GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak wykorzystać zgniłe banany..

01.06.2004
20:17
smile
[1]

karollus [ parek v rohliku ]

Jak wykorzystać zgniłe banany..


Zgniłe banany do ogrzewania domów



Australijscy naukowcy znaleźli zastosowanie dla zgniłych bananów. Finansowane przez australijski rząd badania wykazały, że owoce te jako doskonałe źródło energii mogą służyć do... ogrzewania domów - podała we wtorek agencja Reuters.

"Nie jest to żaden żart" - zapewnił szef Australijskiego Stowarzyszenia Plantatorów Bananów, Tony Heidrich.

Do produkcji energii służy metan, pozyskiwany z rozkładających się bananów.

"Najprościej można powiedzieć, że jest to wielki kompost. Stare banany są produktem zbędnym, z którego obecnie nic się nie robi. Gdyby udało się używać zgniłych bananów do ogrzewania domów, wykorzystany zostałby ich potencjał energetyczny" - powiedział Heidrich.

Według niego, jest mało prawdopodobne, żeby w najbliższym czasie do ogrzewania budynków posłużyły inne owoce.

Naukowcy prowadzą także badania nad wykorzystaniem do ogrzewania budynków etanolu pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Łuski niektórych gatunków orzechów są używane jako opał w elektrowniach.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nie no spoko a ciekawe czy da sie jakoś zgniłe jaja przerobić..

01.06.2004
20:20
smile
[2]

Dorotkadk [ Konsul ]

niezle haha

01.06.2004
20:22
smile
[3]

PAW666THESATAN [ DP Jasio aka T-666 ]

hehe dobre dobre ;]

01.06.2004
20:26
[4]

Chacal [ ? ]

czy tylko mi się wydaje że podobne pomysły to żadna nowość ?

01.06.2004
20:27
smile
[5]

karollus [ parek v rohliku ]

mamy elehtrownie cieplne, atomowe, wodne, pora na elektrownie ....no właśnie jakby sie to mogło nazywać..

01.06.2004
20:43
smile
[6]

3lm0 [ Pretorianin ]

Nazwa elektrowni ----> Electric Banana :P

01.06.2004
20:51
smile
[7]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

Szok kompletny :D

01.06.2004
21:12
smile
[8]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

już kiedyś to chyba widziałem,

01.06.2004
21:18
[9]

SULIK [ olewam zasady ]

Chacal - nie nie wydaje Ci sie
pomsyl stay jak swiat zastosowany anwet w Polsce kolo Krakowa
tyle ze u nas nei spala sie bananow - tylko nawoz organiczny - tak prosze panswta kal krowek i innych domowych zwierzakow + odpady organiczne

rozklad prowadzi do wytworzenia metanu - wiec bardzo dobrego paliwa

01.06.2004
22:14
smile
[10]

~~isztar~~ [ Konsul ]

a to dobre hiehie

01.06.2004
22:17
smile
[11]

banan [ Leniwiec Pospolity ]

bez tych glupich komentarzy!:PPP

01.06.2004
22:25
smile
[12]

karollus [ parek v rohliku ]

banan ---> nie chcielismy cie urazić ..wybaczyssz ?? swoją drogą nie mam nic do bananów

01.06.2004
22:36
smile
[13]

*...:::JaRo:::...* [ stara beka dobrze kisi ]

LOL :)))))

01.06.2004
22:40
[14]

Vein [ Sannin ]

potwierdzam to co napisał SULIK... oni jak zwykle nic nowego nie wymyślili... teraz pewnei beda jakies wymyslac kosmiczne technologie do tego, wyjdzie im za drogo (no wiecie, tytanowy zbiornik fermentacyjny, specjalne wzmocnione rury, itp.) i zrezygnują...

01.06.2004
22:47
[15]

donzoolo [ Senator ]

hehehe, nie moge sobie wyobrazic zebym palil u siebie bananami

01.06.2004
23:26
smile
[16]

Banananan [ Dezerter ]

Heh, niezły motyw... Nic o tym nie wiedziałem, ciekawe... :)

02.06.2004
08:54
[17]

goldenSo [ AnomaliA ]

Bueh dobre lece do sklepu po banany :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.