GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

wątek o kolejkach górskich

01.06.2004
00:27
smile
[1]

John_Kruger [ Konsul ]

wątek o kolejkach górskich

Dzis u kumpla zobaczylem prezentacje w Power pointcie o kolejce o dzwięcznej nazwie - "The Top Thrill Dragster " . Postanowilem troche o tym poszukac w necie i znalazlem pare ciekawych informacji i linków


"parametry" - The Top Thrill Dragster :
wysokość - 128 metrów
predkosc - ponad 193 km\h
przyśpieszenie - 193 km w 4 sekundy (!!!)
długość - 853 m


https://www.dvdforum.nu/forum/index.asp?action=showthread&thread=96346&forum=6 - zdjecia "
The Top Thrill Dragster "

https://www.cedarpoint.com/public/inside_park/rides/thrill/ttd/video/index.cfm - filmiki o kolejkach gorskich (1 filmik - pokazuje nam The Top Thrill Dragster . 2 filmik - cos w stylu -"the best of...". 3 filmik - jeszcze nie widzialem :) )

https://www.coasterimage.com - galerie zdjec, filmiki, itp o roznych kolejkach i parkach rozrywki


Pytanie do forumowiczów - jaki jest najlepszy park rozwywki wg was? Dla mnie to bezapelacyjnie "Mirabilandia" we Wloszech ( www.mirabilandia.it ), ze slynną kolejka gorska - Katun. Napiszcie swoje reflekcje na temat parkow rozrywki.

01.06.2004
00:35
[2]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

Najsłynniejszą kolejką górską jest projektowana przez E.Malinowskiego Kolej Transandyjska w Peru, gdzieś tam sięga ponad 4700 m.
Park rozrywki - zdecydowanie Universal Studios - albo te w LA albo Orlando.

01.06.2004
01:45
[3]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

Kruger - kolejka gorska to cos innego niz rollercoaster :)

A co do ROLLERCOASTERÓW (czy jak to sie tam pisze) to zdecydowanie Mirabilandia i KATUN, jesoo ile ja sie najeździłęm tam na tym :)

KATUN:

- 103km/h
- 50m wysokości
- 1192m długości

01.06.2004
01:48
[4]

Axl2000 [ ignoruj mnie ]

sorry..110km/h :)

01.06.2004
09:14
[5]

John_Kruger [ Konsul ]

Axl2000 ------> katun to jest cos. Jak bylem rok temu w Mirabilandi, to przez kilka godzin na kutunie sie wyjezdzilem

01.06.2004
09:23
[6]

xywex [ mlask mlask! ]

przyśpieszenie - 193 km w 4 sekundy (!!!) - jakie jest przeciążenie przy takim przyspieszeniu...?

01.06.2004
19:02
[7]

John_Kruger [ Konsul ]

^up^

01.06.2004
19:10
[8]

Nurzyk [ mAstEr oF pUlpEts ]

nie miałem okazji pojeździć na czymś takim, ale wygląda pociągająco :)

01.06.2004
23:02
[9]

John_Kruger [ Konsul ]

^up^

01.06.2004
23:12
smile
[10]

techi [ Legend ]

Gdzie jest ta Mirabilandia i Ten Słynny KATUN ??

01.06.2004
23:17
[11]

John_Kruger [ Konsul ]

Mirabiladnia? - Włochy, w niewielkim miasteczku, ale dokladnie nie pamietam

03.06.2004
16:06
smile
[12]

bubbas [ Centurion ]

Moim zdaniem PRATER we Wiedniu.

Tam to można pochulać
Spędziem tam dwa tygodnie i jak narazie nic tego jescze nie przebilo

taka jayzda :)

pozdrawiam

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.