U-boot [ Karl Dönitz ]
FRONTLINE [288]
Jest to wątek dla pasjonatów czerpiących największą satysfakcję z gier umiejscowionych w realiach II Wojny Światowej (choć nie tylko).
Gatunek owych gier ulega przeobrażeniom w zależności od naszych upodobań ;-)
BEZWZGLĘDNIE WYMAGAMY KULTURY OSOBISTEJ I KULTURY WYPOWIEDZI!
Cenimy biegłość w posługiwaniu się językiem polskim ;-)
Obecnie na tapecie mamy:
- CALL OF DUTY
- HATTRICK
Czekamy niecierpliwie na:
- SILENT HUNTER III
Bawimy się czasem także w:
- IL2 Sturmovik (specjalista - Martins, Otto)
- IL-2 Forgotten Battles (specjalista - Martins, Otto)
- Silent Hunter II [w to się już nie bawimy, chyba że mocno popijemy (Ubi niedawno popił... i nie tylko Ubi! :)))]
- Close Combat (i wszelki stuff związany z tą serią :) (specjalista - wszyscy! :)
- Medal of Honor: Allied Assault
- Medal of Honor: Allied Assault "Spearhead"
- Medal of Honor: Allied Assault "Breakthrough"
- UFO: Aftermath (specjalista - Sławek, matchaus and more :)
- Gothic II (specjalista - Otto, Wallace, Sławek, matchaus)
- Silent Storm (specjalista - RaV, Sławek, Koval, matchaus, Yaca)
- Civilisation III (specjalista - Martins, Yaca)
- Combat Mission (gra Slawekk, ......)
- Painkiller (specjalista - Chrees, ...)
- Hattrick (specjalista - Wallace, Mackay, Sławek)
Śmiało można więc szukać u nas towarzyszy do wieczornej bitewki w którąś z w/w gier.
Wątek powstał z inicjatywy grupy osób, które uczestniczą w naszych rozmowach :-)
Nasza strona w internecie:
https://www.frontline.prv.pl (Sturmgrenadierzy)
https://www.luftflotte.prv.pl (Lotnicy)
Nasza ferajna w Clan Base:
https://www.clanbase.com/claninfo.php?cid=214147
ZAPRASZAMY!
Oto link do poprzedniej części:

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Ej Ty, "Parametr Dobrowolności", kiedy się usłyszymy/"zobaczymy" wieczorkiem? DZIŚ?? ;-))))
U-boot [ Karl Dönitz ]
Chrees -- > nie naciskaj :-)) daj sie oswoić Matiemu z wolnym czasem :-)

matchaus [ Legend ]
właśnie :D

matchaus [ Legend ]
Ubi ---> A nie lepiej było dać we wstępniaku coś na czasie? ;P
T_bone [ Generalleutnant ]
Slawekk----> Trudno żeby o godzinie 11:00 na serwerach były tłumy, poczekaj do ok. 15 lub wieczora. Mapa na której grałeś jest stara i brzydka, jeszcze z pierwszej wersji moda.

Slawekk [ Senator ]
A ja złośliwie (khekhekhe) powrócić chce do słynnego już posta ubiego. IMHO to o tym poście pisał therion z niesmakiem , a nie o naprawde ciekawych <brawo> historycznych postach ubootowych.
Ale nie o tym chciałem napisac.
Co do naszej aktywności na forum to nie ma co się o nia bać. Wnikliwy obserwator zauważy , ze z aktywnością na forum jest tak jak z formą w hattricku. Raz rośnie, raz opada i nikt nie wie w którym pójdzie kierunku. W HT mozna trenowac forme, co powoduje jej wzrost - u nas sa to spotkania , albo pojawienie się jakiejś tajemniczej postaci (np dawhend), albo niewiadomo co. I tak jak w hattricku po treningu formy następują jej spadki , tak i u nas po dniach kiedy zapisujemy 100 postów/dobe nastepuje naturalna zapaść, wypalenie materiału czy jak to sobie nazwiemy.
Dlatego nie ma co wieszczyć końca epoki (Uboot Nostradamusem albo innym ojcem Klimuszko gola !!!) tylko albo samemu coś pisać, ewentualnie czekać na odwrócenie tendencji postowej.
Jesli o mnie chodzi to moja absencja wynika z choroby pod tytułem Hattrick. Zamiast od gola zaczynam dzień od HT, przeglądam skład, sprawdzam kto zdrowy, kto dalej kontuzjowany, dumam nad ustawieniem, sprawdzam przeciwnika itp itd..
A dla niedowiarków małe info ze strony HT :
30.05.2004 Ciekawostki HT
Już niedługo sezon ogórkowy w Hattricku i w związku z tym postanowiliśmy podzielić się z wami kilkoma liczbowymi ciekawostkami.
Wczorajszego dnia do Hattricka zalogowało się 500 000 użytkowników. Złożono 60 000 ofert sparingowych oraz 82 000 ofert transferowych. W tym samym czasie na forach ukazało się 43 000 nowych wiadomości. W ciągu ostatniego tygodnia rozegrano 314 000 spotkań.
Może ktoś nastepny się skusi :))))

Slawekk [ Senator ]
T_bone--> stary ja o 11 w pracy jestem :), a wrazenia są z wczoraj z godzi ok 23 :)))
Grałem tez na mapce ze stacją kolejową i budynkami z biblioteką, posterunkiem policji i czyms tam jeszcze. Wielka była :)

T_bone [ Generalleutnant ]
Slawekk----> hehe ale wierz mi na normalnym serwerze tego moda o tej porze jest dużo ludzi, Koval ma racje sciągnij może mappacka :DDD Widziałeś już ten lśniący bagnecik na SVT-40 :>??

