GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z reklamacją. Potrzebuję dobrej rady.

03.06.2004
11:22
smile
[1]

Dewey [ Konsul ]

Problem z reklamacją. Potrzebuję dobrej rady.

Około 5 miesięcy temu kupiłem w pewnym sklepie internetowym słuchawki Plantronics Audio 90. Wczoraj przestał działać mikrofon. Napisałem meila do sklepu. Odpisali żebym wysłał słuchawki. Niestety nie posiadam oryginalnego opakowania, w końcu minęło sporo czasu i gdzieś się zapodziało. Facet napisał mi, że dystrybutor (czyli niby on?) przyjał by, ale producent nie chce się zgodzić i on (gość ze sklepu, on chyba właścicielem) niby postara się załatwić tą zgodę. I teraz mam do Was pytanko. Czy faktycznie reklamując toiwar trzeba koniecznie zwrócić go w oryginalnym opakowaniu? NIe da rady wysłać tylko faktury i sprzętu w zastępczym pudełku? A może gość ze sklepu robi mnie w jajo?

03.06.2004
11:24
smile
[2]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

Ściema, nie ma czegoś takiego. reklamowałam masę rzeczy i nikt mnie nigdy nie molestowal o pudełko. chcą Cie moim zdaniem zrobić w huja. za przeproszeniem.

03.06.2004
11:25
smile
[3]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

hehhh wogole zobacz.. gdyby tak bylo, miałabym cały dom zawalony kartonami :)))) bez sensu:)))

03.06.2004
11:30
[4]

tomirek [ ]

Hmmm... Czasami w gwarancji jest napisane, ze wymagane jest dostarczenie towaru w oryginalnym opakowaniu. Ale musi to byc wyraznie napisane. No i zawsze mozesz dochodzic swoich praw u sprzedawcy - wowczas obowiazuje ustawa i tam nie ma slowa o opakowaniu.

03.06.2004
11:34
smile
[5]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

juz wiem, kiedyś jak korzystałam z rękojmii na telefon kom. koleżka był zły ze musiał dać mi nowy, i własnie mi powiedział, ze musze w nowym opakowaniu ale z tego co pamietam to wykręciłam tylko z niego bekę i powiedizałam ze nie mam i że nie trzeba wcale bo jak Tomirek mowi, jak już to musi być to gdzieś napisane .

Nie daj się Dewey:)

03.06.2004
11:36
[6]

Dewey [ Konsul ]

Hmmm tak myślałem :) Zaraz do niego napiszę. Zobaczymy jak zareaguje.

03.06.2004
11:40
[7]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

możesz go postraszyć federacją konsumentów!

03.06.2004
11:44
[8]

Dewey [ Konsul ]

Wysłałem mu list o takiej treści:

"Hmm spytałem się kilku osób z branży komputerowej (które mają dużą styczność
z serwisami, hurtowaniami itp) i zareagowali śmiechem na te rewelacje. Nic
podobnego nie powinno mieć miejsca. Proszę przekazać temu serwisowi,
producentowi, czy komu tam pan musi, że w razię czego mogę wykonać telefon
do organizacji zajmującej się prawami konsumenta "Konsument"
(www.konsument.net4.pl) i sprawę załatwić inaczej..."

Ciekawe czy poskutkuje :)

03.06.2004
11:45
[9]

Dewey [ Konsul ]

owoc_pomarańczy --> dzięki za namiary, na pewno się przydadzą :)

03.06.2004
12:08
smile
[10]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

Dewey-->

spoko:) wyrażenie "federacja konsumentów" wykorzystane przeciw sprzedawcy zazwyczaj szybko przynosi oczekiwane rezultaty:))

zagłęb się trochę w stronę federacji, masz tam paragrafy, formularze, i rózne przykładowe sprawy. mogą Ci się przydać:)

03.06.2004
12:11
smile
[11]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

Bozszszsz... sorry ze tak na raty ale wciąż sobie coś przypominam:)))

tam na tej stronie są numery tel.do federacji i do ich prawników :) tak jakby coś:) mejla nie polecam pisać- są zasypani tysiącami mejli. lepiej dzwonić:)

03.06.2004
12:21
[12]

Dewey [ Konsul ]

owoc_pomarańczy --> sam/sama zobacz czy poskutkowało :) Oto odpowedź:

"Szczerze mówiąc też mnie to dziwi bo normalnie z innymi rzeczami tego typu
nie ma problemu (np procesory w wersi pudełkowej spokojnie można oddać bez
pudełka) a np zasilacz z obudowy można oddać bez obudowy wykręcająć poprostu
go z obudowy - ale z drugiej strony niektórzy producenci czasem świrują i
wymagają orginalnych opakowań (np większość producentów płyt głównych) -
wiec proponuje by Pan przesłał te słuchawki to w końcu nie kosztuje zbyt
dużo (5-6 zł przesyłka ) bo często jest tak że jak już się z czymś przyjdzie
to biorą tylko trochę pomarudzą."


Hehehehehe

03.06.2004
12:28
smile
[13]

owoc_pomarańczy [ Konsul ]

pffffff.......

rotfl

no proszę, i odpowiedź jaka szybka :))

lol

03.06.2004
12:33
[14]

|kszaq| [ Konsul ]

no i bardzo dobrze trzeba było ich postarszyćto zareagowali

03.06.2004
12:45
[15]

Dewey [ Konsul ]

No jeszcze pewności nie mam :) Muszę wysłać i poczekać ze 2 tygodnie. Jak zwrócą działające to będę mógł odetchnąć. Ale tak czy siak facet jest po prostu....... N/C

Dziękuję wszystkim za dobre rady, szczególnie Tobie owoc_pomarańczy oraz tomirkowi który zainspirował mnie swoimi przejściami z reklamacją karty graficznej oraz genialnym patentem polegajacym na postraszeniu właściciela federacją konsumenta :)

03.06.2004
13:01
[16]

QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]

nie jestemw 100% pewny, ale prawo gwarancyjne wymaga chyba od ciebie posiadania opakowania i nic na to nie poradzisz... mimo ze to troche bez sesu :], nowe przepisy gwarancyjne sa zdaje sie na strone federacji konsumentow wiec latwo to sprawdzic...

03.06.2004
13:06
smile
[17]

o^scar^^ [ GRWD ]

jak ja wymieniam swoja płyte głowną to musze zamiescic ja w pudelku orginalnym z pelna dokumentacja, płytą, instrukcją, i jeszcze co tam było :]

03.06.2004
13:07
[18]

o^scar^^ [ GRWD ]

no chyba bedziesz musiał dać orginalne pudło,może jak pogadasz ze sprzedawca tą dasz bez pudełka... tylko trzeba dobrze zagadac

03.06.2004
14:53
[19]

Neo_zion [ Generaďż˝ ]

Dewey --> Ty się nie przejmuj, że dystrybutor dyma Cię na pudełku, Ty się przejmuj, że dyma Cię na gwarancji. Te słuchawki mają 2-letnią gwarancję producenta, tymczasem nasz "wspaniały" dystrybutor przemyca je z Niemiec, ma na nich ponad 80% zysku i daje tylko 6 miesięcy gwarancji. Ten model Plantronics'ów u nas kosztuje 200zł, a w Niemczech ok. 120zł (bodajże 20, czy 23Euro).

03.06.2004
14:59
[20]

Dewey [ Konsul ]

Neon_zion --> hmmm w tym sklepie gdzie ja kupowałem jest 24 miesięczna gwarancja na te słuchawki. W sumie to na model Audio 80, bo 90 w tej chwili nie mają, ale mimo wszystko...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.