 000 ziemii a taki jest limit bezpłatnej gry.
Potem płatne całe 13 zł na 4 miesiace(średnio) a jeśli ma się znajomych (Polak potrafi:D) to przy korzystaniu ze zniżek nawet 8 zł.
Logadin [ Christian Noir Stein ]
Bazyl123 - a jeśli się ma jeszcze lepszych znajomych to się nawet NIC nie płaci :)
SULIK [ olewam zasady ]
25k ziemi to duzo ?
pffff... pamietam jak w to gralem.... wcale duzo to nie bylo z tego co pamietam :|
ehhh [ Angel of Death ]
no cos tam pamietam ze kiedys sobiep ogralem;) gra byla nawet fajna ale po dluzszym czasie stawala sie troche monotonna:>
Bazyl123 [ Junior ]
Logadin - łobuzie ciebie też tu nosi :P
25k ziemii to niedużo ale pozwala wyczuć klimat.