Wallace [ Generaďż˝ ]
A może tak robić jakieś zbiórki, żeby nie błądzić po serwerach. Ja wczoraj też troszkę postrzelałem, ale nikogo z kolegów nie znalazłem.
Nie wiem jak to dalej będzie, bo żona oświadczyła mi, że te dwie godziny strzelania (22.00- 00.00) zamieni mi na dwie godziny bujania Bartka (05.00 - 07.00) :))))
Tak więc to ja będę Was witał rano na forum, nie Uboot :)))

Wallace [ Generaďż˝ ]
Dodam jeszcze, że za Sławkiem, że wśród tysięcy federacji HT jest jedna federacja FRL - KG/W United, która skupia już 6 towarzyszy.

Slawekk [ Senator ]
T_bone---> kurde nie widziałem tego bagnecika :/
Przeglądałem giwerki, strzelałem i baszowałem powietrze, ale nie widziałem bagnetowania. BTW to tylko ozdoba czy broń do baszowania ????
Wallace--> hmm to ja mam lepiej. po wieczornej kąpieki i nakarmieniu Bartka, synek zasypia i śpi smacznie do ok 3-5 kiedy domaga się cycy. A Małgosia siada w tym czasie (po kąpiei ) do pracy, mam więc wolne po 22 :))))))

olivier [ unterfeldwebel ]
Chrees nie maczałeś w tym paluszków może....?

rav76 [ Konsul ]
Brothers In Arms (104MB) Filmik do zassania polecam!!

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
ZAJEBISTA historyjka Olivier!
Każda świnia woli być zabita przez polskiego chłopa, niż przez jakąś źle wyregulowaną maszynę która, miast ją ukatrupić, wypruje jej połowę flaków i posle dalej po taśmie do wyparzania...

T_bone [ Generalleutnant ]
Instrukcja użycia bagnetu :DD
Wybieramy SVT-40, kilkam M (zmiana trybu ognia, w tym przypadku nałożenie bagnetu :D) a następnie naciskając Shift wykonujemy pchnięcie :DDD Polcam zamiast bashowania ;)

Wallace [ Generaďż˝ ]
Sławku - ja mam podobnie. W zasadzie o 22 jest już pozamiatane i dzieciaki śpią. Problem jest czasem po karmieniu nocnym, że Bartek nie chce zasnąć i wtedy potrzebne jest buju buju. A niestety tak porządne buju buju o odpowiedniej amplitudzie potrafi wytworzyć tylko tatuś :))))))

