
flame [ Generaďż˝ ]
zaginiony przekaz-Poczta- pytanie
Napisze krótko.Mianowicie Poczta "zgubiła" mój przekaz pocztowy (zwrot podatku VAT).Prawdopodobnie listonosz się pomylił i potwierdził odbiór ktoś inny.Poczta chcąc uniknąć odpowiedzialności przysłała mi pismo-ankiete, gdzie treśc była bardzo podchytliwa.Coś w stylu "czy jest Pan zadowolony z naszej firmy, czy kwota (nawet nie napisali z jekiego tytułu tylko widaniała kwota jaka mi przysługiwała) została dostarczona prawidłowo" itp.Najlepsze było to, że jeśli bym tego pisma nie odesłał (nawet koperte ze znaczkiem dali) to by uznali, że dana kwota została odebrana.Bardzo mnie to zdziwiło, bo nigdy takiego pisma nie przysyłali, a najważniejsze to, że tych pieniedzy nie dostałem do własny rąk.Więc udałem się na Pocztę i wyjaśniłem całą sprawę.Okazało się, że ktoś inny pokwitował odbiór.Panie nawet bezczelnie kazały przynieść jakieś pismo w którym widnieje mój podpis.Zabardzo nie miałem czasu, bo byłem umówiony z klientem, więc Pani kazała tylko spisać oświadczenie że to nie był mój podpis i pieniążki nie doszły.Więc pytanie-bo nie mogłem znaleść w necie odpowiednich przepisów.Ile mają czasu do ustosunkowania się do mojego pisma.Czy po tym terminie mogę żądać odsetki-sprawy groszowe, ale za to zachowanie i przekręty im się należy i za to, że jak ja się spóźniam z opłatami to naliczają odsetki.Czy kós już miał taką przygodę.Może ktoś zna jakiś link do dziennika ustaw dotyczącego akurat tego przypadku.Najlepsze było jak pod koniec powiedziała "Jak będę coś wiedziała to oddzwonie" LOL? Jakbym nie był umówiony z klientem to bym zrobil tam niezłą awanturę.Jak tak można traktować ludzi.Czy w tym kraju nie ma odpowiedzialności za swoje czyny.
Immacolata2 [ Centurion ]
chyba powinienes zglosic pisemna reklamacje
Immacolata2 [ Centurion ]
auc, mial byc ten link, tamten nie zawiera inormacji niekorzystnych dla szanownej poczty