
karollus [ parek v rohliku ]
Jak wykorzystać zgniłe banany..
Zgniłe banany do ogrzewania domów
Australijscy naukowcy znaleźli zastosowanie dla zgniłych bananów. Finansowane przez australijski rząd badania wykazały, że owoce te jako doskonałe źródło energii mogą służyć do... ogrzewania domów - podała we wtorek agencja Reuters.
"Nie jest to żaden żart" - zapewnił szef Australijskiego Stowarzyszenia Plantatorów Bananów, Tony Heidrich.
Do produkcji energii służy metan, pozyskiwany z rozkładających się bananów.
"Najprościej można powiedzieć, że jest to wielki kompost. Stare banany są produktem zbędnym, z którego obecnie nic się nie robi. Gdyby udało się używać zgniłych bananów do ogrzewania domów, wykorzystany zostałby ich potencjał energetyczny" - powiedział Heidrich.
Według niego, jest mało prawdopodobne, żeby w najbliższym czasie do ogrzewania budynków posłużyły inne owoce.
Naukowcy prowadzą także badania nad wykorzystaniem do ogrzewania budynków etanolu pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Łuski niektórych gatunków orzechów są używane jako opał w elektrowniach.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nie no spoko a ciekawe czy da sie jakoś zgniłe jaja przerobić..

Dorotkadk [ Konsul ]
niezle haha

PAW666THESATAN [ DP Jasio aka T-666 ]
hehe dobre dobre ;]
Chacal [ ? ]
czy tylko mi się wydaje że podobne pomysły to żadna nowość ?

karollus [ parek v rohliku ]
mamy elehtrownie cieplne, atomowe, wodne, pora na elektrownie ....no właśnie jakby sie to mogło nazywać..

3lm0 [ Pretorianin ]
Nazwa elektrowni ----> Electric Banana :P

Arcy Hp [ Pan i Władca ]
Szok kompletny :D

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]
już kiedyś to chyba widziałem,
SULIK [ olewam zasady ]
Chacal - nie nie wydaje Ci sie
pomsyl stay jak swiat zastosowany anwet w Polsce kolo Krakowa
tyle ze u nas nei spala sie bananow - tylko nawoz organiczny - tak prosze panswta kal krowek i innych domowych zwierzakow + odpady organiczne
rozklad prowadzi do wytworzenia metanu - wiec bardzo dobrego paliwa

~~isztar~~ [ Konsul ]
a to dobre hiehie

banan [ Leniwiec Pospolity ]
bez tych glupich komentarzy!:PPP

karollus [ parek v rohliku ]
banan ---> nie chcielismy cie urazić ..wybaczyssz ?? swoją drogą nie mam nic do bananów

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]
LOL :)))))
Vein [ Sannin ]
potwierdzam to co napisał SULIK... oni jak zwykle nic nowego nie wymyślili... teraz pewnei beda jakies wymyslac kosmiczne technologie do tego, wyjdzie im za drogo (no wiecie, tytanowy zbiornik fermentacyjny, specjalne wzmocnione rury, itp.) i zrezygnują...
donzoolo [ Senator ]
hehehe, nie moge sobie wyobrazic zebym palil u siebie bananami

Banananan [ Dezerter ]
Heh, niezły motyw... Nic o tym nie wiedziałem, ciekawe... :)
goldenSo [ AnomaliA ]
Bueh dobre lece do sklepu po banany :D