olivier [ unterfeldwebel ]
Chrees hehehe.
U-boot [ Karl Dönitz ]
Mati --> zakładałem wątek w szybkim tempie i pod ręką miałem tylko taki obrazek :-))
Sławku --> :-)) czy często rozmawiasz sam ze sobą ?? w tym wieku chyba nie zdarza Ci się to często, nie możesz zatem wymagać aby pisać posty samemu do siebie :-)) To chyba nie o to chodzi :-))
Krwawy --> nie odzywasz się na gg ale mam nadzieje, ze dostałeś wszystkie potrzebne iformacje. Akcja "Wisła" odwołana, powtarzam akcja "Wisła" odwołana.
Therion --> a teraz ksiązka :-))
I na zakończenie tematu związanego z Monte Cassino coś co znalazlem znowu w necie :-)))
Sen o białym pióropuszu - Monte Cassino: Różne oceny
Bitwa o Monte Cassino stała się jednym z największych polskich mitów narodowych. Straty 2. Korpusu wyniosły w niej 4199 osób, z czego 923 poległy, natomiast niemieckie były czterokrotnie mniejsze. Czy ta ogromna ofiara służyła jedynie zaspokojeniu ambicji gen. Władysława Andersa?
Rozpoczęta z wielkim animuszem we wrześniu 1943 r. kampania włoska po chwilowych sukcesach utknęła na zaporze składającej się z dwu pasów obrony – „Linii Gustawa” i „Linii Hitlera” – przygotowanych umiejętnie przez feldmarszałka Alberta Kesselringa. Głównym celem strategicznym sprzymierzonych było opanowanie Rzymu. Bezpośrednią drogę do miasta blokowały jednak silnie umocnione pozycje niemieckie z górującym starożytnym opactwem benedyktynów w Monte Cassino. Naczelny dowódca alianckiej 15. Grupy gen. Harold Alexander postanowił zdobyć je atakiem czołowym, choć dowódca Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego gen. Alphonse Juin proponował mu obejście stanowiska nieprzyjacielskiego poprzez manewr w rejonie gór Aurunci.
Po krwawych i nieskutecznych trzech natarciach na Monte Cassino 2. Korpusu Amerykańskiego, Korpusu Nowozelandzkiego i fiasku pomocniczej operacji desantowej pod Anzio gen. Oliver Leese, dowódca brytyjskiej 8. Armii, której operacyjnie podlegał 2. Korpus Polski, zaproponował gen. Władysławowi Andersowi podjęcie kolejnego uderzenia na klasztor. Gen. Anders bez zasięgania opinii naczelnego wodza gen. Kazimierza Sosnkowskiego podjął tę brzemienną w skutki decyzję. Tłumaczył później, że powodowała nim chęć przeciwstawienia się propagandzie sowieckiej, która – wobec napięcia wzajemnych stosunków – szermowała poglądem, iż Polacy po wyjściu z Rosji „nie biją się i bić nie chcą”. Generał Anders myślał także o „podtrzymaniu na duchu walczącego kraju”. Miał świadomość, że sukces przyniesie dużą chwałę polskiemu orężu.
Gen. Sosnkowski był przerażony, zwłaszcza projektem bezpośredniego czołowego ataku na silnie umocnioną pozycję niemiecką, który sztabowcy brytyjscy od początku planowali w sposób urągający fundamentalnym zasadom sztuki wojennej.
Różnica zdań
Pomiędzy obydwoma polskimi generałami doszło do dramatycznej rozmowy. Gen. Sosnkowski był wówczas najbardziej doświadczonym polskim wyższym dowódcą. Gen. Anders zajmujący przed wojną stanowiska dowódcy brygad kawalerii nie miał praktycznie żadnego doświadczenia operacyjnego.
Historyk rzadko ma możliwość weryfikacji przebiegu tak dramatycznych zdarzeń poprzez porównanie odmiennych stanowisk. W tym wypadku jednak obydwaj antagoniści odnieśli się do konfliktu na kartach swych pamiętników. Gen. Anders zbył go kilkoma ogólnymi zdaniami, sprowadzając spór do różnicy w poglądach taktycznych. Pisał, że naczelny wódz twierdził, iż straty będą ogromne, a Monte Cassino i tak nie zdobędziemy. Możliwość powodzenia widział – podobnie jak gen. Juin – w manewrze oskrzydlającym na lewej flance frontu.
Gen. Sosnkowski nie był tak enigmatyczny. Według własnej relacji zarzucił dowódcy 2. Korpusu, że powoduje się przede wszystkim osobistymi ambicjami. „Pióropusz biały panu się śni. Powiedziałem mu jednak wiele więcej” – pisał po latach. „Przede wszystkim, że uważam jego samowolny postępek za naruszenie dyscypliny wojskowej, przy tym bardzo niebezpieczne i wysoce szkodliwe na wygnaniu; powiedziałem mu dalej, że dysponowanie krwią polską w ciężkiej walce politycznej o przyszłość i prawa naszego narodu należy do władz zwierzchnich Rzeczypospolitej; że pomijanie tych władz na rzecz obcych ośrodków dyspozycji ułatwia tym ostatnim wygrywanie ambicji jednostek dla swoich własnych celów, które przecież mogą pozostawać w sprzeczności z naszymi celami narodowymi, jak tego dowiodła konferencja w Teheranie”.
Chociaż w normalnych warunkach na takie zachowanie dowódcy korpusu należało zareagować odebraniem dowództwa, gen. Sosnkowski zrezygnował z sankcji dyscyplinarnych, obawiając się – i słusznie – skandalu w stosunkach zewnętrznych oraz nieobliczalnych tarć wewnątrz. Co gorsza, za późno było na zmianę samej decyzji, tym bardziej że rozzuchwalony bezkarnością gen. Anders stanął po stronie generałów Alexandra i Leese’a.
Polskie natarcie
Złe zaplanowane natarcie polskie rozpoczęło się 12 maja 1944 r. Po sześciu dniach zażartych zmagań ze wzmocnioną jednostkami górskimi elitarną 1. Dywizją Strzelców Spadochronowych (gen. por. Richard Heidrich), której pobić, a tym bardziej rozbić się nie udało, zrujnowany klasztor został ostatecznie opano-wany przez patrole 12. pułku ułanów. Opanowany, lecz nie zdobyty, bowiem Niemcy uprzednio go opuścili.
Bohaterstwo żołnierza walczącego w najtrudniejszych warunkach z bitnym i znakomicie wyszkolonym przeciwnikiem było bezsporne. Kwestią otwartą pozostaje jednak sposób zaplanowania natarcia. Mjr Ludwik Domoń, dowódca 18. batalionu piechoty w 5. KDP, oceniał przebieg walk zwięźle, ale mocno krytycznie, podkreślając brak koordynacji działań wynikający z nieumiejętnego dowodzenia na wyższych szczeblach, zwłaszcza dowództwa korpusu. – Jedynym wyższym dowódcą, który [...] wiedział, co się dzieje na placu boju i oddziaływał na przebieg walki, był zastępca dowódcy 5. KDP płk Klemens Rudnicki. Konkluzja jego wywodów jest jednoznaczna: bitwę pod Monte Cassino wygrał nasz wspaniały żołnierz, od szeregowca do dowódcy batalionu włącznie i kropka.
Wbrew legendzie stworzonej później na Zachodzie przy wybitnym udziale gen. Andersa, którą budowano m.in. za pomocą fałszowania dokumentów, wysiłek 2. Korpusu nie odegrał w bitwie o Rzym roli decydującej, bowiem o wycofaniu się Niemców z Monte Cassino przesądziło nie czołowe, mało skuteczne i krwawe uderzenie, lecz sprawne oskrzydlenie ich linii obronnej przez korpus gen. Juina, który otrzymał wreszcie pozwolenie na zrealizowanie swej koncepcji. Potwierdzenia nie znalazła również inna teza Andersa, że ofiara jego wojsk będzie miała znaczenie polityczne, kierując uwagę zachodniej opinii publicznej na sprawę polską, bowiem żołnierze 2. Korpusu stali się bohaterami mediów zaledwie na kilka dni. Premier Winston Churchill skwitował w swych pamiętnikach ich czyn zdawkowymi komplementami, pisząc o tym: „ogromnie wyróżnili się podczas tych swoich pierwszych poważnych walk we Włoszech”. Pozostała jeszcze żołnierska (lecz nie generalska!) chwała, ale poza Polską pamiętają o niej co najwyżej historycy wielkiej bitwy.
W efekcie hekatomba 2. Korpusu pod Monte Cassino posłużyła jedynie, czego obawiał się Sosnkowski, do umocnienia politycznej pozycji i fałszywego mitu jego dowódcy.

