
grzesiek16 [ Feluś ]
Studia i składanie papierów, potrzebuję parę wyjaśnień - pomóżcie proszę...
Otóż mam (nie ja, ale to mniejszy szczegół :) ) dwa świadectwa dojrzałości i zdrowia ... nie jestem obeznany w tym składaniu papierów na studia, więc proszę oświećcie mnie - jak po te dwa papierki a chcę złożyć na 3 uczelnie to co mam dokładnie zrobić? bo ksera chyba raczej nie przyjmą ;) i czy jest duży problem z ewentualnym późniejszym przenoszeniem się z uczelni? bardzo proszę powiedzcie co i jak robić :)
[Ivor] [ Pretorianin ]
Powiem tak... dlatego jest jeden odpis z matury zebys nie skladal wszedzie papierow gdzie popadnie. Chyba mozna robic wiecej odpisow ale to chyba kosztuje pare zlotych. Z "wyciaganiem" papierow nie ma, a raczej nie powinno byc problemow... Ja nie mialem :D Dostalem sie i sie cieszylem, nie mialem powodu wyciagac, ale kumpel przenosil papiery i zrobil to w jeden dzien.
Piotrek [ Generaďż˝ ]
Świadectwo maturalne jest jedno. To drugie to po prostu odpis świadectwa.
Na niektórych uczelniach przyjmują odpis i ksero (musisz jednak okazać oryginał), na niektórych tylko oryginał. Jeżeli przyjmują odpis lub ksero, to np. masz kilka dni już po dostaniu się na uczelnię, aby złożyć oryginał. Tak bylo przynajmniej u mnie (Akademia Medyczna).
To tyle, bardziej niestety nie jestem w stanie Ci pomóc... :(
grzesiek16 [ Feluś ]
a dodatkowy odpis to u notariusza no nie?

Misiaty [ The End ]
Odpis bez problemu możesz zrobić u notariusza jednak to ksoztuje w granicach 50-200 zł. Wszystkie cuzelnie akceptują takie odpisy... i prawdę mówiąć nie słyszałem, żeby jakakolwiek akceptowała ksero :) To właściwie niemożliwe...
SULIK [ olewam zasady ]
jezeli swiadecto nie jest kryterium egzaminacyjnyk punktow to wcale nie trzeba go od razu skladac, sklada sie dopiero po zdaniu egzaminu i dostaniu sie :)
btw. kazdy egzamin to jakies 75zl - wiec zastanow sie kilka razy czy na pewno chcesz skladac papiery na kilka dzialow