
Dewey [ Konsul ]
Problem z reklamacją. Potrzebuję dobrej rady.
Około 5 miesięcy temu kupiłem w pewnym sklepie internetowym słuchawki Plantronics Audio 90. Wczoraj przestał działać mikrofon. Napisałem meila do sklepu. Odpisali żebym wysłał słuchawki. Niestety nie posiadam oryginalnego opakowania, w końcu minęło sporo czasu i gdzieś się zapodziało. Facet napisał mi, że dystrybutor (czyli niby on?) przyjał by, ale producent nie chce się zgodzić i on (gość ze sklepu, on chyba właścicielem) niby postara się załatwić tą zgodę. I teraz mam do Was pytanko. Czy faktycznie reklamując toiwar trzeba koniecznie zwrócić go w oryginalnym opakowaniu? NIe da rady wysłać tylko faktury i sprzętu w zastępczym pudełku? A może gość ze sklepu robi mnie w jajo?

owoc_pomarańczy [ Konsul ]
Ściema, nie ma czegoś takiego. reklamowałam masę rzeczy i nikt mnie nigdy nie molestowal o pudełko. chcą Cie moim zdaniem zrobić w huja. za przeproszeniem.

owoc_pomarańczy [ Konsul ]
hehhh wogole zobacz.. gdyby tak bylo, miałabym cały dom zawalony kartonami :)))) bez sensu:)))
tomirek [ ]
Hmmm... Czasami w gwarancji jest napisane, ze wymagane jest dostarczenie towaru w oryginalnym opakowaniu. Ale musi to byc wyraznie napisane. No i zawsze mozesz dochodzic swoich praw u sprzedawcy - wowczas obowiazuje ustawa i tam nie ma slowa o opakowaniu.

owoc_pomarańczy [ Konsul ]
juz wiem, kiedyś jak korzystałam z rękojmii na telefon kom. koleżka był zły ze musiał dać mi nowy, i własnie mi powiedział, ze musze w nowym opakowaniu ale z tego co pamietam to wykręciłam tylko z niego bekę i powiedizałam ze nie mam i że nie trzeba wcale bo jak Tomirek mowi, jak już to musi być to gdzieś napisane .
Nie daj się Dewey:)
Dewey [ Konsul ]
Hmmm tak myślałem :) Zaraz do niego napiszę. Zobaczymy jak zareaguje.
owoc_pomarańczy [ Konsul ]
możesz go postraszyć federacją konsumentów!
Dewey [ Konsul ]
Wysłałem mu list o takiej treści:
"Hmm spytałem się kilku osób z branży komputerowej (które mają dużą styczność
z serwisami, hurtowaniami itp) i zareagowali śmiechem na te rewelacje. Nic
podobnego nie powinno mieć miejsca. Proszę przekazać temu serwisowi,
producentowi, czy komu tam pan musi, że w razię czego mogę wykonać telefon
do organizacji zajmującej się prawami konsumenta "Konsument"
(www.konsument.net4.pl) i sprawę załatwić inaczej..."
Ciekawe czy poskutkuje :)
Dewey [ Konsul ]
owoc_pomarańczy --> dzięki za namiary, na pewno się przydadzą :)

owoc_pomarańczy [ Konsul ]
Dewey-->
spoko:) wyrażenie "federacja konsumentów" wykorzystane przeciw sprzedawcy zazwyczaj szybko przynosi oczekiwane rezultaty:))
zagłęb się trochę w stronę federacji, masz tam paragrafy, formularze, i rózne przykładowe sprawy. mogą Ci się przydać:)

owoc_pomarańczy [ Konsul ]
Bozszszsz... sorry ze tak na raty ale wciąż sobie coś przypominam:)))
tam na tej stronie są numery tel.do federacji i do ich prawników :) tak jakby coś:) mejla nie polecam pisać- są zasypani tysiącami mejli. lepiej dzwonić:)
Dewey [ Konsul ]
owoc_pomarańczy --> sam/sama zobacz czy poskutkowało :) Oto odpowedź:
"Szczerze mówiąc też mnie to dziwi bo normalnie z innymi rzeczami tego typu
nie ma problemu (np procesory w wersi pudełkowej spokojnie można oddać bez
pudełka) a np zasilacz z obudowy można oddać bez obudowy wykręcająć poprostu
go z obudowy - ale z drugiej strony niektórzy producenci czasem świrują i
wymagają orginalnych opakowań (np większość producentów płyt głównych) -
wiec proponuje by Pan przesłał te słuchawki to w końcu nie kosztuje zbyt
dużo (5-6 zł przesyłka ) bo często jest tak że jak już się z czymś przyjdzie
to biorą tylko trochę pomarudzą."
Hehehehehe

owoc_pomarańczy [ Konsul ]
pffffff.......
rotfl
no proszę, i odpowiedź jaka szybka :))
lol
|kszaq| [ Konsul ]
no i bardzo dobrze trzeba było ich postarszyćto zareagowali
Dewey [ Konsul ]
No jeszcze pewności nie mam :) Muszę wysłać i poczekać ze 2 tygodnie. Jak zwrócą działające to będę mógł odetchnąć. Ale tak czy siak facet jest po prostu....... N/C
Dziękuję wszystkim za dobre rady, szczególnie Tobie owoc_pomarańczy oraz tomirkowi który zainspirował mnie swoimi przejściami z reklamacją karty graficznej oraz genialnym patentem polegajacym na postraszeniu właściciela federacją konsumenta :)
QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]
nie jestemw 100% pewny, ale prawo gwarancyjne wymaga chyba od ciebie posiadania opakowania i nic na to nie poradzisz... mimo ze to troche bez sesu :], nowe przepisy gwarancyjne sa zdaje sie na strone federacji konsumentow wiec latwo to sprawdzic...

o^scar^^ [ GRWD ]
jak ja wymieniam swoja płyte głowną to musze zamiescic ja w pudelku orginalnym z pelna dokumentacja, płytą, instrukcją, i jeszcze co tam było :]
o^scar^^ [ GRWD ]
no chyba bedziesz musiał dać orginalne pudło,może jak pogadasz ze sprzedawca tą dasz bez pudełka... tylko trzeba dobrze zagadac
Neo_zion [ Generaďż˝ ]
Dewey --> Ty się nie przejmuj, że dystrybutor dyma Cię na pudełku, Ty się przejmuj, że dyma Cię na gwarancji. Te słuchawki mają 2-letnią gwarancję producenta, tymczasem nasz "wspaniały" dystrybutor przemyca je z Niemiec, ma na nich ponad 80% zysku i daje tylko 6 miesięcy gwarancji. Ten model Plantronics'ów u nas kosztuje 200zł, a w Niemczech ok. 120zł (bodajże 20, czy 23Euro).
Dewey [ Konsul ]
Neon_zion --> hmmm w tym sklepie gdzie ja kupowałem jest 24 miesięczna gwarancja na te słuchawki. W sumie to na model Audio 80, bo 90 w tej chwili nie mają, ale mimo wszystko...