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Ubi... czy tego już nie było??
U-boot [ Karl Dönitz ]
Chrees --> jak śmiesz :D
martins [ Konsul ]
Ubi -> to mnie ubawiłeś od rana :DDDDD - „Martins - wacha sie, napisac cos na golu czy tez poczekac jescze z tym info dwa tygodnie :-) „ , a co Ubi chciałbyś żebym jak kolega „starożytny” :P napisał posta – nie mam czasu panowie, żegnam was itd. :D:P, oj nie tak łatwo się mnie nie pozbędziecie.
Agnieszka leży w szpitalu i jest poddawana ciągłym badaniom....... czekam cierpliwie.
Nawiązując do postu Sigiego czy nowy SH będzie tą grą na którą czekamy, to jest wielka niewiadoma, boję się troszkę kiedy przypomnę sobie tak oczekiwaną poprzednią część.
A jeśli chodzi o bieganie z giwerą przy boku to nie mam nic przeciwko temu byle byli chętni, z łezką w oku wspominam klanówki, adrenalinę i okrzyki na ts.

Krwawy [ Generaďż˝ ]
Panowie mapki (Stalingrad i jeszcze jakąś tam) dostarczone zostały wraz z patchem. Ale problem wynika, gdy wskoczę na serwerek ;(( a ten zaczyna wołać o nowe mapki (np. stare miasto i jakieś tam …) ble, ble, ble. :D

K_o_v_a_L [ Konsul ]
Krwawy --> na niektórych serwach są po prostu poinstalowane dodatkowe mapy i bez ściągnięcia ich nie wejdziesz na nie (no chyba że jest rozgrywana jakaś standardowa mapa). Możesz włączyć w opcjach CoDa automatyczne ściąganie map gdy te są potrzebne, ale nie wiem jak wtedy reaguje PB.

Krwawy [ Generaďż˝ ]
Koval---> <ukłon> dzięki :))))
Ubi---> operacje „piłka”, w której miałem brać czynny udział (środa godz.1800), musze przełożyć. Jestem rozkazem „domowym” pilnie przerzucony na odcinek działań bojowych jednostek „Łeba”, wraz z oddziałem „Rodzina”. Odezwę się po powrocie. Przewidywany czas piątek!!!

olivier [ unterfeldwebel ]
PB na dodatkowe mapy podobno nie reaguje negatywnie, zasadniczo jednak na dobrych serwerach nikt takich badziewnych mapek nie instaluje, ale co kto lubi.

Krwawy [ Generaďż˝ ]
Olivier----> Młody pan jeszcze jesteś, to nie wiesz, że „wpuszczającemu koniowi nie patrzy się w zęby”, przy moim „aryjskim” CoD wchodzę wszędzie gdzie można :D
A jeszcze jedno Matchaus kapusta wysłana !!!

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Tak mi się przypomniało... dawno nie było u nas Lima, może by Go tak jakoś zwabić do Naszego Wątku?........
Macie jakiś pomysł jak to uczynić?

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Haaalo! Towarzyszu Lim! Gdzie jesteście?!

Lim [ Senator ]
Heej
Czytam posty kolegów (nadrabiam zaległści) - jakiś quiz na najrzadziej piszącego mnie ominął ? (heh)
Po prostu jak w tytule pewnego milutkiego tchnącego optymizmem filmu chce się krzyknąć
- wiosna panie sierżancie !
Gdyby jeszcze czasu na przyjemności takiej jak gra albo forum bywało więcej ...
Ubi---> tradycyjnie pięknym i długim referatem przybliżyłeś mam historię zmagań o Monte Cassino - masz może gdzieś link do tej publikacji ?
Zaintrygowało mnie to stwierdzenie :
Złe zaplanowane natarcie polskie rozpoczęło się 12 maja 1944 r.
noo rozumiem, nacierali pod górę i to było oczywiście uciążliwe - ale w dół raczej nie było na co nacierać - chyba że na magazyny, kantyny i słynne włoskie burdello leżące na głębokich alianckich tyłach. Ciekaw jestem czy autor jakoś rozwinął swoją myśl.
Przy okazji - oglądałem niedawno piękny program o zatopieniu Bismarka . Film był znakomity - było tam mnóstwo ciekawych zdjęć, materiałów archiwalnych, fabularyzowanych migawek z ostatnich chwil okrętu, wiele niezmiernie interesujących wypowiedzi ocalałych marynarzy , zdjęć wraku....i chciałbym powiedzieć że nie widziałem dawno tak merytorycznego materiału na temat dramatycznych zmagań wojennych gdyby nie jedno z ostatnich zdań - otóż powiedziano tam że Dorsethire przerwał wyławianie rozbitków ponieważ wykrył niemiecki okręt podwodny - który rzecz jasna by natychmiast puścił na dno brytyjski krążownik. Przykro aż było słuchać tej bujdy wielkiej jak stodoła : /
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-01 18:48:34]

