ILEK [ Plugawy Karzełek ]
Kabel EURO - EURO 21-pin...co i jak??
Pojecia niemam jaka to bedzie kategoria...
Kilka dni temu do domu przyszlo mi dwoch milych panow z telewizji kablowej Aster...panowie ci zalozyli mi dekoder ktory od przyszlego roku (kiedy to juz wszyscy legalni aboneci Astera beda mieli owe dekodery) umozliwi mi odbior TV kablowej-cyfrowej. Ma to podobno obnizyc koszty gdyz bede placuil tylko za kanaly ktore bede chcial miec. Ale do rzeczy...owy dekoder na razie spelnia funkcje odbioru HBO, HBO2 i trzech canal +'ow (za co szanowne aster kasuje mnie tylko 15 zl/ miesiecznie). O co chodzi?? Dekoder jest w pokoju rodzicow...ma dwa wyjscia EURO jedno obsluguje juz TV Staruszkow a drugie moze byc (jak oswiecili mnie monterzy) do mojego TV...problem w tym ze jakos nigdy nie trafilem na kabel EURO - EURO i z tego co sie orientuje 21-pin o dlugosci okolo 20m. Wiec musze sobie cos takiego skombinowac. Kontaktowalem sie juz z gosciem ktory ma na allegro takie kable 10m ale jest on mi w stanie zaoferowac przedluzke do tego o dl. 7,5m...niewiem jak bedzie lepiej. Moze bardziej mi sie oplaci kupno samego przewodu i dwoch koncowek EURO i samodzielna rzezba?? Moze ktos z forum zna sie na tym i chce mnie wspomoc cennymi wskazowkami. Czekam na pomocne posty. Pod linkiem jest schemat jak to ponoc ma wygladac...za cholere go nie rozumiem:)))))
Vein [ Sannin ]
heh, jak masz lutownice to to łatwo zrobić, top musi być scrossowany kabelek ... jeżeli nie zabardzo wiesz o co w tym chodzi to chyba sie za to zabieraj ale to jest latwe tam masz oznaczenia pinów na jednym i pinów na drugim, np biewrzesz kabelek czerwony z wiązanki którą kupiłeś i przylutowujesz do pinu 1 w jednej wtyczce a później do pinu 2 w drugiej a następnie bierzesz żółty lutujesaz do pinu 2 w peirwszej i pinu 1 w drugiej... tam jest wszystko opisane...
ILEK [ Plugawy Karzełek ]
kurde...gdzie w wawie (i ile mnie skasuja za 20 metrow) dostane przewod 21 - zylowy???