Lim [ Senator ]
...zapomniałem na wstępie dodać że z daleka doszo mnie Twoje Chreesiu wołanie :))))
no więc jestem - jak widać ;)

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
..oto, w jednym (dwóch krokach?) kroku, przeprowadziliśmy dowód na istnienie telepatii[?b]! <uscisk>

Lim [ Senator ]
tiaaa - musiało być tak jak mówisz !
i ja się za wami stęskniłem , chciałem jeszcze zapytać o coś ...aale teraz żona woła mnie na kawę ;)

Lim [ Senator ]
Chcecie się (trochę) pośmiać panowie ?
Zerknijcie w link który podaję - humor może niewyszukany ale na pewno zabawny ;)
Therion_PL [ Konsul ]
Fedrowanie ma swoje minusy - pochlania czlowieka bez reszty.
Wieczorem tak okolo 20:00 mam jakies 2 godzinki czasu "dla siebie" potem trzeba isc spac bo koguty pieja o 4:00
Jak widzisz Chres nie jest problem w tym ze CoD jest jakis tam - problem jest w tym ze o tej porze nikogo nie ma i nawet jak pomykam na serwerach to jestem sam.
Jesli mam do wyoru samotna gre w CoD'a czy w Medala to popykam kilka minut a potem zwyczajnie gra mnie nudzi - dlatego ostanimi czasy ponownie zapodalem sobie KOZAKOW i kombinuje... - bo jaka mam alternatywe - pogramy od 20:00 ?
A jako ze strzelanie mi sie podoba nastepnymi starymi szlagierami beda RavenShielda Swat Blitzkrieg/Sudden Strike ew. jakis inny nowszy tytuł o zblizonym klimacie - zawsze to jakas namiastka sensownej gry grupowej.

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
yhm... Pograliśmy, zwycięzyli! Niemieckie kobiety rzucały nam z okien wyzwalanych miast kwiaty, mężczyźni porzucali małżonki i udawali się na front, by krzewić sławę niemieckiego oręża...
EIN KAMPF...!!

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
...nikt z żydomasonów na serwerze nie mógł czuć się bezpieczny, nawet czerwoni zdrajcy z FrL...
Toolism [ JCreator ]
Chrees ma racje ale ja chcialbym zaproponować wam pewną inicjatywę;) AWM . Potrzebujemy jedynie 10 głosów.. i ee.. i będzie wtedy 10 głosów.. Zatem.. AWM ( Akcja Wspierania Mauzerów/mosinów ewentualnie) Musimy coś zrobić.. pokazać młodzierzy serverowej że pepeszka nie jest jedyną drogą wyjścia.. niech odczują przyjemność jaką daje celny strzał w głowę , niech pomęczą się do cholery tak jak Chrees z tym mauzerkiem.
P.S. Dziś wieczorkiem było całkiem znośnie. Szkoda tylko że mapki tak szybko się zmieniały a servery wypluwały jakieś random mapki.. Tak czy siak pamiętajcie.. ALWAYS USE A MOSIN../MAUSER
Toolism [ JCreator ]
I nie patrzcie na screeny zamieszczane przez Chreesa bo to wszystko jest tendencyjne..

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
...owszem Herr Horvat... bywało wszak i tak... ---------->
U-boot [ Karl Dönitz ]
Panowie, nie śpijcie :-)
Ile można ?? Organizm naprawdę nie potrzebuje tyle snu !!
Pozdrowionka

SilentOtto [ Faraon ]
Nie śpimy, walczymy za Fuhrera :)
Wyrwali nas z wyrek bladym świtem i zagonili do maszyn. Podobno w stronę naszego lotniska lecą ruskie bombowce...
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-02 06:16:58]

SilentOtto [ Faraon ]
Na 5-ciu tysiącach metrów przechwyciliśmy wyprawę z łożoną z 6-ciu TB-3. Ustawiłem się za ostatnim w drugim kluczu i on był pierwszy tego poranka.

SilentOtto [ Faraon ]
Z drugim nie poszło łatwo. Potrzebowałem 2-ch podejść aby posłać go do diabła. Niestety zwalił się na mnie i odciął statecznik pionowy mojego Me-109...

SilentOtto [ Faraon ]
Samolot stracił trochę na sterowności. Miałem jeszcze sporo amunicji, więc zabrałem się za trzeciego. Rzucało mną na boki, więc ciężko było precyzyjnie wycelować. Jednak za trzecim razem się udało.
Amunicja jeszce była, a w stronę lotniska zmierzał ostatni bombowiec. Dopadłem go. W pierwszym ataku trafiłem w silnik, puścił białą kitę. Niestety przy powtórnym ataku wyszedłem z martwej strefy i górny strzelec trafił w silnik mojego Bf-109F2. Olej zalał mi oiewkę, silnik zaczął przerywać, więc wyskoczyłem.
A film z tego ataku został wysłany do szkoły Luftwaffe jako pomoc szkoleniowa dla młodych roczników. Tak przynajmniej napisano w podsumowaniu misji ;o)
U-boot [ Karl Dönitz ]
Dobra robota żołnierzu !!
Tak trzymaj a Ojczyzna Ci to wynagrodzi - zaraz po wojnie :-)
Pozdrowionka
matchaus [ Legend ]
Heil!
Ja wczoraj byłem z córą na "krowach" (szczerze polecam filmik Waszym pociechom!).
Po kinie dotarła do nas mama i udaliśmy się na odrobinę greckiego żarcia.
Później było karmienie kaczek resztką niezjedzonych frytek i w domu byliśmy około 22.00
Zdążyłem poprosić Theriona o numer konta, wszedłem na chwilę powiedzieć Kaji dobranoc i... tyle pamiętam :|
Soory Therry - padłem jak betka. Puść mi numer konta na maila, bo za chwilę się pogubię w rachunkach ;)
A widzę, że graliście aż huczało! Brawo!
Dołączę czym prędzej!
(ale "Sacred" wypróbować będę musiał :)
AHA! KURCZE BLAĆ! MIAŁEM KOMUŚ WYPALIĆ "FB" (Sturmovik)! BŁAGAM... PRZYPOMNIJCIE KOMU BO NIE DAJE MI TO SPOKOJU!...

rav76 [ Konsul ]
Wehehheh Matchaus ja też o tym zapomniałem :P Chodziło mi o ten dodatek, który dostałeś w Ślesinie od Martinsa.

matchaus [ Legend ]
RaV ---> A ja sobie właśnie przypomniałem (5 minut wstecz) o kogo chodziło :)))
Spalę i wyślę.
(już mnie nie ma - teren wzywa :)

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Hej Otto ---------> W swojej relacji z pola bitwy używałeś liczby mnogiej. Z kim grałeś? Czy fajni to byli kompani? Ciekawsi, niż my?

Krwawy [ Generaďż˝ ]
Sorry Panowie za wczorajsza dezercje, ale stało się to, o co wcześniej pytałem- gdzie załapać mapki( serwer wyrzucił mnie z braku mapki, a ściąganie w automacie jest z powodów tech. niemożliwe), następnie ping blokował dostęp.
Chrees--->danke za namiary na TS. Po powrocie z operacji „Łeba” postaram się dołączyć do grona milczących na TS (z tych samych powodów, co większość milczących) :D

Slawekk [ Senator ]
Witam
Krwawy--> jak gramy w Coda standardowego to jeśli sie nie myle nikt z nas nie ma "tych innych mapek". Jesli serwerek proponuje nam dziwną mape to wywala nas wszystkich i nie robimy tragedi tylko szukamy innego miejsca. Patrzysz w Oko lub gadamy na TS lub gg i wszystko jasne, wszyscy wchodzimy gesiego na nowy serwerek.
Mat--> na Krowy trzy ide w soboite :)

T_bone [ Generalleutnant ]
Rano padła mi neostrada więc postanowiłem powrócić do kampanii w Ił-2 FB Aces Pack którą zacząłem kilka tygodni temu...
Latam nad Berlinem na cudownym Ta-152 w JG301, dziś celem było przechwycenie Iłów a tymczasem to nas przechwycili już na lotnisku amerykanie w swoich P-38. Ja wystartowałem ale Me-262 które czekały aż się pas oczyści nie miały tyle szcześcia :D

Mackay [ Red Devil ]
Boniak nie ciesz sie tak - w jednym z tych Schwalbe moglem byc ja! :D

T_bone [ Generalleutnant ]
Mackay---> No co ty latasz tym "piecykiem" :DDD W tym samolocie masz samozapłon gwarantowany ;)
Dobrze że nie latasz Me-162 hehe ---->
Lipton [ 101st Airborne ]
Matchaus--> Podaj mi swojego maila, bo ten z Gola nie działa, a mi gdzieś wsiało wszystkie maile przy formacie:(

matchaus [ Legend ]
Lipton ---> Na Twojego maila już odpowiedziałem.
Interia Cię potraktowała jak intruza, bo... masz nowego maila kolego :)
(zwracam uwagę, iż na GOLu cały czas stoi jak byk - [email protected])

Mackay [ Red Devil ]
Bone ---->> samozaplon nastepuje tylko wtedy gdy:
a) pierdykniesz z obciazenia 0% na obciazenie 100% jednym gwaltownym ruchem reki
b) wlaczysz autopilota, przy obciazeniu silnika np.90 autopilot zredukuje sobie obroty do np.50% a Ty po pewnm czasie wylaczysz AP (nastapi skok z 50% na 90% w ciagu jednej chwili)
ten samolot jest piekny bo nawet gdy jara Ci sie silnik jak harcerskie ognisko to z duza doza prawdopodobienstwa mozesz powiedziec ze zaraz zgasnie ogon i pojawi sie dym, potem znow pojawi sie ogien i za chwile znow sam dym, w kazdym razie gdy juz 3 raz pojawi sie ogien zaleca sie zakladanie spadochronu. Czy jakis inny samolot w tej grze daje Ci prawie zawsze 3 szanse!? :D

Lipton [ 101st Airborne ]
Matchaus--> Bo ten golowy mail mój jest "inny":D Na tym z którego do Ciebie napisałem nie mam spamu dzięki temu, że praktycznie nigdzie go nie podaję. A ten z onetu to jest taki dla ogółu:) Gdziekolwiek się rejestruję, czy coś, to wtedy podaję właśnie tego maila. Sprawdzam go od czasu do czasu tylko.
T_bone [ Generalleutnant ]
Mac---> Heheh miałem taką sytuację wczoraj, rzeczywiście daje 3 szanse a nawet więcej, kiedy odpadło mi skrzydło na skutek eksplozji wciąż byłem wśród żywych i mogłem się ewakułować z kabiny :DDD
Go-229 czyli B-2 w roku 1945 ;> ---->

T_bone [ Generalleutnant ]
Ech zły screen :P tak to jest jak się nie zmienia domyślnej nazwy przy zmianie na jpg.
U-boot [ Karl Dönitz ]
Witam popołudniem :-)
I jak minął dzień ?? Zadowoleni ??
Stało się coś co Was zaskoczyło ??
Czy może dzień minął jak każdy inny - bez zwrotów akcji ??
Pamiętajcie o jednym - póki słonce nie zajdzie - nie chwalcie dnia :-))
Pozdrowionka
p.s.
Lim --> niestety nie pamiętam skąd zassałem ten ostatni tekst o Monte, jak znajdę coś co wydaje mi się ciekawego wklejam do pliku tekstowego na pulpicie i potem sukcesywnie zamiesczam na forum :-)) Aby Was nie przytłoczć wszystkim na raz :-D

rav76 [ Konsul ]
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!!!
Mariiiiiijaaaaa hiiiiiiiiiiiiiiiiii
Mariiiiijaaaaaa hooooo

matchaus [ Legend ]
Aaaaaaa! Ogień!
Co ten gość brał? :D
... i czemu tyle na raz?! :DDD
(Dumba dumba jej! :D)

matchaus [ Legend ]
Powitka!
Ubi ---> Wczoraj nie wydarzyło sie nic godnego uwagi :)
No... może poza pomiarem zwałowiska :D
Ten cholerny przenicowany świat miałem wczoraj do pomierzenia. Jak jest mokro, to zwała przypomina ocean błota.
Jak jest sucho (jak wczoraj), wtedy jakikolwiek pojazd wzbija takie masy piaskowego kurzu, że nie można oddychać.
Do tego ten księżycowy krajobraz...
Choć... zwałowisko (o porze suchej) jest i tak lepsze od poziomu węglowego :)
Tam jak sie zacznie kurzyć, to Chryste zmiłu! :)
Od razu mamy węgiel dosłownie wszędzie.
(A węgielek jest cholernie tłusty :))
(na fotce przykładowe zwałowisko)

matchaus [ Legend ]
I przykład poziomu węglowego.
U-boot [ Karl Dönitz ]
Witam
BdU informuje:
U-552 wystrzelił w kierunku konwoju torpedę o wartość 100 DM.
Jednak nie jest w stanie ocenić efektów jej działaia. Uprasza się zatem U-107 o potwierdzenie trafienia.
Pozdrowionka
U-boot [ Karl Dönitz ]
A to screen dla kolegi -->
Klikniesz na napis Rekrutacja i będziesz wszystko wiedział
Ja zdecydowanie polecam Wydział Mechaniczny :-))
Przeciez dostać dwójkę od znajomego jest zawsze przyjemniej niż od zupełnie obcego osobnika.
Administracja, Nawigacja cz Elektryczny - na temat tych wydziałów szkoda słów :-)
Pozdrowionka

matchaus [ Legend ]
U-107 już teraz prognozuje osiągnięcie 100% trafienia.
Pewność uzyska prawdopodobnie wieczorem (te torpedy czasami się wleką jak diabli :)
BTW - Dlaczego U-552 nie załączył linki dla tajemiczego "kolegi"? :)

matchaus [ Legend ]
Wszedłem na te "morską" stronkę, no i pomyślałem - kliknę coś, co może mnie dotyczyć.
Wybrałem "Studia Podyplomowe".
I oto co przeczytałem:
"Zaoczne Studia Podyplomowe
Zarządzanie kryzysowe w organizacji
Podanie należy składać w sekretariacie Studium Wojskowego AM do 10 września 2003 roku.
Przewidywany termin rozpoczęcia w październiku 2003 roku."
Ja rozumiem, że marynarze mogą (powinni??) być "wczorajsi", ale żeby aż tak?!
:o)
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-03 09:11:41]

matchaus [ Legend ]
Aha! RaV ---> "Mariiiiiijaaaaa hiiiiiiiiiiiiiiiiii Mariiiiijaaaaaa hooooo" stała się przebojem u mnie w pracy!
Przebojem.. ba! Szlagierem!
:DDDD

Wallace [ Generaďż˝ ]
Mnie to dziś rozbawiło od rana. Może i u Was wywoła uśmiech :)
Lipton [ 101st Airborne ]
U-boot--> Na mechaniczny się nie dostanę:D Nie zapominaj, że moje świadectwo jest przepełnione przedmiotami humanistycznymi, szczególnie sama matura, która się liczy najbardziej w wypadku konkursu świadectw. Pewnie złożę na coś na zarządzanie, żebym miał 100% pewności, że się dostanę.
Toolism [ JCreator ]
Mam nadzieję , że wczoraj nie graliście zbyt intensywnie? Wybaczcie nie mogłem do was dołączyć, ale powód mam całkiem całkiem:) Wczoraj coś mnie naszło i pomyślałem sobie : "Dzisiaj koniecznie trzeba kupić DVD'ka Band of Brothers.." Po wielkim obchodzie gdyńskich.. jak się okazuje dość ubogich sklepów.. ( bo ja z Gdańska tak naprawde jestem..) trafiłem w końcu do Beverly Hills Video na pogórzu.. i tam udało mi się niestety jedynie wyporzyczyć Kompanię. 6 płytek DVD:) ciekawe bardzo bo ta 6 to dodatki których jeszcze nie zdąrzyłem obejrzeć a to dlatego że dopiero 4 odcinek oglądam. Bardzo przyjemnie znowu się na to patrzy .. a tu jeszcze zatrzymać można;) powtórzyć.. przyjrzeć się dokładniej jak ktoś dostaje;) Mam nadzieję , że do dzisiejszego wieczora wszystko już będzie dokończone:) .. no to e.. GDAŃSK rulez;)

K_o_v_a_L [ Konsul ]
<-----
Lipton [ 101st Airborne ]
Horvat--> Trzeba było się spytać Liptona, to by Ci wszystkie podziemne sklepy pokazał:D Ile zapłaciłeś za wypożyczenie tych 6 DVD?

matchaus [ Legend ]
Znalazłem coś dla naszego Lipuszka :o)
(kumpel mi nawalił jakiś-takiś bab na pulpit, że łeb urywa... ale większość to... mydło ;)

matchaus [ Legend ]
O! I jeszcze to...

matchaus [ Legend ]
... oraz to.
(Swoją drogą - milutka żabeniuszka z fantazyjnymi wargami :)) Tylko skąd ona się wzieła? To jakaś aktorka? Modelka?... Misjonarka? ;D)

matchaus [ Legend ]
I kolejne pytanie. Tym razem dot. niejakiej Yamili. Skąd to to się wzięło? :)
(okazuje się, że na płytce mam maaaasę jej zdjęć - babeczka jest raz, że urodziwa, a dwa, że oryginalna w swej urodziwości :)

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
Wallace ---------> :D
KoVal -------------> :DD
Lipton ---------> Undergroundowcem zawsze od Ciebie zalatywało, że hej! :DDD

matchaus [ Legend ]
Chrees ---> Jeśli obdzielasz uśmiechami Wallace'a i Kovala (świetnie żarty Panowie! :D), a zapominasz o RaVie, to coś tu jest nie tak...
Czyżbyś nie był fanem dzielnego Holendra i jego aranżacji ""Mariiiiiijaaaaa hiiiiiiiiiiiiiiiiii Mariiiiijaaaaaa hooooo"? :D
(jumba jumba jej!!)

Chrees_from_PL [ Kosmos ]
khekhe Mat: no jestem jestem, widziałem to jednak wczoraj nie-doma, więc mogłem juz zapomnieć ;-)
A usta tej Misjonarki nie wiem dlaczego mocno jakoś mi się kojarzą z ustami Hausnera... Wam też?

matchaus [ Legend ]
I weź tu zaśnij na dobrze zapowiadającej się imprezce...

matchaus [ Legend ]
Teścik do przypołudniowej kawki :)

matchaus [ Legend ]
Pamietacie "slogan" reklamowy - "W Relaxach chodził także Kopernik" ?
:DDDD

matchaus [ Legend ]
:))))))

matchaus [ Legend ]
Hehehe - niewielkie pole manewru :))

matchaus [ Legend ]
Błehehehehehe

matchaus [ Legend ]
I w tym samym klimacie :D

matchaus [ Legend ]
Nie wiedzieć czemu, ale oglądając te dwie fotki prawie się popłakałem :D
1.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-06-03 11:59:26]

Lipton [ 101st Airborne ]
Matchaus--> Prawda, że boska?:)
Chrees--> :D Ma się ten undergroundowy styl:P Hehe

matchaus [ Legend ]
2.

matchaus [ Legend ]
Therry ---> mamy gotowe rozwiązanie w kwestii obudowy do servera!

matchaus [ Legend ]
I znów coś dla Chreesa :D

matchaus [ Legend ]
Tytuł obrazka - wszyscy-tak-skonczymy.jpg
:o)

matchaus [ Legend ]
Łoooo! Jo żech nie wiedzioł, że na Śląsku są takie jurne baby!
U-boot [ Karl Dönitz ]
Witam
Po całym dniu intensywnych wykładow :-)
Mati --> Studium Wojskowe słynie w AM (Akademii Morskiej) z wykładowców wysokiej renomy :-)
jeden z nich np.:
- miał ostrzelać most na poligonie, niestety pomylił współrzędne i udało mu się zniszczyć całkiem dobrze funkcjonujący most , z ktorego korzystało wielu niewinnych ludzi :-)
- inny wybitny wojskowy miał wyruszyć okretem w morze, zapomniał jednak wydać komendy "cumy rzuć" i w efekcie polery popłynęły razem z okrętem :-))
Takich ambitnych ludzi jest tam więcej, nie dziw się zatem, że strony inernetowe i zawarte tam informacje są dla nich mało istotne :-))
Poza tym panią Yamilie z koji nikt z nas by nie wygnał - zatem więc fotek poproszę ;-DD
A oto moja mala propozycja :-))
Pozdrowionka

matchaus [ Legend ]
Ubi ---> No to teraz rozumiem te terminy składania podań :D
A co do Yamilli, to myślę, że znajdę Ci coś lepszego :o)

matchaus [ Legend ]
Lubicie Tequilę Panowie?
Słucham?
Taaaak - macie rację! Wszystko zależy jak podaną!

matchaus [ Legend ]
Najpierw meczyk...

matchaus [ Legend ]
... później myjonko :)
(leć z nowym wątkiem Ubi :)
U-boot [ Karl Dönitz ]
Mati, zakładaj nowy wątek TY, teraz Twoja kolei :-))
Oto moja odpowiedź na Twe zbielałe kobiety :-))

matchaus [ Legend ]
Zapraszam do części 289-ej!